7/10
harmony89 2010 jan. 31. - 23:08:07 7/10
(81/221)
Én abszolúte értettem a filmet, nem okozott gondot az ugrálás az idõben... Mégis valami hiányzott az egészbõl. A vége jó és megindító, de addig valahogy unalmas talán? Nem találom a megfelelõ szót. Az biztos, hogy sokkal többre számítottam ennél. Majd igyekszem beszerezni a könyvet. Maga a film 7/10.
9/10
stomachh 2010 jan. 31. - 16:16:44 9/10 Előzmény Shimmyke
(80/221)
Nagyon jó film! Aki nem olvasta a könyvet, annak kissé kusza lehet a történet szövése. Remek szinészi alakítások, szép fényképezés, jó zene, jó rendezés. 8 és 9 pont között gondolkodtam, de mivel egészen új filmélményt adott az idõutazós filmek között (nem akciós, nem vígjáték, hanem drámai), ezért nálam 9/10!
Dia911 2010 jan. 31. - 15:42:29
(79/221)
Soha nem sírtam még moziban, de itt a film végén nyelnem kellett a könnyeimet. Tartottam is magam, amíg oldalra nem néztem a barátnõmre és láttam, hogy Õ is nagyokat nyel. Na itt aztán mindkettõnkbõl rövid úton távozott a tartás:)
Én elõbb a könyvet olvastam, így számomra minden világos volt, de állítólag aki nem így tett/tesz annak kicsit kusza az elsõ fél óra.
SPOILER**************
Eric Bana, picit gyengébbnek tûnt, olyan érzésem volt, mintha nem azért kérné meg Clare kezét, mert õ az élete szerelme, hanem mert van itt egy csaj, jól is néz ki, állítólag az õ múltjában-az én jövõmben szerettem, hát akkor nosza, mi bajunk lehet.
SPOILER vége*********
Egyébként aki teheti, elõbb olvassa el, egyrészt mert érthetõbb és élvezhetõbb a film utána, másrészt mert sokkal részletesebb és kidolgozottabb a karakterek érzelmei szempontjából.
Egyébként a film is és a könyv is nagy kedvencem lett. Nálam 10* ha van ilyen kategória.
Gordon Szabolcs 2010 jan. 30. - 22:30:36
(78/221)
Annyira utálom, mikor valaki benyög ide egy rövid és negatív hozzászólást például azt hogy: "giccses". Pont emiatt nem mondom én ezt erre a filmre, pedig szívem szerint így tennék.
Valahogy már az elsõ két perc is pontosan érzékelteti, hogy milyen lesz ez a film: nagyon szép beállítások/helyszínek, jól bevilágított terek/arcok és ömlengõs cukormáz a legjavából.
Valahol a film felénél már elég édes íz gyûlt össze a számban ahhoz, hogy ki akarjam kapcsolni, de végül is erõt vettem magamon és végignéztem, hátha kellemesen csalódok. Részben igazam lett, mert a film a vége felé haladva az egészen élvezhetõvé vált. De ettõl függetlenül a film 80%-ában nagyon nehéz volt azonosulni a szereplõkkel a gyakran már nevetségesen közhelyszerû párbeszédek és jelenetek alatt.
Ez azért is szomorú, mert a történet amúgy kifejezetten érdekes is lehetne, valószínûleg a könyv klasszisokkal jobb is (ez utóbbit azonban sajnos nem olvastam). De szerintem sokkal, de sokkal többet lehetett volna kihozni ebbõl a történetbõl!
7/10
motrineo77 2010 jan. 30. - 20:01:04 7/10
(77/221)
Ma néztem meg a filmet szintén. A színészi alakítások nagyszerûek, de a történet és a kivitelezés számomra túl kusza. Lehet hogy könyvben érthetõbb...:)
Megható film...:) Rachel McAdams nagyon jóóóó :)
monnci 2010 jan. 30. - 18:18:09
(76/221)
én kb 2 perce fejeztem be a filmet. nagyon kevés filmen sírtam eddig. ez a film viszont azon kevés filmek közé tartozik, amiken elsítram magam. még ebben a pillanatban is a szememet törölgetem zsepivel.
könyvben is nagyon jó lehet, filmben is nagyon jó volt. nem azt mondom, hogy életem legjobb filmjei közé tartozik, de érdekes volt, megható és magávalragadó.
de most jut eszembe; kicsit emlékeztet a Kate és Leopoldra. de azért Hugh Jackman jobban néz ki.:D
most nincs kedvem sokat írni, majd egyszer talán leírom részletesen, melyik jelenetek tetszettek igazán, írok a filmzenérõl is meg minden, de egy filmrõl nemtudok rögtön a megnézése után véleményt írni. ahhoz elõbb még át kell gondolnom.
röviden ennyi.:)
jajj, majdnem elfelejtettem, nálam 10/8 a film.
10/10
Megike 2010 jan. 30. - 15:03:52 10/10
(75/221)
Nagyon-nagyon jóóóóóó film! Én az utolsó fél órát végig sírtam! Csak ajánlani tudom!!!!
10/10
moncsicsi83 2010 jan. 26. - 00:33:45 10/10
(74/221)
1 hete olvastam ki a könyvet, nagyon magával ragadott a történet, nagyon megtetszett. Egyenesen fantasztikus!! Ma végre sikerült megnézni a filmet is. Nagyon jól sikerült. Persze azért a könyv jobban tetszett, de a film is szuper. Pár jelenetet hiányoltam belõle, de egye fene, így is megállja a helyét :)
Aki még nem olvasta a könyvet, annak ajánlom! Nem szabad kihagyni :)
10/10
reveal 2010 jan. 25. - 17:55:43 10/10 Előzmény qwert9
(73/221)
Nagyon rég láttam enyire jo filmet. Sztem követhetö és nagyon jól megalkotott filmröl van szó.
qwert9 2010 jan. 22. - 22:53:14
(72/221)
Nagyon jó a film is és a szereplõk is... érdemes megnézni :)
9/10
IamWhoIam 2010 jan. 20. - 19:59:00 9/10
(71/221)
fúú nagyon jó film! a végén sírás garantált! :)
10/10
Firenze 2010 jan. 15. - 10:53:42 10/10
(70/221)
Semmivel sem következetlenebb szerintem, mint a könyv. De nekem a maga nemében mind a kettõ nagyon tetszett.
6/10
NADALFAN 2010 jan. 14. - 22:00:05 6/10 Előzmény Firenze
(69/221)
ha nem ennyire gyalázatosan banális lenne a film alapgondolata még jónak is mondanám-mert a szinészek jók benne. de sajna követhetetlen és következetlen az egész ...
10/10
offtopic
Firenze 2010 jan. 10. - 01:41:59 10/10
(68/221)
Nem ellentmondás, amit magamnak veszek, az is ajándék:) Hiszen amennyibe egy könyv manapság kerül, tényleg az!
10/10
offtopic
Firenze 2010 jan. 10. - 01:39:16 10/10
(67/221)
Úgy tényleg tökéletes megoldás :)
Nekem nagyon könnyû ajándékot venni: könyv és kész :) Úgyhogy most ezt hozta a Jézuska, nem is gyõztem megköszönni neki :)
offtopic
manócska 2010 jan. 10. - 01:31:33
(66/221)
Én is jobb szeretem papírformában...de egyelõre jó lesz ez is...én igazából a könyvtárat terveztem, tervezem megcélozni a könyv megszerzése érdekében, de ahhoz félõ, még tuti túl népszerû ez a regény, hogy benn is legyen. Addig meg jó lesz az e-book. Én jól tudok angolul, tehát ez elvben nem gond, és legalább gyakorlom kicsit a nyelvet, kár lenne elfelejtenem, ha már annyit tanultam. :-)
10/10
Firenze 2010 jan. 10. - 01:20:38 10/10
(65/221)
Szinte mindenhol lehet kapni, én 15 % engedménnyel vettem meg. Ki is olvastam, nagyon-nagyon tetszett! Bár nem ide tartozik, de sokkal jobban szeretem a "kézzel fogható" könyeket - nekem kényelmesebb is! Sajnos nem tudok annyira angolul, hogy eredetiben olvassam, de remek a fordítás!
Természetesen más, mint a film, hiszen hogy is lehetne kb 500 oldalt 2 órában visszaadni? Mindenesetre mind a kettõ hatalmas élmény volt!
manócska 2010 jan. 10. - 01:08:12 Előzmény lanmlili
(64/221)
szõke? kefehajú? - ilyen névvel, hogy Gomez? :-) Én a névrõl tuti rgy iylen sötét pigmentáciújú pasira asszociálnék, mint aki a filmben is volt. De a könyvet (még) nem olvastam, remélem, lesz rá lehetõségem. angolul már megtaláltam e-bookként. :-)
manócska 2010 jan. 10. - 00:55:58
(63/221)
Aranyos film, megható, néha bizony jól megkönnyeztem

SPOILER(pl. mikor a mamájával találkozik a metrón - az olyan szívszorító volt) SPOILER ENDS.

Mondjuk nekem kicsit zavaros volt, fõleg az elején, hogy akkor most ki mikor, merre. És folyton azon izgultam, no most ne tûnjön el, erre rendre eltûnt olyankor. :-)

SPOILER
A vége meg...háát, végülis jó volt így, csak kicsit csalódás volt, hogy elvitték a ruhákat, vagyis akkor Claire és a kislány többé nem várja õt vissza. :-( Jó, hát meghalt kvázi, de akkor is...ha ugrál az idõben, visszajöhetett volna még sokáig.
Az mondjuk durva volt, mikor kiderült, ki lõtte le, basszus.
Vagy, hogy az esküvõjén is öreg(ebb)en jelent meg. :-)
SPOILER ENDS

Meg nem tudom, de szegény Eric Bana elég gázosan nézett ki néha azzal a nyíratlan hajzatjával...asszem akkor volt "fiatal", de ez vhogy nem állt annyira jól neki, akkor kupálódott ki, mikor "idõsebb" (olyan 30-as körüli) volt.
10/10
nandyska 2010 jan. 08. - 17:37:37 10/10 Előzmény Gilka
(62/221)
Szerintem rettenetesen jó film. Már nagyon rég óta vártam, hogy megjelenjen, és meg tudjam nézi. Bár néhol azt éreztem kicsit csalódtam, a végére nagyon jó lett. Hihetetlenül jó a vége, olyan amikor az ember egy ideig nem is tud feleszmélni utána. Már vége volt a filmnek, mentek a nevek, de én még mindig a hatása alatt voltam. És szerintem a színészek is nagyon jók, Rachel McAdams-t már a Szerelmünk lapjaiban megszerettem, de most már még jobban. És Eric Bana is nagyon jó volt. Szóval nézze meg, aki tudja, mert nagyon jó.:)