9/10
TitusLivius 2016 aug. 19. - 16:33:34 9/10 Előzmény tobywong
(37/57)
Heston Blumenthal vezeti ott a konyhát..... nagy sarlatán az biztos, de te most leleplezted egy guglis fotóval :) A kifinomult ízlésvilágomról pedig csak annyit, hogy egyrészt ilyesmit nemigen éreztettem magamról, másrészt pedig az ízlés a nyitottság és a tapasztalás útján fejlõdik, tehát ez nem egy monolitba vésett állapot, mint ahogyan az a te piciri agyadba bevillan, ahányszor a téma elõkerül. Én nyitott vagyok, ellenben keveset tapasztaltam, tehát ezzel meg is bukott az eleve gyermeteg teóriád, és lám, mégsem veszem fel a sündisznó alakzatot és kezdek el mindent degradálni, amihez nem érek fel. Ez a fõ különbség köztem és a magadfajta nagy médiumok között, akik ha látnak egy levelet lehullani, máris tudni vélik, honnan fúj a szél. Egyél ott és azt, ahol és amit eddig is ettél; a sarki araboknál csirke kebabot meg egynapos sült krumplit... senkit nem foglalkoztat, senki nem invitál magasabb szintre; tehát felállt az ideális állapot: mindenki a maga helyén van.
tobywong 2016 aug. 15. - 20:14:59 Előzmény TitusLivius
(36/57)
Ezt még elfelejtettem. Bocsánat. Ha már a kifinomult ízvilágod ilyen fantasztikusan széles skálán mozog, akkor biztos tudod, hogy mi ez. Nem, ez nem a kórház menzáján összeöntött maradék, ez a te kifinomult stílusvilágodban készült ,,étel,,. Méghozzá a HÁROM Michelin-csillagos Fat Duck étterem, Sound of the Sea nevû ételkölteménye.
Valahogy inkább maradnék a horrorvágóhídon készült borjúnál. :) De remélem többe kerül ez, mint 20-22 ezer Ft. :)
tobywong 2016 aug. 13. - 12:46:56 Előzmény TitusLivius
(35/57)
Remélem azért a hiperszuper, veszélyesen kifinomult ìzlésvilàgoddal làtok majd tõled valahol egy videót, amint ezeket az ételeket finoman ízlelgetve mentàlisan elélvezel, majd a tànyérokat sellõk könnyében elmosva pàvatollal legyezed, hogy biztos fel tudjàk hasznàlni újra. Szarvasgombàs szép napot!
mapk 2016 aug. 06. - 17:47:07
(34/57)
Az "Asszonyka kerestetik"-re jelentkezel?
mapk 2016 aug. 06. - 13:52:02
(33/57)
Ahol múltkor voltunk.
mapk 2016 aug. 06. - 01:14:14
(32/57)
A titkos, plusz összetevõkrõl..
https://www.youtube.com/watch?v=sNTuR-WD6os
:D
9/10
TitusLivius 2016 aug. 05. - 23:28:13 9/10 Előzmény tobywong
(31/57)
Jajj a szívem! Ez bizony impresszív volt :) Ahogy letális dózisban adagolod az inkompetenciát, az már magában is sokat mondó, de még öndestruktív módon tovább is díszíted humorbonbonokkal, szemezgessünk most ebbõl: "Ettem már drága helyen (amit leírtam, úgy 21-22.000 Ft körül fizettem)" -he-he, nagyon jó! De tovább, ne ragadjunk le: "Alapanyag sosem változik, a csirke csirke marad." Kész, ennél a résznél mentálisan elvéreztem. Tudod, csirke és csirke között a különbség annyi, mint sampion és kucsmagomba, anikó sajt és old amsterdam, füstölt tokaszalonna és szélben szárított pata negra között. Buta vagyok, honnan is tudnád, ez több szót így nem is érdemel, lapozzunk: "A lényeg, hogy ha milliomos lennék sem adnék 6 számjegyû összeget egy kajáért, ami másnap reggel távozik belõlem." -Az igen! Alighanem a fejedbe is pontosan így kerülnek be dolgok....másnap már távoznak is... És még te érzed magad felhatalmazva, hogy megmond nekünk a tutit csúcsgasztronómia kérdésében.... Egyél, igyál, rágózz! Csak Orbitális baromságokkal ne gyere többet elõ, ha egy mód van rá. Köszöntem. Szép napot :)
tobywong 2016 aug. 02. - 17:06:42 Előzmény TitusLivius
(30/57)
Nem, dehogy, nem sértettél meg, de nem is a két végletrõl beszéltem itt neked. Ettem már drága helyen (amit leírtam, úgy 21-22.000 Ft körül fizettem) és nem annál a végletnél amit te itt kifejtettél. Nem a világ 5 legdrágább éttermeinek egyikében kajáltam. A horrorvágóhídról meg annyit, hogy ha azt hiszed, hogy az a hús, amit a ,,horrorvágóhídon" dolgoznak fel, a nagyban különbözik az ilyen éttermekben kínált különlegességektõl. Ahogy Cooper is mondta a filmben: "Stílus az olcsó húsnak". Ezek az ételek nem a felkínált minõségtõl lesznek drágák, hanem a díszítéstõl és persze a 2-3 csillagos séf hírnevétõl. Alapanyag sosem változik, a csirkét fûszerezheted, locsolhatod mindenféle molekuláris gasztronómiai kísérletek útján nyert szószokkal...attól még csirke marad. :)
A lényeg, hogy ha milliomos lennék sem adnék 6 számjegyû összeget egy kajáért, ami másnap reggel távozik belõlem. Nem leszek tõle különlegesebb, ahogy senki sem lett soha. Ha betegséget gyógyítanának, megérné. De így semmiképp... Köszöntem. Szép napot :)
offtopic
sofi 72 2016 júl. 21. - 06:20:57 Előzmény TitusLivius
(29/57)
Ezzel most bearanyoztad a napomat. :DD
10/10
filmek888 2016 júl. 20. - 18:55:17 10/10
(28/57)
Vannak színészek akik filmjeit érdemes megnézni: Bradley Cooper épp közéjük tartozik.Ritkán okoz csalódást.
Ez a filmje is megy a kedvencek közé.Egy intelligens, tartalmas film.Nekem tetszik.
nyugiss 2016 júl. 07. - 22:03:30 Előzmény TitusLivius
(27/57)
csak gratulálni tudok :)
ilyen finoman és irodalmian elküldeni valakit a picsbe :D

minden elismerésem :))
9/10
TitusLivius 2016 júl. 07. - 16:05:00 9/10
(26/57)
Az elsõ mondatod tökéletes -vagy inkább tökéletlen- önirónia, ehhez kár lenne bármit is hozzáfûzni. Ha pedig valamit kérdezel, az magával vonja a helyes következtetést.... és az a következtetés nem szül érdektelenséget. Mi nem vagyunk egy szinten -hátrányodra- ezt azért illene felismerned... Vagy lehet, hogy ezen már túl is estünk, és ebbõl ered minden sértõdött erõlködésed. Valete et plaudite!
9/10
TitusLivius 2016 jún. 21. - 14:56:03 9/10
(25/57)
A "kellemes érzést keltõ, különösen jótékony hatású finom" fogalmát talán azért nem ismerem, mert ez valamiféle óvodás korosztálynak szánt szókirakó játékkal összeillesztett, erõltetett blõdség, ami egyrészt nem interpretálható, másrészt nem életszerû, harmadrészt pedig még ostobán is hangzik. Persze bele lehet magyarázni majd valamit, de az az érvelés az izzadságszagot már akkor sem fogja elnyomni. A film jó, a csúcsgasztronómia pedig nem értetek lett életre hívva, hanem aki ízléssel és pénzzel egyaránt rendelkezik. Ennek a szerencsés és -itthon- igencsak ritka párosításnak a sznobizmushoz nincsen köze.
9/10
TitusLivius 2016 jún. 21. - 13:54:18 9/10
(24/57)
Életedben nem voltál te még ilyen helyen, nemhogy még osztogattad volna ott a "kaját". Istenem. Egyáltalán minek kell épeszû embernek leírni ilyen gyermeteg butaságokat? Kérdésben a válasz. Osztogattad...ha-ha, nagyon jó! Kaját.... A kaja az, amit ma fogsz a szádhoz emelni, és kinyalod a tányért, nehogy a víznek kelljen a maradékot belemosni a lefolyóba, a kaja szó az, amihez hozzászoktál, amely szótól nem tudsz elvonatkoztatni ha ételrõl van szó. Kajáljál otthon meg a menzán, de ne minõsítsd már olyan séfek munkáját, akiknek az életét az teszi ki, hogy éveken át a nap 12-18 órájában próbálják kihozni a nyersanyagból a maximumot. Nevetséges.
9/10
TitusLivius 2016 jún. 20. - 20:28:50 9/10 Előzmény Burkus Peter
(23/57)
Mibõl gondolod, hogy nem tudod élvezni a kaviárt, ha életedben nem ettél még? Belugát, szevlugát, nem teszkós színezett pontyikrát.... Persze a zsíros kenyér alapnak nem az igazi, olyan, mintha kalapáccsal noszogatnák alkotásra egy szobrász kezét, de látatlanban azért nem temetnélek (bár vannak saját magad által kibocsátott intõ jelek). Expressis verbis: nem azokkal van bajom, akiknek nem tetszett a film, vagy akik nem rendelkeznek kifinomult ízlelõbimbókkal... hanem azokkal, akik beleröfögnek itt egy olyan világba, ahová soha nem szólt a vízumuk.
9/10
TitusLivius 2016 jún. 20. - 20:20:10 9/10 Előzmény tobywong
(22/57)
Nem akarlak megsérteni, de muszáj leszek meghazudtolni téged; te még életedben nem ettél ilyen helyen, és ha jól sejtem nem is fogsz. Ami egyébként nem baj, mindezt csak azért írom, hogy visszarántsalak a valósághoz sznobizmus kérdésében. Két csillagtól hat számjegyrõl indul egy menü, és ne aggódj, aki itt "csipeget", az NEM megy a külvárosi horror vágóhídon aprított kebab segélyedért és pökhendi fast-food szervizért a sarki bevándorlókhoz, mivel: 1; a degusztációs menü 7-41 fogásból áll, honnan tudnád, sosem próbáltad. Nem maradsz éhes, kivéve ha favágó vagy (respekt), illetve ha a trófea szintû vályúk jelentik számodra az éttermi kultúra non plus ultráját. Vagyis senki nem áll fel éhesen, aki nem az allyoucaneat éttermek lejárt szavatosságú rántott csirke menüjén edzõdött. Kapiskálod? Fõzz a családnak otthon egy birkapörköltet, rendben. Zsíros túróval, kövér mazsolával gazdagon megtöltve jöhet utána egy tucat palacsinta, rendben. Minden szép, minden harmonikus. Csak errõl a világról ne mesélj többe, ha lehet, köszönöm.
offtopic
sofi 72 2016 jún. 03. - 07:06:33 Előzmény levibela
(21/57)
Neked is köszönöm! :)
tobywong 2016 máj. 02. - 14:48:41 Előzmény TitusLivius
(20/57)
De igen, ez az abszolút sznobizmus...és ezeket az ételek igenis bárki megrendelheti. Bárki, aki tele van pénzzel és fel akar azzal vágni, hogy ilyen étterem csipeget, szó szerint. Miután evett, elsunnyog titokban egy csárdába, ahol degeszre eheti magát, mert az ilyen méregdrága helyek után korog a gyomra.
Volt szerencsém, vagy inkább szerencsétlenségem, hogy ilyen helyen egyek, kétszer annyit fizettem egyedül, mintha elmentem volna a családdal egy átlag vacsorára. Az ízekrõl, na meg az adagokról meg inkább nem mondanék semmit, A desszert túrógombócnál még a CBA-ban is finomabbat kapok, meg amilyen eperöntettel locsolták le, attól is forgott a gyomrom. Kifizettem, aztán elmentem a következõ török étterembe és rendeltem egy kiadós kebaptálat.
Szóval mindent egybevéve, nem tudom, hogy ilyenkor, mikor kifinomult ízvilágról beszélnek, pontosan mire gondolnak. Egyáltalán ki határozza ezt meg???? Pl: Gordon Ramsay 4x olyan sósan fõz, mint a magyarok, és õ is egy sztárséf, az egész világ ismeri. Érdekes!
A film viszont nagyon tetszett, szeretem a kajás filmeket :) :) :)
offtopic
Burkus Peter 2016 ápr. 21. - 14:23:42 Előzmény TitusLivius
(19/57)
Igazad van. Zsíros kenyéren nõttem fel és felnõttként nem tudom élvezni a kaviárt, sõt a jó borokat sem, nota bene a degusztációs menürõl sincs fogalmam, és anyám palacsintájánál számomra nincs finomabb. De ez nem ad neked erkölcsi alapot arra a mélységes megvetésre,lenézésre ami sugárzik a kommentetbõl. Nem vagy sznob egy kicsit?
7/10
vászonpeti 2016 márc. 28. - 12:29:33 7/10
(18/57)
Jó kis film, nekem tetszett. Nem ezen fogsz hetekig gondolkodni, de minõségi szórakoztatás. Aki szereti a konyhamûvészet e luxus szeletét, biztos élvezni fogja a szépen fényképezett képeket, a Mischlein csillagok itt kitalált világát.