9/10
lucifixxx 2013 nov. 06. - 00:46:34 9/10 Előzmény jacqueline
(414/514)
Köszi a SPOILER feliratot...
sanderson 2013 okt. 30. - 14:32:20
(413/514)
Ha jól belegondolunk, sokszor fordult már elõ, hogy civileket harcra kényszerítettek. Persze ezek sokkal nagyobb szabású viadalok voltak, nevezzük háborúnak. Mondjuk, ha valaki megkapta a behívóját, az nem olyan, mintha kisorsolták volna? A tv-ben láttam egy Dont megjárt katonatisztet, aki arról mesélt, hogy amikor két hét szabadságot kapott, és visszajött Budapestre, mennyire felkavarta, feldühítette, hogy a fõvárosban úgy viselkedtek az emberek, mintha nem is lenne háború. Szórakozni jártak, élvezték az életet, és a moziban a filmhíradóban láthattak képsorokat a frontvonalon dúló borzalmakról. Ami pedig napjainkat illeti, Afrikában sok gyerekkatona vesz részt a harcokban. A film tetszett, akárcsak a Battle Royale. Az ilyen történetek elgondolkoztatóak, és figyelmeztetnek arra, hogy mi mindannyian felelõsök vagyunk. Olyan nagy ez a világ, és nem igaz, hogy nem lehetne békében élni egymás mellett a különbözõ népeknek. A mi felelõsségünk az lenne, hogy ne válasszunk meg háborút akaró vezetõket az országok élére, de ha mégis ilyenek jutnak hatalomra, akkor kapjunk észbe, és távolítsuk el õket.
offtopic
neverkid 2013 okt. 08. - 16:43:19
(412/514)
Ingyen van nyugi.:) És más is látja nem csak te..:)
offtopic
neverkid 2013 okt. 08. - 16:41:40
(411/514)
Ingyen van nyugi.:) És más is látja nem csak te..:)
merkel 2013 okt. 07. - 21:43:58
(410/514)
Kösz. Nekem is eszembe jutott, mikor a lány mondta a fiúnak, hogy bízz bennem, hogy ez csak egy trükk. Kíváncsi lennék a folytatásra is.
neverkid 2013 okt. 07. - 17:51:59
(409/514)
Természetesen azt azért hozzáfûzöm. Suzanne Collins azt mondja nem olvasta a Battle Royalst, de ezt én sem hiszem. Elolvasta biztosan, és megrághatta jól a menekülõ embert is, és az összes 1960-tól készült hasonló alaptémájú filmekkel, könyvekkel is tisztában volt. Ezek az impulzusok biztos hogy szerepet játszottak az alkotásban! De ugyanez elmondható a Battle Royals- ról is. Mert ugye jó pár könyv és film készült ilyen témában mielõtt az nem is olyan rég (1999) megíródott. Olyant is olvastam hogy ezekben a mûvekben amelyekben fiatalok, illetve gyermekek vannak, sokkal régebbi regényhez nyúlnak vissza mint mûködõ dramaturgiai és pszichológiai elem. Mégpedig a Legyek Urához.
neverkid 2013 okt. 07. - 17:39:02
(408/514)
Spoiler

Éhezõk viadala vs. Battle Royal

1.:Éhezõk viadalában Egész Panem figyeli a Valóságshowt, a Kapitólium még játszik és fogad is és ezek a történetnek fontos elemei.A Battle royal köszönõviszonyban sincs ilyen dologgal. Kívülállók semmit sem tudnak, csupán egy tanár és 1-2 tucat néma katona..
2.:Továbbá Az éhezõk viadal 60% ban a felkészülésrõl, a show fontosságáról, az elõzõ évek tanulmányozásáról a kiképzésrõl a tv mûsorról szól. A Battle Royal - ban semmi ilyen nincs . (Valami "kirándulás" közben elaltatják õket és kezdõdik is a spontán nyakörves balhé.. (amúgy tagadhatatlan hogy mindkét fimben fiatalok vannak és ez szerintem is a fõ hasonlóság.)
3.: A Battle Royalban osztálytársak vannak , 3ik középsulisok, egy korosztály, köztük testvérek és barátok. az éhezõk viadala ezzel köszönõviszonyban sincs..Egy "bonyolult" rendszer alapján van az egész..Mindegy a koruk alkatuk, hátterük stb stb...
4.: Fegyverek.Újra csak azt kell mondani. Köszönõviszonyban nincs egymással a két film fegyverek tekintetében.
5.: A "játék" célja , szükségessége és indoka mindkét mûben teljesen más alapokra és magyarázatokra épül...
6.: A hõsnõ teljesen más személyiség mindkét filmben.Egyik túlélõ kemény harcos, másik visszafogott segítségre szoruló...(És ugye Norikó közel sem olyan központi fõszereplõ figura mint Katniss)

stb stb stb stb....
jacqueline 2013 okt. 07. - 13:31:28
(407/514)
pár betû lemaradta végén, tehát javítsatok ki ha tévednék :)
jacqueline 2013 okt. 07. - 13:27:33 Előzmény merkel
(406/514)
***SPOILER PÓTOLVA***

azért gyilkolják egymást a gyerekek, mert az a "játék" lényege, hogy csak egy maradhat életben a végén. így kénytelenek egymást kinyírni. bár a 12 éves kislányt konkrétan "kedvtelésbõl" ölte meg aki megölte...

éhezni gondolom azért éheznek, mert minden megtermelt kaját le kell adniuk a fõvárosi gazdagoknak, akik nyilván azért gazdagok, mert mindent elvesznek a szegényektõl. de ezt csak én gondolom, nem biztos, hogy így van. mint ahogy a film elején sem lõhette le a fõszereplõ csaj az õzet, mert úgyis elvették volna tõle a katonák, vagy nem tudom kik.

nem voltak szerelmesek, vagyis csak a fiú a lányba, de a lány nem. a közös öngyilkosságot csak azért találta ki a csaj, mert akkor nem lenne gyõztese a versenynek, és ez nem tetszene a nézõknek. tehát arra játszott, ami végül be is jött neki, hogy inkább beleegyeznek a két gyõztesbe, mint hogy egy gyõztes sem legyen.

ezek az én gondolataim, javítsatok i a tévednék! :)
merkel 2013 okt. 07. - 10:27:41
(405/514)
Az is kérdés, hogy miért is gyilkolnák egymást gyerekek, ha véletlenszerûen választották ki õket, pl. egy 12 éves kislányt ki ölne meg? Csak kényszerítéssel csinálhatnák. (Mondjuk a családjukkal, városukkal zsarolhatnák.) De az egész viadal hihetetlen, elképzelhetetlen egy ilyen méretû barbarizmus, ha csak nem egy diktatúra alatt zajlik. Az éhezést sem értem, miért éheznének az emberek, azért az élelmiszert meg tudnák termelni, ez nem Afrika.
Meklód fia 2013 okt. 07. - 10:20:46
(404/514)
véletlenül belenéztem, azt hittem valami paródia. mégis mik ezek a béna jelmezek? Úristen....
merkel 2013 okt. 07. - 10:13:54
(403/514)
SPOILER
Jó volt ez a film, bár a jelmezek rondák és ez az éhezés dolog is hülyeség: annyira senki sem lehet szegény, hogy sose lásson normális ételt. Az életveszélyes helyzet igazán átütõvé teszi a filmet. Amikor például a tóban lévõ lányt meglátja a gyerekcsapat, és üldözi, majd a lány felmászik a fára, na ezek elég jó részek.
Az én kérdésem is az, hogy most tényleg szerelmesek voltak? Mert az öngyilkossági próbálkozásuk erre utal. És miért mondta a mentoruk utána, hogy dühösek rá, mert átverte õket? Vagy lehet, hogy csak arra jöttek rá, hogy az elején kamu volt a szerelem, de közben igazi lett?
SPOILER VÉGE
AtomBoci 2013 okt. 07. - 08:56:58
(402/514)
Az lenne a kérdésem,hogy /SPOILER!!!!!/ a srác tényleg szerelmes volt a csajba,vagy csak egyszerûen felismerte,hogy ez az egyetlen esélye/esélyük életben maradni,és ez csak taktikázás volt a részérõl? Nekem ez nem egyértelmû.
Querie 2013 okt. 06. - 22:28:37
(401/514)
Szerintem kár azon fanyalogni, hogy volt már ilyen. Az elmúlt pár évben nem volt. Ez a film a régiekhez képest új ízt is hozott, ami nem utolsó sorban a fõszereplõt alakító színésznõnek köszönhetõ. Kíváncsi vagyok a folytatásra.
neverkid 2013 okt. 06. - 22:14:39
(400/514)
Ez kicsit azért régebbi sztori! A Batlle Royal is már alapötlet alapötlete...Ezt azért illik tudni... Az éhezõk viadala sokkal több filmbõl táplálkozik. De leginkább a Menekülõ emberbõl. Ami ugye megelõzte a Battle Royalt. (A Battle Royal 13-14 éves max...) De Stephen King regénye sem új keletû a menekülõ emberrel, mert már ott volt a 60-as években A tízedik áldozat (1965) ami ebben a témában messze megelõzte a korát, vagy a Rollerball 1975bõl. Aztán az utóbbi idõben a Halálraítélt (2007 és itt még robbanó nyakörv is van. Szerintem ez nevezhetõ amúgy Battle Royal koppintásnak.), Bérgyilkosok viadala (2009) stb stb. Az alapkoncepció mindig a valóságshow. Az élethalálharc a kiválasztottak között. A halál, gyilkolás az egy maradhat stb feeling. Mindezt különbözõ dramaturgiai módszerekkel. Sportolók, tinik, önként jelentkezõk, bûnözõk stb. Mindig más. Egyébként az Éhezõk viadala jobbára inkább menekülõ ember klón de annyira hogy pofátlanul ellopták az egészet. Csupán annyi, hogy fiatalok. A Tv közvetítés, a show mûsor koncepciója nagyon hasonló...Ezt igazából nem is tagadták...Sok cikk meg kritika foglalkozik ezekkel a típusú filmekkel illetve. az azt megelõzõ regényekkel. Egy biztos. Az alapötlet már több mint 50 éves…
Querie 2013 okt. 06. - 22:14:02
(399/514)
(Nyomokban SPOILERT tartalmazhat!) Bár bõven kinõttem már a tini korosztályból, nem szégyellem bevallani, hogy nekem tetszett. Tegnap láttam, de ma is sokszor eszembe jutott 1-1 pillanata. Biztos, hogy meg fogom nézni újra, és a könyveket is elolvasom. Az az igazság, hogy nagyon régen láttam már hasonló filmet. Örülök annak, hogy bár mindvégig nyomasztó a film alaphangulata, de tõlem, a nézõtõl sem vették el a reményt.Nyomasztó a téma: gyerekek gyilkolják egymást gazdag felnõttek szórakoztatására. Most még elképzelhetetlen, de vajon tényleg olyan messze állunk tõle most? Most még elszörnyedést vált ki, de az ingerküszöbünk az elmúlt 10 évben drasztikusan emelkedett. Most már teljesen elfogadott összezárt, szexelõ, zuhanyzó, hányó meztelen embereket mutogatni fõmûsoridõben. (és bevallom VVKingucit és társait lehet, hogy már most is szívesebben láttam volna egy dzsungel közepén felejtve étlen-szomjan...) Szóval kellett egy olyan téma, ami most még sokkol, de ha belegondolunk nem is olyan elképzelhetetlen, hiszen lassan már csak a nyers erõszak, a gyilkosság, meg a patakokban folyó vér fog bennünket a képernyõ elé ültetni.(a patakokban folyó vért már így is többen hiányolják(!!!) a sztoriból, nekem pont elég volt, hogy csak sejtették velünk. Külön köszönet érte az alkotóknak!) Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy szimpatikus tud-e maradni a fõhõsnõ, hogy hogyan oldják meg azt, hogy mindenki más meghaljon körülötte (hiszen egy percig sem volt kérdés, hogy többnyire ez lesz a szereplõk sorsa), de mégse aljasodjon le a nézõ szemében. Nagy piros pont érte, hogy egy ilyen helyzetbõl is pozitív szereplõként tudott kijönni. Talán pont ez az, ami különlegessé, és egyben veszélyessé teszi hõsnõnket a többi, téglával fejeket szétverõ nyerteshez képest.(kérdés: el lehet-e dönteni elõre egy ilyen helyzetben, hogy nem válunk gyilkossá, vajon ha senki nem lenne hajlandó gyilkolni, akkor vége lenne a játékoknak? Vagy úgyis lenne valaki, aki elkezdi az öldöklést? Tudom, a hõsnõnk pont nem gondolkodott ezen, hanem a fiúja. Nem emlékszem jól: a fiú megölt végül valakit? ) Nyilván ezért kellett az a sok véletlen, amit elõttem szólók sérelmeznek. Nagyon szép, és emberi gesztus volt, ahogyan megadta a kislánynak a végtisztességet, és bebizonyította, hogy ha az egész világ aljas is körülötte, egy igazi hõsnõ akkor sem vesztheti el az emberségét. És ez hatott is. (a kislány egyébként nem lett volna teljesen esélytelen a nagyok csatájában, simán nyerhetett volna is, no persze nem a testi erejével, hanem a ravaszságával, hiszen míg a nagyobbak egymást kaszabolják, addig õ kilopta volna még a szemüket is, és meg nem találta volna senki :) )A szerelmi szálról: pont jó volt, pont elég. Bennem kérdõjelet hagyott, és a jelek szerint ez nem véletlenül. Persze hogy nem szeret bele a fiúba egyik pillanatról a másikba, ilyen csak a(más) filmekben történik. De 4 dolgot említenék ezzel kapcsolatban: a fiú az egyetlen kötõdés az otthonához+ tudtukra adták, hogy a szerelmeseket támogatják a szponzorok+ egy erõs fiúval az oldalán objektív szempontok alapján is jobbak a túlélési esélyei+ szélsõséges helyzetekben azért mégis könnyebben kialakul valamiféle kapcsolat két ember között. Szóval röviden: bár bizonyára voltak hiányosságai a filmnek,és erõsen remélhetõ volt, hogy nem nyírják ki a fõhõsöket, a hosszú játékidõ alatt mindvégig lekötött. Pont elég volt benne minden, bár kicsit sajnálom, hogy az ellenfelek karakterét nem dolgozták ki jobban. (pl miért bámulta annyira a fõgonosz fiú hõsnõnket már az elején, mi volt az az utolsó monológ a halála elõtt?) 10/8
berger19 2013 okt. 06. - 21:54:55
(398/514)
Igen középszerûen sikerült megvalósítani a filmet ahhoz képest mennyi mindent lehetett volna még kihozni a trilógia elsõ részébõl. Fontos látni, hogy ennek a történetnek van ám egy hatalmas mondanivalója, mégpedig hogy a modern társadalmakban mekkora patkány dolgokra képes a média. Milyen könnyen transzformálja át évezredes alapértékeket, néhány percnyi cirkuszért - mert ugye népnek kenyér és cirkusz kell.
Programigazgatók, fõszerkesztõk, hírigazgatók kezében nagyobb hatalom van ma mint már eddig bármikor.
Néhány éve még csak megmosolyogtató kvízmûsorok, ma Való Világok, Éjjel nappal Budapest, X-Faktor stb. De meddig mehet mindez?? Ha már Magyarországon is eladható termék az egyik valóságshowban egy szerencsétlen ember idegösszeomlása, földön való vergõdése, akkor ettõl már nem is áll annyira messze az hogy már nem a lét a tét(mert ez már unalmas,) hanem az élet a tét....... Vagy ez nem gond?? Csak én látom gáznak ezt???
neverkid 2013 okt. 06. - 21:18:49
(397/514)
nagyon jó kis Adaptáció! szeretem!
10/10
hlana 2013 okt. 06. - 17:07:50
(396/514)
Sziasztok! Tegnap lemaradtam a filmrõl. Nem tudjátok hogy ismétlik-e valamelyik csatornán?
10/10
antaresz 2013 okt. 06. - 14:24:07 10/10
(395/514)
Nagyon izgalmas, jó film volt ! 10 pont