kukikapitány 2008 ápr. 30. - 03:54:23
(31/71)
Remek film volt, de a valóság nem ilyen. Hiányzik az édeskés zongora-muzsika és a bölcsen merengõ belsõ narráció. A belsõ párbeszéd korántsem ilyen kristálytiszta - valójában megszûnik az erõs érzelmek hatására. Érdekes, hogyan próbáljuk magunkra az érzéseket, és hogyan éljük meg az élvezetet a legnagyobb veszteségben. Mintha csak az intenzitást üldöznénk és próbálnánk megtanulni, hogyan kell az érzelmek nyers energiáját átereszteni magunkon.

Mit is akar kukikapitány mondani? Talán azt, hogy az igazi boldogság mindig szomorú, és a belsõ fájdalom az öröm igazi forrása, mert csak a mulandóság készteti az embert munkára. De ha másolni próbáljuk ezeket az érzéseket, akár ilyen hollywoodi filmeken felbuzdulva, a pillanat varázsa könnyen elvész. A valóság önmaga paródiájába csap át és a belsõ szemlélõ kacagni kezd.
Alona 2008 ápr. 30. - 01:00:27
(30/71)
Sziasztok!
Én is nagyon sokszor láttam már ezt a filmet és örülök, hogy leadják. Végre egy film, aminek mondanivalója is van. :)
Számomra ez volt az elsõ olyan "sírós" film, ami hiába volt elkerülhetetlenül szomorú befejzésû valahogy mégis végig pozítv energiát, optimimzust sugároz. Szerintem érdemes megnézni! ;)
Oghomwen 2008 ápr. 29. - 23:59:07
(29/71)
Szivesen megnézném, nem tudom, ébren tudok-e maradni...
Miért nem ez megy fõmûsoridõben és nem mondjuk Gyõzike vagy hasonló magas röptû alkotás??!! :S
gtothistvan 2008 ápr. 29. - 22:29:09
(28/71)
Kicsi Kevin jutalomjátéka... Igazán kedves film
kekelilla 2008 ápr. 11. - 20:51:32
(27/71)
Sziasztok!
Nekem tizenévesen ez az egyik kedbenc filmem. A család a végén össznépileg elsírta magát :) Nekem az a kedvencem ahol látni Sam apró változásait (nincs fülbevaló, piercing nem festi magát na meg leszokik a drogról).Az pedig különösen szép jelenet amikor megtudja hogy az apja beteg. És amikor õ is beugrik a tengerbe :) Szerintem ez a film úgy szép hogy a végén George meghal, de elõte mindent szépen elrendezett (visszaszerezte a feleségét, a fiát és persze megépítette a házat) Az a ház egyszerûen gyönyörû! És a kutya is nagyon édes :)
Hesztia 2008 jan. 08. - 11:28:51
(26/71)
Elég sûrûn akcióznak, de hogy ezt fogják-e, az jó kérdés...
10/10
Montana 2008 jan. 07. - 21:15:31 10/10 Előzmény Hesztia
(25/71)
Köszönöm a figyelmességed.
Egy picit soknak tartom az árát, de ha nincs más....
Hesztia 2008 jan. 04. - 13:46:48
(24/71)
dodo1martini 2008 jan. 04. - 13:22:13
(23/71)
Ez a film egy nagyon de nagyon jó kis film !
Mindenkinek ajállom nem érdemes kihagyni!
10/10
Montana 2008 jan. 04. - 10:06:49 10/10
(21/71)
A hozzászólásomat aród-nak címeztem. :)
10/10
Montana 2008 jan. 04. - 10:06:10 10/10
(20/71)
Szia!

Én is csak ezért a filmért regisztráltam, és még most is a hatása alatt vagyok. rengeteg semmitmondó, durva és erõszakos film van, amit inkább tartok kétségbeejtõnek, mint szórakoztatónak.
Ezért örülök nagyon egy ilyen gyöngyszemnek.
Mivel azt írtad, hogy többször is láttad, feltételezem, hogy megvan neked.
Kérdésem, hogy nem tudnál-e hozzájuttatni egy másolathoz?
Természetesen minden költségét állom.
Nem tudom ugyanis, hogy hivatalosan hol lehet beszerezni ezt a filmet.

üdvözlettel: Montana
Ezüstliliom 2008 jan. 04. - 00:10:36
(19/71)
Tetszett nekem is. A sok jó rész közül az egyik az, mikor a legkisebb fiú megöleli George-ot, aztán õ elkezdi megölelgetni a többieket is, akik az útjába kerülnek. A barátja erre hevesen tiltakozik.:D Férfiak...:)
aród 2008 jan. 03. - 23:54:50 Előzmény hunok
(18/71)
:)Ez a film annyira szép, hogy ketten is csak emiatt regisztráltunk:) Egyébként amit szirona írt, tök igaz. A film után bennem is olyan jó érzés maradt és marad akárhányszor megnézem. Hogy annak ellenére, hogy hûûû szomorú halál lett a vége, sok embert jobbá tett ennek az embernek a halála. Illetve nem a halála, hanem az, ahogy az elkerülhetetlen miatt megváltozott. Itt nem az ûr és a gyász volt a lényeg, amit maga után hagyott, hanem a pozitív változások amik a környezetében végbementek. Ezért ez nem is egy szomorú, hanem egy reményteli film.
10/10
hunok 2008 jan. 03. - 20:18:25 10/10
(17/71)
Sziasztok!


Csak emiatt a film miatt regsisztráltam.
Eszméletlen jó volt. Még szerencse, h nem kapcsoltam ki a tévét éjfélkor. A srác bnõjének az anyukája (Mary Steenburgen) nagyon jó volt:-). Gyönyörû helyen és Kevin Kline zseniális alakítása mellett remek operatõri munka. Mindent elmond az RTL-rõl, h éjfélre tette de legalább csak 1 reklám volt.
10/10
real_madrid 2008 jan. 03. - 18:05:12 10/10
(16/71)
tényleg zseniálisan jó film, még szerencs h ezt választottam a kései órákon.
HomeX 2008 jan. 03. - 14:10:27
(15/71)
Megjelent DVD-n, szinkronosan még 2003-ban.
Még hozzá is lehet jutni:

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=1713&VID=066-374891294-86139460770493895
Tony Soprano 2008 jan. 03. - 12:31:55
(14/71)
Nagyon szép film, valódi mondanivalóval! Érdemes megnézni!!
Ráadásul gyönyörû sziklaparton játszódik a történet. Aki azt mondja, hogy ez a film túl érzelgõs, annak csak részben van igaza, mert szerintem a film mondanivalóját így lehetett a legjobban kihozni. Ez a film így kerek.

Szerintem direkt értelemben valóban az a tanulsága (csatlakozva elõttem szólókhoz), hogy jobb még késõn is "rendbe rakni" emberi kapcsolatainkat, mint soha. Bután hangzik, de aki látta a filmet, tudja mire gondolok. Ezen túl viszont a mögöttes mondanivalója szerintem még az, hogy sokszor akkor értékeljük igazán a szép és jó dolgokat az életben, amikor már azok nincsenek többé (csak akkor már lehet, hogy túl késõ). És ez különösen az emberi kapcsolatokra igaz, szerintem...

Fel kell idõben ismernünk meglévõ értékeinket, kapcsolatainkat és azokat a megfelelõ szinten kell becsüljük és kezeljük!

Én most láttam elõször a filmet. Alapvetõen jónak tartom a RTL Klub mûsorstruktúráját, de azt sosem értettem, hogy a tanulságos, szép, tartalmas, szokszor megtörtént eseteket feldolgozó filmeket mért hajnali órákra teszik, oda, ahol csak a hozzám hasonló éjjeli baglyok láthatják!! Azt sem tudom magyarázatként elfogadni, hogy az ilyen filmek nem vonzzák a kiemelt 18-49 év közötti TV (és reklám) nézõket. Ez szerintem nem igaz. Hiszem, hogy akár még a leghidegvérûbb gyilkosnak is van egy érzelmesebb ("magába szálló") oldala. Érzelmek nélkül szerintem egyikünk sem tud mûködni. Még neki is tartogathat érdekeset egy ilyen film. Nekem hihetetlen erõt, hitet és lelkesedést ad egy-egy ilyen film.
poeta 2008 jan. 03. - 02:09:33
(13/71)
Kitûnõ alkotás. Hatása alatt vagyok. Rendezetlen kapcsolataink örökös harca. Még nem késõ. Még kapunk néhány percet, hogy helyre hozzunk mindent, ami valami miatt, vagy miattunk megsérült, vagy elromlott.
Ajánlani tudom!
Babucica 2008 jan. 03. - 02:05:10
(12/71)
tetszett erzelgos de szep meg kell nezni