10/10
i'mperfect 2012 ápr. 11. - 19:10:32 10/10
(158/518)
Nagyon tetszett a film, szórakoztató, érdekes volt, és még mondanivalója is volt. Sajnos teljesen hû képet festett az emberi fajról. Nem értem, hogy miért fikázták le egyesek úgy, hogy még nem is látták. A Battle Royalt nem láttam, azt sem tudom mi az, talán ezért is tetszett nekem. Bár az Avatarra is azt mondták a hivatásos fanyalgók, hogy fúj, Pocahontas-koppintás, aztán mégis jó volt...Egyeseknek muszáj fikázniuk minden filmet, mert egyébként xarul érzik magukat. Biztos, hogy meg fogom még nézni, tipikusan az a film, amibõl nem elég ennyi, az ember 10 órán keresztül is szívesen nézné :)
10/10
werti20100 2012 ápr. 11. - 10:39:09 10/10
(157/518)
Ez szerintem nem véletlen:)))
10/10
Sonic8 2012 ápr. 11. - 10:23:16 10/10
(156/518)
A titánok eddig 210 milliót hozott... :))
10/10
meso999 2012 ápr. 11. - 00:16:18 10/10
(155/518)
Eszméletlen nagy film!!! :D Nekem nagyon bejött!!! és végig izgalmas volt!!! úgyhogy csak ajánlani tudom!!!! 10/10
Kovács kolléga 2012 ápr. 10. - 20:17:23
(154/518)
Legalább ennyire érdekes, hogy a John Carter és A titánok haragja változatlanul ott áll, hogy együttvéve sem hoztak annyit, mint a Viadal egymaga.
10/10
Sonic8 2012 ápr. 10. - 19:46:05 10/10 Előzmény kybuck
(153/518)
Phew!!
Azért az nem semmi hogy ez a film ami igen JÓ eddig 459 millió dolláros bevételt hozott.:D
1/10
Tyomus 2012 ápr. 09. - 19:43:11 1/10
(152/518)
Ha barátnõm nem rángat el a moziba akkor megspóroltam volna 140perc szenvedést és egy mozi jegy árát...
Borzalmasan unalmas, kiszámítható és lineáris a sztori. Amiért belementem hogy megnézem, az a kecsegtetõ 16-os karika, ami talán valami "izgalmat" is vitt volna egy vasárnap esti mozizásba. De nem.

Nem olvastam a könyvet, de a plagizált írások amúgy is elriasztanak, filmnek pedig pocsék volt.

Besorolni nem tudom, hisz hová is tegyem? Egy dráma-vígjáték-gyermekfilm, egy leheletnyi sci-fivel megspékelve, kalandfilmnek semmiképp nem mondanám. Mikor megpillantottam az elején a Lions Gate feliratot, elhessegettem az elõzõleg táplált kételyeimet, de a végén már hiányoltam hogy nem raktak be a Disney Pictures logót.
Ráfogom hogy csak Donald Sutherland pár perces "kimagasló" alakításáért volt csak érdemes megnézni, amely 0-ról felemelte 1-re a 10es skálán...

Spoiler:
A hatásvadász ágyúdörej (ami nem mindig szólal meg), a kifogyhatatlan számú nyílvesszõk, az hogy az aknák felrobbanása után a mezõn ücsörgõ csajt észre nem veszik, vagy a már-már csöpögõs virágszedés (mikor úgy éreztem, menten elhagyom a mozi területét) a béltépõvel való fûrészelésrõl már nem is beszélve amely nem kelt semmilyen hangot... ésatöbbiésatöbbi...



1/10...
9/10
zsuzso100 2012 ápr. 08. - 22:34:36 9/10 Előzmény csancsy
(151/518)
A könyv után én is hiányoltam Katniss saját gondolatait, hiányoztak dolgok, amik a könyvben nagyobb jelentõséggel bírtak - nem tudtam elvonatkoztatni a könyvtõl, de így legalább többletinformációt is adott. Ami a könyvhöz képest plusz, az a viadal háttérmunkálatainak bemutatása, ez tetszett!
Coleman 2012 ápr. 08. - 21:39:58
(150/518)
Igen, ez a film rendben van. Az Alkonyat szériát messze felülmúlja, ez mondjuk nem érdem, hiszen az a széria minõsíthetetlen. Számtalan problémát fel lehetne sorolni, de azt hiszem az ilyen filmeket érdemes a maga kategóriájukban értékelni és így lehetünk elnézõbbek. Fõleg, hogy néhány zsigeri pillanat is kijut a több mint két óra alatt (pl. mikor elindul a játék). Izgalmas, átélhetõ és van egy csodálatos fõszereplõje, aki annyira magával ragadó, hogy egy ennél jóval gyengébb filmet is elvinne a hátán, a társadalomkritika hevenyészett, de egy tinifilmtõl ennyit sem várna az ember, néha giccses, de csak néha, az érzelmes részek vissza lettek szorítva. Ha tinédzser lennék elvarázsolna, nem vagyok, ennek ellenére elvoltam rajta, ajánlom.
10/10
shano 2012 ápr. 08. - 19:18:43 10/10
(149/518)
Én úgy álltam neki a filmnek, hogy elõtte nem olvastam a könyveket, sõt, még azt sem tudtam, hogy mirõl szól a történet. Csupán azért kezdtem el így "ismeretlenül" is vágyakozni utána, mert barátnõm lelkesedése átragadt rám. Nem bántam meg, mert nekem nagyon tetszett a film, izgalmas volt, és végig tudtam nézni úgy, hogy közben nem az órámat néztem (ami mostanság nagy szó nálam...) Tehát abszolút pozitív véleménnyel vagyok róla - néhány dolog zavart csak -, így nyugodt szívvel adtam rá 10 pontot. Gondolom, ha olvastam volna elõtte a könyveket, biztos csalódás lett volna (kellemes vagy nem, azt nem tudom), de így... hát így tényleg jó volt.

Maga a történet eléggé megrémített (kamaszok ölik egymást, és ezt még tévén közvetítik is, amit a közönség élvez!), elég durva volt számomra. A Battle Royale-hoz nem tudom hasonlítani, mert nem ismerem, de még ha kopizott is Collins, nekem így is tetszett az Éhezõk Viadala. A színészek jól teljesítettek, bár Jennifer/Katniss kicsit, hát... hidegnek tûnt, az arcjátéka nem volt meggyõzõ (persze lehet, hogy Katniss alapból ilyen). A zenék meglepõen jók voltak. Ami viszont nekem, "amatõrnek" is feltûnt, az a kamera cibálása volt. Erre azért figyelhettek volna, mert néhol már szédültem...
Ja, és Alex Ludwig tetszett, nagyon is, jó döntés volt õt választani Catónak. Talán jobb is, hogy nem egy nagy, kigyúrt pasast raktak a helyébe.

Összegezve, szerintem jó (kis) film volt, rég kötött le ennyire egy történet. Most már biztos, hogy beszerzem a könyveket is!
10/10
Kendy 2012 ápr. 07. - 22:37:25 10/10
(148/518)
Most néztem meg filmet.

Nekem nagyon tetszett.

Igazából semmit se tudtam mielött belekezdtem volna.
De miközben néztem a Battle Royal filmek ugrottak be nekem.
Igaz ez a film jóval nagyobb költségvetésû.
Meg sokkal amcsibb.
De az anti-utópia feeling ebben is megvan.
8/10
pointman 2012 ápr. 07. - 19:30:52 8/10
(147/518)
Ma néztem meg a filmet és nagyon tetszett. Nem ismertem korábban a könyvet és nem is voltak nagy elvárásaim így nagyon nagy meglepetés ért. A fõszereplõ Jennifer Lawrence nagyon jó volt a filmben de a többi színész s jól el lett találva szerintem. Végig izgalmas volt és lekötött. Mindenkinek nagyon ajánlom a megnézését. :)
10/10
Miselosment 2012 ápr. 06. - 16:35:35 10/10
(146/518)
Nekem nagyon tetszik ez a film nagyon izgalmas meg minden Imádom <3 :D jobb nem is lehetne csak most olvastam hogy Jennifert (Katness) kritizálták az alakja miatt hogy nem neki kellet volna adni a szerepet . Ez hülyeség jól állneki és a szerepet is jó játszodta nagyon tehetséges :D
taylor88 2012 ápr. 06. - 13:41:20
(145/518)
Hát nem is tudom milyen szemmel is nézzem ezt a filmet. Kiválasztanak felnõtt emberek tinédzsereket, hogy aztán jókedvûen egymás torkát elvágják. Eközben hatalmas a díszlet, a pompa, úgy készülnek ezek a tinédzserek a halálba mintha az esküvõre készülnének. Értem én, hogy ez egy társadalomkritika de, hogy ezek a tinédzserek egymással ennyire gonoszak legyenek, és utána még nézõk sztárként tiszteljék õket. Hát ez azért egy elég elmebeteg világ. És akárhogy nézem – hiába kötött le a cselekménye, és hiába rejlik benne erõsen egy szatíra a média, a társadalom irányába – egy ilyen film nem hiszem, hogy egészséges. Inkább provokatív.
10/10
werti20100 2012 ápr. 06. - 10:51:56 10/10
(144/518)
Engem egy kicsit az is zavart hogy Josh alacsonyabb mint Jennifer, a könyvben pontosan benne van hogy Peeta magasabb Katnissnál....kicsit fura, de nem paráztam rajta sokat mert összességében illenek egymáshoz, és megvan az a bizonyos vibrálás.
csancsy 2012 ápr. 06. - 09:44:42
(143/518)
Megnéztem tegnap végre:) Engem az ugrálós kamerafelvétel nem idegesített (látom sokakat ez zavart). Korrektül megoldották, nem rossz film (de persze a könyv jobb).
1. Amit kifogásolnék, az az E/1 személy (sztem ezt meg kellett volna hagyni a filmben is, hiszen könyvben szinte Katniss gondolatain keresztül ismerjük és szeretjük meg a többi karaktereket).
2. A barlangi jelenetnél volt hiányérzetem (pl. hogy elaltatta sziruppal Peetát, az nem volt benne).
3. Bõségszarunál rendezett vérfürdõ alá valamiféle pörgõs zenét rakattam volna, zavart ott a csend úgymond (amúgy ez még sok jelenetnél zavart, mindenesetre nem nagyon találták el a zenéket alá).
4. Lehet rosszul emlékszem, de Senecát felakasztották nem? Nem pedig éjfürtöt etettek meg vele, ami azért sem mindegy, mert 2. részben ennek lesz jelentõsége mikor újra bemutatja tudását a játékmestereknél Katniss...
5. Volt egyfajta hiányérzetem, elsõsorban a szereplõkkel kapcsolatban, nem tudtam igazán megkedvelni a versenyzõket, és ehhez kellett volna az E/1 személy. Pl. Rue-val nem sok közös jelenet volt (E/1-ben elmondja a húgára emlékezteti, és ezt valahogy hiányoltam), így nem tudtam úgy igazán sajnálni, illetve Tresh-nél is hiányoltam hogy a Hivatásokat elutasította és pont ezért is volt kedvelhetõ.

Pozitívként értékelem a színészek munkásságát ebben:)
1. Legjobban Stanley Tucci (pedig könyvben nem volt ennyi jelentõsége az interjúkon kívül) alakított nagyon eltalálta Kapitólium, média rossz tulajdonságait:)
2. Illetve Jennifer is szuper volt, erõs, karizmatikus, ahogy a karaktere is. Õ tipikusan olyan, akinek nem kell megszólalnia, minden benne van a szemében.
3. Josh Hutcherson-ra már korábban felfigyeltem (voltak jó filmjei már régebben is, csak nem lett ennyire felkapott), de film megnézéséig meg voltam róla gyõzõdve hogy nem jó Peeta szerepére (én Alex Pettyfert választottam volna). Pedig kedvelem Josh-t már régebb óta, de úgy gondoltam, hogy markáns arcvonása (nem egy tipikusan cuki szépfiú) miatt csak gonosz szerepekre alkalmas (és talán ezért nem szimpatikus sokaknak). Meggyõzött, szóval nagyon jó volt erre karakterre:)
4. Liam is jó erre a szerepre, de még teljesen nem tudok nyilatkozni róla, mert ez nagyon kevés, neki 2. részben lesz nagyobb jelentõsége (meg a 3-diknál is).

Röviden ennyi, várom a további 2 részt filmben, azért meg fogom nézni azokat is:)
9/10
milena85 2012 ápr. 06. - 00:52:20 9/10
(142/518)
Nem az a film, amit én választottam volna esti szórakozásnak, de mivel nem én választottam, ezért ezt kellett néznem. Pozitív csalódás volt. Kíváncsivá tett a könyvre, mivel az események mögötti motivációk a filmbõl nem derülnek teljesen ki. Jól szórakoztam, tetszett a szereplõválasztás is. Az egyetlen, amit hozzá nem értõként megszólnék, az a kamerakezelés. Sokszor gondot okozott, hogy a kézikamerás pillanatok miatt nem tudtam jól fókuszálni a képernyõre, és ebbe kicsit belefájdult a szemem két óra után...
9/10
NagyD.991 2012 ápr. 05. - 23:20:23 9/10
(141/518)
Végre egy film, ami nem lélegzetelállító látványvilággal vagy megakemény, idióta akciójelenetekkel próbál villogni, hanem tényleg szól valamirõl. A történet szuper, a film minden másodperce lekötött. Az elejétõl a végéig izgalmas és nem mondanám (mint egyesek), hogy 100%-ig kiszámítható volt. Nem olvastam a könyvet így nem tudok arról véleményt formálni, hogy mint adaptáció mennyire jó, de nekem tetszett! Olvastam, hogy egyeseknek problémái voltak a színészek játékával. Nos, nekem õszintén szólva SEMMI problémám nem volt vele! Sokan a nõi fõszereplõ Jennifer Lawrence-szel nem voltak kibékülve: pocsék színésznõ, csak egy arca van stb. Na ez szerintem NAGYON NEM ÍGY VAN!!! Remek volt a többi színésszel együtt (Woody Harrelson is valami...). Van pár dolog a filmben amit nem tartottam logikusnak de ez csak apróság, így is nagyon élveztem. Szóval fantasztikus film, bátran ajánlom bárkinek!

9/10
Marcipáncica_ 2012 ápr. 05. - 22:40:11
(140/518)
Sikerült megnéznem a filmet. Szerintem jól sikerült a történet megfilmesítése. A karakterekkel sem volt olyan sok bajom mint attól elõre tartottam. Gale kicsit nyálas, de nincs sok szerepe, a könyvhöz képest viszonylag súlytalanra sikerült a karaktere.. Sajnos meg vagyok róla gyõzõdve, hogy aki nem olvasta a történetet könyvben annak nem jelenthet túl sokat a film, talán még unalmas is. Akinek a könyv bejött azok szerintem szeretni fogják...
Kovács kolléga 2012 ápr. 05. - 21:38:04
(139/518)
Az égvilágon semmi kivetnivalót nem látok abban, ha egy regény vagy egy film cselekménye hasonlít egy korábban megírthoz/elkészítetthez. Ha ugyanis kizárólag az eredetiséget fogadjuk el, akkor pl. A hét mesterlövész vagy az Egy maréknyi dollárért sz*r filmek, hiszen szemérmetlenül lenyúlták Kuroszava ötleteit.

Semmi értelme a Battle Royale-ozásnak (legalábbis ha rosszindulat táplálja a megjegyzéseket).