motivator 2010 jún. 10. - 08:18:07 Előzmény BBeus
(121/221)
köszönöm : )
10/10
BBeus 2010 jún. 02. - 22:43:33 10/10 Előzmény motivator
(120/221)
Kedves Motivator!

A könyvben úgy van, hogy miután Henry meghal, még kétszer találkoznak, egyszer rá pár évre, aztán pedig mikor Claire már 82 éves.
Amit pedig nem értesz, arra a könyv nagyon jó válaszként szolgál.
Nem gyõzöm mindig hangsúlyozni, hogy mennyivel jobb mindig a könyv, mint a belõle készült film, de ezt biztosan te is tudod. Szóval csak biztatni tudlak, hogy olvasd el. Egész más stílusban van lefestve például Gomez a könyvben, sokkal izgalmasabb ember benne;)
motivator 2010 ápr. 25. - 12:33:11
(119/221)
én nem sírtam,de a végén nekem is összeszorult a szivem.SPOILER:Csak azt nem vágom,hogy elvileg már minden megtörtént egyszer,mert aki visszautazott Henry,az nyugtatgatja a kisfiú Henryt,hogy minden rendben lesz,mert õ már átesett ezen,de akkoris ott volt õ felnõttkorában és ott nyugtatgatta?mindegy,nem kell megmagyarázni,csak ez kicsit körforgásos.-Aki olvasta a könyvet,az válaszoljon már,Claire öregkorába is utazott Henry?Szóval mikor már idõs lesz,akkor is találkozik vele?
nedherla 2010 ápr. 19. - 21:52:55
(118/221)
Nekem is nagyon tetszett a film. Nem szoktam elsírni magam a filmeken, de ezen háromszor is sikerült. Nagyon gyönyörû, megható és csodálatos!
wwxxww 2010 ápr. 19. - 20:40:54
(117/221)
nagyon szép, megható film:) az eleje kicsit zavaros volt, de utána már jó:)
és SPOILER, szerintem az volt a legszebb rész, amikor henry elõször találkozott a lányával, és õ elmondta neki, hogy amikor 5 éves lesz, meghal az apja. szegéyn, milyen rossz lehetet úgy élni, hogy tudod, hogy 5 év múlva meghalsz..
wnnb 2010 ápr. 13. - 12:31:47
(116/221)
Egy szóval úgy tudnám jellemezni ezt a filmet, hogy: szokatlan. Talán ez volt az egyik oka annak, hogy tetszett.
A másik, hogy nem olvastam a könyvet, így nem voltak akkora elvárásaim. Igaz, az évek során azt is megtanultam, hogy egy könyvet nem lehet egészben átemelni a vászonra, mert akkor csuppa 8-9 órás adaptációkkal találkoznánk :)
A történet és a cselekmények, számomra végig érthetõek voltak. Jó képek, ügyes szinészi játék.
Ez a film ,megmarad a gyûjteményemben.
BBogi92 2010 ápr. 10. - 20:01:55 Előzmény Rahar
(115/221)
még szerencse, hogy az írónõ (Audrey Niffenegger) volt jó a fõhõséhez... :)
adathor 2010 ápr. 09. - 21:02:30
(114/221)
Nekem nagyon tetszett ez a film,ráadásul úgy,hogy nem vagyok egy romantikus típus.
Akik meg nem értették ezt az egész idõutazgatást hát azoknak ne tudok segíteni!
Max nézzétek meg még egyszer!
10/10
fruzsanna12 2010 ápr. 05. - 22:52:33 10/10 Előzmény Rahar
(113/221)
SPOILER
Azért mindig az anyja halálához tér vissza,mert( mondta is a filmben egyszer) a nagy események vonzzák.A másik kérdésedre,még én sem találtam választ,mert az számomra sem volt egészen világos.:S
7/10
Rahar 2010 ápr. 03. - 23:48:09 7/10
(112/221)
Nekem tetszik a film, érdekes alaptörténet, furcsa cselekményvezetés, kellemes képi megvalósítás és jó színészi munka jellemzi. A történetet elfogadom, bár én nem értem, hogy a fõszereplõ nem próbált igazán semmit sem tenni a problémája ellen, bár lehet, hogy a fõszereplõ elfogadta vagy beletörõdött a sorsába. A film számomra egy kicsit lassú folyású, de azért így is jó, 10 pontból 7 pontra értékeltem, bekerül a gyûjteménybe. Mindenképpen egyedi és érdekes film, megtekintését csak a romantikát rendkívüli módon utáló embereknek nem ajánlom.
***SPOILER***
Azt nem értem, hogy ha nem irányíthatja hogy mikor és hová kerül, akkor, hogy láthatta több százszor az anyja halálát? Valamint a forgatókönyvíró igencsak rendes a fõszereplõjéhez, például amikor eltûnik az esküvõjérõl, akkor egy másik idõsíkról megjelenik a jövõbõl õszes hajjal, pedig akár lehetne az is, hogy legalább két hétig egyáltalán egyik idõsíkból sem jelenik meg, mivel a filmben erre is van példa. Gondolom azért van így, hogy értelme legyen a történetnek.
5/10
florii. 2010 márc. 19. - 15:12:53 5/10
(111/221)
Nekem nagyon nem tetszett. Hihetetlenül unalmas össze-visszaság, aki a könyvet nem olvasta annak talán még zavarosabb lehet. A rendezõk annyi mindent kihagytak a könyvbõl ami talán színesebbé tette volna a történetet: pl. a Gomez és Claire közötti viszony, Ingrid, stb...
Összességében majdnem elaludtam rajta.
2/10
charlena08 2010 márc. 14. - 19:44:04 2/10
(110/221)
Szeretem az ilyen típusú filmeket, és az ismertetõ alapján min. 8/10-re számítottam. Nem keveset CSALÓDTAM. Elõtte nem sokkal láttam RM-t a Sherlock-ban, amiben egész jó volt, de ebben... :( Nem tudtam eldönteni, ennyire rosszul színészkedik, v. a szinkronja rontja le ennyire, de engem nagyon idegesített. A férfi fõszereplõ totál jelentéktelen, ezen még a tûrhetõ szinkronja (asszem László Zsolt?) sem segített. A történetbõl/ötletbõl jóval többet ki lehetett volna hozni, nekem mégis értelmetlen volt, nem volt világos, valójában miért is kezdett el, miért "utazik" a férfi, csak ment és kész. Lehet hogy nekem ez a heppem, hogy mindenáron válaszokat keressek, de komoly hiányérzetem volt. Összességében nagyon nem jött át, eléggé untam is. 1x elég volt :(
6/10
Butterfly1986 2010 márc. 10. - 00:39:30 6/10
(109/221)
Tetszett is és nem is. Tetszett, mert különleges volt és egyedi történet. Érdekes is volt. Viszont ami nem tetszett, hogy akik nem olvasták a könyvet, mint például én is, azoknak elég zavaros volt ez az össze-vissza utazás az idõben. Valahogy jobban el kellett volna magyarázni, hogy tulajdonképpen mi a fene van.Pl. hogy hol õszen jött vissza, hol fiatalon. Olyan érzés volt, mintha több létezne belõle. A halála után hogyan létezhetett? Kissé zavaros volt ez a dolog és gondolom a könyvben világosan le van írva. De így nem volt érthetõ teljesen. A másik amit hiányoltam, hogy nem éreztem a 2 fõszereplõ közti szerelmet. Míg a Szerelmünk lapjai c. filmnél átjött minden érzelem, kézzelfogható volt az egymás iránt érzett szerelmük, itt nem. A pasin fõleg nem látszott ez a hejdenagy ragaszkodás. Épp ezért nem tudtam megsiratni a halálát sem. Ezért elmaradt a katartikus élmény. Ezt rendkívüli módon hiányoltam:( Jobban össze lehetett volna hozni. Nekem ezek miatt a dolgok miatt, amik azért valljuk be szerves részét képezik annak, hogy egy film tetszik avagy sem csupán 6/10.
10/10
domani1325 2010 febr. 26. - 14:25:48 10/10
(108/221)
Szerintem nagyon jó film volt:)
dr66 2010 febr. 22. - 22:15:45
(107/221)
Hát,ha romantikus kis lelked van akkor pláne ne hagyd ki a könyvet.Én szeretem a könyvet,ezért a filmet is kedvelem ,persze hiányérzettel.Összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény volt elolvasni és rengeteg olyan dologról olvasni,ami aztán a filmbe nem került be.Nem rövid a könyv de annyira drukkoltam hogy még sokáig sokáig tartson!Ja,és a végén is volt egy olyan esemény ami nekem libabõrös élmény volt.Vártam a filmben is de azt is kihagyták,sajnos.Nem árulom el,tessék elolvasni!:)
meggyesteja 2010 febr. 20. - 21:19:15
(106/221)
♥♥♥♥♥♥♥♥♥
csak feliratosan szabad megnézni:)
Rahel 2010 febr. 16. - 17:19:47
(105/221)
A könyvhöz képest nagy csalódás, mert egy csomó fontos mellékszál, kimaradt a filmbõl. Így csak egy langyos romantikus sci-fi!!:((
8/10
skillet 2010 febr. 16. - 17:10:46 8/10
(104/221)
csak azért kapott 8pontot, mert ahhoz képest amiket most láttam, ez még egy igazi kincs :D
egymás után vagy 4 lom filmet sikerült megnéznem.
szóval jó volt ez, jó volt... de nem az igazi.
olvastam máshol azt, hogy többet is ki lehetett volna hozni belõle... meg, hogy hiányzott belõle a szikra. egyet kell értsek, jó volt, de az 10ponttól bõven messze áll. hetet érdemelne kb, de a mostani viszonyítási alapok ugye... :)
10/10
Laurinnyó 2010 febr. 14. - 21:20:21 10/10
(103/221)
Nagyon nagyon tetszik a film, alig várom,h olvassam. :)
dr66 2010 febr. 13. - 01:13:37
(102/221)
De még mennyire érdemes elolvasni!!!Az az igazi élmény!