10/10
Daer 2012 márc. 22. - 22:58:49 10/10
(58/518)
9,5/10
Móni Póni 2012 márc. 22. - 22:35:25
(57/518)
Õõõõ, ha ilyen kommentek érkeznek, akkor inkább letagadom! :) 1. Nem neked szólt a bejegyzés! 2. Ugyanazon a véleményen vagyunk, akkor? :D
10/10
Razze 2012 márc. 22. - 22:01:33 10/10 Előzmény tanhu
(56/518)
látom rátapintottál a könyvek meg a film lényegére:hogy kell fogni egy íjat:D
10/10
Razze 2012 márc. 22. - 21:56:24 10/10 Előzmény Móni Póni
(55/518)
"mi ez a tipikus magyar" szöveg??
hülyegyerek te nem magyar vagy??
10/10
Razze 2012 márc. 22. - 21:53:14 10/10 Előzmény tanhu
(54/518)
elõbb mondjuk olvasd el a könyvet,nézd meg a filmet és utána irkálj baromságokat...
ha fingod nincs arról amirõl írsz mi a szarnak kell véleményt írni róla??
ha olvastad volna a könyvet tudnád hogy köze nincs a Bt-hez,se a legyek urához,és elejét vehetted volna ennek a teljesen értelmetlen,és felesleges kommentnek
8/10
revolrtol 2012 márc. 22. - 20:57:02 8/10
(53/518)
Hû. 5 órája láttam. Most olvastam el a port.hu kritikáját, és bár örülök neki, mégis meglepõdtem, hogy 8-ast adott az író a filmre, azok után, amit mondott. Twilightból kinövõ tiniknek? Hát azért én ezt nem mondanám... Inkább Harry Potter-hiányba szenvedõknek vagy abból kigyógyulóknak. Ez kevésbé sértõ, bocsánat :D és mellesleg igaz is. Abban viszont egyetértek, hogy a kamera ugrabugrálása szörnyû volt. Szerintem amúgy ez a technika érdekesebbé tehet egyes jeleneteket, de csak ha nem viszik túlzásba. Sajnos itt ez történt. De. A történet szelleme, üzenete, súlya nekem átjött, ezek nem vesztek el. A színészek nagyon jók voltak..... Úgy értem, tényleg, nagyon, nagyon-nagyon jók :) még egy dolog amiben nem értek a kritikussal -.-" jól kitalált, de kevésbé jól eljátszott szereplõk? Komolyan? Ez... Erre nem tudok mit mondani. Erre a szereplõgárdára mindent el lehet mondani, hogy nem úgy néznek ki mint a könyvbeli karakterek, túl idõsek, Peeta alacsony Katnisshez képest, " én nem fekának képzeltem el Cinnáát!!" stb, de azt, hogy NEM JÁTSZOTTAK JÓL? Nem is arról van szó, hogy Jennifer tavaly kapott egy Oscar-jelölést a Winter's Bone-ért, vagy hogy Donald Sutherlandrõl, Woody Harrelsonról, Stanley Tucciról beszélünk. :D nagyon szeretném, ha a kritika írója ezt a részt jobban kifejtené. Szívesen megtudnám, hogy milyen kivetnivalót talált a játékukban. Nekem nagyon tetszett Jen Katnisse, mindden egyes mozdulatából, arckifejezésébõl letudtam venni, hogy milyen a kapcsolata az egyes személyekkel, mit gondol, hogy érez, átéltem a kínját, fájdalmát, a kétségbeesését. Josh pedig a tökéletes Peeta, komolyan, ha Jen felõl voltak is kétségeim, Josht illetõen soha. Cinnát nem pont Lenny Kravitzként képzeltem volna el (nagyon nem), de a férfinak pont olyan a mentalitása mint Cinnának. Haymitch baromi nagy arc volt, pont mint a könyvekben!! Gale... Na jó, Gale ratyi volt. Én a helyébe valakit kisugárzásilag erõsebbet képzeltem el. Örülök, hogy nem szerepelt sokat, Liam nem volt jó választás :/ Stanley Tucci imádnivaló volt, mint mindig! És Cato... Hú, õ nagyon tetszett. Sokkal jobban mint a könyvben. Tetszett amit mondott az emberség/halálról a Bõségszarunál, nagyon hiteles volt számomra a srác. Nem is számítottam pedig erre, mert Alex Ludwig olyan kis.... Normálisnak képzeltem el :D nem tudtam, hogy ilyen brutál is tud lenni. Effie nagyon édes volt! Mostantól jobban odafigyelek Elizabeth Banksre.

Ami kifejezetten nem tetszett (a kamerarángatáson kívûl), az a fordítás volt. Most komolyan. Olyan nehéz lefordítani azt, hogy Foxface? Vagy ennyire nem lehet észrevenni, hogy itt nem egy névrõl van szó, csak egy jelzõ (rókaképû)? Azért jobban is lehett volna tanulmànyozni a könyvet, vagy jobban ki lehetett volna kérni valami lektorálótól a véleményét, aki tényleg ismeri a könyvet. És még egy dolog, ami piszkálta a csõrömet, de tudom, hogy ezért szõrszálhasogatónak fognak hívni... Haymitch Katnisst a könyvben ugye mindig "drágaságomnak" nevezi. Nahát, itt a sok "sweetheart"-ból, nem is tudom mi lett, talán édesem, vagy kedvesem? Már nem is emlékszem, de engem ez azért zavart mert ez a drágaságom úgy hozzátartozik már Haymitch-hez. Mindig így hívja Katnisst. Persze, ezt aláírom, nem tudhatta a fordító. De nekem ez akkor is hiányzott. :(
Rutát pedig sokkal visszafogottabbnak képzeltem el. Aranyos volt a kislány, de valahogy mégsem volt nekem rutás. És az interjúk lehettek volna hosszabbak, a végén pedig nem derült ki Peeta és a nêzõ számára, hogy Katniss csak a mûsor kedvéért játszotta el a szerelmest, vagyis megemlítették, de szegény filmbeli Peeta még mindig azt hiszi, hogy Katniss tényleg szereti :D Olyan rövid volt a vége! A barlangos rész pedig kifejezetten hipergyors volt. És azt hittem, hogy jobb lesz a zene, jobbat vártam el James Newton Howardtól :((
9/10
kicsijyz 2012 márc. 22. - 20:44:54 9/10 Előzmény tanhu
(52/518)
Én nem olvastam a Battle royalt szóval nem is alkotok róla véleményt. Te hogy tudsz úgy, hogy nem is láttad ezt a filmet és a könyvet sem olvastad? Érdekes.

Olvastam a könyvet is, így talán kicsit elfogult vagyok, de imádtam a filmet. Az elején a kameramozgás tényleg nagyon irritáló, de amúgy nincs vele gond! :) 10/9
robbie 2012 márc. 22. - 19:55:16
(51/518)
Az Éhezõk Viadala egy 3 részes könyvsorozat elsõ része. Ha tudni akarod, hogy hogyan folytatják, akkor olvasd el bátran a könyveket. :)
10/10
Sonic8 2012 márc. 22. - 19:30:29 10/10
(50/518)
Na most olvasom hogy a második rész arról szólna hogy: Katniss és Peeta túljutottak Az éhezõk viadalán, de ezzel még nem érnek véget a megpróbáltatásaik. Kötelezõen részt kell venniük a Gyõzelmi Körúton, és eközben egy lázadás tör ki a Kapitóliummal szemben…
10/10
Sonic8 2012 márc. 22. - 19:27:56 10/10
(49/518)
Na végre hoztak egy jó filmet számomra baromi jó volt! 10/10
Csak azt nem értem hogy maga ez az Éhezõk Viadalát 3 részre tervezték úgy is van bejelentve de hogy ezt hogy folytatják az már jó kérdés! :)))
8/10
Noncika 2012 márc. 22. - 18:50:43 8/10
(48/518)
Sok dolgot hiányoltam belõle (mivel olvastam a könyvet, így voltak részek, amiket kifejezetten vártam, de sajnos nem tették bele) de alapjában véve szerintem jól megoldották. Annak viszont jobban örültem volna, ha a harcjeleneteket jobban kidolgozzák, de akkor más korhatárba kellett volna sorolni.

Spoiler

Ami külön tetszett, az ahogy megmutatták, hogy hogyan irányítják a viadalt (ez ugye a könyvben nem volt benne, mert végig Katniss szemszögébõl látjuk. Ruta halálát pedig nagyon meghatóra sikerült megcsinálniuk, ezért gratula nekik.
Marcipáncica_ 2012 márc. 22. - 18:13:12
(47/518)
Én is így látom. Van egy elég kemény lelki vonulata az egésznek. Amilyen lazának tûnik elsõ blikkre, annyira szörnyû a sztori, fõleg a 3. könyv végére... na az már kimondottan durva és kegyetlen. Ezért is írtam korábban, hogy szerintem ezt 12-es karikával korrektül megcsinálni nem lehet... vagy ha igen, akkor az pont arról fog szólni (amiben Tanhu-nak van némi igaza) hogy tinik milliói bambulják majd ész nélkül popcornt csámcsogva "ezt is láttuk jót kajáltunk és kész"... bármi meghökkenés vagy elborzadás nélkül... No mindegy, kap tõlem egy esélyt, mert a könyvtrilógia nem volt rossz, gyorsan olvasható, érdekes, izgalmas is... de a filmtõl egyáltalán nem várok sokat. :(
9/10
franboy 2012 márc. 22. - 16:13:49 9/10
(46/518)
Olvassa el bátran mindenki, szerintem megéri. Nekem az elmúlt 2-3 év top 3 sorozatában benne van ez.
lippije 2012 márc. 22. - 14:49:40
(45/518)
Bár nehéz volt kibírni, de direkt nem olvastam el a könyvet a film elõtt. Bár tudom, közvetlenül a megnézés után nem lenne szabad írni róla, én a hatása alá kerültem, és lehet majd biztosan ezermillió hibát felhozni, meg tuti lesz olyan, aki jön a "könyvjobbvolt" dumával, ez akkor is egy jól sikerült film lett! Írásom róla : http://www.filmkocka.hu/2012/03/az-ehezok-viadala-the-hunger-games/
tanhu 2012 márc. 22. - 13:36:25
(44/518)
Na arra befizetek.Látom rá kell próbálnom legalább az elsõ két fejezet erejéig, csak attól tartok iszonyatosan fogom unni, szeretnék meglepõdni, egy hatalmasat csalódni pozitívan.Annyi minden szól ellene, de ha egyszer belefogok majd megírom meddig jutottam.)))
tanhu 2012 márc. 22. - 13:29:10
(43/518)
Lehet hogy szûk látókörû, de az a plakát már eleve elrettentõ.Csak úgy finoman kérdezem markoltál már íjat,és feszítetted már célra?Aki igen és ezt a képet meglátja az biztos nagy ívben elkerüli azt amiben ilyesmi van.Talán azért mert nem kívánja beszûkíteni,vagy primitívvé változtatni magát...hisz a tapasztalati élmény világnézet és tudattágító A B.R. pedig egészében véve kõkemény szociográfia és pöröllyel gyomorba társadalomkritika is.Az amerikai divattollnokok meg csak írogassanak mindent összelopva ifjúságira szabva úgyis megfilmesítik, mennél szarabb annál nagyobb siker...és tömeghülyítésre is kiválóan alkalmas...
9/10
franboy 2012 márc. 22. - 12:08:49 9/10 Előzmény tanhu
(42/518)
Azért erõsen szûklátókörû egy plakátból és az elõzetesekbõl a könyvet és a filmet is leszólni. Én olvastam mindkettõ könyvet, mindkettõ tetszett is nagyon, vannak hasonlóságok, de azért nem lenyúlás az Éhezõk Viadala, ami persze inkább a késõbbi 2 részben derül ki jobban. Ennyi erõvel az összes maffiáról szóló filmet is leszólhatod, hogy ugyanaz a szar az elsõ után... A Battle Royal azért tényleg egy "viadalról" szól a könyv nagy részén, az Éhezõk Viadala sokkal többet bemutat az elõzménybõl, felkészítésbõl, világból és a követõ életbõl (nem feltétlenül a filmre értem ezt).
A film nem rossz, bõven ajánlható, de azért ebben az esetben is a könyvek sokkal jobbak, illetve teljesebb képet adnak, de ez könyvadaptációknál általában igaz. Azért megjegyzem inkább hasonlítsák a Battle Royalhoz, mint a Twilighthoz, ami azért messze nem egy irodalmi remekmû (ezeket is olvastam, mielõtt valaki beszólna :)).
tanhu 2012 márc. 21. - 23:55:12
(41/518)
Na ez azért erõs túlzás a film sem volt rossz, de a manga amit a regény szerzõje is joggal méltat maga is az talán még a regénynél is ütõsebb ami mint olyan számtalan ok okozati háttértörténetet helyez más megvilágításba, tekintettel arra,hogy egyes fordulatait sokáig nem tudod hová tenni aztán viszont kitisztul a kép nem is akárhogy...))
A japán filmben pedig állítom vakon,hogy a leggyengébb jelenetek is erõteljesebbek és komolyan vehetõbbek,mint ennél az ifjúsági akárminél a legkeményebbek, erre a filmbõl látott képek egyértelmûen bizonyítékul szolgálnak...
tanhu 2012 márc. 21. - 23:46:01
(40/518)
Véleményemet nem nevezném szûklátókörûségen alapuló majomszigetre korlátozott alaptalan sztereotípiának, ellentétben a te tipikusan magyar mentalitás kiszólásoddal...
niknikk 2012 márc. 21. - 23:01:00
(39/518)
Lazán lenyúlták a Battle Royale-t. (Ami egyébként csak könyvben volt élvezhetõ.)
Hát gratulálok hozzá.