rigojancsi 2012 nov. 13. - 20:50:24 Előzmény Shiviatar
(161/221)
Látom nagyon megy a szõrszál hasogatás. Nem tudom honnan szalajtottak téged, ócsárolod a filmet, mert túlságosan beszûkült az agyad. Ez egy életen át tartó szerelemrõl szól, nem veszed észre?
Õk egymás életében az egyetlen biztos pont, történjen bármi. Sajnállak, hogy érzelmileg ekkora nulla vagy.
És mi az, hogy látszik, hogy egy nõ írta, nincs benne logika? Ez elég primitív, hím soviniszta kijelentés volt. Kár is lenne akármit magyarázni neked...
3/10
Shiviatar 2012 nov. 12. - 18:15:05 3/10
(160/221)
Jézusom!!!

Spoiler:

Sterilizáltatta magát a faszi??? A nõ meg teljesen szenvtelenül, mosolyogva mondja hogy: "eddig minden baba elment, talán ez majd nem." És elvetélt vagy 20szor, ki tudja. A 20 meghalt magzat meg nem is érdekli, amik kitudja hova, ki az utcára teleportálódtak? Még is mit várt egy idõutazó génnel rendelkezõ férjtõl??? Úr isten! Hogy lehet ilyen baromságot kitalálni.

Jah, jól éreztem én. A lányban is felmerült a manipulálás gondolata. "Megejelentél a réten és beloptad magad egy ksilány szívébe..." Ez a faszi a filmben is ellenszenves, meg mint színész is pocsék.

Még is csak lesz gyerek, meg terhes a nõ....kész, nem bírom tovább nézni. Ez a film iszonyat.
3/10
Shiviatar 2012 nov. 12. - 17:42:28 3/10 Előzmény graw2
(159/221)
Látszik hogy egy nõ írta, nincs benne logika. Kár volt az írónõnek a ezt a fantasy vonalat erõsíteni. Vagy ha már felvállalta, akkor lenne következetes, ne csak ilyen össze-visszaság, csapongás.

Nem változtathatja meg a jövõt? Hisz már azzal megváltoztatta, befolyásolta, hogy visszament a lányhoz! Meg a lottószámok!!! Sors? Akkor még sincs sors? Hisz õ alakít mindent!

Hogy-hogy soha nem tûnik el sok ember elõtt, csak barátok elõtt, és hogy-hogy csak new-york-ban tér vissza, és hogy-hogy csak elhagyatott, eldugott helyeken? A Föld másik felén, az óceán fölött, egy másik városban, 100m-el a föld felett, a time-square-en....ez vicc.

Ha meg ennyire kidolgozatlan, értelmetlen, akkor miért válaszotta az idõutazást? Teljesen céltalan! Azaz érzéesm hogy az írónõ hatásvadász módon válaszotta ezt a megoldást egy nemmindennapi regényhez, és emelett teljsen átgondolatlan.

A Ház a tónál nagyon tetszett. De ez a film nézhetetlen. :((
3/10
Shiviatar 2012 nov. 12. - 17:14:33 3/10
(158/221)
Ez nagyon rossz film.

Lehet hogy én vagyok azon kevesek egyike akiknek nem tetszik (holott szeretem a romantikus filmeket), de ez nem az.

Nem romantikus, nem bájos, értelmetlen, logikátlan, ezer sebbõl vérzik. A fõszereplõk hiteltelenek, az egész olyan abszurd, értelmetlen. Sokáig arra vártam hogy valami mûvészfilmet kapok, mint a sci-fi-nek álcázott Felettünk a Föld, de nem, ezt komolyan gondolták.

Hol van a felvezetés? Ahogy megismerkedtek. Hogyan szerethetett bele a lány ha a könyvtár elõtt nem is találkoztak, csak visszajárt hozzá a jövõbõl? És a srác, hogy-hogy pont ezt a lányt válaszotta ki? És 6 éves kislány kora óta úgy mond "manipulálta"? Tán el is vitte néha randizni, 18 évesen lefektette, majd amikor a könyvtárban normálisan találkoztak elekezdõdött a kapcsolatuk? És újra a kérdés miért pont õt válaszotta ki? Hátha megbomlik a 6 éves kislány elméje?

Az még hagyján hogy nincs magyarázat a miértre, csak fogadjuk el az abszurdot, ezt már megszoktam, mostanában nagy divat, semmire nem magyarázatot adni, csak befogadni, de hol van itt a romantika? Unalmas a film, semmi nem történik, ez már giccses. Most tartok a film felénél, de nagyon nehezen nézem, próbálok nem bele pörgetni.

Mi a film üzenete? Odaadás? És hogyan lett a szerelmes a lány a fiúba? Gondolom majd összevesznek, de a lány kitart mellette, vagy nem....teljesen elcsépelt! Annyira megható mint egy szerelmes reklám blokk, mert kb. ilyen gyorsan ismerkedtek meg, és ebbõl semmit nem kaptunk. Csak hopsz, megöleli a könyvtárban hogy "jaj te vagy a szerelmem", fel a lakásba, lefekteti a srácot, és kész ennyi.....a srác meg akkor látta elõször. Õ is hipp-hopp szerelmes lett? Vagy neki nem kell hogy kialakuljon a szerelem? Hisz akkor szerette meg amikor visszajárt a kislányhoz 40 évesen, vagy ez most hogy van? De még ezek felett is elsiklanék ha megható lenne, de csak felszínes összevagdosott valami.....Elhiszem hoyg a könyv nagyon jó, de ez a film olyna mintha a könyvbõl kivágtak volna 200 oldalat.:( 3/10
Bigpapa 2012 aug. 27. - 23:36:36
(157/221)
Most néztük meg párommal a filmet...hm.Eléggé magával ragadó.Egyedül kezdtem el nézni pár napja,de 10-15 perc után tudtam,hogy ezt vele kell megnéznem.Igazából valakit nagyon kell szeretni és ragaszkodni hozzá,hogy ez a film úgy és akkor üssön,amikor kell.Nincs még gyerekem,de maximálisan beleéltem magam. Innen SPOILER,szóval,ha nem láttad még,ne olvass tovább.
Azt nem igazán értettem,hogy miért is nem tudta megmenteni az anyját?Na meg saját magát.Ennek az mondd ellen,hogy a lottót csak meg tudta játszani,így beleavatkozott az idõvonalba rendesen.Mivel nem más nyerte meg,hanem õk.Innen következik,hogy akkor mást is meg tud változtatni.Néha elvesztettem a fonalat,mert azt mondta,nem látta a gyerekét,aztán meg mégis,ráadásul a halála után is még látogatta õket.Nem tudom,mibe tartott volna,ha szól magának,hogy ha szarvast látsz baszki,hasalj le,ne ácsorogj ott,mint buzi a gõzben.
SPOILER vége
Ezt a kis marhaságot leszámítva egy nagyon kedves ,szerethetõ film,két nagyszerû színésszel.Megkönnyeztem néhány jelenetet benne,de azt hiszem,ez a normális.

9/10
9/10
CrucioIsAwesome 2012 júl. 19. - 21:29:29 9/10 Előzmény od.gszal
(156/221)
Miért, most mit csinálsz, ha nem idõutazol? :)
9/10
od.gszal 2012 ápr. 20. - 22:43:15 9/10
(155/221)
Megható történet, jó film, már amennyi belefért a könyvbõl.
Remélem, hogy nincs idõutazás, mert az a determinizmus börtönébe zárna minket.
10/10
tibicamon 2012 jan. 06. - 18:10:31 10/10
(154/221)
Nagyon kedves, szimpatikus film 10/10! Talán összehasonlítható az Alkonyat-tal, mivel mindkét alkotásban a fõszereplõk speciális helyzetben lévõ "elérhetetlennek tûnõ" párjukért küzdenek, illetve attól félnek, hogy bármelyik pillanatban elveszíthetik egymást.
Nos a két film között egyetlen különbség van: méghozzá a teásbögréken és gyermek tolltartókon agyonreklámozott Alkonyat egy hatalmas gagyiság; Az idõutazó felesége pedig egy csodálatos film két ember kapcsolatáról, ha a dolgok romantikus oldalát tekintjük. (Viszont errõl a filmrõl nem is hallottam csak véletlenül jutottam hozzá.)
Furcsa, hogy a jó filmeket nem reklámozzák... valószínû a gyengébbeket csupán csak azért, hogy visszatérüljenek a költségei, mert az szájról-szájra nem terjedne!?
10/10
citum 2011 dec. 11. - 00:52:24 10/10
(153/221)
Nagyon jó film, érdemes megnézni. Lehet h kicsit elfogult vagyok,mert Rachel McAdams a kedvenc színésznõm, de szerintem mindketten nagyon jól játszották a szerepüket, a pasi is jó benne :D lehet rajta sírni is, ilyen keserédes romantikus sztori (mint a notebook):))) nagyon szép történet. abszolút nem zavaró h az idõutazós téma kissé valóságtól elrugaszkodott. nekem 10/10^^))
10/10
arckudarc 2011 nov. 06. - 09:46:53 10/10 Előzmény Oldscool horror
(152/221)
Csak szólok, hogy a jövõbe is tud utazni;)
Egy a sokból.. 2011 aug. 25. - 10:04:07
(151/221)
Na, elõször is számomra pocsék a címe - mikor meghallottam azt hittem, egy rossz vígjáték / sci-fi. Aztán felvilágosítottak, hogy 'nagyon jó film' hál'az égnek. Hát,nem, nem jó film, nem tetszett, semmi extra nem volt benne, mint az,h. van egy idõutazónk, ha õ nem lenne, semmirõl sem szólna, a szokásosakat leszámítva, és a vége sem tetszett-túl érzelgõs, és az érzelmek sem "reálisak", egyszerûen nem hitette el velem a film, hogy nõ - férfi érezhet ilyet.
10/10
bkrix 2011 aug. 24. - 22:52:44 10/10
(150/221)
Na, elolvastam a könyvet is. Nem csodálom, hogy csalódtak a filmben, akik elõbb olvasták. A film kb. az események 10%-át meséli el, nagyon sok lényeges dolog kimaradt. Ettõl függetlenül meg fogom még nézni, és talán el is fogom még olvasni. A regény tényleg remekmû.
10/10
Gabriella54 2011 aug. 17. - 13:19:41 10/10 Előzmény horas
(149/221)
Ha nem láttad, honnan tudod, hogy ostobaság?
4/10
Joon 2011 aug. 17. - 12:29:24 4/10
(148/221)
Nekem hatalmas csalódás volt... nagyon felszínes: az érelemvilág is, és a történet is.... egy csomó minden érthetetlen benne, nem erõltették túlságosan, hogy szépen kidolgozzák a karaktereket, a magyarázatokat, a "miérteket"...
10/10
bkrix 2011 aug. 14. - 13:05:56 10/10
(147/221)
Én úgy indultam neki, hogy nem olvastam a könyvet (de szeretném!) és nagyon tetszett a film. Nem mondom, hogy egyedi, de kedves, szép történet. Romantikus beállítottságú, idõutazást kedvelõ nézõknek mindenképpen ajánlom.
Ezután már biztosan megveszem a könyvet, ami valószínûleg még jobban fog tetszeni.
horas 2011 aug. 13. - 20:44:59
(146/221)
Júj, ekkora ökörséget, hogy lehet kitalálni? Marhára unatkozom, de hát ez a film anynira komolyan vehetetlen még látatlanba is, hogy nem állok neki.

Egy magára valamit is adó, és karrierjét mostanában építgetõ, és egyébként tehetséges Eric Bana miért vállal el, ilyen ostoba filmeket, az olyan remek alakítások után mint mondjuk a Chopper. Nekem Õ is csalódás, elhiszem, hogy a pénz sokat dob a latba, de annyi jó film van, és Eric banaban annyi jó és a szokásostól elütõ eredeti és izgalmas alakítás van még, hogy vétek ilyen baromságokra pazarolni az idejét.
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 19:38:15
(145/221)
A film hossza 103'
Oldscool horror 2011 máj. 24. - 19:23:55 Előzmény Slujza
(144/221)
Naszóval:
-A ruhák eltûnnek az idõutazás közben- Terminátor
-Nem tudja mikor és hol van- Volt az a régebbi sorozat, amikor távirányítóval a kezükben 24 óránként más világba kerültek, és keresték a sajátjukat
-Többször a szerelméhez ment vissza- Idõgép
-Nem tud a jövõbe menni, csak hátra- Idõzsaru
-Egy nõ életét mutatja be- Hát nincs annyi idõm hogy leírjam õket

Tehát összefoglalva: "Micsoda eredetiség, micsoda mûvészi alkotások, micsoda színészek." Pfff barátom ne nyaljál, nem nézik a szereplõk.
2/10
Slujza 2011 febr. 14. - 21:37:26 2/10
(143/221)
Tipikusan az a regény, amibõl bûn filmet csinálni!... és ez annyira gyenge lett, hogy azt el sem hiszem!... nekem a kedvenc könyvem, és annak, aki nem olvasta, valószínûleg csak egy közepes filmecske, de higgyétek el, hogy ennél 1000x többet ér a könyv :((
6/10
NADALFAN 2011 febr. 08. - 22:12:08 6/10 Előzmény mr.nobody
(142/221)
összességében csalódás a film-a története meg enyhén szólva gyermeteg....