10/10
szaszabi856 2014 jan. 21. - 02:06:52 10/10 Előzmény bazoka001
(19/79)
Az Io, és az Europa is a Jupiter holdjai.
10/10
szaszabi856 2014 jan. 21. - 02:06:04 10/10 Előzmény bazoka001
(18/79)
Arthur C. Clarke ;)
10/10
szaszabi856 2014 jan. 21. - 02:02:46 10/10
(17/79)
A film végén megjelent életforma (az általad elmésen "szörnyetegnek" titulált lény) nem tudni mi, mik a céljai.
(Ez az egész film egy elég nagy klasszikus, a 2010 második ûrodisszea címû könyv(!) egy fejezete.)

Magyarul nem megtámadta õket egy sereg alien, hanem egyszerûen ez az életforma így reagált a fényre. Így viszont már más megvilágításba kerül, ugyanis ez nem egy egyszerû szörnyfilm. De azt hiszem te is abba a hibába estél, amibe a legtöbb mai ember: hollywood-i szemmel nézted, ezt az egyszerû történetet.
Szerintem olvasd ki a könyvet, és úgy nézd újra, megéri ;)
10/10
szaszabi856 2014 jan. 21. - 01:51:11 10/10
(16/79)
Azt hiszem, kár volt elkezdened nézni a filmet, ha oda sem figyeltél rá. A ruha lett szennyezett (radioaktív, tudod 2061-et írnak a film szerint).
3/10
offtopic
123XYZ 2014 jan. 21. - 01:01:06 3/10
(15/79)
Szerintem gagyi a film!

SPOILER!
Ráment az üzemanyag a ruhára és ezért szennyezõ?!... Eddig a pontig néztem, mert ekkor jöttem rá, hogy ez a film nagyon gagyi... :/
6/10
Pjotr Puszta 2014 jan. 20. - 23:59:03 6/10 Előzmény Emilienn84
(14/79)
SPOILER!!

Nem az a bajom, hogy pont polipot, hanem általában az, hogy egy "szörnyeteg" lakik ott. Azért említettem példaként néhány filmet... ezek filozófikus alkotások, valami pszicho-vonal eredetibb lett volna.
Másik bolygón élõ szörnyrõl, ami megeszi az ûrhajóst már annyi film készült, hogy teljesen felesleges volt egy újabb, semmit nem hozott. Megvannak a téma klasszikusabb, ismertebb, és színvonalasabb kidolgozásai, felesleges megcsinálni valamit huszadszor, csak rosszabb verzióban.
5/10
Sunboy 2014 jan. 20. - 19:52:32 5/10
(13/79)
Keresem a pozitív szavakat, de szerintem totál átlagos dologról van szó. Ha kategorizálni kellene, azt mondanám, hogy Discovery Channelt láttam. Nem nagyon találom a filmbeli vonulatait. Egy egysíkú lapos történet, ami az izgalom látszatát próbálja kelteni, olcsó költségvetéssel, és kiöregedett sorozatszínészekkel. Valahol nekem ez a film elbújik a Prometheus árnyékában. Ami kimondottan idegesített az egész film alatt, a különbözõ vibráló fedélzeti/ egyéb kamerák nézetei, mert ettõl nem éreztem valóságosabbnak a történetet, csak az epilepsziaveszélyt :D Már nem is tudom miért adtam neki 5/10 pontot.
magicvoice 2014 jan. 20. - 09:29:08
(12/79)
Különleges film, nem könnyû ráhangolódni, de ha sikerül, átélhetjük az ûrbéli felfedés izgalmát, problémáit és kínjait. Nekem tetszett.
Keló Scofield 2014 jan. 19. - 17:25:57
(11/79)
Borzalmas ez a film, de ez csak az én véleményem. Nagyon rossz a rendezése és a szereplõk is gyengék.


SPOILER



A végére vártam egy csavart, hogy az egész egy valóságshow vagy kísérleteznek velük, de még ez sem...
bazoka001 2014 jan. 19. - 08:19:31
(10/79)
Bocsánat, rosszul írtam: IO az a Európa holdja..
bazoka001 2014 jan. 19. - 08:14:15
(9/79)
Ha jól emlékszem a történetet Isaac Asimov már megírta valaha.
Az is az IO-n játszódik le, ott is óriáspolip szerepel.
Egy kínai ûrhajó száll le vizet (mint üzemanyag)tankolni, és a polip
taccsra vágja.
4/10
Aszpirin 2014 jan. 18. - 21:17:07 4/10
(8/79)
Volt ez a film nálunk a mozikban?
Vagy lesz?
Emilienn84 2014 jan. 18. - 17:38:57 Előzmény Pjotr Puszta
(7/79)
"SPOILER" Szerintem egész jo kis befejezése lett.A film túl unalmas lenne, ha csak egy szaros egysejtu életformát találtak volna.Szoval az is logikus, hogy nem a felszinen találtak valamit, ahol nem ritka az abszolút nulla fok(ami -273fok), hanem a mélyben, ahol a víz folyékony állapotban van, így hamarébb elképzelheto bármilyen életforma, tehát miért lenne abszurd egy ilyen befejezés? Mégis milyen foldonkívuli kreatúrát képzelsz el egy ilyen bolygo oceánjában, vizilovat? Persze azis elképzelheto, hogy puhatestuek vagy más élolények is voltak ott, de hát a kamera már odáig nem merult le.Csak képzeld el a fold oceánjai mennyi fajta elolénynek adnak otthont.
Ami egy kicsit engem zavart a filmben, hogy a technika oly keveset változott, ha a film 2061-ben játszodik.Az fél évszázad.Szerintem sokkal komolyabb technikát elérunk addigra, minthogy 19 honapig tartson ekkora távolság megtétele.Eloszor azt hittem, hogy a film a jelenben játszodik, míg el nem olvastam a leírász ezen az oldalon.Ettol fuggetlenul, szerintem korrekt film volt 8/10
6/10
Pjotr Puszta 2014 jan. 13. - 19:47:21 6/10
(6/79)
Többen mondták, hogy jó ez film... hát nem rossz, de semmi extra. Hasonló ehhez, ám sokkal jobb a Dante 01 (Marc Caro rendezte), illetve egy svájci sci-fi, azt hiszem Cargo a címe, de nem tudom pontosan mindenesetre elég jó film. A fõ problémám alábbiakban:

SPOILER!!!
az egész filmet a vége csapta agyon, annyira szánalmas, hogy már fel is nevettem, hogy egy újabb gonosz polip áll a háttérben. Vajon mit eszik ott, amikor épp nem jár arra ûrhajó? És általában mit vétettek azok a szerencsétlen állatok, hogy ennyi filmben kell fõgonosszá lenniük?
Valami komolyabb befejezést is összehozhattak volna, mint a fent említett Dante 01-ben, vagy akár a D. Boyle féle Napfényben, a Solaris-ról nem is beszélve. A film költségeit nem, de a hatását nagyban meglendítette volna...

SPOILER VÉGE
poháralátét 2013 dec. 26. - 23:42:06
(5/79)
a logikai bakiktól eltekintve nem volt egy rossz film

SPOILER
miért csak egy szondát vittek? a jövõben már nem lesz divat robotokat küldeni mintagyûjtésre?
a film elején említették, hogy csak késik az adat.. a végén meg pár másodperc alatt több hónapnyi videót és adatot átküldtek
1/10
Meklód fia 2013 nov. 15. - 18:27:17 1/10
(4/79)
semmi újat nem tudott mutatni. Annyira elcsépelt lett mostanában ez az "elmegyünk kutatni a földönkívüli életet egy másik bolygóra és a film végén majd találunk valamit ami ellenünk fordul.
jooasszony 2013 okt. 24. - 12:45:35
(3/79)
Ki nem állhatom a found footage formátumot.. ezzel továbbra is így maradok, de...ez a film nem volt rossz. Üdítõ volt a sok csili-vili drága "ûrhajós" alkotás után egy minimalista-szemirealista film. Az interjú inzertek hihetõek voltak, a színészgárda válogatott volt.

Voltak jelenetek, amitõl rázott a hideg.. pl.
SPOILER
amikor a tudósnõ kimegy mintát venni és egyre távolabb kerül a hajótól... vagy amikor egyikük ottmarad az ûrben egyedül, halálraítélten sodródva, a végtelen csenddel...
SPOILER

A film igazán figyelemreméltó és mindenképpen megnéznivaló. Kár, hogy egy ici-pici valami hiányzik, ami õt igazán kiemelkedõvé tudná tenni. 8/10
videodrome8 2013 okt. 09. - 18:05:03
(2/79)
Meglepõen jól sikerült thriller.
Kritika a youtubeon, akit érdekel.
10/10
modano 2013 okt. 08. - 22:44:12 10/10
(1/79)
Hú, nagyon tetszett,nagyszerû film.

Szerintem minden meg volt benne ami egy jó scfihez kell. Én azt gondoltam hogy ez az ûrhajós téma már nagyon lerágott csont de valahogy ez más, remek lett. Kicsit dokumentarista, realisztikus,elgondolkodtató és végül mégis elrugaszkodik. A feszültség folyamatosan rád telepszik miközben nézed, már-már félelmetes.Hiányérzete nem lesz a nézõnek és külön örülök a befejezésnek, mert folytatásra ad lehetõséget az alkotóknak.Nem is nagyon tudok mondani hasonló filmet a mûfajban és persze nem a témát illetõen, hanem ahogy elkészítették.

Általában nem kedvelem a folytatásokat de hasonló stílusban és színvonalon ez nagyon is indokolt lenne.A mûfaj kedvelõinek kötelezõ a megtekintés!