Téma: Az elítélt

10/10
Balivet6 2008 szept. 25. - 05:09:11 10/10
(6/126)
ez egy nagyon jó film... mindenkinek ajánlom! :)
10/10
Ezredess 2008 szept. 19. - 10:45:24 10/10 Előzmény NovakX5
(5/126)
teljesen igazad van. Teljesen átjön a filmnek az érzelmi oldala és elszorul a torkod több jelenetnél. Hatásos volt úgy hogy nem voltak benne hatásvadász jelenetek. Színtisztán az emberi szeretetrõl szól a film. A börtön környezet majdhogynem indiferens. Mindenkinek ajánlom aki nem egy buta "börtön" filmre vágyik.
10/10
NovakX5 2008 szept. 09. - 19:32:28 10/10 Előzmény Redfield
(4/126)
Az ide év eddigi legjobb filmje nálam.
Én nem vagyok oda a börtönös filmekért, sem a verekedõs mozikért, de ez nem is errõl szól. Szerintem a film trailere nagyon el lett szúrva, egyáltalán nem arról szól, mint amit film mondani szeretne.
Iszonyatosan átérezhetõ a fõszereplõ helyzete. A film nézése során én teljesen beleéltem magam a helyzetébe. Annyira jó jelenetek vannak benne, melyek egy-két mondattal és ritkán látott kiváló színészi alakításokkal (gondolok itt pl a feleségére, aki látogatni jár hozzá) kivételesen jól mutatnak be helyzeteket. Nem egy jelenetnél összeszorult a torkom.
Kiváló alkotás, és (szerencsére) egyáltalán nem a trailerbõl kikövetkeztethetõ dolgokról szól, hanem annál sokkal mélyebb, komolyabb mondanivalója van a filmnek.
Nálam 10/10.
Redfield 2008 szept. 07. - 18:58:14 Előzmény ultio
(3/126)
Jó film, kicsit mélyebb, és jól bemutatja a dolgokat. Nekem tetszett.
9/10
10/10
ultio 2008 szept. 03. - 11:45:18 10/10
(2/126)
Nekem nagyon bejött. Mondjuk én szeretem a börtönös filmeket.
10 pont.
blackman 2008 szept. 03. - 11:06:20
(1/126)
Ebben a témában láthattunk már hasonló filmeket,vagyis ilyen börtönbe túlélõset.Remélem ez jó lesz!

"Wade Porter, a szeretõ családapa, aki elõtt fényes jövõ áll, hirtelen mindent elveszít, amikor véletlenül megöli a rablót, aki betör az otthonába. A gyilkosságért elítélt Wade-nek a következõ három évet egy szigorított fegyintézetben kell eltöltenie, ahol a társadalmi szabályok többé nem érvényesek. Amikor közös cellába kényszerítik a hírhedt tömeggyilkossal, valamint el kell szenvednie a szadista börtönõr által levezényelt kínzásokat, Wade rájön, hogy élet-halál harcot kell vívnia a "legkeményebb elítélt" címért - csak így élheti túl a börtönt."

http://www.youtube.com/watch?v=Sr0zDhqfOVo