10/10
juve86 2012 dec. 04. - 00:04:09 10/10 Előzmény melody03
(258/518)
SPOILER:Római birodalommal látok párhuzamot,a legyõzöttekbõl rabszolgák,és gladiátorok lesznek.Az elit meg elkörcsileg sekélyes.Római "jelzés" még a kisminkelt férfiak,és persze az elnyomottak lázadnak,legalábbis remélem.El kell olvasnom a könyvet,nincs mese!Meg persze az egész játék arról szól,hogy az elit állatnak lássa õket,nehogy valakinek eszébe jusson hogy õk is emberek,azért pöccentek be a lányra.Még egy városlakónak lelkiismeret furdalása lesz,a körzetlakók iránt,azt fel akarja szabadítani õket.Zseniális,persze akinek a Predator8 a nagy film,az nem értékeli.Lehet nem jól értelmeztem,azért kell a könyvet elolvasnom.100 csillag!
WayneGace 2012 dec. 02. - 18:23:27 Előzmény melody03
(257/518)
Erre tízest adsz, az American Psycho-ra meg egyest. Haha.

David Lynch nyilatkozatát olvastam ma. Hm, az öreg nem véletlenül mondja azt, amit.
6/10
snipes69 2012 nov. 24. - 13:55:44 6/10
(256/518)
Szerintem 1x nézhetõ film,nem 1 nagy szám,de azért élvezhetõ.
9/10
lfinta 2012 nov. 11. - 14:20:51 9/10
(255/518)
Mit néztél te szerencsétlen?
10/10
mrtonhal 2012 nov. 05. - 17:09:31 10/10 Előzmény angia
(254/518)
Teljesen igazad van!!

egyébként arról az 500 fõröl annyit, hogy a második részben (Futótûz) le is van írva, hogy "más körzetben ki tudja hányan laknak és hányan éheznek. megszámlálni sem lehet õket. a 12. körzet csak egy csepp a tengerben, egy hangya a hangyabolyban."

alig várom, hogy errõl a konyvroo is megjelenjen a film, megnézze crapgame, és kiértékelje...
10/10
melody03 2012 okt. 29. - 17:40:18 10/10
(253/518)
Általában szeretem végigolvasni a kommenteket, most ezt a film után akartam megtenni, de jobbnak láttam, ha nem fogok hozzá. Az, aki nem érti ennek a filmnek a lényegét, az egy szegény ember (és csak hogy ezek az emberek értsék- ez nem anyagilag értendõ). Imádom ezt a filmet! Szerintem egyszerûen zseniális -bár hozzáteszem én ezt úgy merem kijelenteni, hogy lassan a harmadik részét is kiolvastam-. Ajánlom mindenki figyelmébe a folytatást -ami még csak könyv formájában jelent meg- garantálom, hogy olyan izgalmakat nyújt, hogy órák után is nehéz letenni.
Részemrõl ez a trilógia benne van a top3-ban! Maximális 10/10*
10/10
angia 2012 okt. 28. - 23:42:34 10/10 Előzmény crapgame
(252/518)
Nem tudom, hogy te mennyi folytatásos filmet láttál, vagy könyvet olvastál, de tételezzük fel, hogy a Csillagok háborúja, vagy a Gyûrûk ura mondd neked valamit. Ezekben a filmekben sem derül ki minden ez elsõ részbõl. Vannak olyan dolgok, visszautalások, amik csak késõbb értelmezhetõk. Tehát majd azután alakíts ki véleményt a filmrõl, hogyha láttad az egészet, mert most még csak az egyharmadánál tartasz. Ha valamit meg ezután sem értesz meg a filmbõl, akkor olvasd el a könyvet. Nem árt, ha néha könyvet is forgat az ember a kezében. Ha tudsz angolul én úgy ajánlom a könyvet, mert az úgy nagyon érdekfeszítõ volt számomra. De ha te nem vagy az a könyvkedvelõ típus, akkor próbálj meg gondolkodni azzal, ami a cranium-odon belül van. Lehet, hogy nem mindent szó szerint rágnak a szádba. Pl. azt mondod, hogy 12 körzet van és kb Te 500 embert láttál a sorakozónál. Oké, lehet hogy ez így van, de ki az Isten mondta neked, hogy minden körzetben ennyi ember él? Nem lehetséges, hogy egyes helyeken talán többen vannak, mint pl az USA különbözõ államain belül?


"Érted?! Nem reális!
Azt a pár embert egyszerûbb lepuskázni, vagy mittudomén, földet mûveltetni, eltüzelni, akármi, minthogy többszáz kilométeres mágnesvasutat építeni csak arra, hogy egy évben egyszer használják.
Ha meg a semmibõl tudnak teremteni, meg halott emberek lelkét a mûkutyákkal összekötni, akkor nem tudják azt a pár lázadót agymosott droiddá alázni. Hát ez egy baromság!!!!"

Erre a hozzászólásodra csak annyit mondanék, hogy ha ezeket az embereket puskával lelõnék, akkor csak a gazdag Kapitólium maradna, és ott senki nem mûvel földet, bányászik, stb , tehát senki nem fogja elvégezni azokat a "megalázó" munkákat, amiket a körzetekben élõ embereknek el kell végezniük. Tehát a Kapitóliumi emberek éhezni fognak...Ismét lázadások, zajongások törnék fel a fejüket és az ottani emberek egymást gyilkolnák.
Azzal, hogy létrehozták a körzeteket megoldották azt a problémát, hogy nekik az "egyszerû munkákat" el kelljen végezniük. Ez szimpla gondolkodás...
"Halott emberek lelkét mûkutyákkal összekötni", ez nem egészen így van. De erre már kielégítõ választ kaptál szerintem csanna0-tól.

Azt viszont végképp nem értem, hogy nem veszed észre az elnyomás fontosságát ebben a filmben. A mágnesvasút, az öltözékek a Kapitóliumban, a pénz, a hatalom szemben azzal, hogy milyen nyomor van a körzetekben, éhezés, halál. Ezzel próbálják elnyomni a lázadásokat és ennek fejében még kitalálták az Éhezõk Viadalát, ami a Kapitóliumban élõknek azt mutatja, hogy akik a körzetekben élnek állatok, akik egymást vadásszák le, és nem érdemes rájuk gondolni, "felszabadítani" õket.

Megértem, ha valakinek nem tetszik egy film. Ezzel nincs is gond. De ha valaki felelõtlen és buta kijelentéseket tesz, azt nehéz szó nélkül hagyni.
10/10
mrtonhal 2012 okt. 25. - 18:12:37 10/10
(251/518)
akarom mondani: szociális különbségek, és nem etnikai :D
10/10
mrtonhal 2012 okt. 25. - 14:56:04 10/10
(250/518)
@Crapgame
Én is miattad regisztráltam. :)
A hozzászólásaidból látszik, hogy az egész filmet nem értetted.

"Semmibõl elõteremtett mûkutyákat létre tudnak hozni, de a bányászatot nem tudjág gépesíteni, stb. Tiszta idiotizmus."
Ez volt az egész film lényege. Miközben a nép éhezik, szenved, nehéz munkákat végez, az fõvárosban jólét és boldogság van. A többi körzet is csak nekik dolgozik. Ez is a nagy etnikai különbségekkel küzdõ országoknak állít tükröt.

"Ha meg büntetni akarnak, akkor miért nem viszik a népet málenkij robotra,
miért ülhetnek otthon és szervezõdhetnek?"
Az éhezõk viadala is csak egy népbutítás. Azt próbálják érzékeltetni a profi technikával megszervezett játékon át a népnek, hogy az országban rend és jólét van.

Még a többi hozzászólásaidból is akartam kiemelni dolgokat, de inkább megnézem mégegyszer a filmet.
9/10 egyébként, gratulálok az íronak és a rendezõnek egyaránt :)
10/10
Bozótharcos 2012 okt. 24. - 11:33:27 10/10
(249/518)
Elég rendesen megosztotta a közvéleményt ez a film. Amíg én egy remekbe szabott alkotásnak tartom, addig mások letrágyázzák. Akik itt fikáznak ne felejtsék el hogy a többség ezt nagyon is jónak tartja, nem véletlen hogy 2013 novemberében jön a következõ rész.
ZippY 2012 okt. 22. - 14:24:09 Előzmény Catherine Boyd
(248/518)
Ne haragudj, de az amit leírtál, az nevetséges. Ha már te is leírod azt, hogy nem tudod mit írhatnál, akkor jobban tetted volna ha nem írsz tényleg semmit, mert amit írtál az tényleg egy nagy semmi. Minek nézel meg egy olyan filmet, ahol nem csak a valós alapokra építenek. Ha megnézek egy filmet, általában azt is megnézem milyen kategóriába sorolják. Kérlek szépen ez SCI-FI és AKCIÓ és stb. Már pedig te, amibe belekötöttél, az mind egy fajta kitaláció, ami színesíti a filmet, de ha neked ez nem tetszik akkor nézz csak szimplán drámát, ott talán nem lesznek "napokat irányító emberek". A film amúgy is egy könyvet dolgoz fel... és a könyvnek sem kell feltétlenül a valóság határain belül maradnia. Mindenesetre, a filmnek vannak hibái, mint minden másnak, és azokról lehet beszélni, de legyen benne reláció és ne mellé beszélés...
2/10
Catherine Boyd 2012 okt. 15. - 21:56:57 2/10 Előzmény crapgame
(247/518)
Ha lehetne, lájkolnám a posztodat. :) Ám, mivel itt nem lehet, ezért így fejezem ki teljes egyetértésemet veled. :)
2/10
Catherine Boyd 2012 okt. 15. - 21:32:56 2/10
(246/518)
Nekem ez a film nem tetszett. Nem ezt vártam, hanem valami mást. A színészekkel semmi bajom nem volt, de a történet az valami... Nem is tudom, mit írjak. Ilyenkor örülök, hogy nem mentem el, megnézni a moziban.

:SPOILER: :SPOILER: :SPOILER: (vagy valami hasonló)
Nem tetszett a jövõbeliek kinézete, nem nagyon volt érthetõ a számomra ez a háborúsdi, meg egyik fele a népnek nagyon gazdag, hiper szuper modern, a másik fele meg disznót nevel falun, meg nincs mit enni, és az erdõben kell vadásznia.
Teljesen mást vártam ettõl a filmtõl, valami jobb sztorit minimum.
Olyan mint a Big Brother minden honnan kamera les, mint pl a fa odvából. Na meg a fákon annyi kapaszkodó volt, hogy oda még én is feltudtam volna mászni. A falmászóknak nincs ennyi kapaszkodójuk, mint a csajnak volt. Na mindegy, ez a legkevesebb.
Na a másik ami abszolút nem tetszett, az a nagyon csúcs modern irányító szobából való számítógépesen megtervezett félig vízilónak félig kutyának meg nem tudom én még minek kinézõ négylábú, amit még rá kell küldeni szerencsétlenekre, nem elég hogy egymást kell ölniük, még ezek is kellenek.
A másik, mikor a tûzgömbökkel bombázták a lányt. Hogy felgyújtsák az erdõt, hogy ne hagyja el a játék területét. Kis híján a lány is ott maradt, ha nem õ lett volna a fõszereplõ, tuti elkapja egy olyan tûzcsóva. De sebaj!
Isteneink onnan az irányítópult mögül még a Nap járását is befolyásolni tudják. És akkor egy ilyen világban van éhezés. -.-" Már ne is haragudjanak meg!
:SPOILER: :SPOILER: :SPOILER: (vagy valami hasonló)

Többet nem írok, de még tudnám részletezni.
Én itt is vártam a vége felé, hogy lesz valami jó, valami érdekes, valami világmegváltó. De nem. Remélem lesz valami hasonló film, ahol kicsit átírják a történetet, érthetõbbre, izgalmasabbra és még valami normális vége is lesz.
Utalták volna azt a pénzt, amit a film elkészítésére fordítottak az éhezõ gyerekeknek valahová a világon. Többet ért volna!

Köszönöm.
5/10
Ze74 2012 okt. 13. - 20:46:23 5/10
(245/518)
Én nem értem miért vannak a kritikusok így elájulva ettõl a filmtõl,vagyis inkább a regénytõl,(Nem tudom melyik volt elõbb,a regény vagy a "Menekülõ ember","Lõj a vadászra",A tökéletes célpont","B" kategóriás hármas?)mert ha ezeket a gyöngyszemeket nem láttam volna akkor még én is oda volnék talán,de nekem ez a sztori már nem új.
A film meg éppen annyira döcög,hogy még éppen át nem buckándozik az unalom határán.
Kíváncsian várom a folytatást,hátha meg tudják szerettetni velem.
9/10
beo71 2012 okt. 09. - 19:37:12 9/10
(244/518)
Nagyon jól van felépítve, bár nem olvastam a könyvet, szinte magam elõtt látom a sztorit és itt jön még egy imádni való Jennifer Lawrence alakítás(amit nem értek, hogy valaki gyenge színészi játékról ír)de a legfontosabb a történet lényege(egy nagyon jó alaptörténet)jól elmesélve.Gary Ross egyszer már meglepett a Pleasantville-el és itt is tökéletesen átjött az emberek hétköznapi mégis példamutató vagy éppen hátborzongató tulajdonsága.9/10.
Nekem is hiányzott még akció és több brutalitás, ezek majd jöhetnek a következõ részben, indításnak ez igenis figyelem felkeltõ és érdekes volt.
4/10
crapgame 2012 okt. 09. - 18:18:33 4/10 Előzmény Findzs
(243/518)
ááá
Kösz.
4/10
crapgame 2012 okt. 09. - 18:18:02 4/10 Előzmény csanna0
(242/518)
Elõször is köszönöm hogy, miattam regisztráltál, ez azért nem rossz érzés, hogy, egy hozzászólásom miatt csatlakozol.
De az írásod alapján még roszabb véleménnyel vagyok a filmrõl. Ezek mind nem derülnek ki a történetbõl, tehát egy harmatgyenge könyv adaptációról van szó.
Általánosságban szeretem az utópisztikus történeteket, de azokat ki nem állhatom, amelyek nem reálisak. Ezt ne szó szerint értsd.
Pl.: 12 vagy 16 körzet van(már nem emlékszem). A képek alapján max 500 ember volt jelen a sorakozónál. (résztvevõk, családtagok, stb.)
Ezek együtt 6-8000 vannak.
Ez aztán a bazi nagy lázadó kolónia, amikor csak az istenverte csarnokban több tízezer szurkoló ugrál.

Érted?! Nem reális!
Azt a pár embert egyszerûbb lepuskázni, vagy mittudomén, földet mûveltetni, eltüzelni, akármi, minthogy többszáz kilométeres mágnesvasutat építeni csak arra, hogy egy évben egyszer használják.
Ha meg a semmibõl tudnak teremteni, meg halott emberek lelkét a mûkutyákkal összekötni, akkor nem tudják azt a pár lázadót agymosott droiddá alázni. Hát ez egy baromság!!!!
Ez a film egy baromság!!!!

Ezek után inkább egy bazi nagy karót érdemelne.
És bocs, ha a lelkedbe gázolok.
R4bbit 2012 okt. 09. - 08:18:43
(241/518)
Ahogy az elõttem szólók értékeléseibõl kivettem, ez a végletek filmje... Lehet nagyon szeretni és nagyon utálni, én megpróbálok a két tábor között elhelyezkedni. Tetszett az orwelli-i, erõsen disztópikus világkép és a morális- erkölcsi kérdések feszegetése... A túlélésért folyó verseny számomra akkor vált értéktelenné, amikor a felcicomázott "úri" közönség vérszomját kielégítendõ, manipulálni kezdik a küzdelmet, hiszen a virtuális valóság által elszabadított akadályok között elmosódik az egymással vívott élet-halál harc feszültsége. Kár, hogy a film készítõi nem merték bevállalni a komorabb, de társadalomkritikai szempontból lényegesen erõteljesebb végjátékot, mert így teljesen súlytalanná vált minden, ami elõtte történt...
1/10
Findzs 2012 okt. 07. - 14:10:11 1/10
(240/518)
crapgame megmondta a frankót, vele értek egyet
Mike088 2012 okt. 01. - 01:21:50
(239/518)
A történet nem túl hiteles és tele van kivitelezési hibával, ugyanakkor a cselekményvezetés izgalmas és fenntartja a figyelmet. Egyszer érdemes megnézni. 10/6