Móni Póni 2012 márc. 21. - 22:34:11 Előzmény tanhu
(38/518)
Elõítéletek, sztereotípiák. Ha egy film hasonlít egy másikra, akkor az már biztos sz*r lesz. Tipikus magyar mentalitás. :)
Persze tudom, hogy nemcsak nekem címezted a mondandódat, csak ez az állandó összehasonlítgatás a Battle Royale-lal...és? Mivel én meg azt nem láttam, nem mondok rá semmilyen (fõleg nem negatív) véleményt. Tény, hogy a könyv ifjúsági regény és bestseller. Ettõl máris undorító, mert sokan szeretik. Érdekes...:D
tanhu 2012 márc. 21. - 20:36:36 Előzmény tanhu
(37/518)
Aki jót akar még avval is jobban jár ha inkább a Menekülõ Embert, a Battle Royalet, vagy a legyek Urát tekinti meg.Süvölvényeknek az éhezõk viadala minden bizonnyal csillapítani fogja szellemi vérszomját...de amilyen szemeteket forgatnak és visznek sikerre mostanság "filmként" a tömegek elõtt ezen nincs is mit csodálkozni...
tanhu 2012 márc. 21. - 20:22:56 Előzmény Móni Póni
(36/518)
Na ez is egy jó nagy szar lesz, valami Battle Royale utánérzés amerikai módra, amit persze tömegek fognak ráizgulva zabálni nyakló nélkül...én majd talán egyszer belenézek,de hogy végigüljem az egészet az teljességgel lehetetlennek hat így elsõre.Alapból már az a béna nyílfogás amit az a tyúk elkövet a plakáton pfuj,hát hol ül az a nokkolt megfeszített nyílvesszõ az összes istenek szerelmére micsoda üvöltõ amatõrizmus?! ha már ez nem lenne elegendõ akkor a tetejébe ott van a B.R egyértelmû felvizezett jellemzõen nõi amerikás bugyután trendymód ellopott átszabott ifjúsági!(Uram irgalmazz) változata juj ne már, ez már azonban halmozottan elegendõ a megtekintéstõl való elrettentéshez.Az egyébként mesteri King rajongása nem az elsõ esetben fog mellé,lásd pl. a számomra olvashatatlan harry pottert, ami azért meglepõ, mert a B.R méltatásával viszont teljességgel egyetértek, amin nagy szó a pocsék hazai fordítás sem volt képes rontani, számomra teljesen érthetetlen,hogy miért egy olyan nõnek kellett ezt is odaadni akinek a legkomolyabb fegyver a kezében a fakanál vagy a seprûnyél volt,és aminek hibáit nem kellett hozzá nagy tudomány hogy az értõ azonnal kiszúrjon, és magában a helytelen helyett helyesen a helyén lásson, egyébként amit a fordító elcseszett azt egy szemfüles szerkesztõnek illett volna javítani,ugyanis a könyv megérdemelte volna...engem annyira bosszantott a dolog,hogy a magaméba bele is írtam...Megjegyzem a B.R-t azóta többször is olvastam a mangával együtt.Ugyan már hol van ettõl az éhezõk viadala, valahol fényévekre,igaz a könyvet nem olvastam, de megvallom nem is érdekel,mert az egésznek éppen az a lényege ami manapság erõsen dívik hogy hogyan silányítsunk egy kõkemény mûfajt gyermekien szalonképes édi-bédi plázacicás csajos tömegmûfajjá pfuj, kösz ebbõl nem kérek.Inkább maradok többszörösen A legyek uránál,és természetesen a Battle Royale-nál, az ilyen csiklites éhezõk viadalára meg talán majd egyszer ráfanyalodom, ha nem lesz jobb, remélhetõleg nem kell odáig lesüllyednem...
Móni Póni 2012 márc. 18. - 18:32:22
(35/518)
Hmmm, ennyien várjátok a filmet? :S Hát nem olvastátok a könyveket? :)
agarik 2012 márc. 15. - 21:30:33 Előzmény Deszy1991
(34/518)
"valamelyest"? LOL
Móni Póni 2012 márc. 15. - 19:03:36
(33/518)
Köszi, idõközben számomra is világossá vált! :)
8/10
Brosnan 2012 márc. 15. - 12:42:20 8/10
(32/518)
Az éhezõk viadala 142 perces. A kedvezõ korhatárért 7 másodpercet eltávolítottak a filmbõl. Szerdán éjfélkor már nálunk is vetítik egyes mozik. by aeonflux
8/10
Brosnan 2012 márc. 15. - 12:40:43 8/10 Előzmény Móni Póni
(31/518)
színes, feliratos, amerikai sci-fi akciófilm, 120 perc, 2012
Móni Póni 2012 márc. 12. - 20:08:21
(30/518)
Feliratos lesz?
Marcipáncica_ 2012 márc. 09. - 09:23:52 Előzmény Deszy1991
(29/518)
Továbbra is úgy gondolom a történet nem 12-es karikás. A harmadik könyv meg aztán végképp nem... Az már nagyon durván 18-as... mondom ezt úgy hogy alapvetõen egyetértek azzal amit írtál. Nem feltétlen egy felrobbanó test csak az ami megviselhet egy gyereket, a lelki történések szintúgy.
Na persze nem szabad elfelejteni, hogy ez az egész csak és kizárólag a nyereségrõl szól.
Egyszerûen nem éri meg hálivúdnak magasabb karikával vetíteni - ennyi...
8/10
revolrtol 2012 márc. 08. - 13:07:18 8/10 Előzmény Razze
(28/518)
Ha kicsit utánajárnál a dolgoknak, tudnád, hogy az írónõ afroamerikainak képzelte el mindig Rutáékat... Kicsit öhm, butácska a megjegyzésed, az a lány mindennek néz ki, de nem bennszülöttnek. Érdekes módon az amerikai rajongóknak az volt a problémájuk, hogy Katniss és Gale szerepére csak fehérbõrûeket hívtak castingolni. Pedig abban a világban a rasszok össze vannak keveredve és így nem volt igazságos más színésszel szemben, hogy nem mehettek el kipróbálni magukat, mert lehet h így jobb színészeket találtak volna... Megjegyzem, ezeket azok szokták mondani, akik utálják Jennifert Katnissként.
Deszy1991 2012 márc. 08. - 07:36:26 Előzmény Marcipáncica_
(27/518)
Ez a film nem a vérengzésrõl szól. Igen, ölnek benne embert, de ezt sok olyan filmben is megteszik, ami 12-es karikás, a 16-osban meg már simán. Ebben a történetben a hangsúly nem a vérengzésen van, hanem a dolog lelki részén, és azon, hogy gondolkozz el, milyen szörnyû dolgokra képes az ember. Ha olvastad a könyvet, ezt abban is láthatod. Katniss környezetében - legalábbis az elsõ részben - egyik szereplõ sem hal meg igazán véresen, vagy ha mégis, azt nem látod, csak tudod, mi történt. És szerintem ezt viszik tovább a filmben is.
Deszy1991 2012 márc. 08. - 07:33:37 Előzmény agarik
(26/518)
Lehet, hogy az alaptörténet valamelyest hasonlít a Battle Royalra, de ez egy külön regény, és elég erõs kijelenteni, hogy csupán a hollywoodi battle royal lenne.
Daughter of Phoenix 2012 márc. 07. - 20:31:04 Előzmény Razze
(25/518)
Rután én is meglepõdtem, pláne, hogy úgy rémlik, hogy Katnisst Primre emlékeztette...egyelõre bizakodom, amit eddig láttam, nem tûnik annyira rossznak. Meglátjuk márc. 22-én! :)
10/10
Razze 2012 febr. 21. - 19:09:17 10/10
(24/518)
azt meg nem vágom mi a szarnak kell le osztályozni,ha még meg sem jelent a film!!
10/10
Razze 2012 febr. 21. - 19:05:51 10/10 Előzmény Ford Mustang
(23/518)
Jézusom Ruta nagyon nem jó,baromira nem így képzeltem el,elvileg barna hajúnak kéne lennie,itt meg olyan mint valami indián benszülött,Cato nagyon gizda,pedig a könyvben valami nagy darab állatnak írták le
Az a gyapotszedõ meg sejtelmem nincs ki akar lenni,már csak egy szalmakalap kéne rá:DD
agarik 2012 febr. 17. - 21:12:18
(22/518)
Battle Royal 3D, made in Hollywood, mert milyen má', hogy valami sikerest nem csinálunk meg amerikába'?!
Jill 2012 febr. 17. - 17:15:10
(21/518)
Nem csak lányok harcolnak. Persze, lényegében olyan, mint a Battle Royale, de ott a fõszereplõkön kívül meg se bírtam különbztetni a többi embert.

Nekem is kellemes csalódást jelentett, jól megírt könyvek (a harmadiknak ma állok neki). Vérengzõs? Oh, my sweet summer child. Akinek ez vérengzõs, az még nem olvasott GRRM-t.

A színészek többnyire tetszenek, kivéve Catót, túl nyápic, nem tudtak valami nagydarab állatot találni?

Seneca szakálla meg egyszerûen KURVANAGY.

Cinnát haza akarom vinni és megtartani. <3
Hannibal Lecter 2012 febr. 07. - 00:25:04
(20/518)
Nem unja más is ezt a "fiúk helyett most minden filmben lányok harcolnak" féle filmkészítést? Nagyon unalmas már.
Marcipáncica_ 2012 febr. 03. - 21:49:31
(19/518)