filoszemitabélus 2015 dec. 28. - 10:58:36 Előzmény Edmond Dantes
(106/126)
Örülök, hogy neked is tetszett! Ez a 800. hsz-em)))
filoszemitabélus 2015 dec. 27. - 11:12:01
(105/126)
Ama ritka film, ami úgy tûnik mindenkinek tetszett. Azért ez már jelenthet valamit! Bár szövevényes történet volt, mégsem volt túlbonyolítva. Van néhány film, amin szerintem már a rendezõ sem igazodik ki. Ráadásul nagyon életszagú volt.
SPOILER
Jól ábrázolta az ügyvédek meglehetõsen könnyed lelkiismeretû világát. Hiszen egyértelmûen az a dolguk, hogy aljas gazemberek, gyilkosok számára a kicsikarják a legoptimálisabb megoldást. Nem csoda, hogy az elõzõ ügyfele ártatlanságával nem igazán tudott mit kezdeni. A romantikus vígjátékokban nem kedveltem M. McConaughey-t, de ebben a filmben a dörzsölt és mégis valamennyi erkölcsi érzékkel bíró ügyvédet jól alakította.
Jó karakter volt a visszataszító, kis perverz playboyt megformáló színész is.
Azt azért minden ilyen témájú filmbõl látom, hogy idióta világ az USA, egy még idiótább jogrendszerrel. Ha a rendõrség nem teljesen törvényesen szerez meg egy döntõ bizonyítékot, akkor azt a bíróság kizárja a perbõl és a gyilkos röhögve kisétál a tárgyalóterembõl, holott feketén-fehéren kiderült a tette.
8/10
fantyoyo 2015 okt. 23. - 19:44:11 8/10
(104/126)
abszolút rendben van a film, még a moralizálás is jól belül maradt a mûfaji kereteken, és a részletek jól álltak össze. a szereposztásból nekem lefelé kilógott a vádlott milliomos csemete, a figurának valahogy nem volt meg a történet szerinti súlya. Viszont a többi alakítás nagyon stimmelt.
offtopic
cellasto 2015 júl. 20. - 22:33:52
(103/126)
meg nézném,mert birom ryan-t,de ezt a nyálgép mettyú akárkit nem birom elviselni :/
breeder 2015 febr. 10. - 00:39:26
(102/126)
Szerintem nagyon klassz krimi lett Az igazság ára címû film.
Vannak benne ugyan kiszámítható részek, de ezeket a rendezõ mesterien palástolja (azaz elfedi), hogy a nézõ számára ne legyen minden olyan egyértelmû és világos. :)

Haller és Roulet karaktere is nagyon tetszett.
Matthew McConaughey-t és Ryan Phillippe-t abszolúte jó választás volt leszerzõdtetni a fõszerepekre.

A zenei aláfestésért pedig külön piros pont jár.
Minden szám és dallam külön hangulatot kölcsönzött a jeleneteknek...
8/10
kritiza 2015 febr. 02. - 00:21:39 8/10
(101/126)
Remek ez a film, ha egy estére kikapcsolódást keres az ember. Nem az a fajta film, amirõl hetekig gondolkodom utána, vagy amit évek múlva is újra meg újra látni szeretnék, de izgalmas, szórakoztató, jól játszanak a színészek, fordulatokban gazdag a történet. 8/10
10/10
nagyzsuzsa 2015 jan. 31. - 22:02:32 10/10 Előzmény yxx
(100/126)
Jó kis film volt!
Imádom Matthew McConaughey-t.
10/10
yxx 2014 nov. 17. - 23:28:20 10/10
(99/126)
Zseniális!
kybuck 2014 okt. 23. - 05:08:16 Előzmény denizay
(98/126)
Nos a történet valóban nem egy világrengetõ újdonság, de a film feszesen, izgalmasan, humorosan, felesleges szarakodások nélkül hozza és ez szórakoztató; kicsit bosszúsan azt is mondhatnám, hogy régen egy ilyen film volt a minimum, manapság meg már ezt is meg kell becsülni a sok félresikerült és unalmas alkotás közt!
10/10
judyp 2014 szept. 14. - 00:29:10 10/10
(97/126)
Szerintem ez egy jó kis film! Van benne kis csavar, pont annyi, hogy két fokkal jobb legyen, mint a többi hasonló film, engem lekötött végig.
denizay 2014 aug. 20. - 23:19:37
(96/126)
Ezzel a filmmel az a bajom, hogy nagyon könnyen kiszámítható minden egyes perce.
tortura 2014 jún. 10. - 16:23:17 Előzmény Edmond Dantes
(95/126)
SPOILER!!
Szerintem meg van meleg pár, nemcsak a srác meséjében. Ugyanis, amikor az elején (ha visszaemlékezel) az ügyvéd meghallgatja mindkét verziót, nemcsak a védencéét, hanem a bájos Reggi Campoét is, és abban is szerepel a meleg pár. Ugyanis a lány verzióját Levin (mivel õk nem a csajt képviselik) valszeg a rendõrségi jegyzõkönyvbõl tudja. Szóval szerintem léteztek. Egyébként is a rendõrség ezt két pillanat alatt le tudja ellenõrizni, mondjuk úgy, hogy becsöngetnek szembe. Ezért is nem értem, miért nem vették õket elõ, mint tanúkat.
Ami viszont biztosan kamu a srác részérõl, hogy a muterját megerõszakolták és ezért hordja a kést. Csak meg kellett támogatni a dolgot valamivel. Bár ez is ellentmondásos, mert - nem tudom, ott a törvények mit írnak elõ - egy kisebb kést (itt arról volt szó, többször elhangzik, hogy rövid pengéjû) szerintem tarthatsz magadnál. Nálunk itthon meg van szabva a mérete, hogy meddig tarthatod, mikor minõsül már vadászkésnek. Vagy valami ilyesmi.
Jó a humora is a filmnek. Kedvencem, mikor a sofõrnek mondja az ügyvéd, hogy "már három hónapja visszakaptam (a jogsit)". Meg hogy nem jön ide senki... A legjobb fotósok itt vannak Hollywoodban...
Ja, meg a motorosok is jók voltak. (kupi van a verdában)
8/10
Edmond Dantes 2014 ápr. 11. - 12:44:59 8/10 Előzmény tortura
(94/126)
Most láttam elõször, végig lekötött, noha ilyesfajta csavar(ok) máskor is volt(ak) már, v.ö. Sleepers-Pokoli lecke, utóbbiban az ügyész (Brad Pitt) csavar egy hasonlót ("betlire" játszik)...

Amiben viszont ellentmondanék:

***spoiler***
Sztem amikor megölik Levint, még nem tudják h elkéstek, mert Levin már elõbb hagyott tel.üzenetet az ügyvédnél a parkolócédulákról. A másik: a "meleg pár" nem eltûnt, hanem n i n c s! Csupán része a Roulet által kitalált mesének.
***spoiler vége***
10/10
poth18 2014 jan. 04. - 16:46:04 10/10
(93/126)
Nem is tudom, hogy mikor láttam olyan filmet utoljára, ami egy nagysikerû regény alapján készült - és teljesen át is vette azt. A film néha szóról szóra követi a könyvet, ettõl lett nagyon jó, fordulatos, ötletes. Ajánlom mindenkinek olvasásra is, Mickey Haller karaktere köré több könyvet is írt már Conelly, és rohadt jók ! A film pedig nálam 10/10 !
8/10
King Diamond 2013 dec. 27. - 15:39:38 8/10
(92/126)
Én is csatlakoznék a hozzászólók többségéhez, remek film lett. Végig lekötött, jó történet, remek színészek, izgalmas volt. Matthew McConaughey zseniálisan játszotta a dörzsölt ügyvédet, újra kell már néznem a Ha ölni kell filmjét is, amiben nagyon hasonló szerepe volt, de már régen láttam. A többi szereplõ is jó volt. Nem értem, hogy a Port kritikája miért hordja le Ryan Phillippe-et, õ is remekül játszott, és a szerep nagyon testhezálló volt. William H. Macyt is jó volt látni a rövidke szerepében. Látom, többeknek is feltûnt az NT Guilty rendszám magyarítása, elég gáz, hogy nem jutott el az agyukig a nem bûnös. De ettõl függetlenül a magyar szinkron jó volt. Ahhoz képest viszont elég kevés a hozzászólás, többre számítottam. Mindenképp megéri megnézni.
8/10
raczkia 2013 aug. 03. - 09:05:09
(91/126)
Remek film, végig lekötött. Kíváncsi voltam ,hogy az ügyvéd a végén hogy jön ki ebbõl az egész ügybõl. Jó forgatókönyv, rendezés, zene és a szereplõket is eltalálták. Külön örültem, hogy Ryan Phillipe is játszik benne, ritkán lehet róla hallani, pedig nagyon tehetséges színész. 10/10
AKG87 2013 júl. 03. - 23:43:23
(90/126)
Meglepõen jó kis film. Nincs túlbonyolítva, van benne csavar, de nem az a nagyon agyalós, aztán a végén nagyot csattanós. Tetszik a hangulata, tényleg jók a zenék, Matthew McConaughey is hozza a laza ügyvéd szerepét, akit valahogy nem lehet igazán elítélni annyira jól csinálja. Felvetõdött bennem már az elején, hogy vajon mennyire játszik a tûzzel ha ilyen rossz arcokkal van körbe véve, aki lehet az egyik percben még ügyfél, a következõben pedig a haverjai kést szoríthatnak a torkához például.
tortura 2013 febr. 01. - 15:09:43 Előzmény James Uram Benson Madame
(89/126)
A kérdésed jó, sõt, több mint jó. Én már rengetegszer láttam ezt a filmet, nemcsak magáért a filmért, hanem a zenéjét is imádom, meg hát a kedvenc városomban játszódik. De ez a gondolat még nem vetõdött fel bennem. Pedig igazad van. Nekem más jutott eszembe.
SPOILER lehet!
Hogy a srác miért öleti meg a muterjával a nyomozót. Értem én, hogy nem akarja, hogy még több dolgot elõássanak róla, de hát már úgy is elkéstek ezzel. Tkp. már akkor elkéstek, mikor az ügyvéd elutazott Friscoba Jessus Martinezhez, már õ is kapisgálta a lényeget.
Tudom, hogy ennél vannak sokkal jobb filmek, de nekem valamiért nagyon betalált. A jó zene tényleg nagyon sokat emel rajta, kedvencem a kezdõ dal.
10/10
Nepster12 2013 jan. 02. - 05:37:48 10/10
(88/126)
Nekem is tetszett,egyszer nézhetõ az biztos!
7/10
mariannka21 2012 dec. 25. - 18:56:47 7/10
(87/126)
Nekem tetszett. Aki még nem látta, érdemes megnéznie!