csancsy 2012 dec. 18. - 12:10:28 Előzmény zivot
(278/518)
Régen olvastam (és valakinek kölcsönadtam, így most hirtelen nem tudok utánajárni) könyvben, de Peeta nem akarta soha Katniss-t megölni... Elejétõl fogva védelmezte (mert már kiskorától kezdve szerelmes volt a csajba) és úgy rémlik (ehhez újra kéne olvasnom), hogy azért csatlakozott a másik bandához, hogy eltérítse õket és ne találják meg Katniss-t (csak ugye akkor jött az a tûz, ami direkt azért volt hogy közelebb hozza a versenyzõket). Amúgy meg Peeta nem egy gyilkos típus, túlságosan jó srác (nem véletlen mondta azt a híres mondatot Katniss-nak, ami filmben is elhangzik).
7/10
idõjós1010 2012 dec. 18. - 00:52:26 7/10 Előzmény zivot
(277/518)
Teljesen igazad van, én is ugyan erre gondoltam. Érthetetlen, és késõbb se tisztázott dolog volt.
7/10
idõjós1010 2012 dec. 18. - 00:46:31 7/10
(276/518)
Nagyon nem erre számítottam. Valamiféle világvége szerû történetre gondoltam, ami mögött van is elfogadható szituációleírás, viszont ilyen tekintetben ez nagyon összecsapottnak tûnt. Tinédzserek ölik egymást egy szigeten, és persze a szerelem is felüti a fejét. Ilyen cselekménysor mögé nem kellett volna mindenáron egy ennyire egyedi körülmény, helyzetkép, és akkor talán nem volna nekem sem olyan érzésem mintha csak úgy összecsaptak volna egy képtelen, logikátlan, zavaros fantáziavilágot. Hogy egészen durva példákkal éljek, KB olyan volt mint az Alkonyat összekeverve a Harry Potterrel. Tiniknek való szerelmes, harcos, fantáziavilág. Viszont összességében meg tulajdonképpen tetszett :-D , mert nem volt annyira bárgyú, sem nyálas, mint az imént említett Alkonyat. Volt látványvilága, és tudott meglepetéseket okozni. A fõhõs is kedvelhetõ volt. Azt sem tagadom hogy ez a fantáziavilág is képernyõhöz szegezett helyenként, de ettõl még ez egy erõsen hibás film.
10/10
Tadi 2012 dec. 15. - 21:46:31 10/10
(275/518)
Az éhezõk viadala: Futótûz
Egy pár kép a forgatásról.
10/10
Tadi 2012 dec. 15. - 21:43:41 10/10
(274/518)
The Hunger Games: Catching Fire ( Az éhezõk viadala: Futótûz )

2013 November 22.
10/10
Tadi 2012 dec. 15. - 21:39:55 10/10
(273/518)
Ez egy kitalált világ, szóval nem kell összefüggést keresni mert ott máshogy mûködnek a dolgok.
Aki elolvasta a könyvet az meg érteni fog mindent és minden össze áll.
Csak 142 percbe nem lehet be nyomorítani minden egyes ki részletet.
De így is elmúlt évek legjobb filmje.
3/10
Nimdraug 2012 dec. 15. - 20:56:25 3/10
(272/518)
Ez a film nagyon pocsék. El sem kezdeném magyarázni, hogy miért, mert hosszú lenne, és végigmehetnék az egész filmen. Elképzelésem sincs, hogyan lehet 8 pontra értékelni...
Egyszerûen nem tudok kiemelni semmit, amiért esetleg érdemes volt nézni...
1/10
norapoluf 2012 dec. 11. - 22:59:12 1/10
(271/518)
A film irrealitásokkal van tele és olykor súrolja az abbérációt... a színészi alakítások meg pocsékok...


SPOILER:

árulja mér el nekem valaki, h melyik kultúrában sorsoltak ki gyerekeket felnõttek közé harcolni??? Mert történelemtanárként mondom, hogy egy ilyenrõl sem tudok...
És ki az aki ezek után odasétál, h megyek harcolni, noha képzetlen... Inkább elbújnának az emberek vagy bújtatnák õket... szánalmasan nevetséges egy történet...

(a régieket valahogy felkavarta a gyerekgyilkolás (még a feláldozások is), de a 21. századi embereknek valahogy bejön az ilyesmi... filmek formájában úgy látszik...)
8/10
kleavenae 2012 dec. 11. - 22:48:29 8/10
(270/518)
Tetszett, de erõs túlzásnak tartom, hogy minden második ember 10 pontot adott rá. Annyira azért nem jó. Oké, van története, mondanivalója. Nekem ez a jövõkép nem tetszik. És nem olyan értelemben nem tetszik, hogy rossz, hanem hogy én másképpen dolgoztam volna ki. Pl. mekkora a valószínûsége annak, hogy 24-bõl legalább 18 GYEREK tud harcolni? Kicsit komolytalannak érzem...
Tetszett a végkifejlet, de többet, vagy mást vártam. Meg kellett volna tenniük azt a bizonyos lépést. 10/8, de lehet, lejjebb húzom 7-re.
10/10
Tadi 2012 dec. 10. - 17:48:04 10/10
(269/518)
10/10. Alig várom a hogy a könyvet is el olvassam.
És végre a futótûz is kapott hivatalos dátumot: 2013,nov 22.
macinzu 2012 dec. 10. - 09:15:55
(268/518)
"A világot nem a gonoszság fogja elpusztítani, hanem azok, akik végignézik a gonoszságokat és nem csinálnak semmit." (Albert Einstein)
James Uram Benson Madame 2012 dec. 09. - 18:02:57
(267/518)
Twilight meets Orwell, ebben van valami, nekem még a Running Man is eszembe jutott, nem tudom, más említette-e (sok a komment). Sutherland miatt pedig a Vakok földjén is felmerengett, mert ott is utópia-diktátor a karaktere - mondjuk ott meghal, kíváncsi vagyok, itt mi lesz a sorsa. Gondolom, nem kell nélkülöznünk a folytatás(ok)ban sem.
1/10
Tomiiii 2012 dec. 08. - 19:07:09 1/10
(266/518)
Unom már az ilyen agyatlan filmeket.
Állítólag átnevelõ célzattal forgatják õket....ne lepõdj meg, hogy mi jön a valós életben.
guitarman 2012 dec. 08. - 16:00:06
(265/518)
Nem választ írok, véleményt. Sajnos attól tartok, hogy egyre inkább közeledni fogunk, ha minden így folytatódik, ahhoz, amit a filmben láttam. Ha folytatódik az emberek ilyen mértékû és ocsmány sanyargatása, míg politikusaink dõzsölnek, elõbb-utóbb majd mi is egy ilyen arénában találjuk magunkat, vagy ne adja isten, a gyerekeink. A sok tehetõs meg majd élvezkedik. Remélem nem jutunk idáig...
vantoo84 2012 dec. 08. - 09:33:18
(264/518)
Amúgy meg, ha már hasonlítani kell valamihez, akkor az a GAMER. :)
vantoo84 2012 dec. 08. - 09:31:21
(263/518)
Jó kis film, 1-2szer nézhetõ, az viszont nem tetszett benne, hogy sok mindent nem tudtunk meg a körzetekrõl, ezért nekem hiányérzetem volt...meg egy kicsit a kor technikai szintjét is látványosabban bemutathatták volna...
jmisi31 2012 dec. 06. - 19:13:12 Előzmény Ze74
(262/518)
Kihagytad a Játssz A Túlélésért címû amúgy nagyon jó kis akciófilmet Ice-T-vel :P

Ez a film nem tudott igazán újat mutatni... és szerintem a folytatás sem fog :(

Az említett filmek fölé csak az helyezi ezt a "förmedvényt", hogy "A" kategóriás filmnek szánták... csak épp annyit sem tudtak kihozni, mint a felsoroltak leggyengébbjébõl(Lõj A Vadászra), ami szomorú :(
Jól írta az egyik hozzászóló, ha a pénzt, amit a filmre költöttek inkább odaadták volna az éhezõknek, több értelme lett volna...
10/10
Kamuro 2012 dec. 05. - 18:48:34 10/10
(261/518)
hol is kezdjem? talán ott, hogy eddig ez nálam az év filmje! és ahogy elnézem a továbbiakban, idén megjelenõ filmek listáját, nagyon valószínû, hogy az is marad.
igazából az unalom vitt rá, hogy megnézzem, mert csak egy agyatlan hentelõs mozit vártam, nagyon örülök, hogy nem így lett! a színészek tökéleteset alakítottak, a rendezés és a forgatókönyv is nagyszerû lett.
miután láttam a fimet, nem bírtam ellenállni, hogy elolvassam a könyvet is, hiszen az eredeti, könyv változat mindig jobb a filmnél. nagyon meglepõ, hogy itt nem ez a helyzet. egyértelmûen jobb a film a könyvnél, ilyen még nem fordult elõ. a könyvhöz képest jobban mûködtették a "drámát", sokat finomítottak az érzelmesebb jeleneteken (a könyvben néhol túlzásba vitte az író), ugyanakkor átdolgozták katniss jellemét, ami a lehetõ legjobb változtatás volt. a könyvbeli katnissrõl soha nem hinném el, hogy képes ezt ép ésszel végigcsinálni. egyedül a végjátékkal (miután kijutottak az arénából) van egy kis hiányosság, ott még fokozhatták volna a drámát, bár magam sem tudom hogyan lehetett volna rendesen megoldani, hiszen az a könyvbeli katniss jellemére épülne, nem a filmesre. így nézve talán mégis jobb, hogy e-mellett döntöttek, így elkerülték a logikai hibát.

szóval tökéletes munka!

remélem spoilereztem el semmit.
zivot 2012 dec. 05. - 02:51:23
(260/518)
A film egész jó volt tetszett , viszont .. és ez most SPOILERT tartalmazhat , nemtudok átsiklani afelett a tény felett hogy Peeta megakarta ölni a csajt, elárulta stb , majd késõbb egy ilyen halucinációba beugró "fuss fuss , micsinálsz" - al akarták ezt a tényt eltuntetni vagymost hogy? mert hát én azért a csaj helyében eléggé kilettem volna bukva... ez most akkor hogy is volt?
6/10
Rahar 2012 dec. 04. - 23:50:41 6/10
(259/518)
A film címébõl és leírásából másra számítottam. Akciódúsabb, izgalmasabb alkotásra. Mindenki azt lát bele amit akar. Én ezt látom: számomra eme film egy sci-fi környezetbe bújtatott társadalom kritika. Az elnyomott tömegek és a kis létszámú elit különbözõségei, stb. A film a bosszún kívül sok más érzelmet is meg tud mozgatni a nézõben, mely miatt én egy kicsit drámáinak is érzem az alkotást. Alapvetõen örülök neki, hogy nem egy hentelõs, lövöldözõs túlélõs film lett belõle. Ez miatt én is osztom azok véleményét, mely szerint ez egy jó film. Viszont nekem is, mind jó néhány más filmnézõnek van egy olyan igényem, hogy többet tudhassak meg a kerettörténetrõl, holott tisztában vagyok vele, hogy ez ebben az esetben igencsak másodlagos. Összességében egyszer jó volt megtekinteni, szeretem a mondanivalót tartalmazó sci-fi alkotásokat. Szeretném megnézni a folytatást, bár annyira azért nem tetszett, hogy rajongóvá váltam volna.