fürmender 2014 aug. 10. - 11:06:02 Előzmény Csonger
(106/126)
Vak ember hiába megy moziba, süketnéma pedig a hangversenyre. Minden együttérzésem ezeké az embereké. Tornatore filmje egyébiránt zseniális. Nálam ez csillagos 10 -es.
6/10
gyereamozibabe 2014 febr. 02. - 22:35:31 6/10 Előzmény Bullock
(105/126)
Én is többet vártam a filmtõl, mert sokan magasztalták itt.
Egyszer elment, de többet nem nézem meg. Lassú, eseménytelen, de tisztességes munka, jó színészekkel és zenével. A film nem érintett meg nagyon. Szerintem túlságosan is erre játszottak a készítõk.
Csonger 2014 febr. 01. - 22:04:00
(104/126)
Viszont nem értem, hogy Tutub és Babi néni miért szapulják SandroVM-et, hiszen teljesen korrekt, amit írt. Tényleg voltak a filmben képtelenségek, és ezzel együtt is jó volt (SandroVM is 9 pontot adott). Miért kell letámadni embereket?

(De tényleg: az például nem képtelenség, hogy a viharban a zongora mindenfelé gurul, semminek sem koccan neki, és még az oszlopot is szabályos ívben megkerüli? Aztán nyílegyenesen végiggurul a folyosón, egyszer sem megy neki a falnak, és épp a kapitány szobájába tör be... Nem, ezek nem képtelen, nem mesebeli dolgok... Tényleg csak a cigarettás jelenet volt abszurd.)

Szerintem SandroVM-nek igaza volt: kicsit mesés volt a sztori, és ez így jó. A másik két hozzászóló pedig egyszerûen arrogáns, sajnos ilyenek is vannak. :(
Csonger 2014 febr. 01. - 21:48:16
(103/126)
Nem bántam meg, hogy megnéztem. Remek film, a zongorás jelenetek közül pedig némelyik igazán lenyûgözõ.
10/10
offtopic
Babi néni 2013 nov. 04. - 23:46:33 10/10 Előzmény SandroVM
(102/126)
Jézus úristen. Az ilyen hsz-ek már fájnak, egy ilyen filmnél, inkább ne nézd meg az ehhez hasonlóakat, ajánlanám neked a BK-t, ott mindent a szádba fognak rágni.
10/10
Babi néni 2013 nov. 04. - 23:43:39 10/10
(101/126)
Ekkora baromsáot hogy írhatsz? (költõi kérdés) A Titanic, az hatásvadász, de ez a film, tele van finom emberi érzésekkel. Egy csodálatos és borzasztóan szomorú történetet mesél el és sokkal többrõl szól, mint azt te a legmerészebb álmaidban is képzelnéd. Leírni sem tudom, mert ezt csupán érezni lehet.

(Innentõl már nem neked írom, hanem mindenkinek.)


A zenéjérõl pedig ódákat lehetne zengeni.
Személyes kedvencem, ami talán a földkerekség legszomorúbb zenéje:
http://www.youtube.com/watch?v=LMDtYeKYhLQ
5/10
Bullock 2013 nov. 04. - 23:07:49 5/10
(100/126)
Nagy várakozással néztem meg ezt a filmet, de nekem nem mondott sokat. Elmesélt egy történetet, ami akár érdekes is lehetett volna, de nekem nem jött át. A végén lehetett szipogni, ennek ellenére inkább hatásvadásznak tûnt nekem, mint megkapónak. Korrektül leforgatták, voltak benne jó képek, de csak megcsinálták a feladatot. Valami plusz azonban hiányzott belõle. A zongorapárbajos jelenet azonban ütött. Ott egyedül éreztem valamit...
10/10
tutub 2013 nov. 03. - 15:18:27 10/10 Előzmény SandroVM
(99/126)
Ekkora baromságot, smi abszurd nincs benne, talán azt az egy szál zongorás cigit kivéve. Épp ez a legzseniálisabb benne.
Moziban az igazi, v legalábbis mindent félretéve. És persze nem amcsigagyiagyú idiótáknak való. Nem, nem kell entelektüellnek lenni, de a primitíveknek ez nem fog mondani smit.
aluar 2013 ápr. 13. - 13:11:24
(98/126)
Csodálatos film,szerintem egyedülálló.Ha azt mondom,10/10,nem elég.Vannak jó filmek,de ez egy különlegesség.
Tim Roth játéka,egyénisége elképesztõ,a film hangulata annyira magával ragadó,hogy nem tudok,de nem is akarok tõle szabadulni.
Nagyon sajnálom,hogy csak most jutott el hozzám,és ezt mindenkinek látnia kellene.
Maga az alaptörténet képtelenségnek tûnhet ugyan,ezért aki hagyományos történetet vár,az inkább ne nézze meg.
Ha csak a film zenéjét nézem,szenzációs, önmagában is,az elsõtõl az utolsó hangig.
Még egy snassz filmet is feldobna.
De a zene,a különleges atmoszférában játszódó történet,a karakterek,valamint a történet filozófiája-mely a film végén kerül elõtérbe - valami olyan szenzációsan egyben van ebben a filmben,ami engem lenyûgözött.
10/10
lotto 2013 márc. 13. - 17:06:17 10/10 Előzmény SandroVM
(97/126)
Ilyen megközelítéssel igazad van, de ez csak film, mondhatjuk és Nagyon jó film! Tim lelkivilágát és persze zenéjét ahogy elénktárja páratlan. Egyébként ez egy betegség, nevezhetjük agora-fóbia szerû pszichiátriai betegségnek hogy nem mert lemenni egy lépést sem a hajóról.

""SPOILER""
Jó megrendezés, hogy a hajó is öregedett vele együtt és végül a hajóval pusztult mert az volt a kizárólagos otthona!
9/10
SandroVM 2013 febr. 28. - 14:09:44 9/10
(96/126)
Képtelenséget képtelenségre halmoz a film, de ezt már az elejétõl megbocsáthatjuk, hiszen a mesélõ a tudtunkra adja, hogy egy szavát se fogjuk elhinni. És hát a legendák már csak ilyenek, a fele sem igaz, de ki tudhatja azt? Ezeket az abszurdumokat viszont jól ellensúlyozza a történet, illetve maga a jazz, ami olykor brutális erejû. Nagyon gyenge animációk is rontják a filmet, de ezt is valami, vagyis valaki ellensúlyozni tudja: Koltai Lajos, akinek vizualitása élményszámba megy. Van egy rész, amikor a pasi istentelenül zongorázik és az operatõr gyakorlatilag klip-készítõket megszégyenítõ, lealázó, földbe tipró stílusban teremti meg képekben a zenét, maga a kép is táncol. Zseniális!
Van azonban egy értelmi buktató a filmben, amikor az a kérdés, hogy fõhõsünk leszáll-e a hajóról vagy sem: le se szállhat, hiszen bárhova megy, mit fog mondani? Ki õ? Se útleve, se személy igazolványa, se semmilyen papírja. Potyautas, illegális bevándorló. Persze erre is lehetne megoldást találni a valóságban, csak a filmben ilyesmirõl nem nagyon esik szó. A vége egyébként sokat mondó, gyakorlatilag egy komplett világnézet és filozófia jelenik meg.
Mindazonáltal a hibái ellenére is nagyon magas pontszámot kap tõlem.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 06. - 21:03:03
(95/126)
Ez szomorú, de szerencsére nincs kiírva sehova, hogy mindenkinek egyformán kell tetszenie.
3/10
stalone 2013 febr. 06. - 20:38:11 3/10
(94/126)
Egy két órás unalmas mûvészfilm, egy zongoristáról a valóságtól elrugaszkodva. Különösebb sztory nincs, talán a közepén történik valami, de aztán szépen , melankólikusan elringat az unalom.
10/10
sanderb 2012 dec. 27. - 21:45:05 10/10
(93/126)
Az igazi történetmesélésnek és képi megjelenítésének egyik gyöngyszeme ez a film, amit nézni kell és semmin sem gondolkodni közben, s a végén fölfedezhetjük a moziban rejlõ csodát! 10/10
dzseger 2012 nov. 18. - 06:25:48
(92/126)
Én tegnap néztem meg a filmet. Mint a hozzászólásaitokból kikövetkeztethettem, a rövidebb változatot.

Ebbõl viszont nem derült ki (bár lehet, hogy a rendezõiben sincs benne), hogy a fõhõs "honnan tudott egybõl" zongorázni?! A filmben csak annyi volt (látható), hogy bemerészkedett az utasok közé, leült a zongorához és egybõl annyira "jól nyomta", hogy a kapitányt is felkeltették.

Késõbb sem volt arról szó, hogy ki "hozta fel" profi szintre..., honnan "szerezte" az új "nótákat" stb.

Ha tudja valaki a "titkot", megköszönöm, ha megírja.

dzs

Ui.1: a Tim Roth kezét sokszor, hosszan mutatják. Ez jó trükk/vágás, vagy a színész tényleg megtanul (valamennyire) zongorázni?

Ui.2: a Pruitt Taylor Vince (aki Max szerepét játszotta) arcát sokat mutatták közelrõl. Én rendesen (bele)szédültem a "kéretlen" szemmozgásába. Feltételezem ez a színésznek betegsége, mert ha "direkt" kellett volna csinálnia, akkor a filmben lett volna "oka" a dolognak. Viszont - ha jól láttam - nem volt, ezért tudja valaki, hogy a casting - feltételezhetõen - több tíz színésze közül pont egy beteg szemût választottak ki? (Színházban nem gond az "ilyen", de filmen?!)
rellapu 2012 szept. 25. - 22:31:24
(91/126)
tiz fok külömbség is elég,nemhogy többszáz fok körül.
kovácsne.b.krisztina 2012 szept. 23. - 18:44:15
(90/126)
Nagyon nagy film! Imádom!
rellapu 2012 szept. 23. - 09:00:00
(89/126)
hogy nem hangolódott el a zongora?
pozsoka 2012 szept. 23. - 08:20:02 Előzmény Rahar
(88/126)
Annyira nem emlékezem, mert a rövidet nagyon régen láttam, de pl. a gyerekkora hosszabban van bemutatva és a sok plusz jelenet humorosabbá, érzelemdúsabbá is teszi a filmet, tökéletessé válik.
far vik 2012 szept. 22. - 22:46:35
(87/126)
A slusszpoén: Koltai Lajos volt az operatõr. Nagyszerûek a képek is!