Téma: Az esemény

1/10
luitheone 2011 márc. 05. - 00:59:27 1/10
(263/323)
Izzó késsel akartam kivágni a szemeimet.. csak hogy ne kelljen ezt a sz*rt néznem. Be kéne vezetni a nullás szavazatot, mert 1-el túlértékelném
mastagiajjenno 2011 febr. 16. - 14:33:46
(262/323)
Nekem tetszett ez a film.Jó a téma,abszolút nem sablonos,nem is értem,hogy mért szidják annyian.Én nem most láttam,de még mindig teljesen emlékszek rá.Pedig a tré filmek jeleneteit mindig elfelejtem,szerintem jó volt.
8/10
LCsajszi 2011 jan. 31. - 22:18:49
(261/323)
Ja,

SPOILER
Ahogy elnéztem a hozzászólásokat azt hiszem egyedül csak nekem tûnt fel. A legnagyobb baki a filmben, hogy nem mindenki fertõzõdött meg és róluk egy szó sincs a filmben, semmi utalás, hogy õk miért nem kapták meg a mérget, mint a legtöbb ember. Túlélõk voltak: a padon ülõ baloldali csaj, a munkások közül a lent dolgozók, a film végén az egyik francia srác, még ide sorolnám a 3 fõszereplõt.
LCsajszi 2011 jan. 31. - 21:37:45
(260/323)
Egyszerû film, de attól még nekem tetszett:), egyrészt azért, mert újszerû ötletet láthattam, másrészt mindig vonzott a szélfuvallat. Én gyerekkoromban, mikor jött az erõs szél, mindig elképzeltem, hogy valami jó horrort/thrillert lehetne ezzel csinálni és lásd készítettek egyet, persze nem olyat, amit én képzeltem el, de ez is jó:).

SPOILER
Biztos feltûnt nektek is (vagy csak nekem:D), hogy vannak a filmben, akik immuninsak a méregre. A legelsõ jelenetben, amikor a parkban lévõk közül mindenki öngyilkos lesz, köztük a padon ülõ baloldali lány ez egyetlen, aki nem lassult le és bámulta a többit, hogy mi történt velük. Vártam a filmben, hogy mikor lesz szó azokról, akikre nem hatott a méreg, de ez nem történt meg. Szerintem a fõszereplõk is immuninsak voltak rá, amikor a mezõn õket is elérte a fuvallat. A végén pedig szintén ugyanaz, mint az elsõ jelenetnél, az egyetlen fickónak nem esett semmi baja, csak bámult a többi francián, hogy mi lelte õket. A rendezõ errõl a kis dologról megfeledkezett:).
alikutya 2011 jan. 19. - 20:14:59 Előzmény gra66er
(259/323)
Amikor moziban néztük a párommal,mentek ki az emberek átkozódva,hogy milyen sz.. film.
Én már másnap megnéztem újra.
Megvettem a dvd-t ,amit halálra néztem már.
Érdekes,hogy ez a film milyen szélsõséges érzelmeket vált ki.
Nekem 10/10 :):)
gra66er 2011 jan. 06. - 07:33:35 Előzmény Illumination
(258/323)
Csak egyetérteni tudok, nekem is kellemes csalódás volt a sok negatív hsz. után. Valóban, a vége mintha kicsit banális lenne, de ami fontosabb, hogy a történet végéig fenntartja, jól adagolja a feszültséget, nem ül le a film. Emiatt én inkább thrillernek kategorizálnám be. Az utolsó jelenetet komplett kivágtam volna, semmi szükség nem volt rá, olyan kommersz íze lett tõle, de sebaj. Egyébként gratula a készítõknek, (látszólag) kevés pénzbõl egy remek filmet csináltak. Mark Wahlberg alakítása érezhetõen a többiek fölött van.
1/10
pupacs 2011 jan. 05. - 20:31:24 1/10
(257/323)
Huh, mekkora csavar volt a végén, ahh.
sírok.
8/10
Illumination 2010 dec. 29. - 00:07:02 8/10
(256/323)
Én annyi rosszat hallottam róla, hogy mire megnéztem abszolút kellemes csalódás volt. Igaz még vártam egy kisebb-nagyobb csavart a végére, de így is klassz volt. A szereplõk érdekesek voltak, a téma zseniális (és egyáltalán nem lehetetlen), és valóban trükkök, 3D meg minden szar nélkül én folyamatosan izgultam.
A kisvárosba érkezõs részt szerintem félreértitek, egyrészt a vendéglõbõl vagy mibõl kiviharzó népek nem biztos hogy mind a vonatról jöttek, és aki kocsiba szállt az se biztos hogy az övé volt. :) Nem kell ennyire elveszni a részletekben.
7/10
kadar1995 2010 dec. 07. - 20:37:57 7/10
(255/323)
Most láttam a filmet. Nem lett olyan jó mint M. Night Shyamalan korábbi filmjei (Hatodik érzék, Jelek), de egyszer nézhetõ.
10/10
Sadenal 2010 dec. 06. - 18:49:38 10/10
(254/323)
Hé én nem is 10-at adtam neki, hanem 5-öt....nah mind1.:D
10/10
Sadenal 2010 dec. 06. - 18:48:35 10/10
(253/323)
Megint jól indult a film, de aztán az egész olyan komolytalan lett...

Elsõ baki (SPOILER)

Mi az, hogy leszállítják õket a vonatról, aztán mindenki beszáll egy kocsiba és elmegy? Kösz.....

Második baki:

Mikor lelövik a 2 srácot, azt mondja a csávó, hogy be ne engedjétek azt a gázt. De azért vannak oylan kezdetleges lõrések, amin keresztül ugye nem megy be a cucc ugye? :D:D

Újabb csalódás volt....

Úgy tûnik a hatodik érzék-Jelek-Sebezhetetlen triumvirátus fog megmaradni Shyamalantól, de még hátravan az Utolsó léghajlító, aminek habár jó a trailere, az imdb-n igen szánalmasan zárt (4.5).

5/10
4/10
RoKKfish 2010 dec. 03. - 06:14:50 4/10
(252/323)
Eredeti fazon ez a Shyamalan ezekkel a megforgatott szemszögû-, súlypontáthelyezett sztorijaival, de azért a gonosz páfrány, szélben repkedõ gyilkos fingja elõl rohangáló emberekrõl lázálmodni egy kicsit talán sok. Kap egy négyest a filmje, de csak azért, mert van humorérzéke. Legalább is remélem, nem bírta ki fapofával a forgatókönyvíráskor...
Segítõ Béka 2010 dec. 01. - 15:03:04 Előzmény Viki1080
(251/323)
ja, és az erõltetettség, h ráhúzzák a köryezetszennyezésra, nagyon kaffog

felejthetõ alkotás, már el is felejtettem
Segítõ Béka 2010 dec. 01. - 15:00:45 Előzmény demoni
(250/323)
a vonatoson én is csodálkoztam. de lehet hogy csak a városi népek voltak, de akkor is béna volt.
Segítõ Béka 2010 dec. 01. - 14:58:30
(249/323)
spoiler

a film hatására megsemmisítettem az összes növényt a környezetemben.
biztos ami biztos.
legjobb védekezés.

amúgy a közepétõl már pang a film. méltatlan ez shalajmalajhoz. ez egy iparosmunka, azt kész.
a végén meg a francia esemény sértõ. mintha ezek azt hinnék csak hogy ami nincs usában az csak franci lenne, mindegy.

a jelek jobb.
7/10
GSFIGHTER 2010 nov. 29. - 18:34:27 7/10 Előzmény demoni
(248/323)
½amikor elértek a kisvárosba ahol megtudták, hogy a határon túl már biztonságban vannak, hirtelen mindenki betudott pattanni egy autóba, pedig ugye oda az emberek zöme vonattal érkezett meg½
Itt én is mondtam hogy mi a ..... honnan van autójuk :DD
Remélem lesz második rész és hosszabb lesz manapság már a 2óra a min. !
demoni 2010 nov. 16. - 15:39:33
(247/323)
Összességében nem volt rossz film, de néha azon kaptam magam, hogy jókat derülök egy-két megoldáson, meg azért volt néhány baki a filmben:

SPOILER
Amikor a két növénytermesztõvel bementek az üvegházba a háttérben lévõ két gyárkémény füstje egyáltalán nem mozgott...valószínûleg azok is megdermedtek az ijedtségtõl :)) Meg ha jól emlékszem annál a résznél amikor a matektanár visszamegy a feleségéért, a felakasztott emberek mindegyike ugyanolyan ruhában volt, és egyébként is: éppen mindenki ablakot pucolt mikor a növények támadtak? :)
Ja meg elõtte: amikor elértek a kisvárosba ahol megtudták, hogy a határon túl már biztonságban vannak, hirtelen mindenki betudott pattanni egy autóba, pedig ugye oda az emberek zöme vonattal érkezett meg :) (és persze csak a fõszereplõknek nem jut egy sem...)

Ezeket nem fikázásnak szántam,csak hátha más is mosolyog ezeken egyet... :)
Nalzsoro 2010 nov. 05. - 10:46:21
(246/323)
Az ötlet óriási, a megvalósítás sztem nem túl jó. A Jelek után azt vártam, hogy úgy fogok borzongani végig, mint az alatt a film alatt, annál jobb filmet a témában még nem láttam, azt ajánlom mindenkinek. Majd a következõ!:)
Hottentotte 2010 nov. 05. - 10:03:58 Előzmény tyrichie
(245/323)
Egyáltalán nem felejthetõ alkotás:) Nekem azért egyedi mert nem láttam még hasonló típusú filmet,történet szempontjából. Nem az a tipikus lerágott csont.
8/10
Viki1080 2010 nov. 05. - 07:27:57 8/10
(244/323)
Nekem nagyon bejött,végre egy "normális"film amiben ellenünk fordul a természet és alig alig vannak benne trükkök,nem vagyok nagy Shyamalan fan,a 6.érzék és talán a lány a vízben után ez a 3.filmje ami tetszett.Mostanság az Avatarral kaszírozik az öreg,azt is csípem..nahh akkor máris 4-re emelkedett a dolog:))