Querie 2013 okt. 06. - 22:28:37
(398/518)
Szerintem kár azon fanyalogni, hogy volt már ilyen. Az elmúlt pár évben nem volt. Ez a film a régiekhez képest új ízt is hozott, ami nem utolsó sorban a fõszereplõt alakító színésznõnek köszönhetõ. Kíváncsi vagyok a folytatásra.
neverkid 2013 okt. 06. - 22:14:39
(397/518)
Ez kicsit azért régebbi sztori! A Batlle Royal is már alapötlet alapötlete...Ezt azért illik tudni... Az éhezõk viadala sokkal több filmbõl táplálkozik. De leginkább a Menekülõ emberbõl. Ami ugye megelõzte a Battle Royalt. (A Battle Royal 13-14 éves max...) De Stephen King regénye sem új keletû a menekülõ emberrel, mert már ott volt a 60-as években A tízedik áldozat (1965) ami ebben a témában messze megelõzte a korát, vagy a Rollerball 1975bõl. Aztán az utóbbi idõben a Halálraítélt (2007 és itt még robbanó nyakörv is van. Szerintem ez nevezhetõ amúgy Battle Royal koppintásnak.), Bérgyilkosok viadala (2009) stb stb. Az alapkoncepció mindig a valóságshow. Az élethalálharc a kiválasztottak között. A halál, gyilkolás az egy maradhat stb feeling. Mindezt különbözõ dramaturgiai módszerekkel. Sportolók, tinik, önként jelentkezõk, bûnözõk stb. Mindig más. Egyébként az Éhezõk viadala jobbára inkább menekülõ ember klón de annyira hogy pofátlanul ellopták az egészet. Csupán annyi, hogy fiatalok. A Tv közvetítés, a show mûsor koncepciója nagyon hasonló...Ezt igazából nem is tagadták...Sok cikk meg kritika foglalkozik ezekkel a típusú filmekkel illetve. az azt megelõzõ regényekkel. Egy biztos. Az alapötlet már több mint 50 éves…
Querie 2013 okt. 06. - 22:14:02
(396/518)
(Nyomokban SPOILERT tartalmazhat!) Bár bõven kinõttem már a tini korosztályból, nem szégyellem bevallani, hogy nekem tetszett. Tegnap láttam, de ma is sokszor eszembe jutott 1-1 pillanata. Biztos, hogy meg fogom nézni újra, és a könyveket is elolvasom. Az az igazság, hogy nagyon régen láttam már hasonló filmet. Örülök annak, hogy bár mindvégig nyomasztó a film alaphangulata, de tõlem, a nézõtõl sem vették el a reményt.Nyomasztó a téma: gyerekek gyilkolják egymást gazdag felnõttek szórakoztatására. Most még elképzelhetetlen, de vajon tényleg olyan messze állunk tõle most? Most még elszörnyedést vált ki, de az ingerküszöbünk az elmúlt 10 évben drasztikusan emelkedett. Most már teljesen elfogadott összezárt, szexelõ, zuhanyzó, hányó meztelen embereket mutogatni fõmûsoridõben. (és bevallom VVKingucit és társait lehet, hogy már most is szívesebben láttam volna egy dzsungel közepén felejtve étlen-szomjan...) Szóval kellett egy olyan téma, ami most még sokkol, de ha belegondolunk nem is olyan elképzelhetetlen, hiszen lassan már csak a nyers erõszak, a gyilkosság, meg a patakokban folyó vér fog bennünket a képernyõ elé ültetni.(a patakokban folyó vért már így is többen hiányolják(!!!) a sztoriból, nekem pont elég volt, hogy csak sejtették velünk. Külön köszönet érte az alkotóknak!) Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy szimpatikus tud-e maradni a fõhõsnõ, hogy hogyan oldják meg azt, hogy mindenki más meghaljon körülötte (hiszen egy percig sem volt kérdés, hogy többnyire ez lesz a szereplõk sorsa), de mégse aljasodjon le a nézõ szemében. Nagy piros pont érte, hogy egy ilyen helyzetbõl is pozitív szereplõként tudott kijönni. Talán pont ez az, ami különlegessé, és egyben veszélyessé teszi hõsnõnket a többi, téglával fejeket szétverõ nyerteshez képest.(kérdés: el lehet-e dönteni elõre egy ilyen helyzetben, hogy nem válunk gyilkossá, vajon ha senki nem lenne hajlandó gyilkolni, akkor vége lenne a játékoknak? Vagy úgyis lenne valaki, aki elkezdi az öldöklést? Tudom, a hõsnõnk pont nem gondolkodott ezen, hanem a fiúja. Nem emlékszem jól: a fiú megölt végül valakit? ) Nyilván ezért kellett az a sok véletlen, amit elõttem szólók sérelmeznek. Nagyon szép, és emberi gesztus volt, ahogyan megadta a kislánynak a végtisztességet, és bebizonyította, hogy ha az egész világ aljas is körülötte, egy igazi hõsnõ akkor sem vesztheti el az emberségét. És ez hatott is. (a kislány egyébként nem lett volna teljesen esélytelen a nagyok csatájában, simán nyerhetett volna is, no persze nem a testi erejével, hanem a ravaszságával, hiszen míg a nagyobbak egymást kaszabolják, addig õ kilopta volna még a szemüket is, és meg nem találta volna senki :) )A szerelmi szálról: pont jó volt, pont elég. Bennem kérdõjelet hagyott, és a jelek szerint ez nem véletlenül. Persze hogy nem szeret bele a fiúba egyik pillanatról a másikba, ilyen csak a(más) filmekben történik. De 4 dolgot említenék ezzel kapcsolatban: a fiú az egyetlen kötõdés az otthonához+ tudtukra adták, hogy a szerelmeseket támogatják a szponzorok+ egy erõs fiúval az oldalán objektív szempontok alapján is jobbak a túlélési esélyei+ szélsõséges helyzetekben azért mégis könnyebben kialakul valamiféle kapcsolat két ember között. Szóval röviden: bár bizonyára voltak hiányosságai a filmnek,és erõsen remélhetõ volt, hogy nem nyírják ki a fõhõsöket, a hosszú játékidõ alatt mindvégig lekötött. Pont elég volt benne minden, bár kicsit sajnálom, hogy az ellenfelek karakterét nem dolgozták ki jobban. (pl miért bámulta annyira a fõgonosz fiú hõsnõnket már az elején, mi volt az az utolsó monológ a halála elõtt?) 10/8
berger19 2013 okt. 06. - 21:54:55
(395/518)
Igen középszerûen sikerült megvalósítani a filmet ahhoz képest mennyi mindent lehetett volna még kihozni a trilógia elsõ részébõl. Fontos látni, hogy ennek a történetnek van ám egy hatalmas mondanivalója, mégpedig hogy a modern társadalmakban mekkora patkány dolgokra képes a média. Milyen könnyen transzformálja át évezredes alapértékeket, néhány percnyi cirkuszért - mert ugye népnek kenyér és cirkusz kell.
Programigazgatók, fõszerkesztõk, hírigazgatók kezében nagyobb hatalom van ma mint már eddig bármikor.
Néhány éve még csak megmosolyogtató kvízmûsorok, ma Való Világok, Éjjel nappal Budapest, X-Faktor stb. De meddig mehet mindez?? Ha már Magyarországon is eladható termék az egyik valóságshowban egy szerencsétlen ember idegösszeomlása, földön való vergõdése, akkor ettõl már nem is áll annyira messze az hogy már nem a lét a tét(mert ez már unalmas,) hanem az élet a tét....... Vagy ez nem gond?? Csak én látom gáznak ezt???
neverkid 2013 okt. 06. - 21:18:49
(394/518)
nagyon jó kis Adaptáció! szeretem!
10/10
hlana 2013 okt. 06. - 17:07:50
(393/518)
Sziasztok! Tegnap lemaradtam a filmrõl. Nem tudjátok hogy ismétlik-e valamelyik csatornán?
10/10
antaresz 2013 okt. 06. - 14:24:07 10/10
(392/518)
Nagyon izgalmas, jó film volt ! 10 pont
Marcipáncica_ 2013 okt. 06. - 12:46:57
(391/518)
Azért "éhezõk" viadala, mert az egész nép éhezik. Nem azért, mert abban a pár napban a résztvevõk éheznek...
Marcipáncica_ 2013 okt. 06. - 12:45:18
(390/518)
A love sztori azért hiteltelen, mert a csaj egyáltalán nem szerelmes a fiúba. A túlélésre játszik, taktikázik. A srácról ez nem mondható el, õ õszintébb ennél. Nyilván ezért nem látod szerelmesnek a fõszereplõt, mivel nem az.
7/10
doktormacko1 2013 okt. 06. - 11:24:59 7/10
(389/518)
7 / 10 A könyv után kicsit jobbra számitottam.
rené2010 2013 okt. 06. - 11:24:02
(388/518)
Ez egy gagyi film, más filmekbõl összerakva. Pedig vártam, mert nagyon dicsérik, de egy unalmas, egyszer nézhetõ, hétfõre való film.
dorinaaa 2013 okt. 06. - 10:04:44
(387/518)
az a baj, h reális. elõbb-utóbb szórakozás lesz a másik vérfürdõjébõl. pont ezért is néztem undorral.
2/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 06. - 09:46:35 2/10
(386/518)
SPOILER - mondjuk azzal sem veszítesz semmit, ha ennek ellenére elolvasod...

Gagyi és unalmas film, egy erõltetett alapsztorival, amit ráadásul még innen-onnan össze is lopkodtak. Értelmetlen hülyeség ez az emberekre erõltetett játék, és hogy a tömeg birka módjára tûri (bár igaz, a birkalétre van példa a való életben is), felnõtt emberek meg kéjesen viháncolva nézik a gyerekek halálát, és szabadítják rájuk az irányítóközpontból az újabb és újabb csapásokat minden együttérzés nélkül...
Ami teljesen elcseszi az egyébként is vérszegény sztorit, az - többek között - az, hogy több, mint egy órán keresztül készít minket a film a nagy összecsapásra, az egekig fokozza a várakozást, majd kapunk egy kis vér és izgalommentes kolbászolást az erdõben, ahol se éhezõ, se viadal. (Valaki azt mondta, azért szerepel a címben az "éhezõk" szó, mert az alatt a két hét alatt, amíg magukra vannak utalva, alig van mit enniük. Ezzel kapcsolatban csak annyi volna a megjegyzésem, hogy ennyi erõvel lehetne a címe az Erdõben bóklászók viadala is...)
Az meg külön röhej, hogy a fõszereplõt leginkább a mázlis helyzetek segítik... pont egy olyan fára mászott fel, ahol volt egy méhkas, aztán volt egy kislány, aki ájultan elássa a sebeit, és mit ad isten, még a halál torkából is megmenti az utolsó pillanatban a fekete srác, mikor már a nyakán a kés... oké, elõfordulnak szerencsés helyzetek, de ne ezen múljon már a fõhõs élete.

Két pontot ér, nem többet. Azt is csak a fõváros néhány pazar - bár rövid - látképéért.
AvatáR Gil Maerth 2013 okt. 06. - 08:37:57
(385/518)
Úgy látom a Hegylakó a Menekülõ Ember meg az Aeon Flux egyes részeit keverték rendesen.

sajnos fõszereplõnõnk valahogy nem tudta sem átélni, sem beleélni magát.
momentumai vannak csupán. Úgymint: almalelövés után pukedlizés, sírás, nagy rohanás a túlélõcsomagért...
___
és kész!

jellemzõ hogy e leghitelesebb szereplõ az alkesz mentor.
Woody Harrelson valami zseniálisat nyújt -szó szerint megmenti a filmet!
pedig nagyon ügyködtek hogy a Film az Alkonyat-trilógia szintjére süllyedjen. Magyarán: némi tini-romantika misztikummal. Egyébként az egész love history valahogy suta, hiteltelen. mintha kényszerûségbõl lenne benne.
Jennifer Lawrence is csak feszeng tõle.
Az pedig hogy ráhúzzák Katniss emlékeire, régi életére különösen rossz húzás.

A fõváros népe például túl élénk színû, és ilyesmiket max Lady Gaga hord. :)

egyébként az egész játék felesleges. kívülrõl úgy és akkor nyúlnak bele,m amikor kedvük tartja! Tök jó: még teremthetnek is - igaz, a technológiára külön kíváncsi lennék.
Még a szabályokat is módosíthatják.

a téma sajnos aktuális, de én is raknék egy komoly tízest arra hooooooooogy (egy szuszra:)
megmenti az aktuális világot, kilövi a falurosszát egyedül, lesz legalább egy robbanás, és mindenki allways happy lesz - lehet még az Egyetlen Gyûrû is megsemmisül Gollam miatt :)

Szóval a film erõs közepes. Van merre fejlõdni.

10/5
Dreaand 2013 okt. 06. - 01:25:39
(384/518)
Valóban aktuális téma. Sajnos! Nekem a VV és a Mónika show jutott eszembe, (a többi hasonlót meg sem említem) - embertársaink "nyomorát" nézzük élõben és ez a szórakozás! Annál nagyobbat üt, minél botrányosabb.
Hátbatámadás, intrika, indulatok, egymás léküzdése és meghasonulás a gyõzelemért.
Ez a film egy óriási tükör nekünk, akik a tévé elõtt ücsörgõ karneváli jelmezben ezen szórakozunk...
almuska 2013 okt. 06. - 01:01:36
(383/518)
Veszélyes volt ezt bemutatni, mert jövõ nyáron bevezetik a "játékokat"! :-(
Érdekes volt Effie Trinket szerepére Elizabeth Banks volt a szereposztásban, pedig meg mertem volna esküdni, hogy Kudlik Juli!
Marcipáncica_ 2013 okt. 06. - 00:04:34
(382/518)
A könyvek teljesen lehangolóak. Nem is tudom elképzelni hogyan akarják majd ezt a sztorit (leginkább a végét) vászonra vinni.
A filmmel nincs sok gond. Én nem igazán tudom sajnos limonádéként nézni, mert már maga az alapötlet is akkora szemétség hogy az ember zsebében a bicska kinyílik. Gyerekek gyilkolják egymást egy totális elnyomó hatalom szórakoztatására... Szép... :/
10/10
zsouzs 2013 okt. 06. - 00:02:52 10/10
(381/518)
Igen, a könyv elolvasását feltétlen ajánlom, a film így lesz sokkal érthetõbb, sõt: élvezhetõbb.
Született90 2013 okt. 05. - 23:57:23
(380/518)
Szeretem ezt a filmet.De a könyvet nagyon ajánlom,az az igazi.Olvassátok el mind, mert akkor áll össze az egész történet. És!Bele kell gondolni abba, hogy nagyon aktuális témát is dolgoz fel a mû.Kenyeret és cirkuszt a népnek,jöhet a valóság, meg a sója...attól tartok, egyszer tényleg emberekkel, vérfürdõvel fog menni egy ilyen forma. Virágzik a modern Róma.
TVterror 2013 okt. 05. - 23:21:16
(379/518)
el kell hogy keseritselek de végignézem. Én egy filmet sem adok fel :)