whitehill 2012 ápr. 05. - 18:54:06 Előzmény Charles Foster Kane
(138/518)
"Azert azt nem mondanam, hogy a BR ne lenne ismert, sot! Nem hiszem, hogy barkinek elkerulte volna a figyelmet ez az osszecsenges."

hát sajna én tudnék mutogatni, hogy ki nem ismeri. van pár ismerõsöm, aki még hírbõl sem ismeri, és az Éhezõk viadalát valami marha nagy, új szabású dolognak hitték, aztán lelohasztottam a lelkesedésüket, mikor meséltem nekik a BR-rõl.

"Azert a BR ebben nem lehet uberelni, mart csak azert is teljesen keptelenseg volt ezt elvarni, mert a BR 18+os, ez meg 12..."
no igen, a BR egyszeri és megismételhetetlen :D le a kalappal a japánok beteges elméje elõtt :D

"sokkal tobb figyelmet forditottak a jatek hatterere, a show-ra, annak a politikai es tarsadalmi vetuletere, es ez nem fordult unalmas elemzosdibe, hanem eppen egeszen szorakoztato lett."

abban igazad van, hogy a politika és a show nagy hangsúlyt kapott, mint ált. a jenkiknél az ilyen. de engem nem igazán bilincselt le ez sok lapnyúzás, amit oldalakon át csináltak a felkészítéssel, meg a stílustanácsadósdival.
de hát mindegy, kinek a pap, kinek a papné, nem? ;)
whitehill 2012 ápr. 05. - 18:40:17 Előzmény Palyika
(137/518)
igen, igen! nálam is ez veri ki mindig a biztosítékot. ha már regény alapján van film elkészítve, akkor hajazzon már rá könyörgöm és derüljenek ki a lényeges dolgok. persze akkor nem vennék a könyvet, de ez már más tészta. viszont így nem gondolom, hogy a címeknek egyezniük kellene. ez lopás is lehetne ezzel az erõvel, ha az írót nem fûznék meg, aki persze bele megy, mert + pénz a konyhakasszába.
offtopic
perry 2012 ápr. 04. - 16:12:28
(136/518)
Elnézést Offtopic
perry 2012 ápr. 04. - 15:48:30
(135/518)
Azt nem tudom jobb-e? Abban egyet értünk jobb élõ személytõl.
Speciel én a szüleimtõl tanultam, igaz azok más idõk voltak más "dalokkal".
Ennek ellenére hiszek az írott szó tanító erejében a mozgókép vizuális intelmeiben a mûvészetek jobbító szándékában.
Az is igaz, hogy Az éhezõk viadala nem bergmani mélység de talán arra jó amit közérthetõ erkölcsi tanításnak nevezünk.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 04. - 13:59:02 Előzmény perry
(134/518)
Perry, hidd el addig jobb, amig az emberek nem a filmeken keresztul akarnak ertekeket tanulni. Abbol csak a baj van.
perry 2012 ápr. 04. - 02:17:58 Előzmény Ford Mustang
(133/518)
A srác ha jól emlékezem A trónok harcában is szerepel a Peeta vagy ki :)
perry 2012 ápr. 04. - 02:14:10
(132/518)
Több kommentárt végig olvasva olyan érzésem támadt, hogy Az éhezõk viadalát is lehet a fórumon modellezni.
Az eltökélt fórumozó aki mindenkivel szembe megy, a mindenkit lesöpörni akaró ugyanakkor gõgös felsõrendûségét fitogtató posztoló. Valamint a falkában támadók és még folytathatnám.
De végül is inkább a filmrõl.
Mivel volt szerencsém a regény trilógiát olvasni a filmmel szemben nagy elõnye, hogy a fõhõs egyes szám elsõ személyben meséli el a történetet, ezzel átélhetõvé teszi vagy is az olvasó egyé válhat Kattnis személyével
és maga is heroikus hõst kreálhat magából.
A film csak a személyt mutatja meg így marad a távolság a fõhõs és a nézõ között, bár bizonyos fokú azonosulást
természetesen érezhetünk.
Mint a regényben és a filmben is olyan értékeket kapunk melyek ma tettek hiányában kiüresedtek és jelentésüket vesztették példának okáért áldozat a másikért, felvállalni a család megmentését a kiválasztottság nehéz terhét viselni néha az az érzésem , hogy a film fogalmi jelentései a vallásosság határát súrolják.
Plasztikusan ábrázolja a társadalom és az egyén harcát a viadal esélyének minimális voltát.
A gondolat õsrégi, polemizál a film azzal kérdéssel, hogy a demokráciának hol a határa.
Érzéketlenek a jólétben élõk a kisemmizettekkel szemben?
Egyáltalán éles helyzetben egy társadalom mindig megteremti a diktatúrát és mindent megtesz-e hatalmának védelmében?
Meddig beszélhetünk, humánumról akkor amikor a rend "hatalmának" érdekében emberáldozatokat hozunk.
Van ebben valami az õsi pogány áldozatokból, de az emberek ezt tették sok korban hivatkozva a rend és az eszme védelmére.
Talán említette itt valaki a Battle Royale t Takami Kósun regényét de nekem a két mû alaphangjában összecseng mindkettõ társadalmi kérdéseket vet fel, igaz az egyik inkább az egyén drámáját míg a másik a manipuláció és a keleti szemlélet drámaiságát hordozza.
Azt ugyan nem tudom, hogy az írónõ kapcsolatba került-e Kósun mûvével de kísértetiesen egyezõ a történet.
Számomra Az éhezõk viadala az a film ami nem csak az idõsebb generációnak de a gyermekek számára is olyan értékeket szellemi üzeneteket továbbít -érthetõ filmes nyelvezetben- mely a szó nemes értelmében jobbá tehet.
Kovács kolléga 2012 ápr. 03. - 20:17:24 Előzmény tanhu
(131/518)
Semmit sem jelent?

A John Carter és a Titánok haragja együttvéve több mint 400 millió dollárért készült el. Velük szemben Az éhezõk viadala mindössze 78 millió dollárba került, ám egymaga több bevételt hozott, mint a két gigafilm együttvéve (és érzésem szerint az olló még csak tovább fog tágulni).

Szerintem nagyon is örömteliek ezek az adatok, mert azt jelzi, hogy hiába van valakinek elképesztõ csúcstechnika a kezében, a jó filmek mégiscsak a történetrõl és a színészekrõl szólnak.
Tartom azt a véleményemet, hogy a Viadal kirobbanó sikerének egyik legfõbb letéteményese a fõhõs, azaz Katniss Everdeen személyisége (és persze az õt alakító Jennifer Lawrence-é). Biztosan sokan nem értenek velem egyet, de a klasszikus Star wars-trilógia óta kevés olyan filmet láttam, ahol életkortól, nemtõl és egyebektõl függetlenül ennyire lehetett szorítani a fõhõs(ök)ért. Ez a film minden hibájával együtt közéjük tartozik.
cosima 2012 ápr. 03. - 19:42:53
(130/518)
nézd, nem mindenki élete fenékig tejfel...szerintem fogalmad sincs, hogy egyes emberek min mennek keresztül, és ez sajnos nem az életkortól függ...ne általánosíts, kiragadhattál volna bármilyen részletet, de mondjuk azért ne spoilerezz...
cosima 2012 ápr. 03. - 19:40:49 Előzmény tanhu
(129/518)
én is így voltam az elõzetessel, kicsit béna, bár lehet, hogy direkt nem sejtet sokat, de a filmbõl megismered a szereplõket és a történetüket...nagyon emberi, szerintem sokkoló
offtopic
Charles Foster Kane 2012 ápr. 03. - 19:39:12
(128/518)
Ha neked az a vivodasod, hogy megold-e a fiudat, vagy mindketten megoljetek magatokat, akkor nem filmnezest, inkabb orvossagot javasolnek.
cosima 2012 ápr. 03. - 19:38:03
(127/518)
ja és egyetértek okytm-mel
cosima 2012 ápr. 03. - 19:36:06
(126/518)
nagyon jó volt, még soha nem bõgtem moziban...kétkedve ültem be, h nyálas tinifilm lesz-e de odaszegezett a székhez, és katniss helyében éreztem magam, teljesen jól látják a mi korosztályunk lelkivilágát/vívódásait...
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 09:31:03 8/10
(125/518)
karakter képek
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 09:30:48 8/10
(124/518)
plakát
9/10
OkyTM 2012 ápr. 02. - 21:31:24 9/10
(123/518)
Megmondom õszintén, teljesen véletlenül ültem be a filmre. Azt sem tudtam mi ez, pont akkor kezdõdött, és elég hosszú volt, hogy kitöltsem vele a felesleges idõmet.
Hát annyi biztos, hogy nagyon megérte! Általában eléggé kritikus szoktam lenni a - fõleg ilyen - filmekkel, és most is volt pár apróság... de összességében rég izgultam már ennyire filmen. A történet, az apróbb utalások, és a mondanivaló is átjött, és nekem még a kamerarángatásos megoldások is tetszettek.
Az meg csak a ráadás volt, hogy mikor kijöttem, még el is kezdtem utánaolvasni az egésznek, és csak akkor jöttem rá, hogy ez nem csak valami alkalmi film volt, hanem egy komolyabb könyvsztori. Dobtam rá egy 10-est!
tanhu 2012 ápr. 02. - 21:26:38
(122/518)
És?!!!Ez mit sem jelent...
Kovács kolléga 2012 ápr. 02. - 21:25:11
(121/518)
Egyelõre ez a film az idei esztendõ messze legnagyobb kasszasikere. Két hét alatt 251 millió dolláros bevétele volt az USA-ban, míg világszinten a 400 millióhoz közelít.

Érdekes, hogy a 251 millió dollárral a tavalyi ranglistán az ötödik lett volna. Ám tegyük hozzá, hogy a tavalyi sikerfilmek egész évben futottak, a Viadal pedig még csak két hete van a mozikban, azaz még tovább javíthatja a pozícióit. Emellett az imdb-n is megvan a 7.8-as átlag, ami egyértelmûen a jó filmek kategóriájába sorolja.

És ehhez sem 3D nem kellett, sem pedig több százmilliós gigaköltségvetés.
tanhu 2012 ápr. 02. - 20:33:02 Előzmény sztoj
(120/518)
Megnéztem a bemutatófilmecskét...mit mondhatnék a tyúk mindenütt ugyanolyan...rossz,laposan egysíkú,semmi változatosság,csak a beskatulázható lángosképû, ártatlan szomorkabociszemû "de szar itt élni" világfájdalom.Sokan vevõk az ilyesmire,nálam ez kizáró ok...