Mara60 2013 nov. 21. - 17:37:08
(418/518)
Bocs, hogy megkérdezem, de te melyik bolygón élsz? :)
Még hogy ilyen nem lehetséges? Szerinted a római polgárok mivel szórakoztak az ókorban? Gladiátor küzdelmekre jártak. Családostul. Vagyis abban gyönyörködtek, hogyan öldösik egymást mások.
A történet pedig azért aktuális, mert mostanság újra ugyanebbe az irányba tartunk, csak modernebb stílusban. Erre akartak rámutatni az alkotók. Gondolj csak a ketrecharcosokra, vagy az egyre durvulóbb hülye valóság sókra.
Manapság, amikor egy beszélgetõs mûsort, vagy egy tehetségkutató mûsort sem képesek eladni anélkül, hogy valami drámát ne csempésszenek bele, akkor te azt kérdezed, hogyan fajulhatnak ilyenné az emberek? Hát így.
9/10
Dr. Apafej 2013 nov. 21. - 13:43:06 9/10 Előzmény Cleo.
(417/518)
Igazán nincs mit! ;)
perry 2013 nov. 21. - 00:21:48
(416/518)
Sajnos az emberiség története tele van zagyvaságokkal. Kezdve azzal , hogy a Neander-völgyi jól fejbe vágta az elõembert mert szemet vetett a zsákmányára. A Tanú film szavaival élve aztán "...a nemzetközi helyet fokozódik..."
Hatalmak estek egymásnak, vezetõk vezettek népeket, és az Isten adta nép pedig tette a dolgát, csatába ment meghalt ügyek érdekében és így tovább, folyik az emberiség élete ha kissé cinikusan akarnám ábrázolni történelmünket.
A film fikció és egy lehetséges jövõképet ábrázol, akár amerikai akár nem még ez is üzenetet hordoz.
Arról magam sem nyitnék vitát mennyi benne a közhely vagy a tinifilmek szokásos eszköztára, csak azt szeretném kifejteni mi is az, a gondolat amit szerintem hordoz.
Egyszerû társadalmi modellrõl van szó ami lehet diktatúra amiben vannak elit polgárok jómódban és bizony erõsen a létminimum alatt tengõdõk, és bizony vannak benne tradíciók mint a viadal.
Vajh honnan ismerõs ez a helyzet? Mintha az emberiség történelme során létezett volna már ilyen.
Van éhezés, és azért kissé anakronisztikus, hogy a fõszereplõk kicsattanóan egészségesek jól sminkeltek és a mai trendnek megfelelõek, de hát az is tény, hogy ez nem dokumentumfilm, hanem kõkemény üzleti vállalkozás.
A pazarló gazdagság és a szegénység ellentéte így is átjön azért a vásznon.
Olyan ez a mozi mint a példabeszédek, azért olvassuk mert megerõsít abban, hogy milyen erkölcsi vagy etikai vonalak mentén közlekedjünk. A totalitárius rendszernek meg nem kell feltétlenül mint írod fasisztának lenni.
Elég ha látunk éhezõket Namíbiában, Angolában és folyathatnám a sort, vagy a nagy áruházak szemetesében kidobott
lejárat elõtti joghurtok ládaszámnyi tömegét.
Szóval a jóléti polgárok így is nézhetnek ki és képesek ma Guccit hordani, holnap pedig Armanit de nem idegen tõlük a bohókás a Carden sem.
Az meg , hogy valaki a Rózsadombon lakik és nem egy cigánytelepen erõsen azt sugallja, hogy léteznek társadalmi különbségek ideológia ide vagy oda.
Persze ha neked csak annyi jött le , hogy a 12 éves képes-e vért ontani, hát nézz körül a neten, sokkal kevesebbért is.
Bár, igazad van ez egy tini film ami sem igazán nem rossz , sem igazán nem jó, egy termék amiben azért gondolatok vannak, ami azért valljuk be ettõl a típusú filmtõl nem kevés.
Cleo. 2013 nov. 20. - 21:28:33
(415/518)
Látom, te nagyon értesz a történelemhez, és köszönöm, hogy meg is jósolod, hogy mi lett volna ha. Átnevelt.
9/10
Dr. Apafej 2013 nov. 20. - 13:54:04 9/10
(414/518)
A sötét, disztópikus jövõt akarták, (és sikerült is) vászonra vinniük a készítõknek. Amúgy meg van alapozva.. például ha Hitler nyerte volna a háborút anno, lehet hogy mára így festene a világkép, ahogy kinéz ebben a filmben, most érted, nem tudhatod, hogy ez meg ez milyen hatást váltott ki a társadalomra. Régen is mások voltak azok az elvek, amik alkották a környezetet, ezek az elvek mindig változnak, legalábbis szerintem.

Nos.. a kinézetükre rátérve, 100 évvel ezelõtt te láttál már egy átlag civil polgárt? Na látod! Ha egy mostani páwa "srác" vagy egy cicanacis fruska odatévedne, utcán vágnák el a torkát. :D Érted hova akarok kilyukadni..

A 12 évesekre rátérve... akik a körzetekben nõnek fel, szerintem már óvodáskorban felnõnek, mert egyszerûen túl kell élniük. A gyilkolásra meg már korán meg is tanítják õket, vadászni, stb. Persze van különbség, de ha ezt vegyíted azzal, hogy ott a viadalban is túl kell élniük, akkor egy 12 éves jámbor szûzlányból is kijön az, hogy ott akkor ölni kell.
7/10
Bogoj 2013 nov. 14. - 14:25:38 7/10
(413/518)
az a Catpiss jó lesz Katnissnek is :-D
vagy csak ironizálsz?
5/10
dBLOOD 2013 nov. 14. - 08:09:32 5/10
(412/518)
Ugyanolyan hájpolt szar mint a Potter vagy most az Ender's Game (magyarul végjáték, a szokásos idióta fordítás), nem rossz, csak nem több ami, egy szórakoztató film.
Az elsõ fele unalmas, a második fele legalább kicsit szórakoztató. Catpiss aranyos benne, a szereplõk nagy része nem hiteltelen, csak semmi extra nincs bennük.
Megjelent a paródiája, itt Catpisst Kantmissnek hívják, kíváncsi vagyok a féleszû magyar fordítók mit fognak kezdeni vele.
9/10
lucifixxx 2013 nov. 06. - 00:46:34 9/10 Előzmény jacqueline
(411/518)
Köszi a SPOILER feliratot...
sanderson 2013 okt. 30. - 14:32:20
(410/518)
Ha jól belegondolunk, sokszor fordult már elõ, hogy civileket harcra kényszerítettek. Persze ezek sokkal nagyobb szabású viadalok voltak, nevezzük háborúnak. Mondjuk, ha valaki megkapta a behívóját, az nem olyan, mintha kisorsolták volna? A tv-ben láttam egy Dont megjárt katonatisztet, aki arról mesélt, hogy amikor két hét szabadságot kapott, és visszajött Budapestre, mennyire felkavarta, feldühítette, hogy a fõvárosban úgy viselkedtek az emberek, mintha nem is lenne háború. Szórakozni jártak, élvezték az életet, és a moziban a filmhíradóban láthattak képsorokat a frontvonalon dúló borzalmakról. Ami pedig napjainkat illeti, Afrikában sok gyerekkatona vesz részt a harcokban. A film tetszett, akárcsak a Battle Royale. Az ilyen történetek elgondolkoztatóak, és figyelmeztetnek arra, hogy mi mindannyian felelõsök vagyunk. Olyan nagy ez a világ, és nem igaz, hogy nem lehetne békében élni egymás mellett a különbözõ népeknek. A mi felelõsségünk az lenne, hogy ne válasszunk meg háborút akaró vezetõket az országok élére, de ha mégis ilyenek jutnak hatalomra, akkor kapjunk észbe, és távolítsuk el õket.
offtopic
neverkid 2013 okt. 08. - 16:43:19
(409/518)
Ingyen van nyugi.:) És más is látja nem csak te..:)
offtopic
neverkid 2013 okt. 08. - 16:41:40
(408/518)
Ingyen van nyugi.:) És más is látja nem csak te..:)
merkel 2013 okt. 07. - 21:43:58
(407/518)
Kösz. Nekem is eszembe jutott, mikor a lány mondta a fiúnak, hogy bízz bennem, hogy ez csak egy trükk. Kíváncsi lennék a folytatásra is.
neverkid 2013 okt. 07. - 17:51:59
(406/518)
Természetesen azt azért hozzáfûzöm. Suzanne Collins azt mondja nem olvasta a Battle Royalst, de ezt én sem hiszem. Elolvasta biztosan, és megrághatta jól a menekülõ embert is, és az összes 1960-tól készült hasonló alaptémájú filmekkel, könyvekkel is tisztában volt. Ezek az impulzusok biztos hogy szerepet játszottak az alkotásban! De ugyanez elmondható a Battle Royals- ról is. Mert ugye jó pár könyv és film készült ilyen témában mielõtt az nem is olyan rég (1999) megíródott. Olyant is olvastam hogy ezekben a mûvekben amelyekben fiatalok, illetve gyermekek vannak, sokkal régebbi regényhez nyúlnak vissza mint mûködõ dramaturgiai és pszichológiai elem. Mégpedig a Legyek Urához.
neverkid 2013 okt. 07. - 17:39:02
(405/518)
Spoiler

Éhezõk viadala vs. Battle Royal

1.:Éhezõk viadalában Egész Panem figyeli a Valóságshowt, a Kapitólium még játszik és fogad is és ezek a történetnek fontos elemei.A Battle royal köszönõviszonyban sincs ilyen dologgal. Kívülállók semmit sem tudnak, csupán egy tanár és 1-2 tucat néma katona..
2.:Továbbá Az éhezõk viadal 60% ban a felkészülésrõl, a show fontosságáról, az elõzõ évek tanulmányozásáról a kiképzésrõl a tv mûsorról szól. A Battle Royal - ban semmi ilyen nincs . (Valami "kirándulás" közben elaltatják õket és kezdõdik is a spontán nyakörves balhé.. (amúgy tagadhatatlan hogy mindkét fimben fiatalok vannak és ez szerintem is a fõ hasonlóság.)
3.: A Battle Royalban osztálytársak vannak , 3ik középsulisok, egy korosztály, köztük testvérek és barátok. az éhezõk viadala ezzel köszönõviszonyban sincs..Egy "bonyolult" rendszer alapján van az egész..Mindegy a koruk alkatuk, hátterük stb stb...
4.: Fegyverek.Újra csak azt kell mondani. Köszönõviszonyban nincs egymással a két film fegyverek tekintetében.
5.: A "játék" célja , szükségessége és indoka mindkét mûben teljesen más alapokra és magyarázatokra épül...
6.: A hõsnõ teljesen más személyiség mindkét filmben.Egyik túlélõ kemény harcos, másik visszafogott segítségre szoruló...(És ugye Norikó közel sem olyan központi fõszereplõ figura mint Katniss)

stb stb stb stb....
jacqueline 2013 okt. 07. - 13:31:28
(404/518)
pár betû lemaradta végén, tehát javítsatok ki ha tévednék :)
jacqueline 2013 okt. 07. - 13:27:33 Előzmény merkel
(403/518)
***SPOILER PÓTOLVA***

azért gyilkolják egymást a gyerekek, mert az a "játék" lényege, hogy csak egy maradhat életben a végén. így kénytelenek egymást kinyírni. bár a 12 éves kislányt konkrétan "kedvtelésbõl" ölte meg aki megölte...

éhezni gondolom azért éheznek, mert minden megtermelt kaját le kell adniuk a fõvárosi gazdagoknak, akik nyilván azért gazdagok, mert mindent elvesznek a szegényektõl. de ezt csak én gondolom, nem biztos, hogy így van. mint ahogy a film elején sem lõhette le a fõszereplõ csaj az õzet, mert úgyis elvették volna tõle a katonák, vagy nem tudom kik.

nem voltak szerelmesek, vagyis csak a fiú a lányba, de a lány nem. a közös öngyilkosságot csak azért találta ki a csaj, mert akkor nem lenne gyõztese a versenynek, és ez nem tetszene a nézõknek. tehát arra játszott, ami végül be is jött neki, hogy inkább beleegyeznek a két gyõztesbe, mint hogy egy gyõztes sem legyen.

ezek az én gondolataim, javítsatok i a tévednék! :)
merkel 2013 okt. 07. - 10:27:41
(402/518)
Az is kérdés, hogy miért is gyilkolnák egymást gyerekek, ha véletlenszerûen választották ki õket, pl. egy 12 éves kislányt ki ölne meg? Csak kényszerítéssel csinálhatnák. (Mondjuk a családjukkal, városukkal zsarolhatnák.) De az egész viadal hihetetlen, elképzelhetetlen egy ilyen méretû barbarizmus, ha csak nem egy diktatúra alatt zajlik. Az éhezést sem értem, miért éheznének az emberek, azért az élelmiszert meg tudnák termelni, ez nem Afrika.
Meklód fia 2013 okt. 07. - 10:20:46
(401/518)
véletlenül belenéztem, azt hittem valami paródia. mégis mik ezek a béna jelmezek? Úristen....
merkel 2013 okt. 07. - 10:13:54
(400/518)
SPOILER
Jó volt ez a film, bár a jelmezek rondák és ez az éhezés dolog is hülyeség: annyira senki sem lehet szegény, hogy sose lásson normális ételt. Az életveszélyes helyzet igazán átütõvé teszi a filmet. Amikor például a tóban lévõ lányt meglátja a gyerekcsapat, és üldözi, majd a lány felmászik a fára, na ezek elég jó részek.
Az én kérdésem is az, hogy most tényleg szerelmesek voltak? Mert az öngyilkossági próbálkozásuk erre utal. És miért mondta a mentoruk utána, hogy dühösek rá, mert átverte õket? Vagy lehet, hogy csak arra jöttek rá, hogy az elején kamu volt a szerelem, de közben igazi lett?
SPOILER VÉGE
AtomBoci 2013 okt. 07. - 08:56:58
(399/518)
Az lenne a kérdésem,hogy /SPOILER!!!!!/ a srác tényleg szerelmes volt a csajba,vagy csak egyszerûen felismerte,hogy ez az egyetlen esélye/esélyük életben maradni,és ez csak taktikázás volt a részérõl? Nekem ez nem egyértelmû.