9/10
Holly19. 2020 dec. 06. - 01:44:15 9/10
(9/29)
Döbbenet! Szerintem igen alul van pontozva a film. A főszereplő zseniális (mint mindig) , a történet felkavaró, a vége sokkoló!
Néztem , néztem, elképzelni sem tudtam hogy hová vezet majd a film, de aztán durván megrázott.
A kevés pont és a 2 soros tartalom leírás miatt nem vártam sokat a tőle, de elmondhatom, hogy rég csalódtam ilyen
kellemesen. Most lehetne vitázni azon, hogy van-e ilyen, mennyi a valóságalapja stb......semmi értelme.
Azt a pár percet mikor szó szerint levegőt sem kaptam a végén, már nem veheti el tőlem senki:) 9/10 nálam.
3/10
nefefe 2020 dec. 05. - 17:48:50 3/10
(8/29)
Nekem csalódás volt, nem is néztem végig, felében abbahagytam. A nagyon rövid tartalmat olvasva neki sem kellett volna kezdenem, de Noomi miatt (akinek már sok jó filmjét láttam és nagyon jó színésznőnek tartom) elkezdtem nézni. Olyan unalmasnak és irreálisnak tartottam a cselekményt, hogy abbahagytam. Lehet, hogy mélyebb tartalma volt a filmnek, de nekem nem jött be. Biztos bennem van a hiba.
7/10
pihes 2020 dec. 03. - 15:34:07 7/10
(7/29)
A kézenfekvő megoldásig hosszabb út is vezethet, ezt jól példázza a film is.
Egy jobb film volt!

7/10
lukenukem 2020 dec. 01. - 21:01:55 Előzmény filoszemitabéluska
(6/29)
az én kedvencem "a nyolcadik utas a halál"... de azért a négy filmben kimaxolták a kreativitásukat, a harmadikba még egy erős spoiler-t is elhelyeztek. képzelem, hogy főhetett a fejük azoknak, akik megörökölték nevet és az újabbakat el kellett nevezniük.
szerintem a "notthing hill"-t azért nem az eredeti címmel forgalmazták, mert úgy gondolhatták, hogy az átlag magyar mozinéző nem biztos, hogy tudta akkoriban, hogy ez london egyik városnegyede. (én akkoriban még igen fiatal voltam, így ezt én se tudtam.) hiába az amúgy híres-neves notthing hill carnival is népszerűsíti a városrészt.
eszembe jutott még egy zseniális képzavar: a kult-klasszikus brandon lee film, a "the crow". ami ugye varjút jelent, mégis "a holló" címen jelent meg idehaza. de az 2012-es edgar allen poe által inspirált, és az életének egy fiktív cselekményét bemutató "the raven"-t, úgyszintén "a holló" néven sikerült moziba küldeni. természetesen ez utóbbi érthető, csak kellemetlen, hogy a 1994-es film ilyen népszerű lett. belátom, hogy talán kevesebben ültek volna be a moziba 'a varjú' című filmre, de azért na... nem mellékesen a marvel képregények népszerű mutánsa "wolverine" is farkas lett, mert úgy gondolhatták, hogy a rozsomák nem eléggé megnyerő elnevezés egy mutáns gyilkológépnek. miközben ha egy kicsit több ismerettel rendelkeztek volna az állattal kapcsolatban, belátták volna, hogy több mint találó a karaktere neve.
filoszemitabéluska 2020 dec. 01. - 07:39:07 Előzmény olahmiki1959
(5/29)
Az a legszörnyűbb, amikor a forgalmazók a film magyar címével el akarják mesélni az egész film tartalmát: Notting Hill= Sztárom a párom. Hátborzongató!
8/10
olahmiki1959 2020 dec. 01. - 04:54:20 8/10
(4/29)
Ez már a harmadik film, ugyanezzel a - magyar - címmel. (A forgalmazók nem gondolnak erre?)
Egyébként elég jó film volt, Noomi tökéletesen hozta a figurát. Tetszett...:)
filoszemitabéluska 2020 nov. 30. - 08:23:30 Előzmény Gega1
(3/29)
SPOILER Azért elég misztikus, hogy egy anya felismeri a 7 éves kislányban a saját gyerekét, akit újszülöttként látott utoljára. Ez egy antropológus szakembertől is szép teljesítmény lenne.
Gega1 2020 nov. 30. - 00:43:37
(2/29)
Egyértelműen nem misztikus, hanem valós, de ez nem baj, nem szeretem a misztikus filmeket, mert érthetetlen ködbe vesznek, vallásos áhítatba esnek. És nem is thriller szerintem, inkább dráma. Elég langyos és lassú, a fordulat kiszámítható, csak Noomi kedvelőknek ajánlott, ő viszont mint mindig, ismét remekel.
8/10
InteriorLulu 2020 nov. 29. - 23:09:07 8/10
(1/29)
Még úgy is tök rendben lenne a film, ha nem Noomi játszaná a főszerepet...