Téma: Az elítélt

kaloz14 2008 dec. 30. - 13:09:02 Előzmény kaloz14
(46/126)
Nagyon jó film! Újabb tabu témákat döngetõ alkotás! Az pedig kész csoda, hogy amerkai hálivudirudi filmben néger is lehet negatív szereplõ. Idegeket marcangolóan van bemutatva az is, amikor a börtönben sínylõdõ férjét megvárja-e a felesége, vagy lelépjen - ahogy az anyós szeretné. A hûség és kitartás szakítópróbája ez.



Élethû kép a börtönön belüli klikkektrõl, amik faji alapon választódnak ki (a Discovery-n pont ezt mutatták be).



Stephen Dorff eddigi legjobb alakítását mutatta. Val Kilmerrõl csak ugyanezt tudom elmondani.
kaloz14 2008 dec. 30. - 12:27:16
(45/126)
Nagyon jó film! Újabb tabu témákat döngetõ alkotás! Az pedig kész csoda, hogy amerkai hálivudirudi filmben néger is lehet negatív szereplõ.

http://www.joblo.com/images_arrownews/felon_harold.jpg

Élethû kép a börtönön belüli klikkektrõl, amik faji alapon választódnak ki (a Discovery-n pont ezt mutatták be).

http://www.hardnutdvdandbooks.com/images/uploads/aryan_brother.jpg

Stephen Dorff eddigi legjobb alakítását mutatta. Val Kilmerrõl csak ugyanezt tudom elmondani.

http://www.joblo.com/images_arrownews/felon_kilmer.jpg
6/10
myatom 2008 dec. 30. - 10:56:04 6/10
(44/126)
Nyomasztó film, de mesteri kivitelezésben, percnyi lankadás nélkül. Leginkább a forgatókönyvet és rendezést emelném ki, de a figurák, és az õket formáló színészek is minden dícséretet megérdemelnek. Racionális énem nehezen tudja bevenni, hogy ilyen gladiátoroskodás létezhet, de kizárni sem tudnám teljesen.

!!!! S P O I L E R !!!!

Ami nekem nagyon nem tetszett az a nyitó buszjelenet, amikor a bajszos megöli az egyik fickót. Miért kell hozzá kés? Ha kell kés, miért nem rejtik aztán semleges helyre, miért kell a balhét elvinnie egy zöldfülünek, sokkal nagyobb kockázattal minden résztvevõ számára? Aztán a késõbbiekben Jacksonos leszámolás alapjának is ez az eset lesz a kiindulópontja, megint csak eléggé kevéssé hihetõen.
Persze lehet azt mondani, hogy így 'könnyebb' megmutatni ki a Jani; kinek van kése, ki mekkora rizikót bír el, csak épp nekem mindez hihetetlen/hiteltelen. Szóval az egésznek a megalapozása/alábástyázása, szerintem, némileg ingatag. Ezen még lehetett volna finomítani, dolgozni.
miaoni 2008 dec. 29. - 22:16:05 Előzmény Ze74
(43/126)
Jól volt, kis betekintés a börtöni életbe(amit nehezen hiszek azért)
7/10
Ze74 2008 dec. 26. - 09:14:04 7/10
(42/126)
Egész jó börtönös film,de azért az etalon Remény Rabjai-tol még messze van ezért csak (7).
10/10
Kendy 2008 dec. 08. - 00:17:08 10/10
(41/126)
Ebben a pillanatban néztem meg a filmet!
Nekem nagyon nagyon tetszett!
Igazán realisztikus és drámai.
Erõszakos film de ami igazán bejött nekem az,hogy a movie tele van antihõsõkkel.
DE legalább van a filmben 3 szimpatikus figura akivel együtt lehet érezni.
A héten sok erõszakos,kemény filmet láttam de azokban pl csak negatív figurák voltak.
Kõkemény gengszeterek vagy pl huligánok akikkel nem nagyon lehet azonosulni.
A kamera mozgása is csak megerõsití azt,hogy ez story bármikor bárkivel megeshet
Szuper film!
Aki szereti az igazán kemény amerikai börtönéletrõl szóló filmeket tutti tetszeni fog neki.
Sacamura 2008 nov. 24. - 23:45:57
(40/126)
Egész jó film. Talán 8-8,5/10. A Remény rabjaitól messze elmarad. Az 11/10 és nálam a dobogó tetején van. Az utolsó erõd se rossz. Ebben talán hiányoltam az izgalmas fordulatokat, de ennek ellenére nagyon tetszett.
wirtha 2008 nov. 08. - 22:34:56
(39/126)
Tetszett.
Nem túl hatásvadász, mégis megrázó. ötös.
a filozófia amit közvetít tán kicsit kiforratlan.
9/10
King Diamond 2008 nov. 07. - 23:46:54 9/10
(38/126)
Most néztem meg a filmet. Azt kaptam, amire vártam. A sztori jó volt, a szereplõk is, fõleg Val Kilmer. Az izgalommal sem volt gond, bár talán még egy kicsivel megspékelhették volna.
9/10
lacee83 2008 nov. 07. - 23:12:43
(37/126)
Nagyon jó film, végig izgalmas volt ami nem mondható el sok filmrõl mostanában amelyeket láttam. Igaz ez inkább B kategóriás a stáblista és a forgatókönyv alapján ennek ellenére emlékezetesre sikerült. Val Kilmert elég nehéz felismerni ebben a szerepben nem tudtam volna elképzelni. Nem csak a szakáll miatt ami egyenesen gáz, hanem meg is hízott eléggé. Az elitélt felesége is ismerõs volt persze eszembe nem jutott h a Vegasi vakációban õ volt a kis Griswold lány, még mindig bájos:-)
Vannak jó börtönös filmek ez tény és számomra ez erõsen az élen van persze holtversenyben a jobbakkal (Remény rabja, Halálsoron a teljesség igénye nélkül). Ha a nézõ megpróbál azonosulni a fõszereplõvel elképzelni h milyen lenne a helyében lenni hátborzongató az biztos.
10/8
Laccaa 2008 nov. 06. - 11:20:09
(36/126)
Azért ezzel vitatkoznék :)
Én elsõ hejre biztos h beraknám a Remény rabjait...
Aki látta, tudja, hogy mirõl beszélek!
Detechtor 2008 okt. 30. - 19:12:39
(35/126)
Zseniálisan jó film!
Egy vérbeli dráma, valódi mondanivalóval, olyan környezetben, ahol az ember nagy nehézségek árán tud csak ember maradni. A színészek meg amilyen ismeretlenek, olyan kiválóak (Val Kilmert fel se ismertem, csak a stáblista után esett le, durván néz ki :)
Sky87 2008 okt. 24. - 14:38:20
(34/126)
Rettentõ jó film, csak nyertem azzal, hogy megnéztem!
khekkkkkk 2008 okt. 23. - 14:15:38
(33/126)
Nagyon sok ( túl sok ) pozitívat írtatok a filmrõl, ezért talán felfokozott várakozással néztem.
Csalódtam. A fõszereplõ férfi már megjelenésében, karizmatikájában is nagyon gyenge.
A börtönjelenetek nem igazán jöttek át, az egyetlen - a történet szempontjából lényegtelen - az a börtönlázadás volt, az a pár villantás nagyon jó volt.
A négereknek, spanyolajkúaknak nem igazán volt jelleme, karaktere, semmi olyan, amirõl emlékezetes maradna.
A történet az nem volt rossz, kár , h mindig amerikaias happy end van, nem biztos, h mindig ez a jó.
szóval nekem csak 7/10
khekkkkkk 2008 okt. 23. - 14:10:08
(32/126)
Nagyon sok ( túl sok ) pozitívat írtatok a filmrõl, ezért talán felfokozott várakozással néztem.
Csalódtam. A fõszereplõ férfi már megjelenésében, karizmatikájában is nagyon gyenge.
A börtönjelenetek nem igazán jöttek át, az egyetlen - a történet szempontjából lényegtelen - az a börtönlázadás volt, az a pár villantás nagyon jó volt.
A négereknek, spanyolajkúaknak nem igazán volt jelleme, karaktere, semmi olyan, amirõl emlékezetes maradna.
A történet az nem volt rossz, kár , h mindig amerikaias happy end van, nem biztos, h mindig ez a jó.
szóval nekem csak 7/10
monnci 2008 okt. 14. - 20:01:12
(31/126)
Sztem nagyon jó film, a színészek is jók benne, és nem is unalmas...:)
Szal teccett..:))))
offtopic
blackman 2008 okt. 13. - 13:30:07
(30/126)
DE NEM ÉRDEKEL SENKIT HOGY HONNAN SZEDTED LE!!! MODIK TISZTOGATÁS KELLENE,DE GYORSAN!!!!
7/10
Sárkányölõ 2008 okt. 12. - 21:49:45 7/10
(29/126)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. A szinészek jók voltak, a történet se volt a szokványos, drámai jelenetekkel tele volt. De azért erõsen amerikaiasra sikerült és ezt nem pozitív értelemben írom. A szokatlansága miatt viszont erõsebb poztitív hatása van.
ricsi84 2008 okt. 12. - 19:54:39 Előzmény horvdavid
(28/126)
háát igen ez egy jó film! Sok börtönös filmet láttam,de ez valahogy más,jó a történet stb.10/10
10/10
horvdavid 2008 okt. 10. - 19:56:52 10/10
(27/126)
Nagyon komoly.Nekem tetszett.Utóbbi idõk legjobb börtönfilmje,szerintem. 10/10