offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 02. - 14:53:33
(118/518)
"Irány az iskolapad!" Felkiáltójellel.
Charles Foster Kane 2012 ápr. 02. - 01:55:47
(117/518)
Aztan Sutherland eppen nem eroltette meg magat, szoval azt nem latom, o hogyan huzta fel a filmet...
tanhu 2012 ápr. 01. - 22:35:21 Előzmény Anicze
(116/518)
Nincs korosztályra vagy nemre korlátozható film.Csak film van vagy ürülék.Azért mert teszem fel egy tömegnek tetszik valami attól az még lehet trágya.A plázában is sokan élnek társadalmi életet attól az még szeméttároló...
hugi6 2012 ápr. 01. - 21:26:36 Előzmény Palyika
(115/518)
Lényegében a viadal megrendezésének célja az, hogy az elnyomottak lássák, a Kapitólium bármit megtehet, még tizenéves kölyköket is a halálba küldhet. A megfélemlítéssel az emberek kénytelenek elfogadni a nyomort, vagy úgy járnak, mint a 13-as körzet - semmi sem marad belõlük.

A -20 foknak lett volna nagyobb jelentõsége, ha ezt a szálat jobban kidolgozzák a filmben, ugyanis a könyvbõl kiderül, az Arénában olyan körülményeket teremtenek, amilyet csak akarnak (lásd. mesterséges tûz, kidõlõ fa). Ezért volt nappal 40 fok, éjjel pedig nagyon hideg. Ezért volt mák, hogy az elején Katniss kap egy hálózsákot. A könyv végén pedig, amikor felmásznak a bõségszarura, égeti a kezüket a fém, majd amíg Cato szenved egy egész éjszakán át az emberi tekintetû mutánsokkal, addig majd halálra fagynak. Csak ezt ugye kifelejtették... meg Peeta mûlábát is.
Anicze 2012 ápr. 01. - 21:02:03
(114/518)
Szerintem az olyan idõs embereknek akik már elmúltak 60 nem szabadna 21. századi filmeket kritizálnia. Vannak kivételek, olyan emberek akik nem ragadtak le a második világháború orosz-német küzdelemnek filmjénél.
De ezeket a mai filmeket kifejezetten NEM az idõs korosztálynak szánják. Ha viszont azt egy ember nem tudja eldönteni az elõzetesbõl hogy ezt a filmet neki ( vagyis az õ korosztályának ) szánják-e akkor valószínûleg arra is képtelen hogy értékelhetõ kritikát írjon.
Egy filmet nem a saját nézõpontunk szerint kell megítélni. Ugyan mi írjuk meg a kritikát, de annak olyannak kell lennie, hogy ha azt tíz ember elolvassa, legalább 5 felismerje benne saját véleményét, amit nem tudott megfogalmazni. És itt tíz olyan emberrõl beszelek akiknek a filmet szánták. Nem biztos hogy minden embernek ugyanaz a véleménye, de meg kell találni azt a pontot amiben a legtöbben egyetértenek.
Ha valaki szereti az állatokat, virágokat, növényeket, ne nézzen meg egy horrorfilmet és hasonlítsa azt egy BBC természetfilmhez.
( Amúgy ha valakinek megnézzük a hozzászólásait, megtudhatjuk milyen emberrel állunk szemben. Ha 90 hozzászólásból 90 úgy kezdõdik hogy "Ez egy pocsék film.", vagy ennek változatai, annak a 91. hozzászólása is így fog kezdõdni. Ilyen ember ez a "dogfood" ember is.)
tanhu 2012 ápr. 01. - 20:27:17
(113/518)
Na látod tudod te mi a jó.)))))
Marcipáncica_ 2012 ápr. 01. - 18:43:53 Előzmény tanhu
(112/518)
én a könyvre való tekintettel mindenképp tervezem hogy megnézem... az már más kérdés hogy összejön-e avagy sem... :D
off: viszont holnap GOT!!!!! ;)))
Peppo 2012 ápr. 01. - 16:22:09
(111/518)
Elolvastam, megnéztem. Végül is nem rossz, de annyira azért nem is nagy szám.

A film önállóan szerintem nem sokat ér, mert rendkívül le van benne egyszerûsítve a történet. Csak a viadal elõkészületeirõl és magáról a harcról szól, pedig a lényeg pont a fõszereplõ gondolatai lennének, amelyekbõl így semmi sem maradt. Ezek nélkül viszont csak egy nem túl pörgõs akciómozit kapunk, idegesítõ kamerarángatással. Hogy ez a korhatár miatt van, vagy azért, mert mostanában ez a divat, nem tudom, de nagyban rontja a film élvezhetõségét.

Látványosnak is csak módjával nevezhetõ, de a Kapitólium azért jól meg lett csinálva. Albert Speer is büszke lenne rá. A sminkek, frizurák is érdekesek, de azért remélem, nem így fog kinézni a jövõ, mert ez kb. a gay pride-ra emlékeztetett.

A színészekkel már sokkal kevesebb a probléma. A fõszereplõ csaj szerintem nagyon jól hozza a média szempontjából nem túl érdekes, magának való csajt. Lejjebb írta valaki, hogy olyan jellegtelen, semmilyen a csaj. Hát pont ez a lényeg benne, ebbõl van is problémája bõven, mikor egy olyan világba csöppen, ahol el kellene tudnia adni magát.
A Peeta gyerek sem játszott rosszul, de valahogy idegesítõ volt az egész megjelenése, nekem egy cseppet sem volt szimpatikus, pedig elvileg pozitív szereplõ õ is. Harrelson, Tucci mint általában, most sem okoztak csalódást. A többiekbõl nem sok maradt meg.

Kap 7 pontot a tízbõl, mert szórakoztató, de ha valakit érdekel a sztori, az olvassa el a könyvet, mert a filmbõl semmit sem fog megérteni. A könyv sem életem olvasmánya, de azért elég jó és a történések is megfelelõen vannak adagolva. Talán csak az volt zavaró, hogy a csaj 16 éves létére úgy gondolkodik, mint egy kiképzett zöldsapkás, és Rambo egy nagy nulla hozzá képest túlélésben. De amúgy rendben volt a könyv.

10/7
10/10
Vancsii 2012 márc. 31. - 23:50:54 10/10
(110/518)
Szerintem baromi jó film,nem tudom miért nem lehet egyszerûen élvezni ahelyett,hogy hasonlítgatnánk és csak a rosszakat látnánk benne..az minden filmben van:) jó és kész,volt hogy sírtam,volt mikor olvadoztam a romantikus részeken..:DD egy percig sem unatkoztam rajta,még mindig a hatása alatt vagyok ^^ persze ha keresném a hibáit biztos találnék én is(bár ezt kétlem..),de én szeretem élvezni a filmet,hála istennek nem vagyok kritikus egyéniség;)annyi biztos,hogy nem most néztem meg elõször,imádtam és a könyveket is meg fogom venni *w*
tanhu 2012 márc. 31. - 23:08:18
(109/518)
))))))))))))))))))))))))))))))))))))) valóban abba a tyúkba annyi tehetség szorult akár az alkalmazott spanyolcsizmába a könyörület.Ez se nem sci-fi se nem kalandfilm.Az ember már a fogát szívta a Running Man svájcinégeres változatától is, de az ehhez képest torokszorítóan izgalmas valóságos filmcsemege...Ez a sztori annyira ürülék,hogy már csak azért is megpróbálom elolvasni, de van egy olyan érzésem,hogy aki ilyen pocsékul plagizál, az íróként is hasonló literális "mûveltséggel" (a stílust meg sem merészelem említeni) bírhat mint sztefeni mûmájer és a hozzá hasonló üresfejû libahegyek....
tanhu 2012 márc. 31. - 22:59:46 Előzmény Marcipáncica_
(108/518)
Nézhetetlen jacque foche, erõteljesen felvizezett és dedósoknak átszabott,holivúdi komolytalan rózsaszín giccs.(Megkíséreltem megtekinteni lehetetlen annyira bárgyúak a lenyúlások és a gyomorfogató hatásvadászat,hogy ez az akármi csak eggyel növelte azok számát amit NEM LEHET élvezettel,józanul okádás nélkül fogyasztani.Na jó általános iskolásoknak,de azok is jobban járnak ha filmet néznek vagy könyvet olvasnak ehelyett...Persze a tömegnek ez be fog jönni,de igényesek kerüljék el a saját érdekükben.A takonylat után úgy föst jönnek a debilnél debilebb KORrektre cseszve lopott fazonírozások...sajnos Szerencsére az eredetieket amikbõl ez a szalonképesre bszott tinitrágyahegy pofátlanul nyúlt nem képes lejáratni.Aki jót akar az kerüli azt az amerikai szemetet.Aki meg még jobbat az marad a Legyek Uránál és a Battle Royalenál, mert az éhezõk diadala csak éhezi azok színvonalát,bocs az é.h esetében túlzás bármiféle vonalról beszélni kivéve a halált jelzõ vízszintes líneát....
10-bõl minusz10
dekapetra 2012 márc. 31. - 19:07:25
(107/518)
Remek film volt! Nagyon nem bántam meg, hogy megnéztem. Jó kis utópisztikus világot mutatnak be itt nekünk.
A film hûen követi a könyvet és nagyon jól bemutatja az egész szituációt amibe a szereplõk kerülnek.
Izgalmas volt, néhol megható is. A színészeket jól választották ki a saját szerepeikre.
A szerelmi szálat kicsit jobban kidolgozhatták volna. Ennyi. Várom a folytatást!
10/9
Neaira 2012 márc. 31. - 16:57:25
(106/518)
Én nem is értem, miért kell ezt összevetni a Battle Royale-lal? Értem, h hasonló a történet, de csak hasonló. Az a Battle Royale, ez pedig a Hunger Games. Azon kívül, hogy egymást kell megölni kényszerbõl, semmi sem ugyan az!!! Ilyen történet ezen a 2-n kívül még biztos hogy rengeteg volt. És akkor mi van? Mindegyik más valamiért. Szerelemrõl szóló film hány van?? 100ezerbillió (ha van ilyen szám :D)Akkor innentõl fogva ne legyen több szerelmes film, mert azt már valaki valamikor feldolgozta??? Háborús filmekrõl ugyanez. Embervadászos filmek, kémfilmek, akciófilmek, horrorfilmek, jövõben játszódó filmek, utópikusfilmek antiutópikus filmek stb. ugyanez. Ez a HUNGER GAMES, amiben szintén, mint a Battle Royale-ben és még másban meg kell ölni egymást. De más az egésznek a koncepciója, a térben és idõben való elhelyezése, a szereplõi, a végkimeneteke és még sorolhatnám.
Ez a film (és hát nyilván a könyv is) önmagában áll. Ez a könyv/film, ez a történet.
Neaira 2012 márc. 31. - 16:23:04
(105/518)
Annak ajánlom, aki már olvasta a könyvet. Ebben az esetben 1. a könyv, csak utána szabad megnézni a filmet!!!!!!!!!!!!!
Neaira 2012 márc. 31. - 16:18:45
(104/518)
Szerintem ez egy nagyon nagyon jó könyv. Izgalmas, új és reális. Mindenképpen megéri elolvasni, mert ha vkinek nem is tetszene, akkor is könnyû olvasmány, nem veszt vele sok idõt;szerintem csak nyer. Mind3 rész megvan már magyarul.
A film, bár jól nyomon követi a könyvet (semmilyen lényegi különbség nincs, sõt, nagyon is hû) mégsem adja vissza annak hangulatát. Sajnos. Szerintem nem rossz a film sem, de inkább a könyvet ajánlom.
Ami viszont rettenetesen rossz, az az operatõri munka. Rángatják a kamerát, hogy gyors ütemet adjanak, hogy kifejezzék azt amit a könyv úgy oldott meg, h E.sz./1. sz-ben JELEN idõben van írva. Csak amíg az normális, addig itt az ember szeme kifolyik, és elszédül. Láttam már rosszabb rángatós filmet is, de ez sem jó. Emiatt nálam csak 7/10 kap, míg a könyv egy 10-es skálán 15-ös. :D
1/10
sugar30 2012 márc. 31. - 10:13:08 1/10
(103/518)
Ha csak filmként kéne értékelni, akkor 5-6/10, de ha a könyvhöz kéne viszonyítani, ami szerintem kb. 10 pontot érdemel, akkor maximum 2-3 pontot adnék rá 10-bõl. Inkább olvassátok el, e ha már mindenképp meg szeretnétek nézni, akkor legalább legyetek tisztában vele, hogy egyáltalán nem adja vissza a könyvet. Megértem, hogy tetszhet is valakinek, de a könyv ezerszer jobb. (Nem rontottál el annyira, mint az Elátkozott Ella megfilmesítését, ami a világ legrosszabb filmje lett az egyik legaranyosabb könyvbõl, de ne az igazi.) Olvassatok! Megéri.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 márc. 31. - 00:49:10 Előzmény whitehill
(102/518)
Azert azt nem mondanam, hogy a BR ne lenne ismert, sot! Nem hiszem, hogy barkinek elkerulte volna a figyelmet ez az osszecsenges. De nem ertem azt, hogy miert ez a vad hasonlitgatas eppen ahhoz. Nem egy film van, ami erre a temara epul, ezzel az erovel akar a The Running Man is idecitalhato lenne.

Szerintem tul kell esni rajta, hogy igen, az erdoben gyilkolaszos, egy maradhat temaban van ez a film is, es mint olyan, nyilvan sokkal gyengebb. Azert a BR ebben nem lehet uberelni, mart csak azert is teljesen keptelenseg volt ezt elvarni, mert a BR 18+os, ez meg 12...

Viszont eleg kemenyen dolgoztak azon, hogy ennel (mas tekintetben) tobbet adjon. Itt peldaul sokkal tobb figyelmet forditottak a jatek hatterere, a show-ra, annak a politikai es tarsadalmi vetuletere, es ez nem fordult unalmas elemzosdibe, hanem eppen egeszen szorakoztato lett.

Sajnos viszont baromi sok hibat kovettek el a forgatokonyvben, amit megerzett a film, es ettol sok helyen kisiklott, azok a dolgok, amik pedig igazan jol sikerultek, nem ervenyesultek igazan. Nekem egy eros 10/7.
Memmaao 2012 márc. 31. - 00:16:31
(101/518)
SPOILER " izgalmas és félelemkeltõ, hogyan viszonyulnak mindehhez a polgárok. Nyilván úgy, ahogy a ma embere a ma tévésztárjaihoz, akiket azért emeltek ki a névtelenségbõl, hogy aprópénzre váltsák emberi méltóságukat: nyáladzva, hörögve, éljenezve, szurkolva nézik a képernyõt. Õk azok, akik közül kiválasztatnak a halálba menetelõk, és õk azok is, akik aztán mindezt végigtapsolják. Mert amíg maguk közül csak egyet dobnak az oroszlánok elé, addig a figyelmüket és indulataikat inkább leköti a húsparádé, valamint a tudat, hogy megmenekültek, mintsem hogy az egész rendszerben kezdjenek el kételkedni. " Hanula Zsolt! Nem is tévedhetnél nagyobbat! Azon a vékony rétegen kívül, akik a fõvárosban éltek, és futurisztikusan néztek ki a színes ruhákban, hajakkal, nem volt ember, aki "nyáladzva, hörögve" nézte volna a mûsort! A film lényege (és gondolom a könyvé is), hogy egy vékony "gazdag" réteg elnyomásban tart 12 körzetet, akik lázadását 74 éve levertek, és ahogy nekünk is ünnepelnünk kellett az "orosz felszabadítást", a 12 körzetnek is meg kell emlékezni e csúfos vereségrõl és minden évben két életet adni érte, amibõl max egy élhet túl, tehát remény van a túlélésre, csak nem sok. Nem véletlen, hogy fehér ruhás katonák tömege volt jelen mindenhol, meg szögesdrót, és ha jól megfigyelted, senki nem tapsolt a kiválasztás után, vagy egy-egy elesett emberért, hanem a lázadás egyezményes jelét mutatták (legalábbis én úgy gondoloma spéci kézjel az volt).
Kovács kolléga 2012 márc. 29. - 21:29:18 Előzmény Palyika
(100/518)
El kell olvasni a regényt, és akkor minden világossá válik.
6/10
Palyika 2012 márc. 29. - 11:36:22 6/10
(99/518)
A film jó volt, egyszer nézhetõ. Bár az elejérõl lemaradtam, az elmeséltek alapján a béke végett rendezték ezt a viadalt?!?!? Csak mert akkor a lázongás nem teljesen vág egybe vele.
A film nagy része a bemutatás volt, kicsit hosszabb összezárást el tudtam volna képzelni.
2 hetet mondtak a viadal hosszára, ezzel szemben 3 (+2) éjszaka volt feldolgozva.
"Sokszor halálra fagynak a részvevõk" - Nem értettem, nem tûnt -20-nak a hely.
"Támogatók" - nem találtam akkora jelentõségét, mint amekkorát a film közepe ígért. Tulajdonképpen egy támogató segítette õket
Nagyon nem tetszett a végkimenetel. Klasszikus, csináljunk jó sötétet! Így szinte nem is láttam mi történik!
6/10