3/10
JohnnyBGood 2013 febr. 27. - 20:55:26 3/10
(338/518)
Ja, és nincsenek a filmben sem éhezõk, sem viadal!

Nincsenek koppra lesoványodott megalázott szerencsétlen falulakók, se nyomás hogy átérezd milyen lehet 12-bõl 1-nek maradni. Ez egy himbilimbi habostorta sok cukormázzal meg gumimacikkal. Tök hiteltelen.

Amit láttam régen abban a rendszer kényszeríti a védtelen összevissza korú gyerekekre az élethalálharcot, fosnak a rendszertõl és fosnak egymástól, plusz tényleg roppant éhesek és abban van viadal. Kár hogy nem tudom mi volt az, ha valaki tudja, írja meg. thx
3/10
JohnnyBGood 2013 febr. 27. - 20:37:30 3/10
(337/518)
Hát ez dögunalom.. Eleinte még érdekelt a csajszi csini arca ami 80%-ban kitölti a vásznat, de a végére ezt is meguntam, vagy már a felére.

Láttam egy azt hiszem japán filmet, talán annak a másolata ez?.. Az véres durva, kemény film volt nem ilyen Twilight és 5. elem keveréke..

Unalmas, hiteltelen, túlérzelmeskedõ vacak film. Semmi , de semmi érdekes nem volt benne, csak azért néztem végig, hátha komollyá válik végre valamikor egy 180-al. Hát nem tette.
10/10
mrtonhal 2013 febr. 25. - 15:40:18 10/10
(336/518)
Tulajdonképpen ez volt a film lényege, amit te irritálónak tartasz. Pontosan jól mondod, hogy egyáltalán nem járja, hogy 6 éves (bár 6 éveseket nem küldhetnek az arénába, azt hiszem 9 a minimum, ha jól figyeltem) gyereknek hogy élet-halál harcot vívjon egy ereje teljében lévõ 16-18 éves tinédzserrel. A történetben pontosan ez mutatja be a Kapitólium gonosz megtorló erejét, a védtelen, éhezõ szegényekkel szemben. Pontosan errõl szól az Éhezõk Viadala 2. és 3. része, hogy hogyan lehet ennek a kegyetlenségnek véget vetni, hogy fiatal gyerekeket a Kapitólium kénye-kedvére "kínozhasson" és "átalakíthasson". Ez az elsõ rész igazából csak az elõkészítõ része a másik kettõnek (bár ha jól tudom filmben még további 3 részbe fogják szeletelni a történetet.), s ezért is van a hosszú elõkészítõ rész. Bár be kell vallani, a könyvben ezek a történeti hátterek sokkal jobban el voltak magyarázva, a könyv után már sokkal érthetõbb a film. Nekem nagyon tetszett, ajánlom figyelmetekbe könyvben is.
PlasZeb 2013 febr. 22. - 17:09:41
(335/518)
A legellentmondásosabb film, amit eddig láttam. Ez a kommentekbõl is látszik. A valóságshow és a gladiátor viadal vegyítése az alap, legalábbis én ezekre asszociáltam a film közben. Nyers, aggresszív, bár ritkán mutatják direktben a dolgot. A Hanna c. film után már nem lep meg, hogy egy gyerek aggresszivitását használják figyelemfelkeltésnek. Szerintem elgondolkodtató film, és rétegfilm. A zene tetszett.
hanseatic 2013 febr. 07. - 18:25:26
(334/518)
Ez a film sajnos egy hulladék.Kész kínszenvedés végignézni.Roppant gyenge színészi alakítások,fertelmes rendezõi és operatõri munka.A kameraállások másodpercenkénti ugráltatása fárasztó és idegesítõ.A téma sablonos,a végtelenségig elcsépelt.Senkinek nem ajánlom megnézni.
10/10
Kaktuszné 2013 febr. 06. - 12:20:48 10/10
(333/518)
"De a jövõben megszûnt mindenféle emberi erkölcs? Mosolyogva küldünk gyerekeket életre-halálra szóló viadalra, mint az állatok, mint a római gladiátorok, csak annyi különbséggel hogy itt madam pomadure és sznob arisztokrata gróf társai tetszelegnek a díszpáholyban? Miközben a mûsorvezetõ elégedetten adekválja a legutóbbi gyõztes utolsó mozzanatát, amikor is egy féltéglával kiveri az agyvelejét az ellenfelének, ezzel elnyerve a bajnoki címet, és ezt a tavalyi év legmegragadóbb pillanatának titulálta teljes áhitattal, szenvtelenül, mosolyogva...."

Látod mit írtál? ha a múltban megengedték emberek, hogy gyeremekeket húrcoljanak, el kisérletezzenek rajtuk, éheztessék õket, majd meggyilkolják õket? Akkor a jövõben ez miért ne lehetne lehetséges?
Pláne, h csak egy filmrõl van szó.


Azt nem értem, h ettõl miért lenne egy film mûvész? Egyszerû fikció, sci-fi, ami a múlt megtörtént eseményein alapszik, gladiátorviadalok+holokauszt.

Mit nem értesz?
2/10
Shiviatar 2013 febr. 06. - 11:42:57 2/10
(332/518)
Nem az hogy hogy engedhetik meg, hanem az egy film. Nem a valóság, nem is egy dokumentum film. Érted? Filmes kereteken belül, kritikai szemmel észrevételezve, véleményezve. Itt mi filmekrõl beszélgetünk, a saját keretén belül azt véleményezzük. Nem pedig a valósággal vonunk párhuzamot. Ezen te mit nem értesz?
Belõled sugárzik a megkeseredett gyûlõlet. Nem tudom mivel érdemeltem ezt ki, pedig biztos több jót tettem az életemben mint te, de ha még sem, akárhogy is, én a legjobbakat kívánom neked.
2/10
Shiviatar 2013 febr. 06. - 10:55:49 2/10 Előzmény Fõnix_császárnõ
(331/518)
Ezt valami ismeretterjesztõ mûsorban láttad? Nincs olyan szerencsénk. A túlnépesedésbe fogunk belehalni, nem az atomháborúba. 7 milliárdan vagyunk a Földön. A második világháborúban meghaltak 70 millióan.
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 19:14:43 10/10
(330/518)
Nem teljesen ez volt a téma.
De tény, hogy ha annyira féltik gyermekeinket elõttünk szólók, akkor miért nem állnak ki éjszaka az utcákra és miért nem véádelmezik meg õket? Miért nem tesznek valamit az afrikai éhezés ellen, ahol gyermekek százai hullanak el? sorolhatnám, õket csupán az zavarja, ha vászonra viszik a dolgokat:O
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 04. - 19:08:59
(329/518)
Egyébként pár hónappal ezelõtt láttam egy filmet a Life Network csatornán, a vírusokról volt szó, konkrétan azt is bemondták, azért hagynak fel az atomfegyverekkel mert sokkal hatásosabb biológiai fegyverek vannak az ember kezében.
Nos, ha kiengedik, ez a két világháború összes áldozatánál sokkal sokkal több áldozatot fog követelni, az is lehet a népesség 95%át simán kinyírja.
Jó példa; az elsõ világháború után a spanyol nátha több áldozatot követelt mint a közvetlen elõtte futó elsõ v.h .
Tehát, ez mondhatni nem hülyeség.
Csak idõ kérdése és ez megtörténik, minimum 20-50, maximum 65-75éven belül.
Mondhatjuk bátran, az emberek nem változtak, csak a pusztítás módszerei lettek hatékonyabbak.
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 18:17:30 10/10
(328/518)
Azért fordulhat elõ a holokauszthoz hasonló a jövõben, mert a történelem ismétli önmagát, az emberek több ezer év alatt mit sem változtak, gyilkolásznak, csalnak, lopnak hazudnak, szerencsére nem mindenki, de nagy többségük igen.
Örülök, h megdöbbentek még rajta, de az csak navitásotokat tükrözi és a világ vajmi ismeretét.

Ha valaki még mindig nem érti mirõl beszélek, az hihetetlen ostoba.

Jobban is belemehetnék a témába, de úgysem értenétek, szóval manapság a gyerekek is olyan ételeket, italokat fogyasztanak, olyan levegõt szívnak be, ami elõbb vagy utóbb valamilyen betegséget (pl. rákot okoz)
Persze ez nem olyan direkt, h csatába küldik, de a végeredmény ugyanaz elõbb vagy utóbb meghal...

Hogy engedheti meg ezt az embereiség???

cöhhh....
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 18:12:00 10/10
(327/518)
Ahhoz képest ügyesen belepofáztál egy másik emberrel való beszélgetésembe.
Máskor ne üsd bele az orrod és kész!
rigojancsi 2013 febr. 04. - 18:05:08
(326/518)
Na, most már azt is megmondod mire gondoljak? Ez kedves. Úgy látom ez az utolsó egy mondat maradt meg neked, pedig direkt nagybetûkkel írtam, hogy te is lásd a mondanivalómat. Vagy talán fizetnek, a propagandáért? És köszönöm, a "megértéssel" szerintem nem nekem vannak gondjaim. Nem vitázni indultam, hanem leírtam a véleményem, de persze hiába. Részemrõl befejeztem a "társalgást".
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 15:19:11 10/10
(325/518)
Ne gondolgasd, hogy ki mire gondolt.
Ügyvéd vagy?
Az emberi természet ocsmány, ezt kéne megérteni.
rigojancsi 2013 febr. 04. - 13:50:29
(324/518)
Én azt értem, sajnos történtek szomorú események a múltban, (és ahogy megyünk vissza, még annyira találunk bizarr dolgokat), viszont ez a film a CIVILIZÁLT, JÖVÕBELI É-Amerikában játszódik! Nem a harmadik világban, nem is a középkorban. Amúgy nem lenne vele baj, ha nem lenne ennyire szürreális. Értem ezalatt azt, hogy mennyire védik a gyerekeket, és jogaikat, a 21. században már rájuk szólni sem lehet jóformán az iskolában, erre 100 évvel késõbb kiküldik õket meghalni. Gondolom a kolléga is a visszafejlõdésre célzott.
10/10
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 12:57:55 10/10
(323/518)
Sütikém!
Ott jön a képbe a holokauszt, hogy a háborgó fórumozó nem érti, hová tüntek az emberi erkölcsök, sztem pont oda, ahová a holokauszt idején. Egyéb iránt utána nézhetsz, de afriaki törzseknél, napjainkban 10éves gyermekek harcolnak.

Hozzátenném, h az írónõ nem is mert egy 12éves lánynál többet csatába küldeni. Az egész film fikció, elelnben a Holokauszt valós. Ezen érdemes lenne elgondolkozni!
rigojancsi 2013 febr. 04. - 12:44:54
(322/518)
Ennek mi köze van a holokauszthoz? Ott nem korra ment a szelektálás, hanem tudjuk mire, kortól, nemtõl függetlenül. Itt pedig kifejezetten a fiatalokat, a gyerekeket küldik a halálba. Ez a film gáz!!!
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 04. - 11:52:34 10/10
(321/518)
Én csak komolyan kérdezem tõled, hogy a Holokauszt szó mondd neked vmit?
2/10
Shiviatar 2013 febr. 04. - 11:43:40 2/10 Előzmény Kaktuszné
(320/518)
Logikát ne nagyon keressek abban amit írtál, igaz? Hogy a lenti hsz.-embõl hogy jött neked ez a válasz....rejtély.

"Ez a film most komoly vagy csak képletes? Itt valami analógiát, párhuzamot kéne vonni, és mindent elvontan értelmezni, netán egy mûvészfilmet nézek, vagy ezt tényleg így ahogy van komolyan gondolták?

A túlzás brutális és egyértelmû. De a jövõben megszûnt mindenféle emberi erkölcs? Mosolyogva küldünk gyerekeket életre-halálra szóló viadalra, mint az állatok, mint a római gladiátorok, csak annyi különbséggel hogy itt madam pomadure és sznob arisztokrata gróf társai tetszelegnek a díszpáholyban? Miközben a mûsorvezetõ elégedetten adekválja a legutóbbi gyõztes utolsó mozzanatát, amikor is egy féltéglával kiveri az agyvelejét az ellenfelének, ezzel elnyerve a bajnoki címet, és ezt a tavalyi év legmegragadóbb pillanatának titulálta teljes áhitattal, szenvtelenül, mosolyogva....

Vagy én nem értem a filmet, vagy ez a világtörténelem legrosszabb film-alkotása."

Mint látod, én nyitott vagyok hogy bennem van a hiba és nem látom a mû nagyságát....csak akkor mutass rá.
kybuck 2013 febr. 04. - 04:24:02
(319/518)
Nem volt rossz, de a legtöbb karakter meg történés kicsit felszínes, nyilván a játékidõ és az alacsonyabb korhatár besorolás is beleszólhatott ebbe. A posztmodern Római Birodalom ifjúsági gladiátor-valóságshow-ja olyan filmeket juttatott eszembe, mint a Gladiátor, a Mad Max, a Menekülõ ember, a Battle Royale (ezt még nem láttam, de ismerem a történetét), de olyan B-filmet is, mint a Menekülés Absolomból. Ez még nem gond, hisz az írónõ is ismerhette ezeket a mûveket, plusz újat kitalálni manapság nehéz, de a filmes megvalósítás ezen filmek után kissé haloványnak tûnik. Szép volt, jó volt, izgi is volt, de valahogy több is lehetett volna a maga szintjéhez képest is. Nyilván nem én vagyok a célkorcsoport, de a történet miatt bárki próbát tehet vele, ezért néztem meg én is. Minden további nélkül megnézhetõ film, de talán a folytatás jobb lesz az érettebb nézõközönségnek is, bár erre mérget azért senki ne vegyen.