Téma: Az esemény

vycab 2015 márc. 12. - 13:26:26
(303/323)
Nem volt rossz a film, rosszabbra számítottam a vélemények alapján. A vége tényleg ellaposodott kicsit, de számomra voltak benne izgalmas, sõt hátborzongató részek is. Persze mindenkinek más az ingerküszöbe :) A történet jó volt, nekem nagyon tetszett az ötlet, persze mint sok filmnél, ebbõl is jóval többet ki lehetett volna hozni, de azért nem bántam meg, hogy megnéztem. Szerintem 7/10
2/10
Hatnull 2010 2015 febr. 10. - 00:35:10 2/10 Előzmény Viktor6665
(302/323)
10/2
6/10
doktormacko1 2014 nov. 23. - 09:34:05 6/10
(301/323)
6 / 10 csatlakozom az elõttem szolóhoz. Jól indult , de elfogyott az ötlet és a lendület a végére . Reklámokkal megszakítva , még nehezebben nézhetõ a befejezés , ami számomra még érthetetlen is volt . Bár lehet , hogy ez az én hibám.
mushi 2014 nov. 23. - 00:26:00
(300/323)
bemásolnám olahmiki kommentjét, mert szóról szóra egyezik az én véleményemmel:
"Egy érdekes, nem megszokott, jó alapötletet sikerült egy darabig izgalmasan, rejtélyesen végigvinni, aztán a film utolsó harmadában szépen, ötletek híján, egyszerûen ellaposítani, és kurtán-furcsán befejezni, igazi, hihetõ, reális magyarázat nélkül, elvarratlan szálakkal.
Kár érte..."


valamint még annyit, hogy zooey deschanelt nem kéne ilyen komolyabb filmekbe beletenni, a szemmeregetés továbbra is inkább komikus, mint valóban rémült...
freek82 2014 ápr. 03. - 16:50:58
(299/323)
Azt gyanítom rossz helyre írtad pajti:D
Szóval én a The Event- Az esemény címû sorozat!-hoz kívántam kommentelni, ezek szerint nem sikerült:P
párdon
freek82 2014 ápr. 03. - 13:28:36
(298/323)
Tegnap este kezdtem el és már 5 részen vagyok túl(be kellett éjjel fejeznem mert ideiglenesen elfogytak a részeim:), de ma folytatom.

A jelenleg nézõs sorozataim közül egyik kedvenc lett, sok olyan kritikát olvastam netszerte, hogy a pilot jó aztán az azt követõ részek annyira gyengültek, hogy sokan kaszálták 3-4 rész után.Nekem a pilotot követõ részek is tetszettek annyira mint a nyitó epizód.
Egyetlen dolgot nem értek, lehet csak nem figyeltem vagy már túl késõ(korán) volt(hajnalig néztem), vagy csak egyszerûen késõbb fog kiderülni.

SPOILER
victoriáék amikor mentek kiirtani egy családot azzal az utasítással h mindenkit öljenek meg azok kik voltak?Ez késõbb derül majd ki?Ahol a csecsemõt életben hagyta titokban és magához vette.
Itt kicsit lankadó lehetett a figyelmem mert itt volt egy kis fonálvesztés.
6/10
Vadrenalin 2013 nov. 26. - 13:22:12 6/10 Előzmény f.orsi
(297/323)
Én kellemesen csalódtam azok után, hogy volt aki a Lány a vízben szintjéhez hasonlította. Az tényleg kegyetlenül unalmas volt, ez viszont egy egész friss kis pszicho-thriller, a könnyen emészthetõ fajtából, amit este sem olyan nagy gáz megnézni, mert nincsenek benne fekélyes kórságok, és nem álmodjuk tõle azt, hogy a szeretteink zombiként fognak ránk támadni. Az sem igaz, amit egyesek írtak, hogy hiányzik egy magyarázat a végérõl, szerintem tökéletesen egyértelmûvé teszi, hogy mi történt, még el is mondják a végén újra, amihez ugyan hozzáteszik még, hogy mi az egyetlen dolog, ami kétségessé teszi azt, de aztán rögtön a záróképben ezt a kétséget is elsöprik. Szóval nemhogy kétségek között hagynának, hanem talán még kicsit túl szájbarágós is. Nem állítom, hogy egy igazán nagy film lenne, de végülis egy újszerû, mondanivalót is hordozó, kicsit az átlagnál izgalmasabb film.
merkel 2013 nov. 20. - 21:35:42
(296/323)
A legeleje nagyon jó, de aztán fokozatosan egyre gyengébb. Pedig jó film is lehetett volna belõle. Annyira könnyû lett volna felturbózni. A rendezõ meg bábukkal meg mérges nénikével akar ijesztgetni. A falu óta nagyot zuhant a színvonal. Ha megvágták a durvább részeknél, az nagyon gáz. Tényleg, szinte egyik ilyen jelenetnél sem mutatták a dolgokat.

SPOILER

Egyébként ezek még nem hallottak gázálarcról? Nem igaz, hogy nem osztogatták nekik. Vagy leköthették volna magukat, vagy kiüthették volna magukat gyógyszerrel.
8/10
méregfog 2013 nov. 17. - 17:57:43 8/10
(295/323)
Pont erre gondoltam én is. Tuti, hogy nincs tudomása a filmkészítõknek a filmek "szabdalásairól", így pedig tuti, hogy törvénytelen. Amúgy sem értem, minek megvágni... Nem ezért találták ki a különbözõ karikákat?!
Cross 2013 nov. 17. - 09:51:55
(294/323)
Létezik még olyan ember, aki ezeken a csatornákon akar filmet nézni ?

Inkább vegyetek egy kábelt, kössétek össze a tv-t az szgéppel, a filmet szerezzétek meg HD-ben.. és nézzétek meg. Nincs vágás, nincs reklám. Sok idegeskedéstõl kímélheti meg magát az ember.
olahmiki1959 2013 nov. 17. - 00:14:36
(293/323)
Ja, még csak annyit, hogy én is gyanakodtam néhány epizódnál, hogy az RTL megvágta a filmet, rá is kerestem a neten, meg is találtam, eredeti nyelven, szélesvásznú változatban, és hát valóban igaz, hogy néhány brutálisabb jelenetnél erõsen megvágták a filmet, ami azért gáz, mert ne énhelyettem döntse már el valaki, hogy én megnézhetek-e csonkítatlanul egy filmet, vagy sem!...
Ha túl erõszakosnak találják, akkor vagy ne mutassák be, vagy tegyék késõbbi idõpontra.
De az össze-vissza vagdosás az a legrosszabb, leggyávább megoldás, - szerintem...
jooasszony 2013 nov. 17. - 00:01:15 Előzmény LCsajszi
(292/323)
A film és a probléma felvetése nekem tetszett. Az, hogy a növényzet érez, kommunikál és összefog érdekes ötlet.
A kidolgozás és a következetesség nem mindig 100 %os a filmben.

Spoiler
Van sok kérdés a film megnézése után.. pl hogy választódik ki az akire nem hat a növények által termelt szer? A farmernõ bekattant, a vendégei nem... a szõke francia nyomon beszélt , a biciklis nem...pl. miért tûntek el a film elején emlegetett méhek? stb...
Spoiler

Nem egy agresszív "zöld" film, érdemes megnézni és a felmerült kérdéseket végiggondolni.
olahmiki1959 2013 nov. 17. - 00:00:43
(291/323)
Egy érdekes, nem megszokott, jó alapötletet sikerült egy darabig izgalmasan, rejtélyesen végigvinni, aztán a film utolsó harmadában szépen, ötletek híján, egyszerûen ellaposítani, és kurtán-furcsán befejezni, igazi, hihetõ, reális magyarázat nélkül, elvarratlan szálakkal.
Kár érte...
6/10
mugab 2013 nov. 16. - 23:47:50 6/10
(290/323)
Hm, akkor lehet ezért volt amolyan se füle se farka film. Olyan mintha valami fõiskolai vizsgafilm készülne amolyan bemutató jelleggel. Jó a rendezés, nem rossz a szinészi játék, jók a képek, csak az egész nem áll össze.
Erõs jóindulattal 6.
9/10
Zedka 2013 nov. 16. - 23:11:43 9/10
(289/323)
aki nem tudná, hogy a rádió mit keres a mezõ közepén, az valószínûleg nem elég falusi, ugyanis az a vadak elijesztésére használatos technika. :)
szerintem se túl megnyugtató a Zooey szemébe nézni, bár különben se kedvelem azt a nõt, szerintem elég jelentéktelen a játéka.
Engem személy szerint az ilyen filmek esetében nem érdekel, hogy mennyire logikus vagy sem, én simán beparázok tõle.
Számomra nagyon eredeti az ötlet, mert én még soha sehol nem olvastam vagy láttam ilyet (najó, talán kicsit a tucat zombis filmekre hasonlít a hangulata), de egyébként ez az öngyilkosos dolog elég ötletes. Már csak azért is, mert ez igazán megsemmisítõnek tûnik. Mintha kivédhetetlen lenne. Pedig nyilván ha mindenféle járványra és a zombikra is van ellenszer, akkor annyi erõvel erre is van. :)
szóval nekem tetszik, az ilyet sokkal jobban tudom értékelni, mint a dög unalmas, iszonyatosan kiszámítható és különösebb jelentéstartalommal nem rendelkezõ körömlakk-romantikus-vígjátékok. Még akkor is, ha nem ez lesz a kedvenc filmem.
perry 2013 nov. 16. - 23:10:54
(288/323)
Neked meg felül hiányzik valami :)
1/10
DrAgy 2013 nov. 16. - 23:08:17 1/10
(287/323)
A rendezõnek meg a forgatókönyvírónak együtt sincs meg a nyolc osztálya.:)
8/10
méregfog 2013 nov. 16. - 10:42:00 8/10
(286/323)
Egy francot thriller! Ez egy sci-fi film. Egyébként nekem tetszett. Érdekes, látványos és helyenként izgalmas is. Szóval sci-fi rajongóknak ajánlom.
8/10
antdomi 2013 jún. 30. - 22:46:54 8/10 Előzmény jerome86
(285/323)
Tetszett a film, annak ellenére is, hogy helyenként horrorba illõ jeleneteket tartalmazott.
A film fõ témája nagyon különös és elgondolkodtató. Az Avatarban is tetszett a növények "mûködése", egymással kommunikáltak, stb. Ott a fõ különbség az volt, hogy minden pandorai élõlény képes volt egymással kapcsolatban állni, méghozzá egyensúlyban, egészen addig, amíg az emberi kapzsiság ezt felborította.
Ez az esemény címû film is valószínû arra próbált rávilágítani, hogy a növényeknek is szükségük van a "túlélésre", egy bizonyos természeti egyensúlyra, amelyre ajánlott vigyázni.
jerome86 2012 nov. 28. - 19:37:16
(284/323)
Nekem nagyon tetszett!
Egy újfajta megvilágítása a tömegkatasztrófának.