Téma: Az ígéret

10/10
Ella9 2021 jún. 08. - 17:03:28 10/10 Előzmény Shela
(458/498)
Tényleg nem tűnt fel a tévé basszus :)
Igen, pár részben láttam, hogy van laptopjuk, pl a Vural eset is Reyhannal és Sunával, de mint ahogy te is írtad inkább az van, hogy a történet szempontjából elhanyagolható volt, így nem volt mindig kihangsúlyozva, vagy gyakran használva, ezért néztem be, ezért nem tűnt fel nekem. De köszi, legközelebb, ha belenézek a sorozatba, megnézem magamnak azt a tévét, hogy nem vettem észre?!
8/10
Shela 2021 jún. 08. - 15:40:30 8/10 Előzmény Ella9
(457/498)
Bocsi, lehet, hogy nem láttad, de abban a szobában, ahol Emír szokott aludni majdnem a fél falat beborító hatalmas TV van. Valószínű, hogy a forgatőkönyvbe nem illett bele, hogy nézegessék a TV-t, de látszódott többször is, hogy ott van a falon. Laptopja Sunának, Emírnek, sőt Reyhannak is volt,. Okostelefonja volt mindenkinek, amivel netezni és tájékozódni is lehet, rádiót is lehet rajta hallgatni, asztali számítógépre, mint olyanra nem is volt szükségük. Szerintem, a történetet illetően ezek elhanyagolandók voltak, ezért tűnt neked úgy, hogy nem láttad ezeket, pedig minden ott volt.
10/10
Ella9 2021 jún. 08. - 13:33:14 10/10 Előzmény zuzuzu777
(456/498)
Én személy szerint kedvelem Reyhan karakterét. Pont azt kedvelem benne, ami lehet, hogy másoknak idegesítő lehet :) mármint, hogy csendes, nyugodt lélek. De azokat a részeket, ahogy a második évad indul...amikor is megalázkodik Emirnek ( ezek azok a részek, amikor a csávó haragszik rá az "ígéret" miatt, Reyhan meg tévesen azt hiszi, hogy Emír megcsalta, de rájön, hogy nem igaz és próbálja jóvátenni), na azokat a részeket kihagytam volna. Emír "haragját" azért is gondoltam kicsit túlspirázottnak, ezt a "dühös vagyok rád, mert az ígéret miatt jöttél hozzám" típusú pukkadást, mert már az elején is tudta, hogy nem szerelemből megy hozzá a lány. Akkor találkoztak először, nem is ismerték egymást, a pasi is sejtette, hogy valami más állhat a háttérben, mint a nagybetűs szerelem, az ugye később alakult ki. Ez éppen olyan volt, mint, amikor tévesen azt hitte, hogy a pénz miatt volt az egész és akkor is milyen dühös lett már, de őszintén mit várt? Ahogy haladt előre a történet, utána kezdtek el összeszokni, később meg egymásba szerettek, de az elején simán lehetett volna az is az alaptörténet, hogy a lánynak adóssága van és szüksége van pénzre és Hikmet a szívén viseli a sorsát és a házasságért cserébe pénzt ad neki... de lehet most én gondolom túl :)
Szóval ezeket a Emír balesete utáni megalázkodós epizódokat én kihagytam volna. Úgy bánik vele, mint a lábtörlőjével, pedig állítólag nagyon szereti a nőt. Még a kórházas jelenet oké, hogy kicsit haragszik a csajra, a lány beismeri, hogy tévesen ítélte meg, kész, de mikor visszaköltözik a birtokra, hogy ápolja a férjét és az a bűnbánó természet, amivel kezeli ezt az egészet...( mennyire rosszul érzi magát, hogy megvádolta a férfit, akit szeret). Ez egyszerre csodálatraméltó, ugyanakkor fáj látni, mert szerénység, kedvesség és csendesség ide vagy oda, a helyében én az első alkalommal, mikor a bocsánatkérést követően elzavar a francba és maga mellett tartja azt a perszónát ( Cemrét), fogtam volna magam és elköltözöm. Azt, ha békülni akar, tudja a címet.
Én elhiszem, hogy azt bántjuk, akit a legjobban szeretünk, meg a sértett büszkeségnek nagy szája tud lenni, de van az a határ, amire az ember azt mondja, hogy "most hagyd abba, nem beszélhetsz így velem, tudd, mikor kell leállnod".
Egyébként nem tudom te hogy vagy vele, de engem nagyon zavart, hogy pl az okostelefonon kívül semmilyen kütyü nem volt a házban. Mármint elvétve Emír kezében fellelhető volt a laptop, pl mikor dolgozott, meg, mikor Cemre belekeverte Reyhant azzal a Vural fickóval való levelezésbe, de egyébként semmi. Se egy tévé a szobákba, se laptop vagy számítógép az íróasztalon, közben meg az okostelefon ott a kezükbe. Nekem ez nagyon furi volt, mert nem azt vártam, hogy üljenek a tévé előtt és ettől mennyire valóságos lesz, de azért a háttérbe berakhattak volna legalább egy szobába egy készüléket. El nem tudom képzelni, hogy otthon vannak egész nap és azon kívül, hogy a háztartást vezetik vagy egymást szórakoztatják, nem csinálnak semmit, tehát nem kapcsolják be a tévét, hogy meghallgatják a híreket, nem lépnek fel a facebookra, nem neteznek, nem néznek meg egy filmet, semmi ilyesmi. Azért ezek hozzátartoznak a mai, "digitalizált " világhoz, ahol gyakorlatilag mindenki, még az idősebb korosztályból is előkerülnek olyanok, akik az online felületen élnek. Lehet, hogy az emberi kapcsolatokra akarták helyezni a hangsúlyt, hogy abban a kultúrában mennyire fontos a család, a családon belüli értékek, a minőségi együtt töltött idő, de azért egy tévé elfért volna a nappaliban. :)
8/10
Shela 2021 jún. 07. - 23:14:34 8/10 Előzmény zuzuzu777
(455/498)
Szuper!
8/10
Shela 2021 jún. 07. - 19:04:13 8/10 Előzmény zuzuzu777
(453/498)
Oké! Köszi!
zuzuzu777 2021 jún. 07. - 18:04:05 Előzmény Shela
(452/498)
Fent van a 345. és hűtheted a pezsgőt! 06.27-én évadzáró!
Remélem, hogy nem akarnak új évadot kezdeni!
zuzuzu777 2021 jún. 05. - 10:30:59 Előzmény manna.tina
(451/498)
Nem szeretném a török filmek imádóit magam ellen fordítani, de vannak nagyon jó és nem ennyire hosszú kínai, koreai, taiwani sorozatok és csak kb. 26 részesek / 60-80 perc, ahol nincs befejezetlen! Egy próbát megér! Nem fogsz a falra mászni, mint mi, akik dacból megvárjuk a végét a YEMIN-nek
10/10
manna.tina 2021 jún. 04. - 16:02:49 10/10
(450/498)
Jogos. Már tudom, h igazad van. Csak az eddigi sorozataimnál másképp volt. Pl. van 1sorozat, amit leadnak egy darabig, aztán kezdik előről. Aztán kicsivel tovább adják le és ismét kezdik előről. Kicsit idegtépő kivárni az utsó részt, de türelmes voltam. Úgy látszik az Rtl másképp gondolkodik. Köszi a választ! Már megszoktam, s úgy osztottam be a napom, h a film passzoljon, de keresztbe tett a csatorna. A Dr csont, Magnum, Castle, s a Fókusz már nem érdekel sajna annyira. Szép napot!
zuzuzu777 2021 jún. 04. - 10:46:26 Előzmény manna.tina
(449/498)
Hiába beszélek, senki nem hallgat rám! Első dolgod megnézni, hogy megvan-e végig, ha nincs akkor felejtős.
Ugye ismered: Okos ember a más kárán, buta ember a saját kárán tanul. Én a buta voltam. (vagyok?)
3 törököt fogtam lassan 2 és fél éve. az egyik a YEMIN és még mindig nézem. 343. bölümnél tartok, (nincs vége, nem is lesz soha) amik kb. 120-150 percesek, de van hosszabb is!
zuzuzu777 2021 jún. 04. - 10:40:27 Előzmény Shela
(448/498)
Van egy könnyebb változat: meghagytam az e-mail címedet, és rákattintva előjön.
Tehát "MEGVAGY" !!!
Porzik a vesém, van rá remény, hogy a közeljövőben koccintunk?
Esetleg: aki ide belépsz, hagyj fel minden reménnyel?
No, mindegy : a remény hal meg utoljára!
8/10
Shela 2021 jún. 04. - 09:39:35 8/10 Előzmény manna.tina
(447/498)
Nincs. Ha még nem láttad és egy igazán jó török sorozatot akarsz nézni, akkor neked is ajánlom a "Fatmagül"-t. Szinkronosan fent van a neten az összes rész. Szerintem nem fogod megbánni. Lentebb írtam róla részletesebben.
10/10
manna.tina 2021 jún. 04. - 09:21:43 10/10
(446/498)
Azelőtt nem csíptem az ilyen sorozatokat, aztán jött Az én kis családom, aztán az Egy csodálatos asszony, most meg Az ígéret. Az Rtl jóvoltából mindig koppantam, mert sztem nem adták le teljesen egyiket sem. Szép kis bagázs! Jó, hogy Tőletek azért kérdezhetek. Jó csapat vagytok!
10/10
manna.tina 2021 jún. 04. - 09:03:05 10/10
(445/498)
Gondolom szinkronnal nincs fent a 2. évad?
10/10
Évácska 2021 jún. 04. - 08:45:30 10/10 Előzmény Rebe75
(444/498)
Én már a 85-ik bölümnél tartok, miután megnéztem az RTL Klubon az első évadot. Angol felirattal nézem itt:
www.dailymotion.com. De úgy is ide fogsz jutni, hogy beírod: Yemin season2 76 (mindig az adott rész számát beírod keresőbe és a dailymotion-t fogja feladni).
zuzuzu777 2021 jún. 03. - 23:04:27 Előzmény Shela
(443/498)
És mi jár annak, akinek igaza van?
Sajnos azért még maradtak!
8/10
Shela 2021 jún. 03. - 20:30:50 8/10 Előzmény zuzuzu777
(442/498)
Csak azért, hogy nekünk ne szakadozzon a net a túlterheltségtől!
Rebe75 2021 jún. 03. - 19:52:23
(441/498)
Sziasztok! ti hol nézitek a 2 évadot?
zuzuzu777 2021 jún. 03. - 16:22:12 Előzmény Lszl gnes
(440/498)
Mivel Dzsemre volt a téma, a 2. évadban tényleg nem is lehet eldönteni, hogy melyik a gonoszabb, a 3. évadban viszont ott a 180 fok!
Voltak azért szép jelenetek is, igaz nyújtják, mint a rétestésztát, de ettől több a gázsijuk.
További kellemes nézést!
zuzuzu777 2021 jún. 03. - 16:18:05 Előzmény Shela
(439/498)
Azt hittem azért tűntél el, mert drága a pezsgő (vicceltem tudom, hogy mellényzsebedből kifizeted)
Szóval yavas-yavas sikerült mindenkit elmarni ettől a sorozattól!?
Akkor most tettestársak is vagyunk?