Newcastle United 2007 febr. 16. - 19:00:21
(24/204)
Lehet, hogy egyszer valaki a fórumtalálkozóra csak azért fog eljönni, hogy leüssön.:)
Indigo 2007 febr. 16. - 16:42:39
(23/204)
Nyugi gyerekek, ez nem sértés akart lenni. Ha túlzásba vittem a cinizmust akkor bocs :)
Zolkó 2007 febr. 16. - 11:18:32
(22/204)
Azt azért nehezen értem, hogy egyesek mért ilyen nehezen fogadják el a másik véleményét.
Newcastle úgy látom, hogy lassan páncélöltözetben kell hogy belépj a fórumba:))))
Egyetértek chief Brodyval, ne fogd vissza magad továbbra se:)
Indigo 2007 febr. 16. - 01:48:39
(21/204)
Ez tényleg egy lenyûgözõen gyönyörû film!

Hogy ömlengõs lenne? Ezzel nem értek egyet, de még ha úgy is volna, akkor is egy felemelõen szép film, amit hiba lett volna kihagyni!

"Hülye filmõrült" kolléga meg mehet az Indexre filmkritikákat írni, megfér még ott egy kiégett, zagyva körmondatokban beszélõ és ezáltal magát "kritikusnak" képzelõ okostojás... :)
judephil 2007 febr. 10. - 23:59:43
(20/204)
Jó színész Roberto de nekem ez a film kissé szirupos volt, jobban tetszett volna ha kicsit európaibbra sikerül.Amugy a Johnny Stecchino Roberto tól nagyon tetszett bár régen láttam és persze egy kissé más mûfaj.
kevinspéci 2007 febr. 07. - 14:35:47
(19/204)
Ne hagyd magad, Sírer! :))
italoman1 2007 febr. 07. - 13:12:07
(18/204)
A filmõrültséget teljesen megértem, hiszen egy kicsit mindannyian azok vagyunk, akik ilyen fórumokra írogatunk. A stílusodat sem vontam kétségbe, és abban is igazad van, hogy a negatív kritikának is van haszna, mert egészséges vitára sarkall. Csak néha az is feltûnik, ha túl sok van belõle. Hidd el, nekem sem tetszik nagyon sok film, fõleg az amerikai szemetek (tisztelet a kivételnek), és meglehet, az a különbség köztünk, hogy nekem egyszerûen nincs kedvem hozzászólni a szerintem nagyon gyenge alkotásokhoz. De sebaj, mindenki írja csak a magáét, legfeljebb majd elvitatkozgatunk még néhány filmen. :-)
Newcastle United 2007 febr. 07. - 12:08:26
(17/204)
Értem én és sok dologban igazat is adok neked. Két dologra reagálnék azonban. Az egyik, hogy miért nézek olyan filmeket, amik úgyem fognak tetszeni. Hülye filmõrült vagyok, ezért szinte mindent megnézek.:) Még azt is, amirõl tudom, hogy nagyon távoláll tõlem. Na meg az igazi értéket, akkor fedezed fel, ha képben vagy a pocsékról is.
Aztán meg, hogy minek szólok hozzá negatívan a filmekhez. Egyszerûren csak szeretem elmondani a véleményemet azokról is, amiket már láttam. Ha mindenki csak pozitívan szólna hozzá, akkor ennek a fórumnak se lenne értelme, hiszen egészséges viták se nagyon alakulnának ki. A másik meg, hogy figyelek arra, ha negatív hozzászólást írok, azt ne alpári és másokat sértõ stílusban tegyem.
italoman1 2007 febr. 07. - 07:47:33
(16/204)
Mint írtam is, nem kétlem, hogy vannak pozitív hozzászólásaid. De a nagy számok törvénye alapján azért már biztosan olvastam volna egyet-kettõt, ha azok lennének többségben. És úgy látom, ez nemcsak nekem tûnt fel. Pláne hogy az emberek többsége inkább akkor ír egy filmrõl, ha tetszett neki. Nekem egyszerûen furcsa ez a hozzáállás, hogy például állítólag utálod a romantikus filmeket, mégis mindegyiket megnézed, majd írsz róluk valami ledorongolót. De ennyi. Azt szerintem senki sem vitatja, hogy a filmek többsége rossz (ez nagyjából az élet minden területén így van), de épp ezért keressük inkább a pozitív értékeket. Az pedig, hogy nem írom tele az összes fórumot, még nem jelenti azt, hogy nem is olvasom. Arról nem is beszélve, hogy egy vélemény értékét nem az adja, hány hozzászólást írt ezen a honlapon valaki.
Newcastle United 2007 febr. 06. - 10:12:06
(15/204)
Megszoktam már, hogy ilyen dolgokat vágnak itt a fejemhez, hogy nekem nem tetszik semmi, mindenben csak a rosszat keresem stb. Erre pedig mindig azt szoktam válaszolni, hogy nem tehetek róla, ha sokkal több rossz film készül (köszönhetõen Hollywoodnak), mint jó. Természetesen vannak dícsérõ kritikáim is - ha nem lennének filmeket se néznek - egyszer talán, majd te is találkozol velük, majd ha nemcsak 30 hozzászólásod lesz. Ez van, én se szólok le másokat.
Zolkó 2007 febr. 05. - 23:18:06
(14/204)
Ezenkívül Csendszimfónia, Hölgyem, isten áldja, Ház a tónál, Fanfan, Robin Williams filmek
Simon Ferenc 2007 febr. 05. - 21:22:04
(13/204)
Ez film tényleg monumentális és felemelõ! Mi magyarok tanulhatnánk belõle sokat! Ajánljatok még hasonló filmeket!
italoman1 2007 febr. 05. - 17:02:29 Előzmény Newcastle United
(12/204)
Szerintem viszont Lekvárnak van igaza, és neked tényleg semmi sem tetszik. Ez persze ízlés dolga, bár én sosem tudtam megérteni, miért írogat valaki rendszeresen fórumokba csak azért, hogy mindent lehúzzon a sárga földig. (Nem kétlem, hogy mutatóban azért meg is dicsértél már ezt-azt, de még nekem sem volt szerencsém olvasni.) Egyébként nem is csoda, hogy egy olyan embernek, aki mindenben a rosszat látja meg elõször, egy ilyen film nem tetszik. Hozzáteszem, én sem tartom magam derûlátónak, és az ömlengést sem szeretem, de ez a film szerintem is (mint sokak szerint) csodálatos, és sokkal többet elmond az emberi értékekrõl és a tragédiákról is, mint hasonló témában született, önmagukat komolyan vevõ, "monumentális"-nak szánt társai.
Zolkó 2007 febr. 04. - 17:31:46
(11/204)
Azért álságosnak nem mondanám. Nem kell minden háborús filmnek egyformán drámainak lennie, jó volt látni hogy kicsit másképp mutatja meg az embert háború idején, a kis jóságost, esetlent, a szerencsétlenül vicceset. A szentimentálissal egyetértek, szerintem a megfelelõ arányban volt jelen.
Newcastle United 2007 febr. 04. - 13:53:23
(10/204)
Szerintem csak az ízlésünk különbözik.:)
lekvár 2007 febr. 04. - 09:00:07 Előzmény Newcastle United
(9/204)
Ááááá ahol eddig olvastan a hozzászólásaidat, mind csak negatívak voltak, Neked semmisem tetszik. Vagy ennyire különbözne az izlésünk!?

Nekem tetszett nagyon ez a film, de jól berakták 10órára:(
Newcastle United 2006 szept. 02. - 10:54:01
(8/204)
Ez még ömlengõsebb a hasonszõrû amerikai társainál is.
10/10
teya 2006 szept. 01. - 14:59:19 10/10
(7/204)
Ez egy annyira szép film!! A sok amerikai maszleg után kész felüdülés.. Nagyon felemelõ és megható! Még mindig a hatása alatt vagyok! És Roberto Benigni alakítása... Csodálatos, hogy valakiben ennyi erõ és optimizmus legyen a nehéz idõkben is! Na igen, így kell az élethez hozzáállni!
Mert az élet tényleg szép!!
Nézzétek meg!
amatõõr 2006 aug. 26. - 09:39:56
(6/204)
Szép film, érdemes megnézni.
DrIstvaan 2006 aug. 26. - 09:09:53
(5/204)
Csatlakozom mindenki máshoz, tényleg nagyszerû és megható film. Roberto Benigni egészen egyszerûen zseniális, mind rendezõként, mind színészként.
Nekem volt szerencsém eredeitben is látni, egyszer, még anno középsuliban, olasz-magyar kéttannyelvû osztály lévén, elmentünk (egész osztály kollektíve) a Kultúrintézstbe, és megnéztük, akkor még nem nagyon élveztem, mert kevéssé tudtam olaszul, de ma már egyik kedvenc filmem :) Még DVD-n is megszereztem.