Téma: Az esemény

wice 2008 jún. 20. - 11:34:03
(23/323)
a jelek egy briliansan rendezett kamaradrama volt, nagyszeru szineszi alakitasokkal, valodi feszultseggel, egy arnyalatnyit talan eroltetett csavarral. az esemeny ellenben mindent nelkulozott, amiben shyamalan korabban utanozhatatlanul jo volt. az alapszituacio felelmetesen buta, raadasul a rendezo feltetlenul szuksegesnek erzi, h legalabb otszor elmagyarazza nekunk, raadasul vmi penetransan rossz, a valosaggal koszonoviszonyban sem levo tudomanyos halandzsaval, a szereplokkel keptelenseg azonosulni, mintha papirbol kivagott figurak lennenek, a szineszek eletuk legrosszabb alakitasat nyujtjak (zooey pl minden elkepzelheto helyzetre pislogas nelkuli szemkidullesztessel reagal, wahlberg meg egyszeruen csak rossz), a feszultseg nulla, felesleges sok az explicit horrorjelenet, amik inkabb gyengitik, mint erositik az amugyis enyhen erdektelen hangulatot, a teljesen random oregasszonyos reszt meg aztan vegkepp nem tudom mire velni. valahol olvastam, h shyamalan valszleg semmilyen visszajelzest nem kapott senkitol a film keszitese kozben, mert csak igy lehetseges, h kepes volt bemeselni maganak, h "elertem, h az embereket borzongas fogja el a szelben hajladozo lombok lattan". nem, az nem borzongas volt, sajnos, hanem a jeges unalom.
Sugar!! 2008 jún. 20. - 11:33:30
(22/323)
A Lány a vízbennek SEM sikerült csattania, ezt akartam írni.
Sugar!! 2008 jún. 20. - 11:32:42
(21/323)
Sziasztok

Én tegnap láttam a filmet. Shyamalan rajongó vagyok, legalábbis a három csattanós filmjét nagyon szeretem. Hasonló vártam, de már a Lány a vízbennek sikerült csattannia. Az eseménynél az alapsztori szerintem fantasztikus és hátborzongató, fõleg ahogyan bemutatja az emberi kreativitást.
A vége viszont "klasszikus", és ez nem Shyamalan-os, ezért kicsit csalódás volt. Viszont mozikarfa-letépõs, betojós, elég jól sikerült jelenetek vannak benne.
Rajongók ne hagyják ki ;)
Elza Melinda 2008 jún. 19. - 23:19:19
(20/323)
Nem szeretnék itt károgni, de nagyon elszúrták ezt a filmet. Leginkább a Jelek c. filmhez tudnám hasonlítani. Akinek az nem tetszett, ez pláne nem fog. Nekem nagy csalódás volt. :(
szviktor 2008 jún. 19. - 21:32:44
(19/323)
Sziasztok!

Ma néztem meg a filmet! Nem mondom, hogy rossz, de nem is legjobb film. Maga az alaptörténet - szerintem - fantasztikus, de többet is ki lehetett volna hozni belõle! A végén meg teljesen meglepõdtem, nem ezt vártam. De elmegy!
10/10
kinsey 2008 jún. 19. - 18:28:18 10/10
(18/323)
Most jöttem róla a moziból!Én elfogult vagyok a rendezõ filmjeivel szemben mint azt már írtam!:)De ettõl függetlenül szerintem ez is jó!Érdekes egyveleg.Nálam 10/7
10/10
Rime 2008 jún. 14. - 22:24:38 10/10
(17/323)
Ezt,hogy lehet,hogy elmarad a "nagy Shyamalan feltámadás"...ne adjuk már írásba így elõre,jó?Minek ez a cinizmus?Mi van,ha többen lesznek akiknek tetszik?Te láttad?Nem láttad?Mások látták és abból meríted?Derék!Hagyd meg a temetést akkorra,ha tényleg lesz mit szerintem!Ezt javaslom!
Ne törjünk már pálcát olyan emberek munkája fölött aik már lehet,hogy alkottak maradandót!Eléggé névtelenek vagyunk mi ahhoz,hogy ezt így egyénileg eldöntsük!Deeeeeeee,lehet,hogy én látom rosszul!
Mindenesetre kíváncsi vagyok a filmre,megnézném,aztán vélekednék
9/10
enza 2008 jún. 14. - 21:58:54 9/10
(16/323)
hat... megneztem... nem rossz, de a vegetol kicsit tobbet vartam
Germinator 2008 jún. 14. - 11:14:48
(15/323)
Hm... nézem az IMDb-t meg a Rotten Tomatoes-t és nem éppen repesnek a filmtõl. Lehet, hogy elmarad a "nagy Shyamalan-feltámadás"?
4/10
Hörcsögg 2008 jún. 13. - 21:09:32 4/10
(14/323)
Hmm, amire gondolok az az, hogy valami vírus elszabadult valami gyárból, mint a Raccoon City belibõl, és ez az embereket ösztönös öngyilkosságra készteti. Persze ahogy láttam lesz egy ügyes bilógus meg még néhány ember, akik nehzéségek árán, de találnak megoldást, és leíllátják ezt a folyamatot.
Ha így lesz ahogy gondolom, akkor megértem, hogy a kritikusok miért húzzák le a filmet.
10/10
kinsey 2008 jún. 11. - 16:01:23 10/10
(13/323)
Nekem Shyamalan a kedvenc rendezõm!!Már nagyon várom ezt a filmet is!Amint nyomják premier elõtt már megyek is!Szerintem hatalmas lesz akárcsak A falu,és a Hatodik érzék!De a többi filmje is állat:)
7/10
Bru 2008 máj. 12. - 19:33:35 7/10
(12/323)
Nah kijött a 3. elõzetes is... és ez is nagyon jó lett!
http://www.freevlog.hu/video/12844.html
El se tudom mondani mennyire várom már a filmet! Hátborzongató! júni 19re már van programom! :D
Zajac 2008 máj. 12. - 14:04:36 Előzmény sipka
(11/323)
Jó kis filmnek ígérkezik a trailer tényleg jó.
Mustafaafat 2008 máj. 12. - 03:56:11
(10/323)
ja és remélem nem lesz olyan kellemetlen meglepetés legyen mint "lady in the water" meg "village".
Mustafaafat 2008 máj. 12. - 03:51:58 Előzmény sipka
(9/323)
oké. nekem pedig bejön. Épp ahogy beszél és jár az teszi õt különlegessé nem. Szerintem van stílusa és tehetséges.
sipka 2008 ápr. 28. - 21:48:49
(8/323)
Oké :) Végülis nem utálom annyira Mark Wahlberg-et, csak egyszerûen idegesít az a szögletes kis fejecskéje... Meg az arcmimikája... Meg a járása.... Meg ahogy beszél... De egyébként nincs bajom vele :DDD
Az "Olasz meló" címû filmje például tetszett :) (Bár nem a Marky gyerek miatt :P

UI: De szerintem nem vagyok egyedül ezzel az indokolatlan színész ellenszenvvel..
Biztos vagyok benne, hogy mások is éreznek ehhez hasonló jogtalan utálatot egy-egy aktor iránt, aki nem igazán szimpatikus a számára...
Nálam Mark Wahlberg-nek sikerült betöltenie ezt a (nem éppen hálás) helyet :P
Ez van :)
Zsütz 2008 ápr. 28. - 17:00:11
(7/323)
Különben ez olyan..... ÁÁáááh! miért nem lehet nálunk is péntek 13-án adni?? Poén lenne. Lett volna.
Zsütz 2008 ápr. 28. - 16:56:13 Előzmény sipka
(6/323)
Hééééééééé! :D Én NAGYON bírom Mark W. "búráját"! (persze csak színészileg... az ilyen pasikra szokták mondani, hogy földszintes...:D de színésznek nagyon bírom )
sipka 2008 ápr. 05. - 08:48:53
(5/323)
Már meg van a magyar címe, illetve a bemutatásának dátuma!!
Tehát az "Esemény" címû filmet június 19.-én fogják bemutatni.
Mûfaji meghatározása pedig a : sci-fi thriller.
Tehát valami olyasmire lehet számitani, mint a "Jelek", csak itt szabadabban mozoghatnak majd a szereplõk. (Tehát nem csak egy házban fog játszódni az egész film.)
Amúgy én bírom M. Night Shyamalan alkotásait :) (Bár az is igaz, hogy (majdnem) mindig egy kaptafára készülnek... Hiszen mindegyikben van egy ismeretlen, és egyben félelmetes tényezõ, ami miatt megváltozik az egész család élete.
De azért nem lehet azt mondani a mûveire hogy: unalmas. Engem (legalábbis) eddig mindegyik letudott kötni.. :)
Ezt a produktumot is nagyon várom, attól függetlenül, hogy Mark Wahlberg játsza a fõszerepet. (Mivel nem igazán kedvelem a "buráját".)
De úgy érzem, hogy felül tudok emelkedni ezen a zavaró "problémán", és majd megtudom tekinteni ezt a filmet anélkül, hogy ne obégassak a vászonra, miszerint: "MENJ A PICS#BA WAHLBERG!!!! :DDDDD
Zsütz 2008 márc. 18. - 16:02:08
(4/323)
Trailert nektek:
http://www.trailerfan.com/movie/the_happening/trailer

Ezek után most döntsük el: miért is csak dráma? Nekem inkább thriller erõsen.