8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 06. - 11:56:43 8/10 Előzmény Sonic8
(198/518)
És amerikába vagy akárhol angolul jó minõségben mikor jelenik meg? :D
Neaira 2012 jún. 06. - 11:06:39 Előzmény Tyomus
(197/518)
SPOILER
Az ágyú nem hatásvadász. Így jeleznek a versenyzõknek. Mivel nincsenek egy helyen, ez az egyetlen mód, hogy mindenki megtudja hányan haltak már meg. A nyílvesszõk sem kifogyhatatlanak. Katniss számolja, hogy hány van még neki, külön figyel erre. A rózsaszedésnek is van értelme, igaz csak a harmad könyvben derül ki, hogy pontosan miért. Snow ezekkel a génmanipulált rózsákkal nyomja el a saját szagát, ami vmi betegség következtében van neki. A rózsa a jelképe amúgy.
SPOILER
10/10
Sonic8 2012 máj. 26. - 22:06:11 10/10 Előzmény Viktor6665
(196/518)
A BLU-Ray és a DVD megjelenés 2012 Augusztus 18.:)
4/10
Viktor6665 2012 máj. 26. - 01:00:25 4/10 Előzmény bundi123
(195/518)
Miért, szerinted mi?-.-
geobeka 2012 máj. 24. - 19:28:17 Előzmény Hannibal Lecter
(194/518)
A filmet még nem volt szerencsém megnézni, de a könyvet olvastam!
Kifejezetten jó történet, kis odafigyeléssel szuper kis mozi készíthetõ belõle.
Ha jól van tálalva, az ehhez hasonló történeteket ne unják a normális emberek, viszont a hozzád hasonló hímsoviniszta megjegyzéseket már annál inkább.
Isten hozott a 21. században! :-)
savernake 2012 máj. 07. - 21:18:38
(193/518)
Remek film, de ne a Westendben nézzétek meg. Háromszor is elment a kép a film vetítése közben és hosszú percekig nem történt semmi!!!! Sehol senki, se gépész, se jegyszedõ...Végül visszaadták a jegy árát, de ez természetesen nem kárpótol azért, hogy a legizgalmasabb jeleneteket nem láttuk.
8/10
King Diamond 2012 máj. 03. - 19:30:31 8/10
(192/518)
Én nem olvastam a könyvet, de ahogy nézem, eléggé megosztó lett a film az emberek körében. Ez leginkább a könyv elolvasásának tudható be, mivel aki olvasta, annak általában tetszett a film is, kevesek írtak róla csak negatív véleményt. Akik pedig nem olvasták a könyvet, közülük már kevesebbek is dicsérték. Ám én most mégis a dicsérõk táborába tartozom, mert alapvetõen tetszett. Azt nem mondom, hogy meg is hozta a kedvem a könyv elolvasására, de a film nem volt rossz. Rengetegen hasonlítgatják a Battle Royale címû filmhez és könyvhöz, amit nem láttam, és szintén nem is olvastam; valamint az Alkonyathoz, amibõl pedig az elsõ részt láttam, de nem kell elsietni, 2-3 évente bõven elég egy rész belõle. Olvasni azt sem olvastam, nem is fogom.
Ahogy olvastam, jó szereplõket választottak a szerepekre, nekem is bejött a sok híresség--a Katnisst alakító csajszitól mondjuk pont nem láttam még filmet-- de a többi ismertebb színész és színésznõ jó választás volt. Nekem nem tûnt hosszúnak a 140 perces játékidõ, nem unatkoztam. Jó volt, hogy feliratosan ment, szépen beszéltek benne, lehetett érteni. Nem bántam meg, hogy moziban néztem. Azt is olvastam, hogy ez egy trilógia elsõ könyve, és filmje is remélhetõleg, a második film 2013 novemberére van kitûzve, ha jól láttam. Az biztos, hogy az elsõ rész után várom azt is, és moziban fogom megnézni valószínûleg.
Sok bevételt hozott eddig, már több mint 600 millió dollárt, amit azért egy kicsit sokallok. Azért ennyire mégse volt jó. A reális értékelés az szerintem is a 8-as kb.
10/10
zsouzs 2012 ápr. 29. - 13:46:19 10/10
(191/518)
:-)
legalábbis: kissé több pigment dógoz a kreolos bõrszíne eléréséhez:-)
10/10
zsouzs 2012 ápr. 29. - 13:41:27 10/10 Előzmény Porcelanbaba
(190/518)
"nagyon jó az egész trilógia, de amit elmond, bemutat, azon komolyan el kellene gondolkoznia mindenkinek és a filmet is úgy kéne megcsinálni"

Bizony. Nagyon erõsen remélem én is, hogy a folytatásokat méltón fogják megfilmesíteni. Addig is amíg elkészülnek, mindenkinek ajánlom a "Futótûz" és a "Kiválasztott" elolvasását, mert bár a film az elsõ részbõl elég jóra sikeredett, vannak (lesznek) jelenetek, amelyek csak azoknak lesznek érthetõek, akik némi "elõtanulmányra" is szert tettek.
bundi123 2012 ápr. 29. - 13:12:17 Előzmény Viktor6665
(189/518)
MI VAN? RUTA NÉGER??? EZ MOST KOMOLY?
10/10
werti20100 2012 ápr. 27. - 07:38:12 10/10
(188/518)
Rutát azért siratja meg annyira mert a hugára emlékezteti (könyvbõl derül ki). Azért nincs rendesen befejezve a sztori, mert lesz folytatása::)))
4/10
Viktor6665 2012 ápr. 26. - 23:47:30 4/10
(187/518)
Nálam elmegy kategória. Voltak szürrealisztikus(semmibõl olyan kutya-vaddisznószerû valamiket teremtenek, tûzgolyókat lövelnek egy erdõ közepén, ejtõernyõvel küldenek támogatást),érthetetlen(meg akarják ölni a lányt, felmászik az egyik leesik, a másik lõ 2nyílvesszõt nem találja el és feladják, amikor simán kivághatnák a fát/felgyújthatnák), túldramatizált dolgok(a kis néger lány halála, max pár napig ismerhette és úgy megsiratta, mintha a testvére lett volna) és olyan befejezetlennek tûnt az egész.
7/10
Hopegirl 2012 ápr. 24. - 19:20:35 7/10
(186/518)
Hát én nem olvastam el elõtte könyvet, azért azt hozzá teszem, h nem is én akartam annyira beülni rá. Nem volt rossz, élveztem, voltak benne jó részek. Izgultam is Katnissért, meg a srácért, tehát lényegében arra a durván 2 órára megfelelõ kikapcsolódás volt. Talán még 1szer majd vmikor megnézem, de ennyi. Nekem ennyi bõven elég, nincs olyan érzésem, h huh, látnom kell a következõ részt.
Összességében nekem olyan 7es. Az is feljavítja a pontot, h nagyon csíptem az a néger hapsit. Stylist, vagy ki a fene volt :)
10/10
Porcelanbaba 2012 ápr. 22. - 19:27:06 10/10
(185/518)
Talán hirtelen adtam a 10/10-et. Engem a részeg operatõr helyett a bevillanó fekete vágások zavartak inkább. Egy-két dolgot kihagytak talán, ami még zavart, de max. egy fél pontot vonnék le a 10-esbõl.
Mindenesete olvasgattam a kommenteket és sajnos attól én is félek, hogy a 3. rész úgy készül majd, hogy a "popcornt zabálunk megnézünk egy filmet tinik vagyunk" tuti megnézzék. Mert a könyv mondanivalója elég súlyos. Én pl. mikor befejeztem a 3.-at szinte sz*rul éreztem magam. Lehúzta teljesen a kedvem, de próbáltam bizonygatni magamnak, hogy örüljek inkább. De nem ment. Ezzel együtt nagyon jó az egész trilógia, de amit elmond, bemutat, azon komolyan el kellene gondolkoznia mindenkinek és a filmet is úgy kéne megcsinálni. Remélem sikerül majd nekik.
10/10
Porcelanbaba 2012 ápr. 22. - 19:21:34 10/10
(184/518)
Peter Jacksont szerintem ne nagyon hasonlítsuk másik rendezõhöz, õ maximalista, ezért lett zseniális a GYU és lesz az a Hobbit. Igen, kevés rendezõ képes arra, hogy könyvet úgy adaptáljon, ogy azok számára is jó legyen ,akik nem olvasták, de fenntartom, hogy elsõsorban akkor is a könyvet már elolvasóknak készülnek ezek a filmek. Egyébként bevallom nem gondoltam végig, hogy milyen lehet annak, aki nem olvasta még el és úgy nézte meg, de most gyorsan átgondolva vállalható úgy is.
Kyoko 2012 ápr. 22. - 19:07:44
(183/518)
"elsõsorban azoknak készült, akik már olvasták a könyvet"
Ez ennél pontnál lett elrontva.
Pl egy Gyûrûk Urát az is élvez, aki életében nem olvasta a könyvet.
Vagy említhetném az éppen készülõ Hobbitot. Szted úgy fogják megcsinálni, hogy csak az élvezze, aki olvasta? Iszonyat nagy hülyeség lenne Peter Jacksontól.
Egy könyvadaptációs filmet szted miért csak annak készítenek, aki olvasta a könyvet?
10/10
Porcelanbaba 2012 ápr. 22. - 18:58:38 10/10
(182/518)
Persze tudom, csak mikor azzal jönnek, hogy "logikátlan" stb., világos, hogy csak azért, mert õk nem olvasták.
10/10
Porcelanbaba 2012 ápr. 22. - 18:57:28 10/10 Előzmény Tyomus
(181/518)
Ágyúdörej: ezzel jelezték hányan haltak meg. Bombarobbanás után: ha jobban megnézted volna volt egy kis távolság, nem mellesleg sok füst (nyilván azért nem volt annyira erõteljes, hogy lássuk, amint Cato megöli a szerencsétlent, aki nem õrködött elég jól). A kés: adott ki hangot, de szerintem idõbeli korlátok miatt nem pepecseltek azzal, ami a könyvben volt, hogy a himnusz alatt fûrészelt és a többi. Virág: ha olvastad volna tudnád, hogy kb. ez a rész volt az egyik legszomorúbb a könyvben, sajnos a film nem adta vissza talán kellõen azt (szintén idõhiány miatt), hogy mennyire megszerette Rutát Katniss.
Most komolyan, könyvadaptációs film megnézés elõtt könyörgök olvassátok el a könyvet!!! Szerintetek amúgy mi lett volna, ha a Gyûrûk Urát teljes egészében szó szerint a könyv szerint csinálják? Megmondom: kb. 24 órás film.
De jelen esetben is, akik olvasták elõtte a könyvet elhiheted a többségnek nagyon tetszik, mert tényleg jól összehozták ennyi percben.
10/10
Sonic8 2012 ápr. 22. - 18:52:21 10/10
(180/518)
Aki nem olvasta a könyvet annak is csak tetszhet,aki meg olvasta annak végkép bejöhet, én olvastam és kifejezetten jól összefoglalták,és aki nem volt megelégedve a rendezõi munkával pl:(qpoor) annak itt egy jó hír hogy a következõ rész egy teljesen más rendezõ fogja elkészíteni (Francis Lawrence).
10/10
Porcelanbaba 2012 ápr. 22. - 18:47:53 10/10 Előzmény gpoor
(179/518)
Akár hiszed, akár nem, egy könyvet feldolgozó filmnek az a lényege, hogy ne mindent szájbarágjon, hanem megmutassa a lényeget. Ezt tökéletesen megcsinálták. Aki olvasta a könyvet pontosan ért mindent, tökéletesen visszaad mindent a könyvbõl. Mivel elsõsorban azoknak készült, akik már olvasták a könyvet (jé, elvégre ez egy könyvadaptáció ugye) ezért ha mindent megmagyarázna, hogy mi miért történik, a többség (mivel mi, könyvet már elolvasó emberek vagyunk többen) szétunná magát rajta és nevetségesnek találná a szájbarágást.