10/10
csanna0 2012 szept. 25. - 18:08:07 10/10 Előzmény crapgame
(238/518)
Igazából csak azért regisztráltam hogy leírjam neked mekkora tévedésbe vagy:
ez a film egyáltalán nem koppintás az általad említett 2 filmhez szerintem az égvilágon semmi köze... ha figyeltél volna egykicsit a történetre és nem egybõl fikázni kezdenéd akkor leesne hogy pl a büntetésnek azért ezt a formáját választották mert megalázó és megfélemlítõ, és mindenképpen a Kapitólium hatalmát akarták bizonyítani, hogy bármit megtehetnek az emberekkel... és gondolom akkor azt sem tudod hogy a lázadások elkerülése érdekében teszik ezt és hogy az emberek akik ott élnek szórakozzanak ugyanis ez a kegyetlenség a lényeg a 'maskarák' pedig a jövõt abrázolják, hogy akkor az emberek a készítõ szerint mennyire másak lesznek szerintem gyönyörû látvány volt például ahogy Cinnia is megvolt csinálva az arany szemfestékkel stb... és végül a kutyák: ha mondjuk utánanéztél volna a történetnek vagy olvastad volna a könyveket kiderült volna hogy a kutyáknak nagy szerepük van, mert az a megölt ellenfelek lelkével bír és mivel ez a jövõ a 'semmibõl' is teremthetnek élõlényeket, ahogy az arénát is vagy a mûtüzet stb.. remélem kielégítõ választ adtam
4/10
crapgame 2012 szept. 25. - 00:47:13 4/10
(237/518)
+ a sziget
4/10
crapgame 2012 szept. 25. - 00:40:05 4/10
(236/518)
ez egy mix:
menekülõ ember, truman show, stb.

Ja és persze tele van megmagyarázhatatlam összeférhetetlenséggel.
Semmibõl elõteremtett mûkutyákat létre tudnak hozni, de a bányászatot nem tudjág gépesíteni, stb. Tiszta idiotizmus.
Ha meg büntetni akarnak, akkor miért nem viszik a népet málenkij robotra,
miért ülhetnek otthon és szervezõdhetnek?

Már sajnálom, hogy 4-est adtam erre a ganyéra
4/10
Fredy.Lady 2012 szept. 15. - 13:53:36 4/10 Előzmény kamisama
(235/518)
Az, hogy a filmben hogy volt ábrázolva nem érdekel, mert már írtam, hogy nem tetszett. A történetet viszont addig nem kéne leszólni, míg könyvben el nem olvastad. A könyv nagyon is jó, és ott minden kiderül, ami a filmben érthetetlen, és máshogy is van. Olvasd el és utána kritizáld a sztorit. A film tényleg gagyi, ezzel egyet értek.
4/10
kamisama 2012 szept. 14. - 23:32:53 4/10 Előzmény KnL89
(234/518)
Igazad van, mindent elmondtál a filmrõl. Emberek, mi tetszett ebben?? Nagyon gagyi alakítások, a grafika nagyon béna, a történet pedig iszonyúan vontatott.
Már az elsõ bemutató óta vártuk feleségemmel a filmet, de hatalmasat csalódtunk. Én konkrétan majdnem elaludtam rajta.
Spoiler:
A vége valami hatalmas lett: a virtuális kutya amit a földbõl teremtenek tud ölni... no comment.
9/10
calella 2012 szept. 13. - 17:27:27 9/10
(233/518)
Ma néztem meg a filmet. Az én kedvenceim a vígjáték, romantikus, orvosos filmek... DE ez a film kimondottan nagyon tetszett! Végig lekötött, pedig a 2 óránál hosszabb filmek élbõl hendikeppel indulnak nálam mert legtöbbször unalmasan nyújtottak. Érdemes megnézni!
KnL89 2012 szept. 13. - 16:03:06 Előzmény Bozótharcos
(232/518)
Bozótharcos, Te milyen gyakran nézel filmet? Nem akarlak elszomorítani de ez a film egy rettenet. Címszavakban:
Unalmas
Vontatott
Erõltetett
Eseménytelen
Kiszámítható
Lehangoló
Ha a sz*r kategóriában lehet nevezni elérte az elsõ helyezést. Az egész film kritikán aluli. Ezt a mentálisan korlátolt képességû, minimalista embereknek írták, a plázák lakóinak. A történet vontatott, a jelenetek egy kis költségvetésû filmre emlékeztetnek. És az egész sztori a lopott kategóriába esik. Mintha megragadtak volna néhány tényleg jó film jobb jelenetei közül néhányat, és gyurmáztak vele egy kicsit. Ugyan ettõl a rendezõtõl tudom ajánlani a Gattaca-t. Az tényleg egy jó film. A könyvhöz nem volt szerencsém, de nem hiszem, hogy a könyv 304 oldalából nem lehet 2 órányi tartalmas filmet összehozni. Ha arányaiban jól osztották volna a filmforgatásra szánt keretösszeget akkor kihagyhatták volna az odúban zajló sok perces szenvedést, meg a sok-sok olyan jelenetet ahol épp nem történik semmi de az jó sokáig tart.
4/10
Fredy.Lady 2012 szept. 11. - 12:31:52 4/10
(231/518)
Tegnap végre rávettem magam, hogy megnézzem a filmet. Nem mertem eddig, hiszen a könyv nagyon jó volt, és féltem, hogy csalódok a filmben. Így is lett. Én elhiszem, hogy nem lehet ennyi idõbe belesûríteni az összes cselekményt, de számomra az volt a borzalom, hogy bizonyos dolgokat teljesen megmásítottak, és kihagytak 1-2 igazán fontos részt is. Egyszer meg lehetett nézni. Talán ha a könyvet nem olvasom jobban tetszett volna...
8/10
realpats 2012 szept. 10. - 23:56:39 8/10 Előzmény Bozótharcos
(230/518)
"Mi lesz ha unalmassá válnak a mostani valóságshow-k és már csak az köti le az embereket, amikor vért és gyilkolást láthatnak? Remélem nem jön el az a kor."

Már volt ilyen kor! Az ókor. És szerintem lesznek még modern kori gladiátorok is, ha nem is a közeljövõben...
10/10
1616ladygaga 2012 szept. 09. - 08:36:44 10/10 Előzmény Bozótharcos
(229/518)
Bozótharcos!

Teljes mértékben egyetértek veled!

Szó szerint végigizgultam a filmet, egyszerûen zseniális!!! Jó látni, hogy 386 ember már szavazott és az összesített pontszám 8 fölött van! Josh Hutcherson-tól olvadoztam, zseniális színész!!Rég láttam ilyen jó filmet! Amint kijön, rohanok megvenni, egy ilyen " Remekmû "-t megiratni vétek, inkább megveszem boltba, ez megér bármennyi pénzt!!!Ajánlom mindenkinek!
10/10
Bozótharcos 2012 szept. 06. - 22:12:19 10/10
(228/518)
Kegyetlenül jó film. Le voltam nyûgözve. Ilyet nagyon ritkán írok, de ez minden szempontból tökéletesre sikerült. Nemcsak egy remekbe szabott történet, hanem komoly társadalom kritika is. Az elõttem szólónak igaza volt, ez a jó kérdés: Mi lesz ha unalmassá válnak a mostani valóságshow-k és már csak az köti le az embereket, amikor vért és gyilkolást láthatnak? Remélem nem jön el az a kor.
Ami a filmet illeti, a fõszereplõ tökéletes választás, nála karakteresebb szereplõt keresve sem találhattak volna. Ahogy a film felépül, és folyamatosan kibontakozik a cselekmény, az egyéni karakterek, a világ ahová megérkeznek és ahonnan jöttek lenyûgözõ volt. És ami igazán értékessé tette ezt a filmet, az az emberiesség és erkölcsi fölény, amit a fõhõsnõ tanúsított ebben a kegyetlen játékban az ellenfeleivel, a nézõkkel, és fõleg a mûsor készítõkkel szemben. Bármennyire is hosszú ez a film, minden egyes percét megéri megnézni. Egy folytatást el tudnék belõle képzelni. 10/10
Móni Póni 2012 szept. 03. - 13:54:16
(227/518)
Mikor jön ki DVD-n?
10/10
Sicur 2012 szept. 03. - 11:38:24 10/10
(226/518)
Imádtam minden egyes percét! Végig lekötött és néha bele belegondoltam, hogy hova tart ez a világ... ez vár ránk ha már a Való Világ túl uncsi lesz?? remélem nem... 10/10
Ronesz 2012 szept. 02. - 15:25:31
(225/518)
Számomra ez a film nagyon gyenge volt. Vagyis nem a film, hanem a fõszereplõ játéka. Az a faarc, mintha nem is érdekelné az egész, borzasztó volt nézni is. Egy karakteresebb színészt választhattak volna, aki jobban beleéli magát.
Nagyon dicsérik, hogy mennyire tehetséges, ebben nem kételkedem. Viszont ebben a filmben számomra gyenge volt, és valahogy nézhetetlen lett.
10/10
MoonShine 2012 aug. 22. - 09:13:51 10/10
(224/518)
Szerintem nagyon jól sikerült a film is. Én már mind a három részt elolvastam.. Ennek ellenére akkor is azt mondom, hogy nagyon jól sikerült.
Akinek nem tetszik, az olvassa el a könyvet,, és akkor már a film is tetszeni fog:)
gombahölgy 2012 aug. 21. - 02:53:15
(223/518)
Én elõbb olvastam a könyvet, mint láttam a filmet. Nekem arra volt jó látni a filmet, hogy a saját képzeletbeli Katnissemet lássam "élõben" (igazából csak a körzetek bevonulását akartam megnézni, a bizonyos belépõvel, képzelõerõm szerencsére elbírt a többi résszel). Külön tetszett, hogy a körzet névhúzásakor és a viadal kezdetekor sem raktak a jelenet alá hatásvadász zenét, így valamivel "reálisabb" volt az egész, a kameramozgással együtt. Emiatt sokaknak talán nem is tetszik...A film jó alap a könyvhöz, egyfajta "trailer". Mindenkit a könyv elolvasására biztatnék, olvastam itt több értetlenkedést, hogy itt ott miért ez volt, vádaskodást, hogy hülyén van megoldva valami, stb. Ha csak a filmet láttad, érthetõ és jogos. Olvasd el a könyvet és mindent megértesz!!
Sami 2012 aug. 20. - 22:55:49
(222/518)
A film a könyvben lévõ dolgok tudása nélkül akár érhetetlen is tud lenni. A könyv Katniss szemszögébõl írodott, az õ gondolatait, érzéseit ismerhetjük meg és mivel a film nem narrátoros, ezek mind kimaradnak. Másrészt viszont a könyvben érezni, hogy ez a történet a fiatalabb korosztálynak írodott és aki egy fantasztikus, izgalmas, véres akció filmet várt, annak biztosan csalódás.
7/10
Heisenberg 2012 aug. 18. - 10:41:00 7/10
(221/518)
Én sem ájultam el tõle, a film elsõ fele kifejezetten jó volt, a második fele meg rossz.
Valami Orwell+Római birodalom + Twillight + túlélõ shwo szerûség.
Spoiler
Onnantól gyenge ,hogy elkezdõdik a harc a túlélésért, az várható volt hogy bandák alakulnak viszont a belsõ paranoiának is ugyanekkorának kéne lennie, hogy éjszaka nem e vágja át a torkát egy társa az embernek. Nem tetszett hogy, a fõhõsnõ minden morális problémája saját magától megoldódik. Az összes játékos pont azt hozta amire számítani lehetett tõle. Talán Cato egy kicsit többet. Nem kellett harcolni a természettel mert mû volt minden. Nem igazán mutatták be hogy miért olyan a világrend amilyen.
Semmi értelmét nem láttam hogy miért rendezik meg a játékokat, amikor azokat mindenki utálja (kivéve a fõvárost)
Miért nem készülnek fel már otthon a körzetlakók a viadalra, hiszen a TV-ben mindenki nyomon követheti évrõl évre.
7 pont
kissasszony 2012 aug. 16. - 16:22:46
(220/518)
Egyszer meglehet nézni,de nem ájultam el tõle.Lehet ha olvastam volna a könyvet akkor érdekesebb lenne,de így nem igazán.
6/10
black_eagle 2012 aug. 16. - 14:56:19 6/10
(219/518)
Egyszer meglehet nézni, de nincs az az Isten, hogy ezt még egyszer megnézzem. Talán egy 6-os jóindulattal!