kybuck 2022 aug. 28. - 07:41:53 Előzmény Petrapetrus
(12/12)
Életrekelő múmiákról már ezer éve csinálnak filmeket (stílszerűen fogalmazva), ez csak egy – olcsó, közhelyes, gyatra – epizód volt eme filmek sorában, szóval remake-ről szó sincs, még ha a történet hasonló is a később elhíresült filmével.
Petrapetrus 2014 aug. 11. - 07:39:50
(11/12)
Nekem tegnap este volt elõször szerencsém ehhez a filmhez. Nekem is az elsõ gondolatom a Múmia címû film volt Brendan Fraserrel és Arnold Voslooval. Ekkor lestem meg az újságban, hogy mikori a produkció. Láttam, korábbi, mint az említett, híresebbik. Így azért már egy kicsit más szemmel néztem - megbocsájtóbban, bár kétségtelenül nem egy erõs darab. Alapvetõen sokkal jobbat is kihozhattak volna belõle, de szerintem kidolgozatlanra sikerült mind a cselekmény, mind a karakterek. Összecsapták, kicsit butuskán sült el, maradtak bennem kérdõjelek. És ezeken az sem segített, hogy Tony Curtis játszotta a "címszerepet".

Szerény véleményem szerint a legkisebb mértékben sem volt félelmetes, bár én anno a másik - ismertebb - filmtõl sem féltem. (pedig én meglehetõsen ijedõs vagyok, nem is preferálom, nézem a horrorfilmeket) Úgyhogy túlzás a 18-as, de talán még a 16-os karika is. Talán az egész filmben 15 olyan másodperc van, ami ijesztõbb, de olyan kevés ez, hogy akár ki is hagyhatták volna.

Az Arnoldos verzió nem véletlenül lett (sokkal) sikeresebb. Ott rendesen kidolgozták a sztorit és a szereplõk karaktere is teljesen jó, arról nem is beszélve, hogy az izgalom mellé kellõ ügyességgel csempészték oda a humort is.

Összességében egyszer meg lehetett nézni ezt a filmet, annyira nem rossz, mint amennyire itt az elõttem szólók leszólták, bár tény, hogy a 'remake' jobban sikerült. Nem annak az utánzásaként kell erre tekinteni, épp ellenkezõleg: mint elõdjére. Nem csak azért, mert így is van, hanem mert így azért élvezhetõbb a produkció.
7szünyü 2013 jún. 02. - 09:50:47
(10/12)
Ami Tony Curtist illeti, korántsem az egyetlen horrorfilm, amiben szerepel. Hattyúdal? Még számos filmet forgattak vele ez után is. Hogy dicsõ avagy dicstelen - ebben nem foglalok állást, mert nem láttam ezt az opuszt :)
kybuck 2011 okt. 08. - 03:42:01
(9/12)
Szegény Tony Curtis dicstelen hattyúdala volt ez a "horrornak" mondott szánalmas és kacagtató gagyi. Ehelyett inkább kertészkedett volna otthon békességben, a sikeres múlt emlékeivel. Sajna más színészek is ráléptek a méltatlan nyugdíjas hakni útjára: Al Pacino, Robert DeNiro, Jack Nicholson... kár értük.
2/10
StJust 2008 ápr. 07. - 14:51:08 2/10
(8/12)
Telepakolva klisékkel,gyenge sztori plusz tonikörtisz,hááát sz@r és kész!
petyutita 2008 ápr. 06. - 21:39:40 Előzmény pozsizsuzsi
(7/12)
Sz.r az egész csatorna.....
Wasabi,vasárnap este??-Szigorúan le kellene cserélni az RTL VEZETÖSÉGÉT!!
2/10
pozsizsuzsi 2008 febr. 20. - 12:57:44 2/10 Előzmény perry
(6/12)
Úgy van, bûn rossz. Pluszba, hogy a csatornánál maradjak, kéthetente leadják.
Mumminka 2008 febr. 16. - 16:23:18
(5/12)
nem lehetséges, hogy a film + begyûjti az összes lehetõ leggagyibb filmet? mert Tony Curtis mint horror szereplõ?
georgia57 2008 febr. 15. - 23:58:31 Előzmény gcsordas
(4/12)
elõbb készült de ettõl még nagyon gyengére sikeredett,a hires szinész sem a régi már ,nagyon lapusztult szegényke,inkább öreg cukrosbácsira emlékeztetett
gcsordas 2007 dec. 26. - 21:00:58
(3/12)
Szerintem pont a "nagy" mozifilm esetén használhattá ennek az alapsztoriját....már csak azért is, mert ez pár évvel korábban készült
nagyjudit2 2007 dec. 25. - 23:39:47
(2/12)
NEM LEHET ,HOGY A MÚMIA c. FILMRÕL AKARTÁK MINTÁZNI???
MERT ,HA IGEN AKKOR NEM SIKERÜLT!!!!!!!!
perry 2007 okt. 16. - 08:06:25
(1/12)
Láttam , nekem bûn rossz volt.