Téma: Az élet ára

9/10
InteriorLulu 2018 jan. 22. - 09:48:49 9/10
(21/41)
SPOILER!------

Ha nem csak nézted, hanem láttad is volna a filmet, tudhatnád, hogy a magasrangú katonák (ezredes, tábornok, parancsnok) pont hogy nem sírtak a gyerek miatt, õk minden lelki skrupulus nélkül feláldozták volna õt, járulékos veszteségként.
A felelõs beosztású civilek (miniszterek, államtitkárok, jogászok) szintén nem "sírtak", hanem végig mérlegeltek. A filmben részletesen taglalva van a felelõsségük mibenléte: ha a gyerekre tekintettel nem engedélyezik az odapörkölést, azért szedik szét õket, mert a két öngyilkos merénylõ késõbb nagyjából nyolcvan emberrel végez. Ha engedélyezik, akkor pedig azért, mert tudtak az ártatlan gyerekrõl, mégis feláldozták.
Aki sírt, az a két közkatona volt, akik konkrétan megnyomták a Hellfire elsütõ-billentyûjét. Jogukban állt ugyanis egy új helyzet beálltakor elutasítani a parancsot, új kockázatelemzést kérni, és ezt meg is tették. A kislány halálának durván becsült 45%-osra kihozott valószínûségére már nem tagadhattak parancsot, de nyilván nem esett nekik annyira jól a tudat, hogy meghúzzák a ravaszt, és minimum 45%-os eséllyel meghal egy ártatlan gyerek.

Az atombombának pedig semmi köze ehhez a dologhoz. Azt nem most dobták le, márpedig hetven év alatt fejlõdött némiképp a világ: ami akkor még belefért, például mert még egyáltalán nem voltak adott fegyver bevethetõségére kidolgozott protokollok, vagy mert a tömegtájékoztatás is még eléggé gyerekcipõben járt, az már rá tíz évvel sem okvetlen fért bele, nemhogy napjank agyonmediatizált és az emberi jogokat szinte szentségként kezelõ világában.
szookedorina 2018 jan. 21. - 08:04:29
(20/41)
1796-ban, a greenwichi obszervatóriumban a brit királyi csillagász kirúgta asszisztensét, mert jelentõsen különbözõ idõ alatt olvasta le a csillagátmenetek idejét (a csillagátmenet ideje az az idõ, amennyi alatt a megfigyelt objektum áthalad a teleszkópra rajzolt jelzõ rácsvonalakon). A „szem és fül” módszerrel mérték, amely úgy mûködött, hogy mialatt a csillagász a teleszkópban nézte, amint a csillag áthalad a jelzõrácsokon, a fülével az órára figyelt és számolta annak ketyegését.

A vizsgálatok hasonló problémákat dolgoztak fel. Ha a kísérleti személy a válaszra koncentrál, akkor az ingert nem tudatosan észleli, és ez gyors választ eredményez. Ha az alany az ingerre összpontosít, akkor tudatosan észleli azt, és ez a figyelem további 1/10-ed másodpercet igényel.
(Reakcióidõ-vizsgálatok Wilhelm Maximiliam Wundt )
szookedorina 2018 jan. 21. - 07:29:15
(19/41)
Ja... és szerintem teljesen más, összetettebb a gondolatrendszere annak aki átélt egy háborút, mint annak aki nem.
Rendszerek jönnek, rendszerek mennek és még azt mondják bolond az ember.
ondok 2018 jan. 21. - 01:05:17
(18/41)
Ja és az értékelés:2/10 rossz film átlátszóan hamis és hatásvADÁSZ ráadásul vontatott és unalmas
szookedorina 2018 jan. 21. - 00:56:53 Előzmény Atis88
(17/41)
Az egész történetben a beavatkozni nem beavatkozni van a hangsúly.
A háború a hadiállapot egyértelmû beavatkozást kíván.
Van sors vagy nincs sors. Ha a fiú a beavatkozásnak köszönhetõen elõbb vagy késõbb ér oda?4
De hagy "tököljek" ameddig kell. Szerintem a barna angol miniszternõnek volt igaza abban, hogy a saját döntéseinkért, cselekedeteinkért vagyunk felelõsek nem mások tetteiért.
Jó film, 10-es.
ondok 2018 jan. 21. - 00:51:05
(16/41)
Hát ez mán a röhej kategória,a limonádénak is van határa,ezredesek tábornokok miniszterek sírnak hogy mi lesz a kis muzulmán gyerekkel bruhahah,nem tudom hogy amikor az atombombát ledobták és gyerekek tízezrei és ember százezerek váltak füstté,akkor is könnyeztek vagy szartak rá? Giccs a javából..A harc az harc kegyetlen és embertelen a valóság, ez meg egy limonádé marhaság
5/10
Atis88 2017 nov. 15. - 18:24:25 5/10
(15/41)
Nekem ez túlságosan is el van nyújtva. Végig azon vekengenek, hogy támadjanak vagy ne, meg ha igen hogy, vagy mivel? Etikai vagy sem? Túl sok nyûglõdés túl kevés a tét. A színészek legalább jók, de ez a sztori túl kevés ekkora játékidõhöz.
Nekem ez csak 5/10.
10/10
bundi8 2017 jan. 03. - 09:56:15 10/10
(14/41)
10/10
7/10
csvkata 2016 okt. 31. - 19:16:31 7/10
(13/41)
Katherine Powell ezredes egy titkos drón missziót vezet, melynek célja, hogy elfogjanak egy terroristacsoportot a kenyai Nairobiban. Amikor Powell megtudja, hogy a csoport tagjai öngyilkos merényletet terveznek, a terroristák likvidálása mellett döntenek. Egy drónpilóta sikeresen beméri a radikálisok búvóhelyét, azonban egy kilenc éves kislány is tartózkodik a mûveleti területen. Powell felveszi a kapcsolatot a politikusokkal és az ügyvédekkel, hogy hozzák meg a helyes döntést.
10/10
pixma 2016 okt. 09. - 16:28:37 10/10
(12/41)
Szerintem is nagyon jó film! Izgalmas, végig leköti az embert, kell ennél több egy filmnél?!?
10/10
end33 2016 szept. 03. - 00:05:37 10/10
(11/41)
Régen láttam ennyire megindító, jó filmet. Akkor is, ha a kislány "belekeverése" sablonos-hatásvadász megoldás. De sajnos simán elképzelhetõ, hogy a valóságban más szereplõkkel, egy hasonló áldozatokat követelõ kilövés, bármikor megtörténhet, akár újra és újra is. A film üzenete meg (végre egy pozitiv, emberi "message") teljesen rendben van.

Propaganda film? Lehet, de leginkább a háború embertelenségét emeli ki. Ehhez az éppen "székelõ" vagy tetétlen, felelõséget vállalni nem akaró politikusok, véleményem szerint csak jó "kontrapont"-ot adtak. (Én nem emberi arcuk "fényezésének" vettem a szerepüket.)

Még a dráma megfelelõ szintû lezárását is megoldottnak kell tekinteni. Normálisan "elvarrt" szálakkal. (Ez sem természetes a mostanában megjelenõ filmeknél.)

Végül az a "hulla-hopp karikajáték" ebbõl a filmbõl, pedig örökre megmarad a fejemben. Az általam mostanában látott filmek "kamerája" közel hasonlót sem produkált. (Talán a "Brooklyn" még kiemelkedik a nagyátlag cinematográfiából.)
6/10
thsaco 2016 szept. 01. - 09:24:16 6/10
(10/41)
Ez egy hatásvadász propaganda film. Nem gondolom így mûködik a világ, sõt az ellenkezõjét tapasztalom. Nem gondolom olyan becsületes, lelkiismeretes, igazságosztó és pénzközpontú társadalmakban élünk amit a film közvetíteni szándékozik, föleg beleértve kölönbözõ országok fejlettségû hadseregeit is amit nem kis pénzbõl finanszíroznak!A nyugati világ nem tehet róla, hogy egyes országok ilyen mélyszegénységbe kerültek és a szélsõségek megerösõdtek? Ha kilépek ezen gondolatok világából akkor a film rendben van, de döntéshozók komédiája nekem egy picit nevetséges.
1/10
pihes 2016 aug. 30. - 14:19:47 1/10
(9/41)
Ahhoz, eleget láttam, hogy ne nézzem végig.
A szereplõk, unszimpatikusak voltak.
Mikkamakkamocska 2016 aug. 27. - 20:07:33
(8/41)
propaganda film , azoknak , akik el akarják hinni vagy akikkel el akarják hitetni, hogy egy pillanatnyi kétség és lelkiismeret is felmerülhet az amcsi háborús gépezetben
1/10
Istenasszony 2016 aug. 26. - 13:50:24 1/10
(7/41)
Imádom Mirrent és Rickmant, ezért néztem meg a filmet, de iszonyatosat csalódtam. Unalmas, egyenesen idegesítõ, giccses, vontatott... És ez a két pipogya katona, aki a kilövésért felelõs... Simán röhejes volt.
7/10
Gladyator 2016 aug. 25. - 02:52:21 7/10
(6/41)
Rickmannek egy halomnyi kitûnõ filmje van, amiben zseniálisan is játszik! Ez sajna nem volt olyan, nem az õ hibája, csak nem rá szabták ezt a szerepet.
Nem értem miért kell két ~70 éves emberre írni ilyen szintû "vaskatonai" karaktert, a többi színészi alakításról nem is beszélve. Ez eléggé oda is vert az élménynek nálam.
Ezt leszámítva jó kis movie.
A kis beszivárgó szomáliai színész viszont nagyot dobott a filmen, nemhiába rendez is.
Kellemesek az izgulós betétzenék, hihetõ a történet, OK a rendezés és a kamera is, nekem nincs bajom a sablonokkal sem.
A morális felvetéssel sincs semmi gond, abszolút beleélheti magát az ember a 2 oldal indokaiba, csak kicsit túlhúzták dolgot.

hetes pont
jani-wan 2016 júl. 03. - 18:05:50 Előzmény ferike26
(5/41)
"... a valóságban mennyit vacillálnak hasonló szituban."

Ennyit:
(Collateral Murder - Wikileaks - Iraq)
https://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0
ferike26 2016 jún. 17. - 17:26:36
(4/41)
Végre egy izgalmas , még hihetõ sztori a mai sok xar között. :)
Bár nem tudom , hogy a valóságban mennyit vacillálnak hasonló szituban.
Mind a vénlány és Rickman kiválót alakított. Kár ,hogy többet nem látni szegényt.
Azért mégis a Die Hard-ból ismerték meg sokan õt.
De ne feledkezzünk meg a phillips kapitányból ismert kalóz csávóról sem.
Õ sem akármi, ha belerakták egy ilyen filmbe.
Eredeti nyelven érdemes nézni.
10/10
Csaba Facsar 2016 jún. 16. - 09:05:38 10/10 Előzmény m3246
(3/41)
"Komolyra fordítva a szót érdekes és mondjuk izgalmas film, leszámítva azt, hogy néha már a hajad téped a sok töketlenkedéstõl ami a filmben megy."

Ez egy tokeletes film! 10/10 Kell a filmhez egy kis lelkiismeret meg nagyon sok jozan esz, de ha ez megvan akkor valoban 10/10 a film.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nyilvan arrol szol a film amirol. A "toketlenkedes" meg ket dolog miatt megy. Az egyik az, hogy az egesz filmben egy embernek van ver a p****ban es az is egy no. A masik meg a politika. Legalabb haromszor elhangzik a filmben az, hogy "jogilag" mehetne a hellfire raketa, csakhogy ebbe a kormanyon levok konnyen belebukhatnak (politikailag) ha ez kiderul.
A kenyerarus lanyrol meg csak annyit, hogy a dronkezelokon kivul, a kutyat nem erdekli a filmben, hogy mi lesz vele. EZ A SZEP AZ EGESZBEN! Ettol annyira komplikalt es dramai az egesz...
7/10
m3246 2016 jún. 11. - 17:14:45 7/10
(2/41)
Ezt a film egy tragikomédia!!! A világ leglassabb rakétája :) 1 óra 20 perc után csapódott be... Remélem lesz második rész, amit az oroszoknál forgatnak... kb 10 perc lesz az egész film tokkal-vonóval :) Komolyra fordítva a szót érdekes és mondjuk izgalmas film, leszámítva azt, hogy néha már a hajad téped a sok töketlenkedéstõl ami a filmben megy... Aki 24-en szocializálódott azt tuti ki lesz ettõl a filmtõl :) CDE számítások teszik ki a film felét :) ... érdekes film na, bár alig akartam elhinni hogy egy jelentrõl fog szólni az egész film és mégis :) RIP Alan Rickman :( 7/10