offtopic
wukovsky 2011 jan. 25. - 09:27:24 Előzmény aniknight
(139/179)
Pearl Harbor: nem láttam, és soha nem is fogom megnézni, így igazán nem tudok nyilatkozni, de a történet alapból 0. A színészi játékról nem tudok nyilatkozni, de nekem nem jött be soha Ben Affleck játéka.

A történet alapból gáz, és engem dûhít, hogy ilyen formában hozzá mertek nyúlni, az egyik legnagyobb pofára esésükhõz, ráadásul olyan dolgokkal a háttérben, hogy az anyahajókat tudatosan kivonták a térségbõl, és csak a felesleges, és potolható csatahajókat hagyták ott, valamit tudtak a támadásról, de nem riadoztattak, mert ez a támadás kellett ahhoz, hogy az amerikai nép be akarjon lépni a háborúban. Egyszerûen Roosewelt feláldozta pearl harbort, hogy beléphessen a háborúba.

Undorító ezek után, hogy meghamísítják a történeltem, és Ben Afflek felszáll, és öli a japánokat. (valóban felszált két gép, csak a hegyekbõl). Aztán pedig öli a németeket. Nem is volt 42-ben még amerikai angliában.

Gáz film, és akinek ez tetszik a legjobban, az ne tartsa magát háborús film rajongónak.

Elit alakulat pazar minden része, nem értem hogy hogy nem 40 pont.

Ryan közlegény megmentése: Rasszistább film, mint a németek valaha is voltak. Ugyanis a partra szálló katonák közel harmada afro amerikai volt, látott valaki valaha is egy db büdös niggert a katonák között. Valamint annyi tigris tünik fel, amennyi a német hadseregnek az összes frontot együtt véve sem volt soha.

Az a rész viszont, amikor Vin Diesel az összes, közöttük a Genfi egyezményt is durván megszegve agyon lõvi a magát megadó német katonát, azzal viccelõdve, hgoy csak azt mutatta, hogy nézd tiszta a kezem, nagyon tetszett, mert megmutatta, hogy milyen brútális, és primitív is volt johhny, az amerikai kiskatona texasbóóóóó, vagy árkánzásbóóóóó!!!!

Amúgy nem a harmadik helyezett.

A fegyverek szava: Soso, kicsit ez is pofátlanság, hgoy elõször kiírtjuk az öslakosokat, aztán meg öket használjuk a dekodoláshoz, és a háború végeztével ugyan úgy vissza basszuk õket a rezervátumba :$

Ellenség a kapuknál: Valamilyen szinten jó, azt leszámítva, hogy a film végére olyan érzésed van, hogy az oroszok a jók, sõt jobbak, mint a németek, mert azok velejéig romlottak, és gonoszak. Hogy is kezdõdik a film, aki vissza fordul, azt lelöjjük, az nem baj, hogy nincs puskád, vagy lõszered, elõre. Hmmm, érdekes.

És hogyan végzõdik. Lelövi a kisfiút. Milyen kisfiút, kérdem én, az egy katona volt. Szólt neki, hogy ne legyél ott, ne gyere oda, szólt, oda ment, igen, mert katonásdit játszott, hát ha katonásdit akarsz játszani, akkor játszunk. Egy könycseppet sem hullattam a mocskos kis kommunistájáért.

De kicist az értékrendeket továbbra is eltolta a film, az oroszok nem voltak jó fiúk. Szóval hiteltelen a film, amúgy viszont jó.

Solyóm végveszélyben, üdítõ volt, hogy vietnám és a 2vh után másról is tudnak filmet csinálni. Leges legjobb volt, amikor a fasz kis orlando bloom kiesik a gépbõl, végre egy neki való szerep, ahol idiótát játszik. A filmben nincs klisés hõsködés, a helikopterhez tényleg lement a két lõvész, oda vesztek, és posztomus megkapták a medal of honort. Kiválló film.

Katonák voltunk: Gáz a film. Mel Gibson helyében nekem nem lett volna pofám elkészíteni, úgyanis anno a család azért költözött át ausztráliába, hogy a gibson fiuknak ne kelljen bevonulni vietnamba, erre meg Õ az egyik legnagyobb hõs. Pffffff. Amúgy jó lenne a film, de ennek a háttér infónak a tudatában :$

A becstelen brigantiknak melyik része a háborús film ?????

Az, hogy 2 vh-s környezetben játszodik, az egy dolog, de egyáltalán nem háborús film.

szahara alatt a james belushi-ra, vagy a humprey bogartosra gondolsz ? :$

Hõs alakulat: Önmagában nagyon jó lett volna, de az elit alakulat fényében, nem éri el a 30 pontot szerintem :$

Flyboys: sajnos nem láttam.

A híd túl messze van: Te Úr Isten!!!!!!!!!!!! Az a jelenet elõtted van, amikor a kiválóan képzet német katona a végén, magaslatról a hídon rálõ robert redfordra, akit nem talál el, majd az hasra vetõdik, és csipõbõl lelõvi a németet!!!!!!!!!!! Egy ilyen filmre 30 pont????????????

A kelly hõsei akkor viszont 50, ha ez 30!!!!!!!!

És hol marad a halál ötven órája, és a piszkos 12??????

A halál 50 órája, piszkos 12 és kelly hõsei minden idõk legjobb 2vh filmjei.

Öszintén szólva az én értékrendemben elég gáz a listád, és emelett nem tudtam szó nélkül elmenni !!!!!!!
10/10
Anti12 2011 jan. 25. - 01:06:44 10/10
(138/179)
Richard D. Winters 2011. január 2-án elhunyt.Nyugodjon békében.
Egyébként az én listámon átvette a vezetést ez a sorozat.Kedvenc részem a 5.,keresztutak.Annyira jól eltalálták,amikor ülnek az árokban és Winters mondja az embereinek hogy a piros jelzés után induljanak.Aztán elindul.Amíg élek mindig megmarad bennem Winters,azaz
Damian Lewis eszement futása a mezõn,majd fel a töltésre,aztán kis gondolkodás után tüzel,aztán sorba kezdi leszedni a Németeket ,miközben mellette csapódnak be a golyók.Nem tudom miért,de ez nagyon megfogott engem.Véleményem szerint,nem nagyon találhattak volna Damian Lewis-nál alkalmasabb embert Richard Winters megformálására,zseniális színész,nálam 10/10.De nagy elismerésem a többi szereplõnek is,mindenki remekül játszott.
10/10
aniknight 2011 jan. 22. - 12:23:29 10/10
(137/179)
n elkészítettem 1 egyéni pontozás alapján a 10 kedvenc háborús filmem listáját, amit most megosztok veletek. 4 dolgot pontoztam: színészek, történet, látvány, zene. 1-10-ig értékeltem minden pontban a filmeket, a max pontszám tehát 40 volt.
Íme a végeredmény:
1. Pearl Harbor 40 pont
2. Az elit alakulat 38 pont
3. Ryan közlegény megmentése/A fegyverek szava 37 pont
4. Ellenség a kapuknál 36 pont
5. A sólyom végveszélyben/Katonák voltunk 35 pont
6. Becstelen Brigantyk 34 pont
7. Kelly Hõsei 33 pont
8. A Hõs alakulat/Szahara 32 pont
9. Flyboys 31 pont
10. A híd túl messze van 30 pont
8/10
Heisenberg 2010 dec. 02. - 12:09:03 8/10
(136/179)
Jó film, kicsit vészhelyzet hangulata van a sok sebesülés hangsúlyozása miatt, pörgõs, jók a csatajelenetek is. Történelmi szempontból továbbra is propaganda filmnek tûnik.
spoiler
1. Normandiai partraszállásnál ugyan megpendítette a film hogy az szövetséges hadsereg egyszerûen kivégezte a német hadifoglyokat,( ez egy piros pont) azonban ezt egyedi esetként írták le és a vérengzõ katonából a végén hõst csináltak a tettét elsumákolták, mondván talán nem is volt kivégzés mert senki sem látta (fekete pont)
2. A szövetséges haderõ a masszív légifölény miatt tudta hatékonyan visszaszorítani a németeket, ezt a film egyáltalán nem így mutatja be.
3. A munka és koncentrációs táborok halottainak a számát 11 millióra teszi a film.
csaboci 2010 nov. 06. - 20:22:26 Előzmény magicmagnets
(135/179)
a szonoklatodra csak annyit tudok mondani(ami egyebkent igaz!)h adj valakinek hatalmat es megismered az igazi jellemet.nah ilyen az ember:)
CsomiTheKing 2010 okt. 06. - 20:11:41 Előzmény CsomiTheKing
(134/179)
Ez a jó, ELIT ALAKULAT EXKLÚZÍV ELÕZETES 720pHD 2010!!!
http://www.youtube.com/watch?v=UN5P4VgePfo
CsomiTheKing 2010 okt. 06. - 05:58:55 Előzmény Bazooka Joe
(133/179)
ELIT ALAKULAT - MAGYAR ELÕZETES " Hõsök közt szolgáltam" 720p HD
http://www.youtube.com/watch?v=GNaqr8YBW3g
magicmagnets 2010 szept. 15. - 17:07:06 Előzmény Leonidas300
(132/179)
Ne viccelj már, hogy a francba lennénk békés faj mikor milliárdokat költünk fegyverekre, ahelyett hogy valami másra, hasznos dologra. És öltük egymást halomra a történelem során, millió számra, vallás meg mindenféle baromság miatt. Ne feledd, hogy az atombombát se dobták Nagasaki mellé. A háborúban elõjön az ember sötét oldala, lemegy egy vérengzõ bestiális vadállatba, és a legbékésebb ember is képes gyilkolni, ha a saját életérõl van szó.
cappucci 2010 júl. 14. - 17:46:07 Előzmény Bazooka Joe
(131/179)
A könyv is nagyon jó, meg a film is.
Ha valakinek kell, akkor van egy eladó könyvem. (egyet nyertem, egyet meg még régebben vettem, így lett egy fölösbe).:)
10/10
Bazooka Joe 2010 jún. 09. - 19:38:16 10/10
(130/179)
Nekem nagyon tetszik a sorozat. Sokkal jobban megcsinálták mint a Pacifikát! :-P
Leonidas300 2010 jún. 09. - 12:09:05
(129/179)
Éppen a napokban vitáztam össze egy haverommal arról hogy a katonák hogy viselkednek a háborúban. Szerinte ugyanis a sorozott katonák,vagyis egyszerû hétköznapi emberek, amilyenek mi is vagyunk,a valóságban nem is lõnek az ellenségre és ezért találták ki a hivatásos hadsereget hogy kiképzett gyilkosok legyenek.Azt is mondta hogy a 2. vh. alatt 100 katonából csak 3 lõtt vissza az ellenségre mindkét félrõl,a többiek csak mellé lövöldöztek,mert szerinte az ember nem képes egy másik embert megölni,és ez igy történt az összes háborúban a történelem során.És én ne higgyek a filmeknek és a korabeli leirásoknak mert azok csak propagandák mert az ember egy békés faj.És ami a legdurvább hogy õ leszögezte hogy én sem lennék képes embert ölni,még akkor sem ha az én és a családom élete is múlna rajta pl. egy honvédõ háború esetén.Ezek szerint õ egy gyáva és hazaáruló téveszmét követ,mert nem küzdene a hazájáért ha a szükség úgy kivánná. Mert szerinte ha az ember úgysem lõné le az ellenséget mert szerint "genetikailag kódolva" van benne az hogy ne öljön,úgy az ellenség sem fog rá lõni. Kérdem én akkor hogy a háborúkban az emberek csak végelgyengülésben szoktak meghalni,vagy mire kell vélni a véres csatákat,kinzásokat,népirtásokat és az emberek természetes harci kedvét, ami minden férfiban benne van. Az õ állitását semmi sem igazolja,sem a tények, sem az emberek véleménye, mert szegény szerencsétlen nagy pacifista és azt hiszi hogy ha õ nem bántana senkit soha,akkor az összes ember is igy tesz.e gy álomvilágban él és nem képes felfogni a valóságot.Hogy az ember erõszakos,fõleg egy hosszú békés korszak után mint ez is amiben most élünk,és fõleg ha egyre rosszabbul mennek a világ dolgai,amik egyre inkább nyilvánvalóak.
10/10
hap9 2010 jún. 02. - 12:36:49 10/10 Előzmény Álmos97
(128/179)
nekem a kedvenceim:
- Guarnere
- Perconte
- Luz
10/10
Álmos97 2010 máj. 19. - 20:09:21 10/10 Előzmény hap9
(127/179)
ez egy nagyon jó film!!!!!!!!!!!
kedvenc szereplõim:
-Sobel százados:)
-Luz(hangutánzó)
-Winters
-O'Keef(utólsó 2 részben)
-Roe doki

Aki szereti filmet, szerezze be és olvass el a könyvet, mert nagyon jó!!!!!!44
10/10
hap9 2010 máj. 15. - 11:18:58 10/10
(126/179)
Életem legnagyobb moziélménye, akárhányszor végignézem. Nagyon hamar szerethetõ karakterek vannak. Mindegyiket bírom valamiért. Az utolsó két részt sosem szeretem megnézni, mert tudom, hogy mindjárt vége. ettõl függetlenül, nagyon jók azok is. A kedvencem talán az elsõ rész.
Ameliee 2010 máj. 05. - 22:20:13
(125/179)
Bejártam a helyszineiket - Bastogne, S. Marie du Mont, Carentan, Foy, Operation M. Garden - hidak NL - ha tehetitek, ti is... fantasztikus helyek. Pl Bastogne környéke élõ történelem - találkoztam egy idõs bácsival, aki amerikaiaknak magyarázott a E-Company egyik kis emlékmûjénél Foy mellett az erdõ fele és megmutatta a rókalyukakat.
CsomiTheKing 2010 márc. 09. - 18:19:52
(124/179)
Új elõzetes, ez már hosszabb ---> http://www.youtube.com/watch?v=Kpdf9HnEi6U&feature=related
CsomiTheKing 2010 márc. 09. - 18:14:30 Előzmény JACKAL89
(123/179)
Dehogynem, mivel én csináltam XD cím: X-ray dog - Ascend and Conquer
JACKAL89 2010 febr. 23. - 20:19:33 Előzmény CsomiTheKing
(122/179)
Nem tudod mi a címe annak a zenének, ami az elõzetes alatt megy?
CsomiTheKing 2010 febr. 18. - 19:43:23
(121/179)
Bocs elõbb elszúrtam, ez az elõzetes:)
The Pacific - A hõs alakulat magyar elõzetes http://www.youtube.com/watch?v=heSBxVDX_dw Március 15
CsomiTheKing 2010 febr. 18. - 19:41:57 Előzmény k.tomi95
(120/179)
The Pacific - A hõs alakulat magyar elõzetese
http://pacific.hbo.hu/#/Interju2 Március 15 -tõl a HBO mûsorán ;)