4/10
Predator32 2023 máj. 08. - 06:41:52 4/10
(78/78)
SPOILER

Gagyi alaptörténet, gyenge szereplői gárda, nem adta vissza azt a feelinget, amit az első rész produkált. Igazából érezni lehetett, hogy mindenáron le akarják zárni a sztorit, ez kiérződött Beverly és Ben szerelmi történetétől egészen a bohóc megformálásáig, sőt még az is, ahogy hagyták, hogy Stanley és Eddie meghaljon. Ez a szerelem Eddie iránt Richie által nálam kiverte a biztosítékot, főleg ha visszagondolok az első rész tartalmára, emiatt is adtam rá mínusz pontot.
Meg ez a bohóc... Most ez mi akart lenni? Földönkívüliről jött szörny, esetleg egy félresikerült csecsemő, vagy micsoda?

Borzalmas befejezést csináltak ennek, kár is taglalni.
10/10
Szilárd007 2023 máj. 07. - 15:48:23 10/10
(77/78)
Amerika AZ ami, a legjobb! Szuper történet, szuper szereplők, szuper megvalósítás. Nekem matiné jellegű volt, de van igazi mondanivalója, az utolsó gondolatokat érdemes megfogadni...Csak gratulálni lehet.
3/10
Kistupac 2023 jan. 29. - 15:28:56 3/10 Előzmény beatrix555
(76/78)
Szia! Lehet, hogy a ti koreitekben nem ismert, volt egy regény, ami az első rész és a második alapjául szolgált, az első rész (a filmben) kb a két kötet fiatalos sztoriját meséli el ( nem mondom hogy első kötet, mert mind a két kötetből merít, bár a könyveket csak nagy vonalakban követi, zagyva próbálkozás) ez a film, amiről beszélünk, nagyjából a felnőtt történéseket követi, bár itt sem ragaszkodnak az időrendhez, és a korhűséget sem tartották fontosnak (fiatalkor 1957, felnőtt 1984-85, valahogy így) ikonikus fejezetek maradtak ki, rendkívül jó utalások, és hivatkozások maradtak rejtve (Christine pld, vagy a Rémkoppantók, és más Derry-,I történetek) egyben egyetértünk, ez a film kínszenvedés, bár nem azért, ami miatt te annak gondolod, hanem a fos Hollywood-i tálalás, az adaptáció félc volta miatt, King munkásságának egy kiemelkedő darabja a regény, amiből merítettek, mégsem jött át más ezeknek a barmoknsk, csak a bohóc ... Kár érte, a Tim Curry féle feldolgozás sokkal jobb volt
10/10
gBandi1983 2022 dec. 28. - 21:08:25 10/10
(75/78)
10/10
6/10
jaz001300 2022 júl. 26. - 16:20:51 6/10
(74/78)
nézhető, de az első magasról lekörözi
1/10
Capaebοmba 2022 júl. 14. - 21:11:57 1/10
(73/78)
F.s!
1/10
Fernando de la Santa 2022 júl. 13. - 15:20:33 1/10
(72/78)
Az egész egy hányadék, de főleg az eleje, ilyet 2019-ben leforgatni. Rosszul vagyok!Hol az elfogadás? Csak az erőszak? Mint a Bud Spencer filmekben?
kybuck 2021 júl. 26. - 07:03:52
(71/78)
Miután eddig nem láttam most két egymás utáni estén néztem meg az 1. és a 2. részt. Összességében tetszett, bár a történet Kingtől nem szokatlan módon rendkívül abszurd és irreális, viszont a megvalósítás nagyon hatásos, akár a karakterek, akár a vizualitás oldaláról nézzük. A Pennywise-t játszó Bill Skarsgård egyértelműen viszi a hátán a filmet, a karakter minden megjelenése nagyon élvezetes/félelmetes, és mikor olyan mondatok hangzanak el tőle, hogy "Tessék játszani a bohóccal!" nem tudtam nem vigyorogni, mert egy ilyen szemtelen, cinikus, gatlástalan gonosz képes emlékezetes maradni, főleg a mai filmek sótlan antagonistái között. (Ez amúgy régen se volt másként.) A cselekmény talán annyiban is problémás és hiteltelen - túl egy bohócformájú, gyerekevő, transzdimenzionalis entitáson - hogy a felnőttek latszólag egyáltalán nem zavartatják magukat a millió eltűnés hatására se, az áldozatokká váló gyerejek családját se ismerjük meg, felfalnak egy gyereket, lapozzunk! Mint Snoopynál, ahol csak Snoopy, a madárkája és a megszokott gyerekek vannak szinte mindig, felnőtt sose. Csakhogy ez a második részre is igaz, a derry-i panzióban se recepciós, se szobalány, se senki. Embereink meg hol gyerekként, hol felnőttként kajtatják a bohócot, miközben ez a világon senkit nem zavar, azokat se, akiknek eltűnt a gyereke, se egy felnőtt kutatócsapat, se polgárőrség, semmi! Marad a hetek bandája, akik mint Jessica Fletcher nyomozzák ki a dolgokat az inkompetens, debil rendőrség/felnőttek helyett. Ettől még élvezetes szórakozás a horrorthrillerek és King-kedvelők számára.
László Korusecz 2020 nov. 22. - 20:13:54
(70/78)
Nem tudom miért nem lehet képeket adni a színészek adatlapjaihoz? Olyan fapados így az egész. Finn Wolfhard pl. egyik főszereplője a Stranger Things-nek is, mégis kép nélküli az adatlapja. Az instán 60 kép van róla, de itt semmi...Bill Skarsgård-ról sincs valós kép, csak bohócként.
2/10
szbobcsi 2020 nov. 19. - 10:27:08 2/10
(69/78)
Na ne már...ez egy vicc??😆🤮
2/10
beatrix555 2020 nov. 03. - 08:52:16 2/10
(68/78)
Tipikus példája annak, miért ne csináljunk folytatást egy jól sikerült filmből...Nagy katyvasz, inkább undorító képsorok összesség, egy átlagos horror sztorival. Nálam ez a 2 csillagot is alulról súrolja. ...
8/10
Ledbet 2020 nov. 03. - 05:08:24 8/10
(67/78)
Ha lehetne 7,5-öt adnék,de mivel a rossz vélemények ellenére kellemeset csalódtam,inkább 8-at adok. Szerintem jobb is volt mint az előző rész. Jobb a színészi játék,érdekesebben ismerjük meg a szereplőket,jobbak voltak a képi megoldások,a film minden szempontból kreatívabb mint az előző rész.
6/10
Benedek Csomor 2020 júl. 14. - 21:42:12 6/10
(66/78)
Szerintem nem volt rossz. Unalmasnak unalmas volt, lehetett volna szerint 2 órás is nem pedig majdnem 3 órás.
Nem volt annyira rémisztő mint az első.
1/10
capt.nemo 2020 jún. 29. - 09:58:54 1/10
(65/78)
teljességgel nézhetetlen fos.
7/10
King Diamond 2020 máj. 01. - 23:38:01 7/10
(64/78)
SPOILER IS LESZ BENNE!!!
Ennek a filmnek a második részét is valamiért halogattam és csak néhány hete néztem meg, írni sem írtam még róla. Az első részéhez azt írtam, hogy kíváncsian várom a folytatást. Megnéztem több videót is arról, hogy mikben különbözik legfőképp a film a könyvtől, és egyre inkább felkelti/felkeltette ez a sok információ az érdeklődésemet a könyv elolvasására (még akkor is, ha több, mint 1000 oldalról beszélünk--habár, a Trónok harca is annyi, mégsem bírtam még az első kötetet sem végigolvasni, hiába tetszett annyira a sorozat). Igaz, ezen videókból rengeteg olyan történésről szereztem tudomást, hogy miben különbözik a könyv és a film(ek), mert az 1990-es filmet is belevették az összehasonlításba. + Az IMDb-n is el lehet olvasni rengeteg érdekességet, extra információt a két részhez kapcsolódóan, most átböngészgettem az ehhez kapcsolódókat, de nem volt türelmem az összesre; meg persze elolvasgattam az itteni hozzászólásokat is.
Maga a történet érdekes, misztikus, szerintem egyből felkelti az ember érdeklődését a film és (gondolom) a könyv kapcsán is. Az 1990-es film és e két új rész más aspektusból közelítette meg a könyvet, sokan írják, hogy történetvezetésileg a Tim Curry-s jobban igazodik a könyvhöz. Ez bizonyára így van, ez pedig inkább, mint mozifilm, vagy mint ahogy az első részénél is írtam, a könyv/vagy a régi film huszonegyedik századi változata. Ennek megfelelően látványilag, technikailag jobb az 1990-es filmnél; valamint ijesztgetési/félelemkeltési faktor tekintetében is. Viszont hangulatilag nekem az 1990-es film jobban bejött.
Most is elmondható az, hogy a három filmben vannak a történetet tekintve egyezések, illetve különbözően tálalt/bemutatott dolgok, valamint eltérések is. Az, hogy melyik a jobb megoldás/megvalósítás, véleményem szerint csak az tudja eldönteni, aki olvasta a könyvet is. Az viszont biztos, hogy ebben a második részben volt nem egy olyan rémisztgetős/ijesztgetős jelenet, amire már én is csak néztem, hogy WTF..és itt most nem feltétlen Beverly hazalátogatására célzok/gondolok, mert az például egy jó kis jelenet volt.
Jó megoldás volt a felnőtt szereplők/színészek mellett visszahozni a gyerekeket is, mert így volt teljes az összhang. A visszaemlékezések nagyon kellettek és jók voltak. A felnőtt színészek is jók voltak szerintem, jól hozták a karaktereket (bár némelyik viszonylag nagy mértékű változása a fiatal korához képest kicsit fura volt, de gondolom ez a könyvben is így van). Bill Skarsgard továbbra is remekül hozta Pennywise szerepét.
A film végi "végső harc és leszámolás" Pennywise-zal viszont "érdekes" lett, hogy szépen fogalmazzak, nekem ez nem tetszett. Olvastam és videóban is hallottam, hogy a könyvben ez teljesen más (nagyon kíváncsi vagyok amúgy, hogy a könyvben mi a finálé, hogyan győzik le Pennywise-t és hogy végleg-e, ezért is gondolkodom nagyon az elolvasásán).
A hangulat, zenék és magyar hangok rendben vannak. Számomra még a közel 3 órás játékidő ellenére sem volt unalmas a film.
Olvastam, hogy várható rendezői változat mindkét részből. Amennyiben ezeket kiadják, valószínűleg meg fogom őket nézni. Azt is olvastam, hogy egy esetleges harmadik rész is benne van a pakliban, amely Pennywise háttértörténetére koncentrálna leginkább, ez is érdekesen hangzik.
Szerintem sem volt olyan jó, mint az első része, valamint az 1990-es film összességében nézve jobb, mint ez a két rész. De ennek ellenére a két újat is simán meg lehet nézni.
7/10
3/10
Atis88 2020 márc. 31. - 18:17:03 3/10 Előzmény sorozatneked.hu
(63/78)
"Cserében viszont hosszabb" Na pont ez a veszte. Ugyanis emiatt, van egy csomó felesleges tökölés benne, mert nem tudták érdekes/értelmes dolgokkal kitölteni ezt az indokolatlanul hosszú játékidőt. Az sem pozitívum, hogy King benne van, Kit érdekel, ha a film gyenge. A legfőbb baja, hogy leginkább összeollózza a dolgokat más filmekből. Az első rész alapsztoriát leszámítva nem sok önálló gondolat van benne, persze nem lenne baj, ha lenne értelme ennek az irdalmatlan hosszú majd 3 órás játékidőnek. De nem nagyon van. Kb 1,5 vagy max 2 órában el lehetett volna ezt mesélni a sok felesleges sallang nélkül is.
7/10
sorozatneked.hu 2020 febr. 18. - 20:47:40 7/10
(62/78)
7/10

Tényleg nem lett olyan jó sok tekintetben, mint az első, de azért így is tetszett. Kicsit kevesebb poén, kevesebb félelmetes rész, cserébe viszont hosszabb volt. Kedvet kaptam ismét elolvasni a könyvet. Nem kell fanyalogni, még így is az egyik legjobb King adaptáció lett...amiben szerepel is. :)
7/10
sorozatneked.hu 2020 febr. 18. - 20:45:28 7/10 Előzmény KissPityu
(61/78)
A könyv is két részes, így a film is az lett. Olvasd el a könyvet, jobban ki vannak fejtve a dolgok ottan.
3/10
User Friendly 2020 febr. 02. - 01:56:21 3/10
(60/78)
Az első fejezet sem volt egy nagy eresztés, de ez a második már kifejezetten kínos. Baromi hosszú, sokszor teljesen lapos, unalmas. Amit meg a végső összecsapásnál összebohóckodnak (áthallás - haha!) az egyszerre szörnyű és röhejes. Kár érte, ami pénzt beletettek, meg lehetett volna csinálni rendesen is.
Azt kell mondanom, hogy minden gyengesége ellenére, a régi 2 részes tévé változat hangulatában simán veri ezt a moziverziót. A könyvhöz meg hasonlítani sem érdemes, akkora a különbség.
5/10
GaborT28 2020 jan. 18. - 16:09:57 5/10 Előzmény Mir87
(59/78)
Gondlom elötte mást evett, aztán rászokott az emberhúsra=) Azt senki sem mondta, hogy CSAK azt ehet...