offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 30. - 17:03:50
(113/233)
En moziban neztem, ugyhogy nem igazan volt opcio a feladas. Mondjuk sztem eleve csak ott erdemes nezni (azon keves filmek egyike). Na, de azt akartam mondani, hogy a genesis 20 perces bemutatasanal nekem is szakadt a cerna, de aztan valahogy csak osszeallt valamive, amirol azota se tudom eldonteni, hogy jo vagy rossz, de az biztos, hogy erdekes, es egyedi.
kareshu 2012 jan. 30. - 16:59:30 Előzmény Tatus60
(112/233)
Na, majd megpróbálom átrágni magam a filmen. Azt hiszem, két és fél órás, de én háromnegyed óra után simán bealudtam rajta. Azért nem adom fel, ha ennyien dicsérik.
Tatus60 2012 jan. 29. - 00:16:09
(111/233)
A film mágikus erejû tisztelgés a már elhunyt óriások emlékére. A talaj felett lebegõ Anya, Tarkovszkij - Tükör - filmje elõtti tisztelet, miközben Kubrick Ûrodüsszeia-ja is eszünkbe jut. Kár hogy õk már nem láthatják.
A gyász vásznon még nem fojtogatott így, Atom Egoyan: Eljövendõ szép napok címû filmje óta. Ez 9.5 pontos kûr.
10/10
Journey by Moonlight 2012 jan. 23. - 12:13:54 10/10
(110/233)
Én is megértem ha valakinek nem tetszik, de sajnálom. Annyi minden van ebben a filmben, amit szeretni lehet. Remek színészek, csodás zenék és képek... Ajánlom én is a trailert, továbbá a mûfaj filmdráma, ezeknek tükrében érdemes nézni a filmet. Ez nem az Expendables következõ része!!! Kijönni a moziból meg inkább egy Sas Tamás filmrõl szoktam...
pencroft 2012 jan. 17. - 13:59:49
(109/233)
Én teljesen megértem, ha valakinek nem tetszik ez a film; csak azt nem értem, miért kellett akkor megnézni? Ez ugyanis szerintem abszolút nem egy megtévesztõ film. Ha valaki nemcsak azt figyeli, hogy "hú, "Brad Pitt játszik benne", hanem például megnézi ezt a trailert ( http://www.youtube.com/watch?v=EvY5IiCU2RY ), az azonnal el tudja dönteni, tetszeni fog-e neki a film.

Kár, hogy a szavazatoknak csak az átlaga látszik és a szórása nem. Ez a film nem úgy kapott hatos értékelést, hogy mindenki hatosra értékelte, hanem úgy, hogy negyven ember 8 fölé, hatvan meg 2 alá.

Szerintem egyébként zseniális film, de tényleg csak az nézze meg, aki vevõ rá. Nagyon egyszerû: ha tetszett a trailer, kezdd el nézni. Ha az elsõ fél órát nem bírod, kapcsold ki. Ha végignézted... akkor minden magáért beszél.

Én még nem merem osztályozni, mert csak egyszer láttam. De legalább nyolcas, azt már most tudom.
10/10
offtopic
valkoinen 2012 jan. 16. - 19:55:06 10/10 Előzmény jamamura szadakó
(108/233)
Köszönöm - így megkésve (érdemes volt visszanézni a topikba :D).
1/10
egy mozifilm áldozata 2012 jan. 15. - 20:01:14 1/10
(107/233)
Ez a film nézhetetlen, legalábbis józanul! Pár liter máktea után lehet, h. másképpen gondolnám. Bár szerintem mások is így gondolhatták, akik csoportosan hagyták el a mozitermet. A film végére több, mint a fele nézõ hazament! A film elsõ háromnegyed órájában, ahogy "oromdulo" fogalmaz meditációt élünk át, a hátralévõ idõben nagyon nagy mondanivalót akartak keríteni a filmnek, -de ez egy esti híradó alatt jobban átjön. Aki nem érzi magát elvontnak, és racionálisan gondolkodik, annak ez a film büntetés!
1/10
Kisrozsdás 2012 jan. 14. - 16:31:22 1/10
(106/233)
Életemben soha nem láttam ennyire borzalmas, unalmas, felesleges "filmet". Egyetlen pozitív gondolatom volt csak a film alatt, hogy talán megmenthetek másokat ettõl a förtelemtõl ha kommentelek, ha már a pénzem nem kaphatom vissza!
10/10
tünõ 2012 jan. 14. - 12:09:47 10/10
(105/233)
Az év legjobb filmje, de csak óvatosan vele:

http://www.kortarsonline.hu/2012/01/himnusz-az-elethez/2409
vuvuvu 2012 jan. 11. - 21:35:59 Előzmény kirijima
(104/233)
SPOILER
nagyon érdekes koncepció amit írsz kirijima. vajon olvasod még a kommenteket?
pár dologban megerõsített ill. volt amit segített megérteni. remélem én is mondok újat.

a jób-sztori ül, egyértelmû, a filmben konkrétan is megjelenik, ha jól emlékszem a templomban pont jób könyvébõl olvasnak fel, vagy arra utalnak a prédikációban. a család története egyértelmûen párhuzamba hozható a jób-sztorival. pl. brad pitt karaktere elveszíti a pozícióját, másik házba/környékre kell költözzenek, fel kell adni az addigi életüket, tehát áldozatot kell hozniuk, aztán még a fiukat is elveszítik. pedig jó keresztények. tehát a sztori kifejezetten rímel jób könyvére. érdemes elolvasni annak is ezt a részt a bibliából aki nem hívõ, mert a (képzõ)mûvészetben nagyon sok az utalás erre a történetre, nekem a kedvencem pl. az angol romantikus költõ blake illusztrációi jób könyvéhez.

viszont az anya-apa kérdés nálam a következõket jelenti. az apa akit én sem értettem eleinte, amíg rá nem döbbentem, kifejezetten az ószövetségi Isten: a szigorú atya, aki szeret, de büntet. tanítja a gyerekeit, hogy életrevalóak legyenek és kemények mert az élet kemény. ha szükséges, fájdalmat okoz. egyértelmûen az ószövetségi Istent képviseli. az anya viszont az újszövetségi Istent képviseli. ha elolvassuk az újszövetséget, annak a legfontosabb tanítása a szeretet, és pontosan ezt képviseli az anya, míg az apa a büntetõ, kemény Istent.

a tengerparti jelenet a film végén nagyon érdekes, engem kicsit az angyalok városa c. film jeleneteire emlékeztet, amelyben az angyalok a tengerparton járkálnak. erre gondolva jutottam hasonlóra mint kirijima, hogy itt már egy olyan "dimenzióba" került a fõszereplõ ahol megszûnik tér és idõ, pl. hívõként mondhatjuk, hogy a mennybe. és persze megjelenik a kiengesztelõdés is az apa és a fiú között.

nagyon érdekes film, tényleg szép, de kell hozzá affinitás és bizonyos ismeretek, hogy az embernek beugorjanak dolgok. némi bibliaismeret pl. szükséges a megértéshez szerintem.

biztos vagyok benne, hogy többször nézõs, nekem is meg kell nézzem újra, mert annyi minden volt benne elrejtve, hogy nem is mindent fogtam fel amikor megnéztem. a budapestieknek ajánlom a puskin, uránia, mûvész mozit, ezekben szerintem a nézõk végigülik a filmet és nem mennek ki közben (ami elég hangulatromboló).
oromdulo 2012 jan. 08. - 17:13:51
(103/233)
Szerintem a rendezõ megpróbált játszani a jobb és a bal agyfélteke közötti gondolkodással. A film egyik fele teljesen racionális, a másik fele pedig egy meditáció. Remek film, még nem láttam ehhez foghatót. 2 és fél óra és még sem unalmas, csak azok számára akik végig az elmében vannak. Csupa érzés, és átélés ez a film. Elsõ nézésre szerintem mindenki a mondanivalót keresi benne. Ami zseniálisan meg is van benne fogalmazva. Én megnézem másodjára is, úgy, hogy hagyom magam sodródni a gondolat nélküli meditációba. Szerintem így is élmény lesz. "Szeretet nélkül az élet elsuhan melletted." Ez a film jó alap arra hogy mindenki egy kicsit végig gondolja eddigi életét, és felfedezze benne az igazán örök értékeket.
ricsi167 2012 jan. 04. - 11:38:14
(102/233)
Én azt hittem az élet fája életed ad, és nem pedig elvesz.
Coleman 2012 jan. 04. - 09:52:03
(101/233)
Malick filmje esetében tapintható az erõlködés, hogy nagy mûvet hozzon létre, és az ebbõl az erõlködésbõl származó hibák révén majdnem sikerül is neki. Az élet fája nem remekmû, de jelentõs filmalkotás. Én mindig is szerettem a filmmûvészet nagy diletánsait, úgy érzem ezzel a filmjével került hozzájuk legközelebb Malick és ez mindenképp dicséretes. Kétségtelen, hogy ez a film megalomán; blöff is, szépelgõ is, giccs is, de benne van az a nagyság, ami csak az igazi mûvekre jellemzõ. A végét viszont elrontotta, dramaturgiailag, filozófiailag következetes, de esztétikailag (mûvészileg) elhibázott. A mûvészetnek nem célja, hogy példákat adjon, hogy neveljen, az igazi célja, hogy mûvelje az ember lelkét, hogy kialakíthassunk magunkban a mûvek által valamifajta érzékenységet, ezt Az élet fája jobbára teljesíti és a szememben pont az aránytalanságaival, a hibáival lesz hiteles, de a végét nem tudom védeni, azt akárhogy forgatom: teljes egészében szemérmetlen giccs, egyszerûen nem tudott Malick méltó lezárást készíteni, nagyjából ennyi választja el a remekmûvektõl.
10/10
Biankaland 2012 jan. 02. - 21:59:54 10/10
(100/233)
Nekem összességében nagyon tetszett a film. Az biztos, hogy nagyon egyedi és különleges légkört teremt és ezért én nem is bánom, hogy nem moziban néztem, könnyebb volt ráhangolódni.
Szerintem bravúrosan sikerült átadni a gyerekkori érzelmeket és gondolati gyötrelmeket, dilemmákat. Abban pedig, hogy ezt nagyon kevés párbeszéddel és kevés gondolat szó szerinti kivetítésével tették, talán nem véletlen...
A természetfilm betétek hossza talán épp azért volt olyan "mérhetetlenül" hosszú, mert azt az idõ-távlatot akarta szimbolizálni, amire a Jób idézet utal.
Bevallom õszintén eleinte én is azt éreztem sok, idõ kellett míg ráhangolódtam (és az volt :D)
Itt korábban valaki már leírta a film üzenetét (amivel nagyrészt egyetértek).
Bennem azon túl még az fogalmazódott meg, hogy ezzel a hangtalansággal és lassúsággal épp az odafigyelésre hívja fel a figyelmet, egy másfajta egymásra figyelésre, lecsendesedésre.
Rengeteg dolgot nem mondunk ki, amit gondolunk és ami befolyásolja a viselkedésünket és ezek nagyon jól átjöttek szerintem a filmben sok helyen úgy, hogy még a gondolat sem lett "szavasítva", de az arckifejezések és a gesztusok beszéltek.
10/10
kenubita 2012 jan. 02. - 21:24:39 10/10
(99/233)
Film az életrõl és a halálról. Az egyik legjelentõsebb filmmûvészeti alkotás.
10/10
jamamura szadakó 2012 jan. 02. - 07:02:50 10/10 Előzmény valkoinen
(98/233)
Eszembe jutott még valami: Három szín trilógia - abból is fõleg a Kék.
1/10
sokok 2012 jan. 01. - 19:54:36 1/10
(97/233)
most néztem meg de nem tudnék róla 5 mondatot mondani, hogy mégis mirõl is szólt... néha az volt az érzésem, hogy felvettek gyönyörû felvételû képeket és egymás mellé pakolgatták :O
mushi 2011 dec. 30. - 21:49:28
(96/233)
Hogy, hogy nem, ahogy az utolsó perceit néztem a filmnek, a szívem szakadt meg, és még mindig folynak a könnyeim. Lehet, hogy rosszul értelmezem az egészet, de azt üzeni nekem a film, hogy szeressetek, mert csak egy életünk van. Szeresd a családod, a szüleid, testvéreid, szeresd a környezeted, a természetet, csodálkozz rá a mindennapok apró szépségeire, mert tûnékenyek.
Tipikusan olyan film, ami nem nyújt önmagában fantasztikus élményt, én is majdnem kikapcsoltam a felénél, hogy ekkora bõdületes vackot ritkán láttam, viszont belegondolva meg nagyon is van mondanivalója.


SPOILER!!!
Nem lényeges, de most akkor Jack melyik testvére is halt meg? A szõke?
SPOILER VÉGE
1/10
Cencon 2011 dec. 30. - 00:35:12 1/10
(95/233)
Ez..ez a film..ez egyszerûen rettenetes. Tényleg megpróbáltam értékelni, de nem ment sehogy.
10/10
jamamura szadakó 2011 dec. 29. - 20:47:31 10/10
(94/233)
Csak az eredetit szabad.