anonem 2016 febr. 21. - 06:22:14
(233/253)
Ez egy klisékbõl összeollózott,vontatott koppintás./ Ma ezeket nagyon el lehet adni ezek szerint./
Rebbeka 2016 febr. 20. - 23:20:45
(232/253)
Annyira jo ez a fil, hogy ma is ujra megnezem!
10/10
antikult 2015 aug. 27. - 13:49:09 10/10
(231/253)
Ha háttal ülsz a moziban, nem csoda ha semmit sem értesz a filmbõl. Fuss neki még párszor, de szembõl!
Rebbeka 2014 okt. 23. - 19:04:27
(230/253)
Nagyon orulok, hogy ismetlik, ez oriasi film.
Aithainon 2014 júl. 26. - 15:30:29 Előzmény wrossi
(229/253)
Kevés ilyen jó filmet láttam, ami ilyen mély nyomot hagyott volna bennem. Persze nincsenek benne óriásrobotok, szuperhõsök, stb, de olyan film, amit szívesen megnézek bármikor.
wrossi 2014 ápr. 22. - 21:35:39
(228/253)
Nem értem miért nem a távolabbi jövõbe helyezték ezt a történetet,az emberek nem szeretik ha a sötét jövõ árnyként vetül az életükre.Ha ezek a dolgok mondjuk úgy 200 év múlva történnek akkor az ember már nem veszi annyira magára és az írónak semmibe sem került volna átírni az évszámokat.
Régebben láttam a filmet,de nem hagyott mély nyomokat bennem.Az ilyen nem túl jó filmekbõl 7-8 év után már csak egy rossz érzés marad meg bennem ami arra emlékeztet,hogy ne álljak neki még egyszer.
cellasto 2014 ápr. 22. - 15:42:10
(227/253)
nagyon ritka,hogy félbehagyok egy filmet :)
bár még lehet egyszer rászánom magam :P
9/10
DonnaBella 2014 ápr. 22. - 14:16:40 9/10
(226/253)
Hát, ha nem nézted végig nehéz megítélni:-)
Mindenesetre jobban beleolvasgatva itt az elõttem szólók véleményébe, azzal értek egyet aki inkább a katasztrófafilm kategóriába sorolta.
Aki csak a bevándorlók gondját elemezgette pedig abszolút nincs képben, ugyanis egy hasonló "világégés" esetén- ami egyáltalán nem elképzelhetetlen a jövõben- ha polgárháborúk lesznek, ha a szegény fellázad a jól élõk ellen, ha ölnek és menekülnöd kell, akkor mindenki bevándorlónak fog számítani
aki menedéket keres egy biztonságosabb helyen, a filmben ez a hely történetesen Anglia, legalábbis egy darabig/átmenetileg…Nem azt kell figyelni ki mikor éppen
hogyan menekül meg vagy sem, a filmek többségében már csak ilyenek, vannak kiszámítható jelenetek,(akkor sem az a kategória mint mikor Rambo szalad a golyózáporban
és nem találják el) a gyermektelenség nagyon is jó "ötlet" és még csak nem is alaptalan szerintem, és pontosan ezért volt ütõs, mert nem valami képtelenség mint pl. a horrorfilmek vagy egyéb scifik hanem nagyon is valóságszaga van…(Sajnos. Hogy a valóság ilyen lehet.)
cellasto 2014 ápr. 22. - 10:30:51
(225/253)
én szeretem a "mi lenne ha"filmeket,de ez messze alulmúlta a várakozásaimat :/
9/10
DonnaBella 2014 ápr. 22. - 08:42:44 9/10
(224/253)
Nem volt ez olyan rossz film! Akik a romantikus/ kaland/ akció és vígjátékok szerelmesei azoknak nem ajánlom, nekik biztosan nem fog tetszeni.
De akik elgondolkodnak néha hogy mi történne ha a pénzvilág egyszer összeomlana, hogy talán tudatosan " mérgeznek" bennünket, vegyszerekkel,
adalékokkal, gyógyszerekkel és hogy mindez hova vezethet....na annak tetszeni fog! Csak nehogy valóra váljon a filmkészítõk víziója....
cellasto 2014 ápr. 21. - 22:22:38
(223/253)
én birom clive ovent,de ez a film botrányosan rossz.
kb 40 percet birtam belõle megnézni
offtopic
katica52 2014 ápr. 21. - 15:17:03
(222/253)
Micsoda közönséges stílust engednek itt meg maguknak némelyek, miközben olyan szofisztikált kifejezéseket is használnak, amiket csak szótárral lehet megérteni?!
Vajon kinek szánják megjegyzéseket és mit szólnak hozzá az oldal kezelõi?
1/10
Owl 2014 febr. 05. - 10:35:52 1/10
(221/253)
Nem egy jó film. A felvonultatott nagy nevek ellenére ez egy propagandafilm. Lényege, hogy ha az égegyadta világon semmi értéket nem találunk a bevándorlókban akik valójában gazdasági menekültek, hõzöngõ, jogokat követelõ terroristák, és ittlétüket még megindokolni se lehet, akkor is jók valamire, mert majd az egyik gyereket szül és ezzel megmenti a világot a kipusztulástól. Szülje meg Afrikában, mentse meg a világot ott!
3/10
emheni 2013 nov. 10. - 21:09:56 3/10 Előzmény biff
(220/253)
Kár volt megnéznem. Egy sz@r.
7/10
webulon 2013 okt. 23. - 11:46:05 7/10
(219/253)
...hát ez számomra nem egy remekmû..,- a sztori sem egy eszetlenül nagy durranás azért Cuarontól jobbat vártam volna..

tipikus sablonokkal tûzdelt mozi :
spoiler
Mindenki elesik ,- csak az európai kontinens pici selfje marad állva.
Tulajdonképpen ezt a folyamatot most is átéljük csak lassítva ,- Japán vagy az Eu demográfiai viszonyait ha megnézzük
ez a kép bontakozik ki.,- Ergó még valamely kétségbeesett igazság is lehet( ne ) a filmben,- de ez illúzió
A nagy fehér férfi meghasonul önmagával ,- s megmenti a rendszer ellenségét ..aki színes ..bla - bla ...egy tipikus holivudy klisé ...
Mindenki ellenség ,- Ne bíz senkiben - ez is tipikus halivudy klisé láttunk már ilyet -épp eleget ...szegény magára maradt fõhõs senkire nem számíthat..mindenki ellenség...eceterra -eceterra...
S végén persze a végkifejlet jön a szokásos armageddon ,- mindenki meghal aki számít..pluty....sõt még köd is van meg rettenetes sebességgel elzúgó repülõk meg távoli atom robbanás ....

spoiler vége

Nagyon naívul teszem fel a kérdést...mi a f.sz változik meg azzal a filmben ,hogy 1 nyomorult poronty a világ jött ? - se füle se farka ....semmi konklúzió ,-,hogy igen megvan a grál vagy akármilyen búbánatos világmegmentõ ökörség..,- szval még csak az sincs a filmben ,hogy a végére kisüt a nap ...eltellik 50-év s föld ismét egy ideális hely lesz telis - tele gyerekzsivajjal ..


Cuaron miatt kapott tõlem egy érdemtelen hetest
biff 2013 okt. 21. - 20:44:44 Előzmény kaloz14
(218/253)
"Egyetértek veled. Ilyen filmekbõl szoktat tipikus scifigagyit gyártani, ezúttal nem ezt láthattuk. Megfogott a film dokumentarista jellege, fõleg a kitörésnél volt jó a kamera. Néha bele is borzongtam, annyira reálisnak tûnt a közeljövõ ábrázolása. A vége tök nyitva, semmi nem oldódik meg, bármi lehet. Bravó, jó film."

"Ritka egy sz@r film.
Teljes káosz minden téren, totál értelmetlen baromság! Egy követhetetlen sodródás, idióta történettel. Ennél ezerszer értelmesebb lett volna valami történelmi filmet készíteni, ami tényeken alapul. A puttonyom tele van az ilyen betépett, drogos mûvésznek mondott, pancser barmokkal!!!"

hogy a jó égbe lehet két ilyen eltérõ vélemény (és vajon mi az igazság?:)), ez mindig kiakaszt:D:D:D:D
Hannibal Lecter 2013 okt. 21. - 17:36:23 Előzmény kaloz14
(217/253)
Annyi elõnye van a filmnek, hogy valós kérdésekkel foglalkozik. Olyan értelemben, hogy a beilleszkedésre egyre képtelenebb sokadik bevándorló generációk miként kerülnek olyan arányba, amely már megteremti a befogadó ország menetrendszerû önvédelmi mechanizmusát. A film egy olyan elképzelt (közel)jövõben játszódik, ahol szintén nem foglalkoztak a kérdéssel, ahogy jelenleg Európában se és a szélsõségesen nacionalista országok szépen "náci" szerû állapotba tolódnak a radikális helyzet radikális megoldása miatt. Ezért kizárólag Európa jelenlegi vezetõit terheli a felelõsség, ahogy a nácizmusért is az antantot terheli, mivel pontosan tudták, hogy hova fog vezetni a versaillesi és egyéb diktátumok hatása. Én simán eltudom képzelni, hogy lesznek olyan bevándorlókból álló csoportok, akik lehetõségeik miatt csak terrorizmusnak nevezhetõ módszerekkel harcolnak majd a bevándorlók tömegei miatt törvényszerûen fasizálódó országok kormányai ellen. Ha nagyon õszinte akarok lenni, akkor ez az egyik legvalószerûbb kimeneti lehetõsége azoknak a folyamatoknak, amik jelenleg Európában a lehetõ legrosszabb irányba haladnak. A legnagyobb gáz az egészben, hogy lehetne ellene tenni, de miért nem tesznek? Csak ki kellene rakni a megtelt táblát, ahogy az USA-ba is kirakták egy idõ után.
kaloz14 2013 szept. 07. - 21:24:34
(216/253)
Ritka egy sz@r film.
Teljes káosz minden téren, totál értelmetlen baromság! Egy követhetetlen sodródás, idióta történettel. Ennél ezerszer értelmesebb lett volna valami történelmi filmet készíteni, ami tényeken alapul. A puttonyom tele van az ilyen betépett, drogos mûvésznek mondott, pancser barmokkal!!!
StJust 2013 aug. 24. - 22:29:49 Előzmény DoctorMorreau
(215/253)
Egyetértek veled. Ilyen filmekbõl szoktat tipikus scifigagyit gyártani, ezúttal nem ezt láthattuk. Megfogott a film dokumentarista jellege, fõleg a kitörésnél volt jó a kamera. Néha bele is borzongtam, annyira reálisnak tûnt a közeljövõ ábrázolása. A vége tök nyitva, semmi nem oldódik meg, bármi lehet. Bravó, jó film.
7/10
cico'ka. 2013 aug. 19. - 22:46:09 7/10 Előzmény jerome86
(214/253)
Erre én is kiváncsi lettem volna, de csak találgattam.