8/10
mester65 jan. 02. 15:30:56 8/10
(56/56)
Megfelel. Nézhető.
5/10
deadscott 2023 dec. 21. - 22:23:27 5/10
(55/56)
Az egész film hiteltelen, de azt kiemelném, hogy John Cusack egy antiszínész.
1/10
Szegényanyád 2023 dec. 16. - 20:50:09 1/10
(54/56)
Gyenge, amerikai szemét.
Joan Fontaine 2023 jún. 25. - 18:32:53
(53/56)
Érdekes dolgokat írtok. A szinkron számomra ellentmondásos, valaki írta itt, hogy jó. Nem tudom, hogy jó e, pl. Gene Hackman-nek jó e Reviczky hangja, nekem furcsa volt. Valaki kifogásolta, hogy Dustin Hoffmannak túlzás Tahi Tóth hangja-nem tudom, szerintem Tahi Tóth hangja annyira jó, hogy engem nem zavart a párosítás. John Cusack-nek viszont rohadtul nem adtam volna Stohl hangját, mert Johnak nagyon szeretetreméltó egyénisége van, és ez a hang durva volt és rideg, Stohl aztán minden, csak nem szeretetre méltó.
Ebben a filmben ismét megerősödött bennem, hogy nem kedvelem Rachel Weiszt, vagy lehet, hogy az itt játszott karakterrel van bajom. Mindenki nyalja a seggét csak azért, mert szép, közben meg idegesítő a személyisége.
Alant írta valaki, hogy John C. már megérdemelne egy Oscart. Jelenleg az ő filmjeit nézem, így bukkantam rá erre is, hiába, nőből vagyok. Nagyon kedvelem, tetszik is, elsősorban a kedves arca és lénye miatt, de nem érzékelem, hogy ő egy Oscar díjas színész lenne, nem az a kaliber. Ezért kérdezném, hogy mik azok a filmek, amik alapján neki kijárt volna már egy Oscar? Mert kiváncsiságból megnézném, ha van ilyen . Mert ha még tehetséges is lenne , az csak növelné a szimpátiámat. :)
És Joan Cusack-ról is szó esett, hogy ő meg a karaktere miatt nem kap Oscart. Ha így van, az szemétség, egyébként pont a karakteres nőknek szokás adni, mert ők hamarabb leteszik a nagy teljesítményt az asztalra, mint az úgynevezett széparcú, de egyébként semmi több kis prime girl-ök, akik a franc tudja, kinek az arcai.
3/10
Yala elnök 2022 jan. 24. - 16:51:18 3/10
(52/56)
Cusacknal alapból egy alamuszi képberendezése van. Ehhez jól illik ez a szerepe, nem is csinál semmit. Hackman valamit azért megment a filmből.
1/10
M Ingrid 2022 jan. 23. - 04:17:10 1/10
(51/56)
Az álszent hollywoodi ballibsik mindig úgy manipulálnak, hogy csak a fegyvergyárak lehetnek a gonoszak. Sajnos a film élvezeti értékét nemcsak a ballibsi propaganda, hanem a hárompercenkénti teljesen irreális, hiteltelen jelenetek is a nulla közeli tartományba lökik.
9/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 14. - 17:57:45 9/10
(50/56)
A regényből készült filmet érdemes megnézni, érdekes, izgalmas, figyelni kell, sok az információ, tetszett. A szereplők jól játszanak, Gene H-nek ez a szerep is nagyon jól állt, ahogy Rachel W-nak, John C-nek is. A szinkron is nagyon jó volt. Nekem egy kicsit hosszú volt.
8/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 30. - 13:45:52 8/10 Előzmény joergie
(49/56)
Legalább nem a "szokásos" egy csillaggal büntetnek.:)
10/10
joergie 2020 ápr. 30. - 11:24:33 10/10
(48/56)
Remek film. Minden a helyén. Színészek, sztori, feszkó, a ritmusa, követhető, de nem egyszerű, nincsenek klisék. Már már tökéletes. 8.4 pont, megnéztem a kommentelőket miket adtak. van egy tag akinek bekattant, és adott vagy 6szor 4*-ot, meg egy 5*-os aki könyvhöz hasonlít egy filmet(WTF?). Szóval a film gazdagon 9-10 közötti, egy bármilyen hangulatú estét meg tud tölteni.
8/10
Midnight67 2020 febr. 03. - 00:13:03 8/10
(47/56)
Remek film, nem egyszerű tárgyalótermi mozi, pörgős, csavaros, nem ülepszik e egy percre sem. A színészi alakításokra sem lehet panasz, a nagy nevek remekelnek, de még a mellékszereplők is jól játszottak.
Edmond Dantes 2017 jún. 12. - 14:09:31
(46/56)
Nem tudtam h könyvadaptáció, még kevésbé h átírták. Nehéz spoilerezés nélkül írni, de az átírás = a per és a vád tárgyának megváltoztatása alapjaiban változtatja meg a cselekmény és a film kimenetelét. Ezt a vonalat nem is értettem nézés közben, most már igen. A film egyik csúcsjelenete, a két megasztár (Hoffman és Hackman) szópárbaja is teljesen más értelmet nyer így: a filmbéli vita a fegyverviselés pro és kontrája mindmáig az USA társadalmának egyik alapvetõ kérdése.


***spoiler***
A valóságban a dohánygyáraknak valóban jelentõs kártérítést kellett fizetniük a dohányzás kárvallottjainak vagy leszármazottaiknak, a fegyverviselés viszont mindmáig különösebb korlátozás nélkül engedélyezett az USA-ban; még valószínûtlenebb h belátható idõn belül (valaha?) "túl sok támadó" fegyver eladásáért kártérítést fizettetnének a fegyvergyárakkal.
***spoiler vége***
fantyoyo 2016 jan. 12. - 19:54:07
(45/56)
sok agyas csavar ide, sok váratlan fordulat oda, elég nehezen lehetett volna elképzeni más befejezést.
de legalább a csavarok és a fordulatok korrektek voltak :)
atticusworld 2015 júl. 04. - 22:20:18 Előzmény gyapif
(44/56)
Nálam 8.
9/10
gyapif 2014 máj. 19. - 10:37:41 9/10
(43/56)
Hatalmas film!
8/10
Don Corneole 2014 ápr. 10. - 19:58:46 8/10
(42/56)
Mindenkèppen csak ajánlani tudom ezt a filmet, nálam 8 pont. Megörül az ember, mikor manapság rátalál egy ilyen gyöngyszemre a multbòl. Hitelesek a szinèszek, hiteles a sztori, vègig lekötött, ès nem volt 5perc hogy unatkoztam volna. Mindig volt egy csavar benne, ès mindig jòkor. jòl összerakott film.
xxx1953xxx@gmail.com 2013 dec. 12. - 14:10:03
(41/56)
A SPOILER kifejezést nem ismered? Ezt kell ELÕRE írni, mielõtt a film csattanóit lelõnéd... köszi
10/10
PearlWide 2013 ápr. 11. - 16:39:52 10/10 Előzmény -greghouse-
(40/56)
Mester! Leborulok elõtted, elmondtál összeszedetten mindent amire én csak utaltam! Talán csak annyi még, hogy Joan nem csak a "kafitíormí)-ért kapott Oscar jelölést :) (Rég hallottam egyébként utalást a "Cafe tea or me?"-re, vigyorogva és élvezettel olvastam, hogy azért mégiscsak van még, aki emlékszik ilyen finomságokra! Volt szerencsém a malév-nél dolgozni, stuviként az egyik örökzöld viccünk volt, de persze kizárólag válogatott és értõ fogadóközönségnek tudtuk elõadni :D )
10/10
PearlWide 2013 ápr. 11. - 16:34:18 10/10 Előzmény stanmore
(39/56)
Van igazság is abban amit írtál, John Cusack játékáról eltér a véleményünk, de ez persze nem a világ :), mindamellett nem állom meg, hogy ne írjam le, hogy nem alélok John Cusack-ra. Félre ne érts, nem szeretnék képmutató lenni, Harrison Ford-ra már alél(né)ok, ha olyan kategóriát keresünk, aki színészi teljesítményéért nem jutott volna olyan magasságokba mint amire végül vitte, de ellenpéldaként viszont alélok pl. Alan Rickman-re (http://www.youtube.com/watch?v=eob7V_WtAVg) vagy a rivaldát (illetve annak hiányát) tudatosan, elvekkel megélõ Michael Wincott-re (http://www.imdb.com/name/nm0000699/bio) persze a sort folytathatnám, de ahogy írtam sry az utalás az agyatlan "alélás"-ra ezt kihozta belõlem. Amit mondani akarok az pusztán annyi, hogy Cusack(ok)tól ugyan vannak jobbak és rosszabbak is, de szerény véleményem szerint John-tól nem sajnálnék egy Oscart.
4/10
stanmore 2013 ápr. 09. - 23:33:04 4/10 Előzmény -greghouse-
(38/56)
Na ezért írtam én Cussaknak az imént:)
4/10
stanmore 2013 ápr. 09. - 23:30:43 4/10 Előzmény -greghouse-
(37/56)
ne vicceljünk már,ez a jelenet,ahogy hátradõl és somolyog egy kezdõ segédszínésznek is ujjgyakorlat lenne.Egyébként pedig faarccal szinte kívülállóként játszotta végig az egész filmet.Ettõl függetlenül persze bárki kaphat manapság Oszkár ,láttunk már példát arra hogy gyenge film kapott ill. remek színészek és filmek meg nem.De ha valódi minõség adöntõ ,akkor ez a szépfiú nem esélyes rá,még akkor sem ha némely elaléló hölgyek szerint õ a világ legjobb színésze:)