10/10
Kaktuszné 2013 febr. 03. - 20:09:25 10/10
(318/518)
Nagyon tetszett, miután megnéztem a Napos oldalt kiváncsi lettem a fõszereplõnõ más filmjeire is. Abszolút nem fogtam mellé, jó szórakozás volt a több, mint két órás izgalmas film.

10/10
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 03. - 20:07:35 10/10 Előzmény Shiviatar
(317/518)
Nem kérlek ez csak egy baromi jó film.
Ahhoz képest, h ennyire odavagy a gyerekekért, nem gondolnám, h éjszaka kint állsz az utcán és védelmezed õket.
8/10
Sadenal 2013 febr. 02. - 17:40:41 8/10
(316/518)
Mondjuk kicsit Battle Royale feeling volt, de annál azért sokkal igényesebben volt kidolgozva és az egész film igen fergeteges volt. Mondjuk engem eléggé irritált a sok metroszexuális az elején de gondolom ez afféle társadalomkritika volt. A színészek is rendben voltak. Kíváncsian várom a 2. részt.


8/10
szofi381 2013 jan. 27. - 16:03:10
(315/518)
IMÁDOM!!!!!!!!!!! Az egyik kedvenc filmem! Szuper, nagyon jó!
9/10
potya 2013 jan. 26. - 18:54:09 9/10 Előzmény sabuki
(314/518)
Remek film, hossza ellenére nem unatkoztam egy percet sem.
10/10
sabuki 2013 jan. 25. - 14:18:34 10/10 Előzmény Lex86
(313/518)
Nekem is nagyon tetszett a film!
10/10
werti20100 2013 jan. 25. - 11:11:25 10/10
(312/518)
Sokan mondjátok hogy összecsapott, és nem elég világos a sztori. Nem tudok elfogulatlanul beszélni errõl mert én a könyv elolvasása után láttam a filmet. Nem lehetett egyszerû a forgatókönyv író munkája, mivel a könyvben sok a belsõ monológ, és E/1-ben íródott. Ezt nagyon nehéz a filmben tökéletesen átadni, és minden részletre kitérni. Szerintem mégis remek munkát végeztek..mert egy látványos, izgalmas, szerethetõ filmet sikerült készíteniük.
A történet a jövõben játszódik a Földön, nem egy másik bolygón. Sok utalás van a könyvben az elõdeikrõl...azaz rólunk. Elképzelhetetlennek tûnik hogy a szülõk tudtával küldik a halálba a gyermekeket. Ez a túlzás, a médiának állít görbe tükröt..
5/10
h_vince 2013 jan. 24. - 21:51:28 5/10
(311/518)
Én is megnéztem! Ez a film unalmas. Alig történik valami, az is vontatottan. Jahh! Ez a csaj biztos nem szerelmes, de ha jól tudom, a könyvben ez ki is derül. Max 1x nézhetõ. 10/5
10/10
Lex86 2013 jan. 22. - 21:17:39 10/10
(310/518)
Én most néztem meg a filmet, szerintem nagyon jó, nekem nagyon tetszett. 10/10
7/10
Semprini 2013 jan. 21. - 16:45:32 7/10
(309/518)
Megint egy iszonyatosan agyonhype-olt és szénné dicsért, és immár kultikusnak számító regényadaptáció - borítékolható volt tehát a csalódás. Akkorát azért mégse csalódtam, mint ilyenkor szoktam, végülis nem volt ez rossz film egynek. A film alapjául szolgáló regényt nem olvastam, de azt tudom, hogy valóságos imádatnak örvend a tinik körében, tehát elvileg a filmnek is elsõsorban õk lennének a célközönsége. Na de milyen "tinifilm" az, ahol a kamaszok egymást öldösik halomra egy valóságshow keretein belül és a végén csak egy maradhat? Mintha a Való világ vagy a Survivor futurisztikus, vérre menõen hardcore változatát néznék, ugyanakkor viszont a kedvezõbb korhatárbesorolás érdekében úgy mismásolják el a durva akciójeleneteket, hogy a kamera rángatózása miatt szinte semmit nem lehet látni. Ez azért erõs negatívum. Látványilag közepes a film, egyrészt a Capitolium-beli jelmezek és maszkok valami ordenáré módon ízléstelenek, ezeket a jeleneteket tényleg rossz nézni, másrészt a számítógépes animáció sem mindig a csúcs-színvonalat képviseli (pl. a film végén a "lények" elég bénán néztek ki...)
A fõszereplõ kiválasztása érdekes ötlet, ugyebár Éhezõk viadala a cím (és az eredetiben is szerepel a 'hunger' szó), miközben Jennifer Lawrence-nek kifejezetten telt, kerek arca van, és nem is nevezhetõ igazán vékonynak sem. Viszont tényleg jól játszik, úgyhogy végülis oké. Josh Hutcherson korábbi filmjeiben kimondottan irritált, ezúttal sokkal kevésbé, ami nagy dicséret a részemrõl. Persze sosem lesz a kedvencem, de most legalább el bírtam viselni. A mellékszerepekben láthatunk ismert arcokat, Woody Harrelson a legérdekesebb figura közülük, Elizabeth Banks-t a magam részérõl fel sem ismertem pedig jó pár filmjét láttam, Lenny Krawitz szereplését úgy ahogy van nem értem, Stanley Tucci pedig ennél irritálóbb már nem is lehetett volna - persze ez is nyilván szándékos volt.
Mindent összevetve egy jó erõs közepes, kíváncsi leszek a folytatásra, remélem, az jobb lesz.
10/6,5
Guatrau 2013 jan. 21. - 16:00:45 Előzmény Shiviatar
(308/518)
Ebbõl az jön le, hogy amit a média mond, hogy ez "jó", akkor az "emberek", a tömeg elfogadja azt... Sajnos el tudok képzelni, egy ilyen jövõt... A film jó volt, bár tuti, hogy a regény ezerszer jobb, el fogom olvasni. Kíváncsi vagyok a folytatásra. Néhány jelenetet, hogy úgy mondjam alul játszottak a színészek. Egy ilyen filmet komolyabb színészekkel kellett volna megcsinálni a fõbb szerepekben, mert oké, hogy D. Sutherland, meg Woody Harrelson, nem sokat nyújtottak... A csaj egész jó volt, a párja teljesen átlag. Nálam 7-es a film
2/10
Shiviatar 2013 jan. 18. - 17:21:02 2/10 Előzmény mrtonhal
(307/518)
"Az éhezõk viadala is csak egy népbutítás. Azt próbálják érzékeltetni a profi technikával megszervezett játékon át a népnek, hogy az országban rend és jólét van."

Szóval eszerint ha elfajzott aberrált sznobok elõkelõ társalgás közepette mosolyogva nézik végig gyerekek kínkeserves haláltusáját, akiket kényszerrel dobtak bele a gödörbe harcolni egymással, és ezt még a tv-ben is leadják....ebbõl az jön le az embereknek hogy jólét van és béke honol társadalmukban?
2/10
Shiviatar 2013 jan. 18. - 17:13:53 2/10 Előzmény norapoluf
(306/518)
Egyetértek. Értetlenül állok ezelõtt én is....
2/10
Shiviatar 2013 jan. 18. - 17:04:56 2/10
(305/518)
Ez a film most komoly vagy csak képletes? Itt valami analógiát, párhuzamot kéne vonni, és mindent elvontan értelmezni, netán egy mûvészfilmet nézek, vagy ezt tényleg így ahogy van komolyan gondolták?

A túlzás brutális és egyértelmû. De a jövõben megszûnt mindenféle emberi erkölcs? Mosolyogva küldünk gyerekeket életre-halálra szóló viadalra, mint az állatok, mint a római gladiátorok, csak annyi különbséggel hogy itt madam pomadure és sznob arisztokrata gróf társai tetszelegnek a díszpáholyban? Miközben a mûsorvezetõ elégedetten adekválja a legutóbbi gyõztes utolsó mozzanatát, amikor is egy féltéglával kiveri az agyvelejét az ellenfelének, ezzel elnyerve a bajnoki címet, és ezt a tavalyi év legmegragadóbb pillanatának titulálta teljes áhitattal, szenvtelenül, mosolyogva....

Vagy én nem értem a filmet, vagy ez a világtörténelem legrosszabb film-alkotása.
rigojancsi 2013 jan. 17. - 10:04:21
(304/518)
Tényleg nem szól semmirõl, és ahhoz képest nagyon hosszú. De egyszer egy filmnek elmegy :)
szabul 2013 jan. 16. - 23:47:03 Előzmény Nhiack
(303/518)
nem olvastam a könyvet,de a film ultragagyi :S rég nem láttam ilyen semmirõl sem szóló filmet,kb 6 részletben néztem meg,meg annyira untam.. ennek ellenére a könyve lehet szuper jó,de ez a film nagyon semmilyen :S
9/10
Nhiack 2013 jan. 15. - 15:18:15 9/10
(302/518)
Csak a film megnézése után tudtam meg, hogy ez egy könyv adaptáció. Így tetszett a film (lehet, hogy ha elõtte olvastam volna, akkor nem, fõleg mert biztosan tele van változtatásokkal, meg bizonyára másképp képzeltem volna el.)
Én viszont végig azt vártam, hogy az lesz a vége, hogy valahogy megdöntik ezt a rendszert, és lázadást szítanak, és utána mindenki egyenlõ lesz (Mint pl.: a Lopott idõben)
9/10
akosd 2013 jan. 13. - 22:00:11 9/10
(301/518)
Ha csak arra gondolok, hogy mennyit durvult az utolso Valo Vilag az elsöhöz kepest, akkor nem nehez elkepzelnem, hogy az emberi romlottsag ide is eljuthat egyszer majd a jövöben.

A film elejen vegig hitegettem magam, hogy nem ölhetik meg egymast. Biztosan lesz valami csavar benne, es az egesz csak egy kitalalt dolog vagy illuzio.

... Csalodnom kellett...

Sajnos a könyvet még (hangsulyozom, hogy csak még, hiszen ezek utan mindenkeppen elolvasom) nem olvastam, de a film elsöre nekem nagyon tetszett. Forditott esetben nem garantalom, hogy ezt elmondanam, de igy nagyon bejött.

Olyan nyugodtan indul, hogy elhiteti veled a sztori, hogy ez akar meg jo is lehet. Persze nem lenne izgalmas a törtenet, ha tenyleg minden happy lenne benne.

De az biztos, hogy a könyvet el fogom olvasni...!
5/10
lazi10 2013 jan. 11. - 07:44:31 5/10 Előzmény crapgame
(300/518)
+ Battle Royal!
lenccs 2013 jan. 08. - 21:09:05 Előzmény vedder
(299/518)
Hmmm...az utsó sor elõttig teljesen egyetértek veled. Én nem tudom jobban megfogalmazni, de a látványvilág...nekem jobban ki lettek színezve, mint, amit az olvasás közben el tudtam képzelni:-) (de, lehet, hogy csak nem vagyok elég merész "képzelgõ":-) Alig várom már a Futótüzet!:-)