k11zoltan 2022 jan. 29. - 21:58:19
(11/11)
A tartalom ismertetőben benn van az egész film, az elsőtől az utolsó percig.
A látványvilága régies, nehezen kivehető, kopott, fekete-fehér, így még azért sem érdemes megnézni.
Elég elolvasni a leírást.
napraforgó 2022 jan. 29. - 12:30:58
(10/11)
Szerintem néhai nagyjaink legtöbbje meglehetősen modorosan beszélt. Bessenyi Ferenc, Básti Lajos. Latinovits Zoltán hangját és stilusát senkiével nem lehet összetéveszteni. És még lehetne sorolni. Én még emlékszem a kamasz Kern András és a fiatal Gálvölgyi Ki mit tudos paródiáira, amikor szinészóriásainkat parodizálták mesterien.
Mert a legnagyobb szinészeinknek is volt egy bizonyos manir a hangjukban, senkivel össze nem téveszthető a játékstilusukban, igy könnyű volt leutánozni azokat.

Meglehet, hogy akkoriban a rendezők meg is kivánták a szinészeiktől, hogy legyen valami olyan a hangjukban, a játékukban, ami nem igazán természetes. A szinészek a szinpadon is túldeklamálták a szövegüket. Akkoriban ez volt a szokás.
5/10
Dalmát 2014 máj. 13. - 22:45:11 5/10
(9/11)
Ez a film is hozzájárult egy szép jelenettel a filmes bakik gyûjteményéhez. Kb. a 60. percnél a stáb egyik tagjának a feje belóg a kép egyik alsó sarkába. A rendezõrõl készült képeket elnézegetve azt sem tartom kizártnak, hogy az õ kókuszát csodálhatjuk meg egy pillanatra.
Amúgy érdekes, hogy Muráti Lili játékán sokan kiakadnak, pedig jó néhány kritikus szerint õ volt a korszak egyetlen igazán tehetséges magyar filmszínésznõje. Szerintem itt nem õ játszotta túl a szerepét, hanem a 40-es évek elején filmeseink így képzeltek el egy drámai alkotást. Ha mai szemmel nézzük, a Halálos tavasz is egy elég nevetséges filmecske. Ezen a szinten csak egy-két rendezõ volt képes túllépni, csak Radványi Géza, Tóth Endre és legfõképpen Szõts István jut eszembe. Fejõs Pál úttörõ próbálkozásait a 30-as évek elején saját korában sem nagyon értették meg, ma meg már ezek a filmek is nem egyszer komikusnak hatnak.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 19:00:23
(8/11)
A színésznõnek saját adatlapja van.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 18:57:06
(7/11)
Kérném, a filmhez szóljunk hozzá.
Köszönet.
yess 2010 aug. 20. - 10:31:25
(6/11)
Csak most olvastam.
Te nem vagy normális!
Hogy lehetne Karády-val összekeverni?
Szeleczky, Pelsõczy, Turay, Tabódy (aki Turay húga volt és csak egyetlenegy magyar filmben játszott), Tolnay, Ágay, Bordy, stb...
Mindegyiknek y végzõdéssel.
Ezek szerint nem láttál még elég ff. magyar filmet.
Aztán ne keverd Fényes Alice-t, Perczel Zitát, Kiss Manyit, Simor Erzsit és a többieket!
Nem ártana egy kicsit még tanulnod!
offtopic
HgGina 2008 nov. 30. - 15:25:35
(5/11)
Csak egy kis névsor, azokról, akik legalább ennyire gyenge színészek (voltak). Többségük alig egy-két alakítása nevezhetõ komolynak. (Tekintsünk el azoktól a vígjátékoktól, vagy ahhoz hasonlóktól, ahol egy karaktert eleve túl kell játszani!)

Stohl, Csányi, Pindroch elhangzott
Latinovits (a Szindbád, Isten hozta Õrnagy úr!, Foto Háber, Ötödik pecsét kivételével nagyjából nulla a teljesítménye, néhány kis epizódszerepben jó volt)
Kern, pár vígjáték kivételével semmi
Bujtor szintén, Bajor Imre a csúcsnulla, Gózon Gyula, Hajmássy Miklós, Rajnay Gábor, Turay Ida, Szilassy László, Mihályi Ernõ, Vaszary Piri, Hlatky László, Garas (a mosodás is csak egy eleve túlzó szerep)...
Csupa olyan, akiket jó nézni attól függetlenül, hogy bármi nagyot alkottak volna drámai filmszerepben.

Ugyanakkor a másik végletbõl sokakról sokan azt sem tudják, hogy kik voltak:
Bihari József, Sinkovics, Inke, Bessenyei, Szeleczky, Básti Lajos, Zenthe, Gáti József, Ladomerszky Margit..

De a világsztárok közül is hasonlóan túljátszók voltak: Marlene Dietrich, Greta Garbo, Catherine Hapburn.

Tehát az ízlések különbözõségének oltárán ne áldozzuk fel egy kor vezetõ színészét se, még ha a mai ízlés más is!
HgGina 2008 nov. 30. - 14:39:50
(4/11)
- A hangja olyan, amilyet a természet adott neki. Van akinek Mezei Mária hangja az irritáló, van akinek Gobbi...
- A kornak megfelelõen kics túljátszotta a karaktereit. (Ahogyan Latabár, Bilicsi, Törzs Jenõ, Kabos Gyula, Mály Gerõ, Gombaszögi Ella, Páger és még sokan mások ugyanúgy.)
- Van arca, van játéka, tipikus hideg, kemény arcú hisztérika.
- Mint filmsztár legalább annyira nagyképû hólyag a mai harmincas magyar színészek egésze. Csányi Sándor, Pindroch Csaba, Stohl András... És legalább annyira felejthetõk az alakításaik is.
- A bevezetõben pedig legalább a nyelvtanra nem ártana ügyelni. Két mondatban három hiba. És még ráadásul értelmetlen is a szöveg. ("elfelejttette" a helyes, múlt idõ, mûveltetõ)
yess 2008 nov. 30. - 12:10:16
(3/11)
Ez a nõ úgy borzasztó, ahogy van.
Nem tudom anno "kinek a kije" lehetett, de a ripacssága felülmúlhatatlan.
Viszolyogtató, ahogyan egy vonzó fiatal nõt akar eljátszani a vásznon.
Ennek a nõnek nincs arca, nincs hangja, nincs játéka, csak úgy lóg a fekete-fehér vásznon, de ott is csak szürkén.
Csak szánni tudom szerencsétlent, hogy mindezek ellenére annyi filmszerepet volt képes eljátszani, csökkentve azok élvezhetõségét.
(Nagy bánatomra!)
balaban 2008 nov. 29. - 19:41:18 Előzmény Silvellie
(2/11)
Van benne valami...
Mellesleg a Port-hoz: talán 3 mondatot is lehetne írni beharangozóként. Olyan sok volna?
8/10
Silvellie 2008 ápr. 20. - 14:37:29 8/10
(1/11)
Nem tudom miért, de én Muráti Lilit nem szeretem, valahogyan a hangja, vagy az egyénisége zavaró, igy a filmet sem tudom teljes elfogulatlan módon értékelni. Sajnálom, pedig imádom régi magyar filmeket.Silvellie