port_boy 2023 dec. 04. - 14:24:55
(69/69)
Még háttérnek IS unalmas.
3/10
durumdara 2023 jún. 12. - 08:43:24 3/10 Előzmény papaAmes
(68/69)
Ez a film az Eredethez és a Csillagok Között c. szuperprodukciókhoz nem hasonlítható, mivel azok mérföldkövek.
Ez viszont tipikus látványpékség tucatgyártmány, hosszú, irritáló és összességében lapos, üres...
Halálos iramból egyet sem láttam, ellenben láttam jó pár fura, de érdekes filmet (pl. "A kertben").
Ez számomra nem volt az, sőt, feleslegesen elvett két órát az életünkből.
Szerintem még a "Határtalan éj" is jobb.
3/10
durumdara 2023 jún. 12. - 07:55:21 3/10
(67/69)
Rendkívül hosszú, vontatott és csalódást keltő.
Tipikus módon húzzák az időt mindennel, és vele persze a néző idegeit is, mert "nem igaz, hogy ilyen bénák", meg minden pont akkor történik, amikor nem kéne neki. Ráadásul ez az ügyetlenkedés különösen dühítő. Kb. a felénél már alig bírtuk folytatni.

Pedig az eleje jól indul és van benne mozgástér, de aztán lapos, közhelyes, unalmas és irritáló lesz.
Ez az a típusú film, amit le sem kellett volna gyártani... A látvány és Clooney miatt adok hármast neki.



A kislányról sejthető, hogy nincs is ott, csak hallucináció.

De hogy minek kell mindenféle kitérőket tenni, amikor a cél a jelzés a hajónak - ez megint a klasszikus időhúzó-dramatikus elemsorozat, amivel az őrületbe kergetik a nézőt.

Mint a nyomozó-összeesküvős típusban, amikor nem hisznek a zsarunak; vagy amikor a horrorfilmben van ez a "minek megy oda?"... Illetve amikor mindig kicsúszik a kezük közül az üldözött személy, már huszadjára, mindenféle apró hiba miatt...

Ez itt rendkívül fárasztó, mert ha nem tesz kitérőt, ha nincs meteor, ha nem térnek le a pályáról ésatöbbi, akkor már rég vége lenne a filmnek.

De Clooney még elmegy az űrhajósokkal szemben.

Azok annyira hiteltelenül dalolásznak a kritikus sérülések javítása közben, mint egy Disney musical-ben... Őrjítően idegesítő volt.
No és a fiatal lány vonaglása negyed órán át, és főleg a szakszerűtlen ellátása...
Ott akartuk végképp kikapcsolni a TV-t.
Valahogy ezek az űrhajós jelenetek nagyon el lettek nyújtva, mint a taknyec, és irreálisan jókedvűek voltak...
A film vége csattanó akar lenni, de fura. Ketten leszállnak - no de hova is?
Tudnak bármit is arról, hova menekültek a többiek? És egyáltalán, le lehet szállni még valahova?

Marad a két ember, akik majd új kolóniát alapítanak és jöhet a vérfertőzés ezerrel...

Jaj, ez a film... :-(


4/10
Böhöm 2023 márc. 08. - 22:10:24 4/10
(66/69)
A látvány az nagyon jó volt, de hogy azon kívül miről szólt a film, azt nem tudnám megmondani. Vagy ha tényleg annyi a sztori, amit elsődlegesen felfoghat belőle az egyszeri néző, akkor az nagyon kevés 2 órás játékidőhöz.
A látvány miatt érdemes lehet megnézni, de csak azért.
2/10
tooom 2022 dec. 31. - 17:47:36 2/10 Előzmény d9o3
(65/69)
A Hold ehhez a szarhoz képest nagyságrendekkel profibb, szuper alkotás. Töredék pénzből. Aki ezt csinálta nem szabadna engedni filmet gyártani.
2/10
tooom 2022 dec. 31. - 17:43:58 2/10 Előzmény papaAmes
(64/69)
Ezt a filmet egy mondatban említeni az Eredettel, vagy a Csillagok között-tel,bűncselekmény.
Ez egy fostalicska, nem szól semmiről, vonatott, depressziós szar. Felesleges pénzégetés. Már egyetlen Clooney filmet sem érdemes megnézni. Csak példaként említem a 2 szereplős, ehhez képest fillérekből forgatott Hold című sci-fit, aminek volt története fordulatos, izgalmas szuper film.
papaAmes 2022 dec. 23. - 23:28:53
(63/69)
Egészen elképesztő, hogy az itt kommentelők 90%-a teljes mértékben képtelen a helyén kezelni egy ilyen filmet. Kiváló okfejtésekkel és kritikusokat megszégyenítő elemzésekkel támasztjátok alá, hogy a Halálos Iramban 9-nél komolyabb filmet nem tudtok feldolgozni.

Ez a film nem akar ízig-vérig sci-fi lenni, sem koncentrált dráma. Nem akar válaszokat adni olyan kérdésekre, amik teljesen elhanyagolhatóak a cselekmény szempontjából. Nem a színészi játékra támaszkodik (holott voltak említésre méltó mozzanatok) és nem a dialógusokba menekül.

Nyilván vannak hiányosságok, megkérdőjelezhető megoldások, kihagyott ziccerek, de ezektől nem veszíti el a film a mondanivalóját és az atmoszféra sem csorbul. Amit át akar adni azt sikerül, a hangulatot tartja, csalódást nem okoz.

Annak, aki még nem látta ajánlom mind a filmet, mind pedig azt, hogy ne használja támpontnak a "hozzáértő hobbi-kritikusok" útmutatását és véleményét, ugyanis ezek azok az emberek, akik szerint rossz a Csillagok között, vagy akik nem értették az Eredetet.

10/7.5
4/10
AngelTimi88 2022 nov. 14. - 23:07:28 4/10
(62/69)
Kap egy 4est, de csak mert megmutatták a K-23-at. Amúgy 2es lenne ... Se válaszok, se konkrétumok, se jó párbeszédek, se izgalom se logika. El van nyújtva a semmi...10 perc alatt max be lehetett volna mutatni a lényeget.

számomra az volt a legbosszantóbb logikátlanság, hogy az űrséta alatt hiába ordították, hogy siessetek befelé, a fekete nő úgy húzta a beleit, mintha lefekvéshez készült volna... És az hogy a fél derekát kihasította egy meteor azt nem vette közben észre, csak az 1 csepp levegő vért a sisakban. Persze akkor se fogta sietősre hanem megállt inkább suttogó. Mikor végre bevitték megnézni, hogy hoppá kiszakadt a dereka neki akkor kezdett csak fájni, de addig kb fingja se volt hogy milyen fáj... Édes istenem...


2/10
Molnar Tihamer 2022 okt. 20. - 21:14:11 2/10
(61/69)
Álmatlanság ellen kiváló
k11zoltan 2022 aug. 12. - 23:03:42
(60/69)
Közepes film.
Túl hosszú, sablonos és máshonnan összeollózótt, tele értelmetlen jelenetekkel.

pl. amikor kimennek az űrbe szerelni, nem is szerelnek semmit, csak nézegetik a panelt, és énekelnek. Legalább matathattak volna valamit. Vagy amikor a csaj megsérül, beviszik a hajóba, miért nem veszik le a szkafanderjét? Csak nyomkodják a sebet. Meg a végén ez az értelmetlen gombnyomogatás lezárásként...


5/10
Ivy00 2022 jan. 09. - 17:53:00 5/10
(59/69)
Egyszer meg lehet nézni, ha épp nem talál mást az ember. Többet vártam tőle, sajnos keveset teljesített ez a film. Szép a látvány, és néha van egy kis cselekmény is, a végére pedig egy kis csavar is sikeredett, de sajnos sok minden visszaköszön más filmekből. Több dologra nem kapunk kielégítő magyarázatot és nagyon vontatott, így a játékidőt még hosszabbnak érezzük.
Nem tudom, Clooney választása miért épp erre a meglehetősen depresszív történetre esett?
Hangulatában engem az Érkezés című filmre emlékeztetett, az sem egy vidám darab.
5/10
tompili 2022 jan. 02. - 00:44:02 5/10
(58/69)
Hogy erre a szrsgra honnan szedte össze Clooney a pénzt?... Az IMDB 5.6 jól mutatja, hogy mennyi van ebben a filmben. Sokszor látott sablonos izgalmak és 'fordulatok', minimális, szinte érdektelen dráma a végére. De ahogy nézem valakinek megért ez 10 pontot is, tehát érdemes lehet vele tenni egy próbát.
1/10
scutum 2021 szept. 27. - 05:09:52 1/10
(57/69)
Nagy csalódás, a rendezőtől és a szereplőktől nem ezt vártam. Vontatott cselekmény nélküli film.
8/10
d9o3 2021 aug. 22. - 01:04:10 8/10
(56/69)
Nekem nagyon bejött. Nem szeretem a világvége filmeket sci-fiben sem, de ebben a filmben ez csak egy eszköz a drámához, mint ahogy a sci-fi is. Na jó, de én nagyon bírom a Holdat is, meg még néhány sokaknak unalmasan ható sci-fit. Összességében szép film, jó megvalósítás, jó színészek, bár az űrhajón volt néha béna star trek sorozatos érzésem :)...
Szóval nem ajánlott mindenkinek, de aki szereti ezt a hangulatot (lasabb, de elgondolkodtató, megható és minimális "csavar", vagy inkább slusszpoén is van benne) annak igen.
Kisparizel 2021 máj. 26. - 19:06:54
(55/69)
Ha igényes filmet szerettek volna csinálni
Akkor zsebbe nyúlós. De Clooneyt érdemes lett volna fiatalitani, nem egy másik színésszel,helyettesíteni.!Ez már alap.. Igy 2021ben!!
Volt egy hangulata. Mint minden sci-fi nek. A jövőben rejlő veszélyek és lehetőség, az újra kezdésre!
De mind a képi világ. Mind az el mesélése olyan.. Ezt már láttam valahol.. Érzés!
Szóval egyszer nézhető.

És a végére egy kérdés a sok közül.
Most evakuálták az embereket.. De hova?? A föld alá?? Ott van mindenki?! Miért nincs onnan rádió jel. Ha tudták hogy jon a. Nemtudommi... Ja ez már sok kérdés
.. 😉
10/10
Éva Horváth Szabóné 2021 máj. 19. - 23:15:08 10/10
(54/69)
Tényleg érdemes elolvasni a kommenteket egy film kiválasztásánál. Ha sokaknak nem tetszik és néhányan felmagasztalják, akkor az igazán jó film szokott lenni.
Nekem nagyon tetszett.
Néhányan írták, hogy nem értik miről szól, mi történik valójában?!?
Nos, ez is egy olyan film, aminél esetleg a szürkeállományra is szükség van. Akadnak még ilyen alkotások is...bár egyre kevesebb.
Őszintén szólva a végén szomorúság fogott el, amikor összeállt a kép a kislányról...de a reményt is meghagyta az alkotó...és ez benne a szép!
Szép munka. Igényes.
Igényes filmfogyasztóknak.
10/10
2/10
Tiberio 2021 márc. 21. - 01:01:32 2/10
(53/69)
A világot kapszulás kávéval megbombázó szabadsághős annyit értett meg Cuarón filmjéből (Gravitáció), hogy az elismert rendezők pantheonjába filozofikus űrhajós film jelenti a belépőt. Hiszen - gondolhatta - Cuarón csinált egy űrfilmet, Cuarón besöpörte az elismeréseket, ergo csinálni kell egy űrfilmet. Bizonyára az amerikai Solarisra is emlékezett még, mindkét filmben szerepelt. -Játszottam űrfilmekben, a rendezőket elismerték; nosza, ezt én is meg tudom csinálni, és elismernek majd... így álmodozhatott a kapszula-lovag, feltett egy Neil Diamond-lemezt és elképzelte, ahogy átveszi a rangos elismerést. Elképzelte, ahogy Cuarón felhívja telefonon és meleg szavakkal gratulál neki... pedig nem. Meglehet, a mexikói rendező esetleg tényleg gratulált, de előtte biztos bedobott egy tequilát erősítőnek.
1/10
capt.nemo 2021 márc. 20. - 23:23:29 1/10
(52/69)
spoiler:
a film egy kommunikációs zavarra épül, ezzel keni el hogy bárminemű minimálisan értelmes magyarázattal szolgáljon bármi konkrétumra. ezen felül a film központi témája még hogy milyen nevet adjon a gyerekének a nő. igazi dilemma hogy egy virágnév lesz e végül vagy sem. és igencsak igénybe veszi az ember fantáziáját hogy fog egyetlen pár egy idegen planétán megtelepedni, mindenesetre megnyugtató hogy annak fenyőillatú levegője van.

szóval a film kb. a cukimuki kisállatos fotók csodálatával nyújt hasonló szintű intellektuális élményt. egészségére mindenkinek aki ezt a filmet ajnározza, meg 10-esre értékéli. ja és ez pont annyira sci-fi mint az időutazó felesége c. bárgyúság.
1/10
capt.nemo 2021 márc. 20. - 22:55:58 1/10
(51/69)
na, az ilyen tipusú filmektől vagy totál rosszul. az értelem tökéletes mellőzése, bárminemű realitás és racionalitás nagyívű letojása magasról. puszta emocionális, öncélú érzelgősség önmagába fulladva. a mélypont az volt mikor a zűrhajósok kollektíven dalra fakadva szerelnek két meteorzápor között.. a zűrhajó belső dizájnja is übergagyi. egyetlen jó dolog az volt benne, amikor vége lett végre. még az időutazó feleségénél is nagyobb bárgyúság. részemről ez egy kőkemény szeka.
6/10
statham 2021 márc. 02. - 22:29:11 6/10
(50/69)
Annyira nem rossz, mint amennyire itt lehúzták, de a 10/10-es ömlengések is erősen túlzóak. 6/10