9/10
Katyu93 2010 febr. 12. - 19:31:18 9/10
(101/221)
Nekem tetszett 9/10
1/10
mirrmurr77 2010 febr. 12. - 00:36:56 1/10
(100/221)
hát...rég láttam már ennyire logikátlanul megrendezett, unalmas filmet (és nem azért, mert nem értem az idõutazás lényegét)
szokásos probléma...jó alapsztori...rossz rendezés...többet vártam!
Nyálon lõtt vágy 2010 febr. 11. - 08:36:25
(99/221)
Hagyd, mindig vannak amazon természetû Márták:)/ A helység kalapácsa /
Ugyan azon okból kedvelem a Ha eljön joe black-t mint Az idõutazó felesége filmet.
Mindkettõ kevésbé szokott dramaturgiával és dialógusokkal dolgozik. Persze nincs új a nap alatt, de azért kicsit kevesebb benne a "panelra szerelt" elem.
Ráadásul, minden digitális klütyüt is aggathattak volna az idõutazással kapcsolatban, de nem a jó öreg áttûnési technikát alkalmazták.
Amúgy ez 1 igazi "szerelmesmozibabarátnõvel" típusú film.
9/10
rubber 2010 febr. 11. - 00:28:56 9/10
(98/221)
Érdekes volt az egész film és örülök hogy nem arra és nem úgy élezõdött ki az idõ útázás mint szokott hogy dinók és a nagyon jövõ között ingázás hanem ez egy komolyabb hangvételû film volt nem bántam meg hogy megnéztem.10/9.
1/10
graw2 2010 febr. 10. - 23:59:44 1/10
(97/221)
Spoiler:
Fõszereplõ (Henry) elmondása alapján nem tudja mikor és hová utazik. Ez a spontán idõutazás elég elvetemült elgondolás (*lent utalok rá hogy mégis miért), de akkor a ruhaboltban a barátja elõl, hogy tudott szinte csettintésre eltûnni?! Elõre bejelentette mi fog történni, épp csak azt nem mondta: Voilá! A rendõrkocsiból való eltûnés elõtt szintén utalt, hogy mi fog bekövetkezni...
A másik pedig, elvileg nem tudja befolyásolni a jövõt, ez az elmélet akkor dõlt meg amikor a jövõben látott lottószámokat megjátszotta!!
Egyéb iránt az idõ és a tér végtelen, ennek ellenére a fickó elég szûk sávban mozgott, nemde bár?

*Épp csak átfutott az agyamon, hogy mi lett volna akkor, ha az idõutazás pont a wc-én, sz.rás közben jön rá. Ilyenkor a cucc ami félig bent, félig kint van az megy vele, vagy marad?:D
Lehet, hogy a kis csajnak a ruha mellett még WC papírt is kellett volna kikészítenie...:D
9/10
zf 2010 febr. 09. - 23:14:50 9/10 Előzmény KingJamal
(96/221)
Üdv!

Az idõparadoxon olyan dolog amit a 21. századi ember még nem érthet meg... Az, hogy ismered a jövõdet, nem jelenti azt, hogy meg tudod változtatni, mert elképzelhetõ, hogy a látott jövõdet elõidézõ eseménysor azért következik be mert láttad a jövõdet. ugyanakkor a predetermináció szerint a jövõd ismeretében képes vagy megváltoztatni azt. Erre még senki se tudja a választ és addig meg kár ezért kritizálni egy filmet, mert ahogyan mi sem, úgy a film készítõi se tudhatják rá a választ.

Nekem tetszett a film és el szeretném olvasni a könyvet is. Nem tudsz esetleg egy linket ahonnan letölthetném e-bookban?
dr66 2010 febr. 09. - 19:23:59
(95/221)
A könyv,amit pár éve olvastam,életem egyik legnagyobb olvasmányélménye volt.Mindenkinek ajánlom.Utána tudtam meg,hogy megfilmesítik és nagyon vártam már.Aztán eltelt néhány év és íme.
Sajnos nagyon sokat változtattak,vagy inkább kihagytak a könyvhöz képest és ezért a film megnézése után nagy hiányérzetem támadt.Annyi minden történt még amit látni akartam volna,vicces és megható dolgok egyaránt, ami a filmben nem szerepelt!Hát igen,lehetett volna 3 órás is ,lehet hogy akkor sem fér bele minden.
Olyat kihagytak például amikor a 40 év körüli Henry annyira elõretéved az idõben,hogy a 80 éves feleségével találkozik.A könyv szinte LEGMEGHATÓBB PILLANATA volt.Erre ezt is kihagyják...
A LÉNYEG:TESSÉK ELOLVASNI A KÖNYVET!!!
6/10
qwq 2010 febr. 08. - 19:30:33 6/10
(94/221)
Vártam 1 napot, hogy leülepedjen. Hátha jön a katarzis.
De nem, még ma is kuszának tartom és fáradt vagyok a vontatottságtól.

A rendezõnek ajánlottam volna a 12 majom c. filmet elõzetes tanulmányozásra.
KingJamal 2010 febr. 07. - 23:11:17
(93/221)
Szerintem szép ez a film meg minden. A baj csak az volt, hogy egyáltalán nem tudtam beleélni magamat, mert zavart benne egy elvi dolog, ami szerintem elrontja az egészet. Ha egyszer valaki tudja, hogy mi fog vele történni, akkor miért nem tud változtatni rajta? Nekem ez logikátlan. Olyan mintha valaki tudná a jövõjét, mégis az eleve elrendeltség uralkodna felette.

***SPOILER***
Minden úgy történik, ahogy már azt megélte. Amikor például látja, hogy hol hal meg, és hogy pontosan mikor. Végignézi a halálát, és minden pontosan úgy történik ahogy látta. Mi lett volna, ha mondjuk nem hívja el a rokonokat, vagy odahúz 6 cementeszsákot a halála helyére? Meghazudtolta volna a jövõt?

Nekem úgy tûnt az egész film alatt, mintha nem tudná irányítani az életét, és amit tud a jövõjérõl azt mindenképp meg kell csinálnia. De miért? Mi van ha pl nem veszi el a csajt? Akkor minden máshogy alakul. Vagy bármi apróságot nem csinál.
***SPOILER VÉGE***

Gondolok itt a Pillangó hatásra. Ami az idõutazós mûfajban szerintem a legjobban van eltalálva.
7/10
beo71 2010 febr. 07. - 14:27:42 7/10
(92/221)
Egyet értek azokkal,akik szerint a film a végére erõsödik fel és így emeli a közepes szintet kicsit feljebb.7/10.
Összességében tetszett a film,bár szerintem(sajnos)sem Eric Bana sem Rachel McAdams nem játszik különösebben jól és e miatt nem túl emlékezetes.
8/10
kol3 2010 febr. 07. - 11:27:37 8/10
(91/221)
Nem annyira rossz 1x meglehet nézni 10/8..
10/10
mark17 2010 febr. 06. - 13:50:17 10/10
(90/221)
Amikor olvastam a tartalmát, valahogy furcsálltam, hogy egy ilyen sztorira ennyit pontot adnak a nézõk. Most már másképp látom. A történet csodálatos, a karakterek szuperek, én könnyezve néztem a végén. Amihez leginkább tudnám hasonlítani az a Benjamin Button különleges élete, bár az valamivel jobb volt. A filmbe azt sajnáltam, hogy csak 1óra 40perc lett, pedig még elnéztem volna egy órát. Sajnálom, hogy manapság nincsenek ilyen emberek (vagy csak nagyon kevesen) akik a nagy Õ-t keresik, nem csak "egy csajt". (Egyébként a B.B. ebben is hasonló).
De egy szó mint száz: Nekem tetszett a film (a könyvet nem olvastam), és szeretnék még több ilyen filmet látni....bár szerintem a Titanic és a B.B. jobb volt, de ez akkor is megér 10/10-et!
Pera007 2010 febr. 05. - 15:47:11
(89/221)
Vártam ezt a filmet de valahogy hiányérzetem maradt a végére. A könyvet nem olvatam így összahsonlítani nem tudom, de számomra az egész film egy túlkomplikált szerelmi történet volt. Nem azzal volt a gondom, hogy nem lineáris volt a történet vezetés (egyik kedvenc filmem a 21 gramm) hanem, hogy a karakterek nagyon felszínesek voltak. Egy szereplpvel sem lehetett igazán azonusolni, és ez nem a színészek hibája. A történet maga nagyon érdekes de mag a koncepció lett rossz szerintem. A legjobb lett volna cask a nõ szemszögébõl mutati az egész történetett és bár akkor nem lett volna ennyire összefüggõ a sztori de még is mélyebb tartalmakkal bíró alkotást kaptunk volna. Szerintem. Tõlem.....10/7
6/10
Wanted 2010 febr. 05. - 14:34:25 6/10
(88/221)
elvesztegettem 2 órát az életembõl,azért 6 pontot megér,de csak mert jószívû vagyok.
nita78 2010 febr. 04. - 00:24:49 Előzmény graw2
(87/221)
Nekem is eza véleményem. Elkeztem nézni és egyszerûen nem is tudom mihez hasonlítani.Nekem nem tetszet.
eMeN 2010 febr. 03. - 16:49:42
(86/221)
Én nem szoktam pontozni filmeket, hogy 10-bõl 1-es, meg 10-bõl 9-es. Ha sz..r a film akkor nem méltó arra, hogy szóra méltassák. Nekem ez az álláspontom. Tehát amirõl én véleményt mondok az SZERINTEM 100%. Ennek tudatában érdemes tovább olvasni a hozzá szólásomat. Cím: Az idõ utazó felesége! Gondolom nem véletlenül! Remek érzékkel mutatja be a genetikai idõutazást. (Pillangó-hatás) Rachel McAdams igazán átküldi az éteren az érzelmeket. Remek fõszereplõ. És azt hiszem a cím is elárulja, hogy Õ az igazi fõ szereplõ. Az érzelmei, a vívódásai, a tettei. Szerintem az az ember, aki volt igazán elmélyülten szerelmes már az életében, és esetleg veszítette is már el ezt az érzést, azt megindítja e film. Aki meg nem, az rossz kritikát ír ide e filmrõl.
1/10
graw2 2010 febr. 02. - 21:45:25 1/10 Előzmény sinop
(85/221)
Ötletes, idõutazós film nekem a Pillangó-hatás.
sinop 2010 febr. 02. - 06:54:19 Előzmény maldiko
(84/221)
A történet szerintem zseniális, bár többekkel egyetértek abban, hogy a forgatókönyvön még csiszolhattak volna. Mindent egybevetve azért tetszett, régóta nem láttam ennyire ötletes "idõutazós" filmet, mindenkinek csak ajánlani tudom.
8/10
Carlo Abarth 2010 febr. 02. - 01:37:24 8/10
(83/221)
Én csak annyit mondanék,egyedi a film...érdemes megnézni
1/10
graw2 2010 febr. 02. - 00:02:44 1/10
(82/221)
A hozzászólások alapján azt hittem megnézek egy jó filmet, de nagyot csalódtam. Tele van logikai hibákkal, primitív, élvezhetetlen: 1/10