10/10
capt.nemo 2019 febr. 13. - 20:13:55 10/10 Előzmény Felhasznalo654
(103/163)
gosling nem feltétlenül a kedvencem, de elfogadom hogy a rendező mellette döntött. Amstrong biztos nem volt ennyire fapofa, de a színjátszás nem egzakt valami. ízlés- és egyénfüggő. ha gosling megoldotta egy-arccal, akkor mégis csak tud valamit. szerintem passzolt ide. (speciel nekem nem jön be az olyan, mint pl. robert de niro, amikor valami nagyon komplex drámai érzelmi reakciót eljátszik és az arcán az izmok és a ráncok elkezdenek hullámozni mint a tenger, hogy a vak is jól lássa hogy ő most aztán micsoda tipródásokon megy keresztül.)
10/10
capt.nemo 2019 febr. 13. - 20:12:26 10/10 Előzmény elemes
(102/163)
nyilván én is elnéztem volna részletekbe menőleg az egészet, de 2órába bajos mindent bele sűríteni. szerintem jó hogy nem Apollo 13-as módon lett megcsinálva. van elég ismeretterjesztő és műszaki kunsztokra koncentráló film a témában, aki arra vágyik, és egy tv sorozat is 1996-ból. nekem tetszett hogy itt Amstrong volt a fókuszban, mint kvázi hétköznapi ember, és a film remekül érzékelteti, hogy milyen extrémnyomasztó lehetett egy ilyen húzós küldetés sikere (dollármillárdos projekt, sok ezer ember erőfeszítése és munkája) és minden terhe rajta koncentrálódik, elméleti (lásd a cirka 600 oldalas beveztő anyag az órán :D ) és fizikai tortúrák mellett, a lelki komplikációk (a lánya halála, a kollegái elvesztése), át a politikusok/sajtó/nagyközönség baromságain túl az érzelmi élete (családi feszültségek, a felesége kvázi már temette, mert kb. biztosra vette hogy ha eddig meg is úszta, akkor ebbe a holdraszállósdiba már tuti biztos beledöglik :)) ). szóval kőkeményen és meredeken kapta az ívet minden oldalról ezerrel, és így hozta ezt teljesítményt és profizmust.
10/10
capt.nemo 2019 febr. 13. - 20:07:02 10/10
(101/163)
nyilván h. akkor villan fel, különben a sok hülyének nem esne le hogy mire utal a cím. (elvégre Amstrong nem mindenben volt az első ember :))

szerintem te is maradj a star trek-nél ha "űrfilmre" vágysz.
3/10
Felhasznalo654 2019 febr. 13. - 18:57:54 3/10 Előzmény capt.nemo
(100/163)
Ne beszélj már ostobaságokat!
Belinkelsz egy trailert, amiben kb. 4-1 arányban vannak az űrutazással és NASA-val kapcsolatos jelenetek az egyéb jelenetekkel szemben, majd ezzel akarod alátámasztani az ellenkezőjét...no comment.
A cím pedig nagyon is a Holdra szállásra utal, Az első ember (a Holdon), vagy szerinted Az első ember (akinek meghalt a lánya) / (morcos a felesége) / (aki egy arccal viszi végig a filmet)?
Ráadásul a trailerben is annál a jelenetnél villan fel a cím, amikor készül a Hold felszínére lépni, nem pedig, amikor pl.: a családját öleli, plusz a plakát is egyértelműen űr filmre utalóan van megcsinálva.

Ha pedig állításodnak megfelelően az emberről szól, akkor miért nem tudunk meg senkiről semmit? Nincsenek személyes célok, vágyak...stb., csak annyi, hogy megyünk a Holdra, de a hogyan viselik a kiképzést, milyen az asztronauták egymás közötti viszonya, hogyan oldják meg a problémákat és hasonlók 1-2 percben le vannak tudva, vagy meg sincsenek említve.

Írod, hogy a párnapos űrutazás felkészülési ideje több év, amivel egyet is értek, de akkor ezekből a felkészülő és problémamegoldó időszakokból miért csak pár pillanatot látni a filmben?
Egyet értek ,,elemes'' azon hozzászólásával, hogy sokkal több technológiai megoldást kellett volna felvázolni, tréningeket, meg úgy az egészet, hogy hogyan is állt össze minden, mire sikerült elindulniuk.

Arra nem emlékszem, hogy bárhol is ki lenne hangsúlyozva, hogy James R. Hansen - First Man: The Life of Neil A. Armstrong c. könyve alapján, akkor egyrészről miért kellene tudnom a film megnézése előtt, másrészről attól, hogy valami életrajzi film, többféleképpen lehet megközelíteni.
Hirtelen a ,,A leggyorsabb Indián'' jutott az eszembe, ami szintén életrajzi, de ott jól van összeállítva a film, az időmérőre és az arra való felkészülésre koncentrál, amit a cím is sugall.
10/10
elemes 2019 febr. 13. - 18:09:13 10/10 Előzmény capt.nemo
(99/163)
...szóval a súlypontban sokkal több műszaki dolgot is bemutathattak volna tudományos ismeretterjesztésként, és mivel szeretek hazabeszélni: a holdkomp kormányzását (láttunk egy sikertelen korai repülést, még azelőtt, hogy Kálmán Rudolf a kezébe vette volna a dolgot), meg az Apollo 11 repülése idején még csak félkész holdkompot (Pavlics Ferenc).

Szóval egy kicsit Apollo 13-asítva szerintem közönségebb film lehetett volna.

A drámai részek így is jók voltak.
10/10
elemes 2019 febr. 13. - 18:06:41 10/10 Előzmény capt.nemo
(98/163)
...hát az azért kétségtelenül a film hibája, hogy ha a közönséget leszűkíti azokra, akik előre tudják, hogy egy életrajzi filmre ülnek be.

NEKEM így is bejött mert 1. érdekel az űrhajózás 2. mérnök vagyok, és nagyra értékelem azt a mérnöki teljesítményt, amely a hatvanas évek technológiai színvonalán MEGTALÁLTA a megoldásokat a nehéz porblémákra.

de ez azért elég szűk réteg, szerintem
10/10
capt.nemo 2019 febr. 13. - 12:56:02 10/10 Előzmény Moonwalkr
(97/163)
amúgy ha megnézed a trailer #1-et, abban láthatod hogy leforgatták Amstrong házának kigyulladását is, nem tudni miért vágták ki.
10/10
capt.nemo 2019 febr. 13. - 12:47:58 10/10 Előzmény Felhasznalo654
(96/163)
a film címe nem véletlen nem a "A Holdraszállás" vagy "Apollo 11" stb. hanem: Az első ember. tehát az emberről szó, aki mellesleg elsőként járt a holdon. nem volt máshogy "begarangozva" nézd meg a trailert és számold meg mennyi űrjelenet van benne. https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=isBUSP5Q_YE (mellesleg a pár napos űrutazás töredéke a sokéves felkészülésnek.)

"A zsigeri, szubjektív krónika Neil Armstrong 1961 és 1969 közti időszakára koncentrál, és James R. Hansen (First Man: The Life of Neil A. Armstrong - is the official biography of Neil Armstrong) könyve alapján készült." tehát ez egy életrajzszerű film.

az miért a film hibája, ha te tájékozatlanul, teljesen más elvárásokkal ülsz le megnézni, és utána csalódsz fanyalogsz?? ha mondjuk a könyvvel való összevetés alapján lennél elégedetlen, azt megérteném.
3/10
Felhasznalo654 2019 febr. 12. - 18:51:55 3/10
(95/163)
Összességében csalódás volt a film, az űr jelenetek jók voltak, viszont ebből nem volt sok, az összes többi viszont erősen feledhető és unalmas. A film során nem ismerjük meg a karaktereket, az űrutazásról és a Holdra szállásról is csak minimális információt kapunk.
Elméletileg a Holdra szállásról szólna a film, legalábbis így volt beharangozva, ehelyett inkább a családi és emberi részt dolgozza fel, de azt is rosszul. Valahogy az egész megközelítés és a film szerkezete is rossz. Az érdekes, és/vagy néző/emberiség számára érdemleges részeket szinte teljesen félvállról veszi.

Bár biztos vagyok, hogy fog Oscar díjat kapni, de ez nem annak lesz köszönhető, hogy értékes film, hanem annak, hogy amerikaiakról és egy jeles eseményükről szól, de a mára már teljesen színvonaltalanná, és sokszor nevetséges szintre süllyedt oscar lévén vélhetőleg nem lesz olyan bosszantó.
10/10
elemes 2019 febr. 09. - 21:56:25 10/10 Előzmény Egon.ka
(93/163)
1968 december 24-én készült ez a fotó, amely néhány nappal később, amikor a filmet előhívták, bejárta a világsajtót, először a napilapok címlapján feketefehérben, aztán magazinokon színesben, képeslapokon, postabélyegeken. de már akkor, karácsony este, az űrhajósok tévékameráinak vibráló képén százmilliók láthatták az első földkeltét.
10/10
elemes 2019 febr. 09. - 21:44:31 10/10 Előzmény Egon.ka
(92/163)
szépen tételesen válaszolhatnék a hozzászólásodra ...
ha téged érdekelne. de tudom, hogy nem érdekel.
10/10
elemes 2019 febr. 09. - 21:30:00 10/10 Előzmény Egon.ka
(91/163)
"Sajnálom, hogy gimnáziumi fizikához hasonlítod a tudást a 1800-s évek 1900-s évek 2000-s évek a fizikai tudás folyamatosan változik, felülírják mindig az előzőt"

nem írják felül. kiegészítik. a newtoni fizika ma is pontosan az, mint 200 évvel ezelőtt volt.

persze ha egymilliárd kilométer per órát megközelítő sebességgel haladsz, akkor lehet észrevenni apró eltéréseket, erre találták ki (nem, nem Einstein) a speciális relativitáselméletet.

A föld körüli pályán keringő műholdakon picit másképpen járnak az atomórák, mint a föld felszínén. Az eltérés nem sok, de ha nem törődnénk az eltéréssel, akkor a GPS nagyon pontatlanul működne. Az általános relativitáselmélet alapján ki lehet számolni az eltéréseket.

A fotocella kapcsain mérhető feszültség érdekes módon nem függ a fény erősségétől -- függ viszont a fény színétől. Erre magyarázatot ad a kvantummechanika (és Einstein ezért kapott Nobeldíjat). stb.

"más a véleményem ezzel a holdra szállással kapcsolatban, ide hozni az oktatást fizikát"

hát kénytelen vagyok idehozni :)
nem az a baj, hogy nem tudod.
nem az a baj, hogy rosszul tudod.
az a baj, hogy elégedett vagy.

"csődtömeg vagyok" -- nem vagy csődtömeg.
a csődtömeg a magyar oktatási rendszer.
te az oktatási rendszer terméke vagy.

(nem hülyéztelek le.)
10/10
capt.nemo 2019 febr. 09. - 20:45:58 10/10 Előzmény Egon.ka
(90/163)
legalább olvasni tanulj meg rendesen. nem azt írtam hogy "dokumentált" hanem hogy dokumentál. és nem hülyéztem le senkit, bár nagy a kísértés.
Egon.ka 2019 febr. 09. - 19:52:55 Előzmény capt.nemo
(89/163)
Valóban olyan jó dokumentált a hold felszín? tegyél fel linket fotókat a rejtélyes túloldalról, ha már olyan jól dokumentált. Látogasd már meg NASA fotó adatbázisát!!!
Egon.ka 2019 febr. 09. - 19:22:29 Előzmény elemes
(88/163)
Sajnálom, hogy gimnáziumi fizikához hasonlítod a tudást a 1800-s évek 1900-s évek 2000-s évek a fizikai tudás folyamatosan változik, felülírják mindig az előzőt, pontosan a tudás bővülése kiterjedése az ami előre visz, akkor szerinted kvantum számítógép sem létezik, mert azt nem tanították a gimnáziumban legalábbis nekem. Ugyan már ez butaság, azért, mert más a véleményem ezzel a holdra szállással kapcsolatban, ide hozni az oktatást fizikát, meg hogy csődtömeg vagyok pontosan ezért írtam James Van Allen felfedezéséről lehet rajta gondolkodni, de lehülyézni a másikat ejnye ejnye.
Egon.ka 2019 febr. 09. - 18:51:19 Előzmény capt.nemo
(87/163)
Bocsi de azért én nem venném a bátorságot, hogy le hülyézzem a más véleményen lévőket. Azért a nagyhatalmak mit kockáztatnak meg... erről most ne nyissunk új lapot.
"Hiába próbálta meg leírni a dagály-apály jelenség fizikai felvetését, amit a Föld Nap körüli keringéséből próbált levezetni, az égitestek mozgásáról szóló elmélete szöges ellentétben állt az egyház tanításával. Ma van 385 éve, hogy Galileo Galilei olasz csillagász visszavonta állítását, miszerint a Föld kering a Nap körül." Szegény régen eretnek volt a maga idejében, azért majd ne sírj, ha kiderül, hogy mégse volt ember a holdon legalábbis 1969-n nem
2/10
Kensi Blye 2019 febr. 09. - 12:34:17 2/10
(86/163)
Csalódás számomra a film. Kétszer kezdtem el nézni másodszorra sikerült másfél óra után lekapcsolnom. Színészi játékok nagyon gyengék ...
10/10
elemes 2019 febr. 08. - 23:03:27 10/10 Előzmény Findzs
(85/163)
szerintem nagyon jól játszotta Armstrongot -- aki pont ilyen karakter volt. nagyon okos, nagoyn kötelességtudó.
10/10
elemes 2019 febr. 08. - 23:01:49 10/10 Előzmény k11zoltan
(84/163)
hát ha neked az emberiség kb legnagyobb projektje felejthető :)

(mi volt az a kis beletett dráma...?)