1/10
marie1 2013 máj. 28. - 10:20:57 1/10
(46/46)
Szerencsétlenül én is elkövettem azt a hibát, hogy elõzetes nézelõdés nélkül, pusztán ajánlásra néztem meg a darabot. Úgy tûnik, ennyire más az emberek ízlése. Igazából unalmas volta a mû, bõven volt idõm a színház szépségét nézegetni, meg az embereket a nézõtéren. Azon csodálkozom, hogy még nem vették le a darabot, bár kevesen voltak, és többen távoztak elõadás közben.
Talán az is probléma lehet, hogy az alap mondanivalón túl nem volt egyéb, amire építkezett a dramaturgia. Nem fejlõdött sehova sem a sztori, sõt inkább unalmasan, magát ismételgetve lecsúszott. A színészek játéka sem tudta feljebb emelni. Gondoltam, hogy Eszenyi majd rikácsol és agonizál, különösebben nem hatott meg, inkább sajnáltam, hogy efféle mókára pénzt dobtam ki. Jómagam a 4-6 villamoson utazom, ott ilyen lepukkant népeket bõven lehet látni.
Szerencsére nem ismertem magamra. Jobb kapcsolatban élek, és amikor nem így volt, akkor is tudtam magam tartani. Szerintem bizonyos emberek lemennek egy szint alá, mások meg nem. A darabban érthetetlenek és értelmetlenek voltak a dalbetétek, talán csak a technikai háttér volt értékelhetõ.
Éppen ma halt meg Bárdy György...és valahogy szimbolikusan arra gondolok, hogy sorban mennek el a régiek, és mi lesz a valóban igényes, mély kultúrára vágyó emberekkel? Nem azt jelenti, hogy vígjáték vagy bohózat kizárva, de az mindenkor fontos, hogy a színház elemeljen a valóságtól, kikapcsoljon, üdítõn és elegánsan szórakoztasson. A káromkodásért, közönségességért nem fizetnék, ha lehet, mert azt ingyen is megkapom a hétköznapokban, vagy a TV-ben. Szóval összességében nem ajánlanám a darabot, helyette inkább egy tartalmas beszélgetést ebben a témában.
8/10
savernake 2013 márc. 25. - 15:13:49 8/10
(45/46)
Szerintem zseniális. A filmet is láttam, de a darab sokkal jobban tetszett. A színészek fantasztikusak. Amikor már elmúlt a helyzetkomikum hatása, elgondolkoztatja az embert a komolyabb kérdéseken: szülõ-gyerek viszony, nevelés kontra példamutatás...
9/10
zolimaci 2013 márc. 22. - 09:18:36 9/10
(44/46)
Tegnap láttuk a darabot. Mindhármunknak tetszett! A hámyás tényleg kissé hosszúra sikeredett, de jól szórakoztunk és bizony a gondolatok is ott motoszkáltak. Lehet sok embernek túl görbe a tükör?
10/10
brigante7 2012 jún. 25. - 09:17:52 10/10
(43/46)
Nagyon tetszett még az a történetben,ahogy az intelligens, egyben felszínes társalgás, meredek kanyarokat vesz és az egyre hisztérikusabban viselkedõ felnõttek megnyilatkozásai olyan problémákat hoznak felszínre, mint a párkapcsolatok, sõt az emberi kapcsolatok kudarca.
10/10
brigante7 2012 jún. 25. - 08:34:22 10/10
(42/46)
Akinek nem tetszett az inkább válasszon valamilyen giccses, szentimentális romantikus darabot.
10/10
brigante7 2012 jún. 22. - 07:56:25 10/10
(41/46)
Fantasztikus darab,és a film változata is felejthetetlen volt.
Nem is értem a színházi darabja mért nem tetszett egyes embereknek?Vajon õk a felszín alatt milyen elfojtott érzelmekkel rendelkezhetnek ?
Egy remekmû ami bemutatja milyen tud lenni az emberi természet.
frauplastic 2012 máj. 07. - 14:01:54 Előzmény bababy
(40/46)
Szia! Olvastam amit írtál Én nagyon szívesen elmondom, hogy nekem miért nem tetszett az elõadás :) ! Elõször is Én nagyon próbáltam keresni azt az igazán mély mondanivalót, de sajnos amit megtaláltam az egy nagyon sekélyes közhelyes dolog volt.Van az a réteg akinek nagyon tetszik a hányás a színpadod mert merész, mivel gondolom még nem láttak ilyet, na most felõlem oda is piszkíthatnak a színpadra ha annak van értelme, jelentése és nem arra van kiélezve a darab.Enikõ egyszer odahány jó oké de azért már kár megismételni hogy a nézõ röhögjön vagy megbotránkozzon vagy valami mély mögöttes mondani valót keressen benne, mivel nincs sajnos.Egy elõadásnak ha igazán jó meg lehet élni jelmez, díszlet nélkül itt viszont a díszletre volt bízva az egyik legnagyobb feladat, mivel a vége fele a tükrök eltorzulnak és szétnyílik valamelyest a fal.Nagyon sajnálom hogy a színészek ezt nem tudták megtenni csak hangos hisztériával, pedig aki igazán szétesik akkor inkább magába mélyül és általában agonizál egy sort.Hihetetlenül sajnálom, hogy a nézõk ennyire beszûkült látókörûek és egy ilyen darab már a csúcsra viszi õket miközben ennél sokkal de sokkal jobb elõadások is vannak és most nem a mikroszkóp , centrál vagy operett színházakra gondolok
(és természetesen nem is a víg/pesti párosra).
bababy 2012 ápr. 01. - 21:10:07 Előzmény zalanpatrik
(39/46)
Én sem értem hogy ezt a darab miért nem tetszett sok nézõnek.
Kicsit bele kell látni a mélyébe és úgy már tökéletes a darab.
lantaij 2012 márc. 06. - 23:19:41
(38/46)
rettenetes,szégyen,gyalázat,legalsó szint
1/10
Szpeterne 2011 dec. 26. - 08:39:11 1/10 Előzmény enesz
(37/46)
A darab silány, élvezhetetlen.Méltatlan a színházhoz, színészekhez ennek eljátszása.Legszívesebben ott hagytam volna, hogy ne kelljen végigszenvedni.Aki ezt választotta, lejáratja a színházat, méltatlan, megalázó helyzetbe hozza a színészeket, és a közönséget is.Sajnos, nem néztem elõtte értékelést, így jártam...
1/10
enesz 2011 dec. 20. - 17:59:43 1/10
(36/46)
Én nem tudom hogy mi értelme volt ezt a darabot színre vinni. Nem arról van szó hogy hánynak benne, meg káromkodnak, mert ez egyáltalán nem zavar, de hogy ezen kéne röhögnöm azt nem értem. És azt sem értem aki ezen röhög és utána vastapsol (de tényleg, kimondta a Kern a szar szót és ezen röhögtek az emberek). Szenvedés volt, az igazi nekem kellemetlen érzéssel. Szörnyen gyenge. Kár hogy nem olvastam elõbb a bejegyzéseket minthogy elmenjek rá.
10/10
zalanpatrik 2011 nov. 07. - 19:34:07 10/10
(35/46)
Néhány nappal ezelõtt néztem meg a darabot,- véletlenszerûen választottam-, és nem várt meglepetésként nekem nagyon tetszett. Annyira életszerû, igazi vígdráma. A szereposztás is tökéletes, Eszenyi Enikõ most is brillírozott. Csodálkozom, hogy ennyire lehúzzák. 10/10
10/10
Elenore 2011 nov. 05. - 21:02:49 10/10 Előzmény ottofon
(34/46)
Menj el és nézd meg a darabot! Klassz! Csodálom, hogy ennyire pukkasztja a polgárokat, nekem nagyon tetszett, egyáltalán nem gusztustalan, hogy van benne hányás... -mindannyian hányunk olykor-olykor! :) 10/10 Ajánlom a darabot!
zizke 2011 okt. 27. - 15:18:13 Előzmény ottofon
(33/46)
az egyetlen darab, ami után képtelen voltam tapsolni. szégyen a színházra, a színészekre. pénzkidobás. és a finom szavakat csak a moderátor miatt használtam.
ottofon 2011 okt. 04. - 09:57:42
(32/46)
Jaj, most mitévõ legyek. Imádom ezt a színészgárdát, tavasz óta tervezem hogy megnézem a darabot, de annyira sok a negatív értékelés hogy lehet mégsem fogom. Vagy ha megnézem akkor egyedül. Párom kifejezetten rosszul van ha hányó embert lát. Nem hiszem hogy élvezné a darabot.
beszelo86 2011 júl. 22. - 12:43:32
(31/46)
Hát igen, a laikusok mindig fanyalognak! :) Bár magát a darabot nem láttam, de nem egyszer fordult elõ, hogy egy számomra annyira szeretett darabot szólnak le!
jbarta 2011 máj. 01. - 16:42:27
(30/46)
Érthetetlen, hogyan került ebbe a színházba.
Olcsó poénok. Tíz perces folyamatos hányás a fõ jellemzõje.
Én éreztem magam kellmetlenül a színház helyett.
blindemouse 2011 ápr. 13. - 06:31:56 Előzmény rtgeva
(29/46)
Kizárólag a színházi kultúra iránti tiszteletbõl nem mentünk ki az elõadásról, igaz minden percben a szünetet vártuk, ami persze nem volt. Amúgy sem teltházas elõadás, a második felvonás valószínûleg félházzal sem ment volna. Szánalmas ripacskodás egy mondanivaló nélküli darabban, talán vizsgaelõadásnak jó lehet.
Szerintem csak az képes nevetni-röhögni olyan mennyiségû hányáson amit EE produkál, akinek életében azt még nem kellett átélnie, nem tudom mi volt a dramaturg/rendezõ célja ezzel. Egyszerûen botrányosan rossz darab-elõadás, még ilyen színészekkel is. Miért nem mondja meg valaki az Igazgatónak, hogy le kellene venni a mûsorról?
rtgeva 2011 márc. 31. - 21:46:25
(28/46)
A szereplõk nagyon jók, de a darab SSSSSSZZZZZÖÖÖÖÖRRRRNNNYYYÛÛÛÛÛÛ!!!
1/10
Bodza1022 2011 márc. 01. - 08:37:39 1/10
(27/46)
Egy-két jó poén volt benne, de akinek rossz a gyomra, vagy esetleg terhes az meg ne nézze. Eszenyi végighányta a darabot. :(
Mi is azt találgattuk, hogyha lett volna szünet, akkor ki jött volna vissza továbbnézni? Rémes volt!