merkel 2014 ápr. 26. - 21:28:47
(158/178)
Jó sorozat, csak ne a gyõztesek propagandájára épülne. A németek en bloc gonoszak, ki is mondják a filmben. És az amerikai katonák sokkal jobbak, mint a németek, pedig ez bizony nem így volt. Rengeteg szövetséges katona halt meg azon a hadszíntéren, pedig hatalmas túlerõben és légifölényben voltak. Még egy koncentrációs tábor felszabadításának is szemtanúi lehetünk, és a kedves amerikai katonák a német civileket kényszerítik a hullák eltemetésére. Megnéznék egyszer egy történelmileg helytálló filmet is, ami mondjuk nem a németeket állítja be gonosznak, hanem a sokkal több embert meggyilkoló szovjeteket és szövetségeseket.
T42 2014 márc. 19. - 23:46:30 Előzmény Hematit
(157/178)
Elhunyt Bill Guarnere is...azt hiszem õ volt az utolsó.
10/10
Hematit 2014 febr. 26. - 20:40:54 10/10
(156/178)
Az elõbb még ezt szerettem volna Nektek betenni:
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/C7GL0fapKGI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



vagy ez:http://www.youtube.com/watch?v=C7GL0fapKGI
10/10
Hematit 2014 febr. 26. - 20:32:00 10/10
(155/178)
A KEDVENCEM! Nagyon jó sorozat! Már olyan sokszor láttam,hogy a Guiness könyvbe is bekerülhetnék! :) Az egyik Karácsonyra megkaptam a Gyermekeimtõl az eredti fém díszdobozos dvd-ket (10 db.),aminek nagyon örültem és féltve õrzök. Természetesen csak ajánlani tudom,mindenkinek!
Sajnos, Richard D. Winters 2011.01.02-a óta már nincs velünk.
Richard D. Winters az egyik legbecsületesebb amerikai háborús hõs volt.
A filmben Damian Lewis szinész személyesíti meg.
Richard Winters a II. világháború idején: kép
10/10
Viktor6665 2013 nov. 13. - 23:13:05 10/10
(154/178)
Nagyszerû sorozat!
Sz Peter 2013 szept. 05. - 12:28:59
(153/178)
Azért nem kell ennyire felkapni a vizet. ;)

Végül is a 101-es akkoriban elit alakulatnak számított!
piskóta007 2013 szept. 05. - 11:24:04
(152/178)
Elit alakulat? Hogy lett Elit alakulat a Band of Brothers angol címbõl? Látta egyáltalán az a filmet, aki ezt a f**t adta neki? Az eredeti címben benne van a bajtársiasság, az összetartozás, az hogy valami örökké összeköti õket, ellenben az Elit alakulat mocskos akciós, hõsõs jelentésével...

Remélem a címadó nem dolgozik már a szakmában...
bings1 2013 ápr. 13. - 21:10:12 Előzmény molnibalage
(151/178)
Az egyik legnagyobb film!
Nem lehet megunni!!

http://youtu.be/GkSFRGEsn4U
molnibalage 2013 márc. 20. - 20:15:02 Előzmény pumika96
(150/178)
Sajnos a The Pacific sorozatot szerintem irtózatosan elbarmolták és nagyon sokan osztották ez a véleményemet. Képtelen voltam végignézni, valahol az 5. vagy 6. rész táján feladtam. Dögunalmas volt. 5 rész alatt a fõszereplõk nevét képtelen voltam megjegyezni, ami mutatja, hogy mennyire lett acélos a történet és a karakterek. A BoB szereplõi közül álmomból felverve is felsorolok legalább egy szakasznyit... :)
10/10
czky78 2012 aug. 01. - 21:23:11 10/10
(149/178)
Most néztem végig 3x-ra. Most is szuper volt.
Megy is rá a 10/10. :)
10/10
pumika96 2012 júl. 23. - 22:17:33 10/10 Előzmény enzyme
(148/178)
Legjobb háborús sorozat/film a Hõs alakulat mellett mindkettõt már legalább 4x néztem végig és még mindig élvezhetõ, teszem hozzá ritkán látok olyan értékelést a port.hu ahol 9.8 az átlag... nekem 10/10
10/10
enzyme 2012 jan. 17. - 01:36:56 10/10
(147/178)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz... az biztos, hogy az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam, de a maga kategóriájában számomra a legjobb. Jól össze lett rakva, minden rész szinte másról szól, más a mondanivalóval. Az elsõ résztõl az utolsóig lekötött, pedig az utolsó részekben már "vége" a háborúnak, mégis végig érdekes. Aki szereti a történelmet annak pedig különösen ajánlom... Kötelezõ darab ;) 10/10
10/10
Rooppee 2011 szept. 12. - 23:59:21 10/10
(146/178)
Imádom ezt a sorozatot! Anno még Viasat6on láttam elõször aszthiszem,most töltöttem le napokban és néztem meg újra!
A film, azene a színészek,és a veterán katonák hozzászólásai az epizódok elején, az leírhatatlan,ahogy az ember megpróbál bele gondolni: " te jó ég ezek az emberek valóbán átéltek mindazt amit itt láttam"!!!
belõlem ezt hozta ki:)
10/10
Peppo 2011 jún. 09. - 22:44:02
(145/178)
Az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Tökéletesen van felépítve, még az utolsó részek is jók, pedig ott már alig van harc.

A látvány abszolút rendben van, sorozathoz képest különösen. A karakterek jók, meg lehet szeretni õket, a sztori is nagyon jól van felépítve, talán azért, mert a legjobb forgatókönyvíró, az élet írta. Az alakításokkal sincs probléma, a szinkron viszont néhány helyen el van rontva.

Tetszett, hogy némely részeket a század egy-egy tagjának szemszögébõl mutattak be. Ezzel mutatva be olyan szereplõket (pl. a doki), akiknek egyébként nem sok jelenet jutott, pedig õk is fontos tagjai voltak a csapatnak. Ez már az Apollo programról készített sorozatban is tetszett, persze az is HBO meg Tom Hanks.

Mostanában rászoktam az HBO-s sorozatokra, de nem hiszem, hogy magyarázatra szorul. Az elit alakulatot fél év alatt már másodszor néztem végig, annyira bejött. A Pacific egy kicsit gyengébbre sikerült, sajnos érezni a rókabõr szagát, de attól még az is színvonalas sorozat volt, nem bántam meg, hogy végignéztem. Remélem, még sok hasonló alkotást láthatunk a jövõben!

Nálam egyértelmûen 10/10. Ha lesz végre idõm, a könyvet is elolvasom. Már megvan, de most a suli fontosabb. :(
10/10
Anti12 2011 máj. 06. - 21:24:19 10/10 Előzmény agika95
(144/178)
***Spoiler***

Nos a sorozat alatt rengetegen meghalnak,a századból nem sok eredeti arc marad a végére.A legvégén nem halnak meg sokan,csupán pár igen értelmetlen halál,illetve sérülés van.Winters nem halálozik el,pár hozzászólással elõbb is írtam hogy "Richard D. Winters 2011. január 2-án elhunyt.Nyugodjon békében." Tehát a film végén nem halhat meg. :)
agika95 2011 máj. 04. - 21:34:04
(143/178)
Szeretném kérdezni,hogy a sorozat végén sokan meghalnak? ( legfõképp Winters érdekel )
10/10
negritos 2011 febr. 10. - 23:31:40 10/10
(142/178)
a sólyom végveszélyben a harmadik
10/10
negritos 2011 febr. 10. - 23:30:10 10/10 Előzmény aniknight
(141/178)
hali

szerintem az elit alakulat a világ legjobb háborús és egyáltalán a legvalódibb katonai filmje amit 2011 febr. 9-ig a világon forgattak. Aki volt katona az sejti, hogy miért......de csak hajszálnyit azok is(a kötelékekrõl beszélek, illetve írok) az elit alakulat szülõje a ryan közelgény megmentése a második, de messze lemaradva. a ryanban csak a technikai újítások és a spielberg álmotta-alkotta partaszállás maga oscar díj. az összes töbi mese.(mármint film)
csaboci 2011 febr. 06. - 17:20:55
(140/178)
és a Chuk Norrisonos filmek???:D

a Remangeni híd vagy az angliai csatát kihagytátok:)

de h mondjak valamit ...a hõsök is azért lettek azok mert csodával határos módon túléltek mindent...és az h valakit nem talált el egy profi lövészt igen is él lehet fogadni...
offtopic
wukovsky 2011 jan. 25. - 09:27:24 Előzmény aniknight
(139/178)
Pearl Harbor: nem láttam, és soha nem is fogom megnézni, így igazán nem tudok nyilatkozni, de a történet alapból 0. A színészi játékról nem tudok nyilatkozni, de nekem nem jött be soha Ben Affleck játéka.

A történet alapból gáz, és engem dûhít, hogy ilyen formában hozzá mertek nyúlni, az egyik legnagyobb pofára esésükhõz, ráadásul olyan dolgokkal a háttérben, hogy az anyahajókat tudatosan kivonták a térségbõl, és csak a felesleges, és potolható csatahajókat hagyták ott, valamit tudtak a támadásról, de nem riadoztattak, mert ez a támadás kellett ahhoz, hogy az amerikai nép be akarjon lépni a háborúban. Egyszerûen Roosewelt feláldozta pearl harbort, hogy beléphessen a háborúba.

Undorító ezek után, hogy meghamísítják a történeltem, és Ben Afflek felszáll, és öli a japánokat. (valóban felszált két gép, csak a hegyekbõl). Aztán pedig öli a németeket. Nem is volt 42-ben még amerikai angliában.

Gáz film, és akinek ez tetszik a legjobban, az ne tartsa magát háborús film rajongónak.

Elit alakulat pazar minden része, nem értem hogy hogy nem 40 pont.

Ryan közlegény megmentése: Rasszistább film, mint a németek valaha is voltak. Ugyanis a partra szálló katonák közel harmada afro amerikai volt, látott valaki valaha is egy db büdös niggert a katonák között. Valamint annyi tigris tünik fel, amennyi a német hadseregnek az összes frontot együtt véve sem volt soha.

Az a rész viszont, amikor Vin Diesel az összes, közöttük a Genfi egyezményt is durván megszegve agyon lõvi a magát megadó német katonát, azzal viccelõdve, hgoy csak azt mutatta, hogy nézd tiszta a kezem, nagyon tetszett, mert megmutatta, hogy milyen brútális, és primitív is volt johhny, az amerikai kiskatona texasbóóóóó, vagy árkánzásbóóóóó!!!!

Amúgy nem a harmadik helyezett.

A fegyverek szava: Soso, kicsit ez is pofátlanság, hgoy elõször kiírtjuk az öslakosokat, aztán meg öket használjuk a dekodoláshoz, és a háború végeztével ugyan úgy vissza basszuk õket a rezervátumba :$

Ellenség a kapuknál: Valamilyen szinten jó, azt leszámítva, hogy a film végére olyan érzésed van, hogy az oroszok a jók, sõt jobbak, mint a németek, mert azok velejéig romlottak, és gonoszak. Hogy is kezdõdik a film, aki vissza fordul, azt lelöjjük, az nem baj, hogy nincs puskád, vagy lõszered, elõre. Hmmm, érdekes.

És hogyan végzõdik. Lelövi a kisfiút. Milyen kisfiút, kérdem én, az egy katona volt. Szólt neki, hogy ne legyél ott, ne gyere oda, szólt, oda ment, igen, mert katonásdit játszott, hát ha katonásdit akarsz játszani, akkor játszunk. Egy könycseppet sem hullattam a mocskos kis kommunistájáért.

De kicist az értékrendeket továbbra is eltolta a film, az oroszok nem voltak jó fiúk. Szóval hiteltelen a film, amúgy viszont jó.

Solyóm végveszélyben, üdítõ volt, hogy vietnám és a 2vh után másról is tudnak filmet csinálni. Leges legjobb volt, amikor a fasz kis orlando bloom kiesik a gépbõl, végre egy neki való szerep, ahol idiótát játszik. A filmben nincs klisés hõsködés, a helikopterhez tényleg lement a két lõvész, oda vesztek, és posztomus megkapták a medal of honort. Kiválló film.

Katonák voltunk: Gáz a film. Mel Gibson helyében nekem nem lett volna pofám elkészíteni, úgyanis anno a család azért költözött át ausztráliába, hogy a gibson fiuknak ne kelljen bevonulni vietnamba, erre meg Õ az egyik legnagyobb hõs. Pffffff. Amúgy jó lenne a film, de ennek a háttér infónak a tudatában :$

A becstelen brigantiknak melyik része a háborús film ?????

Az, hogy 2 vh-s környezetben játszodik, az egy dolog, de egyáltalán nem háborús film.

szahara alatt a james belushi-ra, vagy a humprey bogartosra gondolsz ? :$

Hõs alakulat: Önmagában nagyon jó lett volna, de az elit alakulat fényében, nem éri el a 30 pontot szerintem :$

Flyboys: sajnos nem láttam.

A híd túl messze van: Te Úr Isten!!!!!!!!!!!! Az a jelenet elõtted van, amikor a kiválóan képzet német katona a végén, magaslatról a hídon rálõ robert redfordra, akit nem talál el, majd az hasra vetõdik, és csipõbõl lelõvi a németet!!!!!!!!!!! Egy ilyen filmre 30 pont????????????

A kelly hõsei akkor viszont 50, ha ez 30!!!!!!!!

És hol marad a halál ötven órája, és a piszkos 12??????

A halál 50 órája, piszkos 12 és kelly hõsei minden idõk legjobb 2vh filmjei.

Öszintén szólva az én értékrendemben elég gáz a listád, és emelett nem tudtam szó nélkül elmenni !!!!!!!