4/10
Rahar 2015 febr. 21. - 18:09:49 4/10
(54/74)
Érdekes szempontból közelítette meg a témát a film. Az utolsó 10 percig tetszett is. Bár nekem úgy tûnik az évek elõrehaladtával a Vámpír nagyúr egyre nagyobb, hatalmasabb, erõsebb karakterré válik, most már tud teleportálgatni is.
***SPOILER***
Elõttem valaki már megjegyezte, hogy egy vámpír más alkotásokban mennyire erõs, ami itt is megjelenik. Ez miatt a szultánnal való harc teljesen értelmetlen és hiteltelen. Teljes mértékben egyetértek vele. Az egyszerûen illúzióromboló a filmben.
thesaint 2015 febr. 16. - 09:53:30
(53/74)
Jó film ez, egyszernézõsnek gondoltam, de bekerült a filmtáramba.
offtopic
manugiggs 2015 febr. 12. - 18:26:41
(52/74)
Sztem inkább a teleportálás szóra gondoltál :D
6/10
mnlevente 2015 febr. 12. - 00:00:44 6/10
(51/74)
Hát a látványvilágon kívül ez mocsok sz@r volt...
meridian74 2015 febr. 09. - 23:14:42 Előzmény vjúská
(50/74)
"A kedvenc részem amikor a fõhõs egyedül szétzúzza az elsõ török sereget, na az grandiózus! :"

Vannak a filmeben dramaturgiai hibák, fõként azért, mert túl gyorsan kellett felvezetni az egészet, így pár másodperc alatt ismerkedett meg a képességeivel. De ugyanakkor tudnod kell azt is, egy vámpír simán képes erre. Az más kérdés, hogy a film ezt a részt egy kicsit gyengén jelenítette meg. Ezen a téren sokkal jobb volt a legelcseszettebb vámpír film, a Twilight (alkonyat) Saga. Mondjuk ez utóbbinak a sztorija volt szar, tovább az egész film a vámpírmisztérium totális meggyalázása volt. ;) Kivéve, amikor kibaszott gyorsan mozogtak és harcoltak.

*** SPOILER ***
Éppen ezért a film leggyengébb jelenete volt az, amikor a szultánnal küzdött a fõszereplõ. Hiába az ezüst, egy ezredmásodperc alatt belevághatta volna a kardját, továbbá puszta kézzel roppanthatta volna össze bármely csontját, mint pl kardforgató kezét elkapva a csuklóját (páncélostul, mindenestül), eltörhette volna a lábát karját, a fejét görödinnye módjára csaphatta volna szét puszta ököllel is.

De gondolom kellett egy kis feszültség és izgalom fokozás a filmben, ezért erõltették ezt a jelenetet így.

*** SPOILER vége ***
8/10
King Diamond 2015 febr. 05. - 19:56:12 8/10
(49/74)
Nincs ezzel a filmmel semmi gond, egy jó kis esti akció/fantasynak tökéletes. A történelmi hûséggel jövõk meg ne röhögtessenek már, hogy egy fantasy filmen pont ezen tudnak fennakadni. Hát igen, mindig van min fennakadni sajnos. Viszont több Drakulához kapcsolódó filmet meg kell néznem, mert nem láttam még a Coppolás Drakulát sem, az Interjú a vámpírralt sem, stb. A látvány, a tájak, kastélyok, hegyek, denevérek, török sereg/tábor mind-mind lenyûgözõ. A film sötét/melankolikus hangulata magával ragadott, a zenéje is elég jó. A színészek is jók voltak szerintem, Luke Evans és Charles Dance nagyon jól hozták a karaktereket.
Nem tudom, hogy moziban 3D-ben adták-e, de itthon is teljes mértékben élvezhetõ volt. A hangulatához (és kicsit a témához is) passzol egy nemrég megjelent album, Jorn Lande és Trond Holter Dracula-Swing of Death címû lemeze, amely szintén elég jól visszaadja azt a hangulatot/atmoszférát, ami a filmet is körülveszi.
8/10
7/10
Bob19 2015 febr. 02. - 17:32:56 7/10 Előzmény I-Am-Weasel
(48/74)
Az kérem szépen a célkereszt szemû férfi aki egy varázs mozijeggyel átjött a Drakula filmbe Arnold Schwarzenegger "Az utolsó akcióhõs" címû filmjébõl és most Drakulának akar keresztbe tenni.
:D
7/10
nikato 2015 febr. 01. - 12:00:44 7/10
(47/74)
A fõszereplõ tehetséges, meg aki a fiát játszotta. De elég kevés volt a film. Van egy-két fura dolog. SPOILER: Amikor a nõ lezuhan, hogy tud még utána beszélni, meg sehol nincs sérülése? Vlad azért maradt életben, mert õ volt az "atyjuk" úgymond, szerintem.
7/10
Bob19 2015 febr. 01. - 09:40:27 7/10 Előzmény lionscorp@freemail.hu
(46/74)
"Aki Drakulát teremtette az tényleg mi a francért raboskodott a barlangban, mikor Vlad is szabadon járt, kelt?"
Én kétszer néztem meg és szerintem nem raboskodott, mert azt mondta Vlad, hogy mióta fent él azóta törököket öl. Vagyis valami miatt gyûlöli a törököket és szerintem mikor leszáll az éj, akkor kimegy törökökre vadászni. Mert ki a fene az, aki be menne abba a barlangba, mikor elég nehéz oda feljutni is? Persze ez felveti azt a kérdést, hogy akkor az elején a két nem török embert minek ölte meg? Lehet csak birtokháborítás miatt...

"Hogy a tökömbe szépült meg Drakula teremtõje, mikor örökké sötétben volt, meg sok ember vérét kiitta?"
Mert Vlad a 3 nap letelte elõtt ember vért ivott így vége lett a rabságának. És szerintem azért volt õ rondább, mint Vlad mert egyrészt sötétben élt, másrészt túl sok ember vért ivott már. (Vlad is akárhányszor ember vért ivott, átváltozott az arca).

"Továbbá...a napfény elégette az összes vámpírt a végén, mikor megtisztította Vlad az eget a fellegektõl, ergó õ neki is csontig
kellett volna égnie"
Ez magyarázható lenne azzal, hogy míg õ csak 2 ember vérét szívta ki, addig a többiek több ezer emberét, így lehet különbség köztük. Meg a többiek ugye gonoszak voltak, had pusztuljanak.:D De nem tudom én sem.:) Bár azt sajnálom, hogy a barátja is gonosz vámpírrá változott, akinek elõször adott vért.
k11zoltan 2015 jan. 29. - 22:35:45
(45/74)
Nem volt rossz.
És a végén feltûnik a kedvenc épületem Londonban.
6/10
Sadenal 2015 jan. 27. - 23:11:28 6/10
(44/74)
A színészeket jól összeszedték, de úgy tûnt mintha Coppola Draculájának elsõ 5 percébõl csináltak volna 90 perces elõzményfilmet. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a folytatásból, de ez nem volt annyira erõs. Hiányzott az atmoszféra ami pl.: az Interjú a vámpírral-t is jellemezte anno.


6/10
6/10
Viktor6665 2015 jan. 27. - 16:21:26 6/10
(43/74)
A forgatókönyv hagy némi kívánnivalót maga után.
pihes 2015 jan. 25. - 14:54:15
(42/74)
Rögtön a film elején, már vetõdnek fel kérdések. Ez inkább, már a fantasztikus filmek közé tartozik inkább, mintsem akció.
Egy unalmas napon, két alvás között elmegy.
9/10
lionscorp@freemail.hu 2015 jan. 24. - 18:21:44 9/10
(41/74)
Engem az egész film magával ragadott, az elejétõl a végéig, csupán annyi kérdést vet fel nálam is a film, hogy:
-Aki Drakulát teremtette az tényleg mi a francért raboskodott a barlangban, mikor Vlad is szabadon járt, kelt?
-Hogy a tökömbe szépült meg Drakula teremtõje, mikor örökké sötétben volt, meg sok ember vérét kiitta?
Továbbá...a napfény elégette az összes vámpírt a végén, mikor megtisztította Vlad az eget a fellegektõl, ergó õ neki is csontig
kellett volna égnie, ehelyett jóformán kiszáradt és a "szolga" meg új életet lehelt belé...ez volt a filmben a legpoénosabb és
egyben legdiszkriminatívabb dolog szerintem a vámpírok szemszögét tekintve. Azért mert õ teremtette õket, már kiváltsága az,
hogy nem porlad el? Na ne...szerintem itt-ott azért kisiklott a vágányról ez a film, de akármennyire is összeszedtem itt 3-4
kritikát, összességében a film nekem egy 9es, mert egyáltalán nem untam magam és ezeket épp leszámítva a lényeget jól átadta
a film.
7/10
Bob19 2015 jan. 23. - 16:37:38 7/10 Előzmény Argonauta
(40/74)
"nehezen azonosult a kegyetlenséggel,amit képviselnie kellett volna"
Már miért kellett volna ezt képviselnie?
7/10
Bob19 2015 jan. 23. - 16:36:35 7/10 Előzmény Norbert Balló
(39/74)
"túlnyomó részt nappal jeleneteket láthatunk"
Az elején még jó, hogy nem volt sötét!

"Kevés vér folyik benne."
Legalább nem csapott át undorító véres Tarantino filmmé!
7/10
Bob19 2015 jan. 23. - 16:31:59 7/10 Előzmény _Freddy_
(38/74)
***SPOILER***

Túllehet élni 200 méteres zuhanást is megfelelõ körülmények között, keress rá neten! Egy bizonyos magasság fölött meg már nem is számít a zuhanási magasság. A másik meg, most komolyan ki gondolta, hogy "az oroszok már a spájzban vannak"?

Amúgy én csak azt nem értettem, hogy a vámpír fickó hogy marad életben több száz évig, mikor már nem is volt vámpír? Vagy az õ külseje miért volt olyan ronda, Vlad-é meg nem? Vagy õ napnyugta után sem mászhatott ki a barlangjából?
7/10
Atis88 2015 jan. 22. - 22:10:18 7/10
(37/74)
Teljesen jó volt ez arra amire szánták. Egy új megközelítés ami kicsit más megvilágításba helyezi ezt a mítoszt. Simán van ráció a folytatásban is. 7/10.
Steel89 2015 jan. 21. - 04:52:02 Előzmény I-Am-Weasel
(36/74)
SPOILER!
Ez most komoly kérdés? :D Mindenesetre komolyan veszem...az figyeli õket aki átváltoztatta vámpírrá, el is mondja neki hogy egyszer eljön érte és harcba hívja. (Amúgy Charles Dance a színész Trónok harcában Tywint alakítja,Alien 3-ban is szerepelt. )
I-Am-Weasel 2015 jan. 11. - 23:24:27
(35/74)
Spoiler lehet:
Valaki meg tudná mondani hogy a film végén ki az az ember aki figyeli Draculát ahogy csajozik? Az Universal pictures Nick Furyja, másik szörny, vagy esetleg Van Helsing? Bár a jelen idõ miatt utóbbira nem tippelnék.