efes 2008 febr. 19. - 14:12:09
(6/26)
Öldöklõ angyalnak még sosem hallottam ezt a filmet nevezni... kicsit rejtély...----->miért is? el angel exterminador, vagyis, az öldöklõ (vagy megsemmisítõ, vagy pusztító) angyal. mi a baj ezzel?
kocamama 2007 dec. 06. - 18:52:55
(5/26)
Oké, egy film alapján nem lehet megítélni egy rendezõ munkásságát. Remélem a többi Bunuel filmet is adja a Filmmúzeum.
10/10
verdeleth 2007 dec. 06. - 17:52:47 10/10
(4/26)
Nem mondom hogy hibátlan a film. Amiért laposnak mondodo a játékot, az azért lehet mert túl sokan vannak a történetben. Nézd meg a kései Bunuel filmeket (Burzsoázia diszkrét bája, A szabadság fantomja) ott még jobban kikristályosodik ennek a filmnek a mondanivalója. Az hogy egyes motivumok mit jelentenek, csak találgatni lehet hiszen a szürrealista mûvek errõl szólnak
kocamama 2007 dec. 06. - 14:58:23
(3/26)
Nem tudom mitõl olyan jó ez a film. Kissé laposak a színészi karakterek. A végén az állatok mit jelentenek? Talán az ösztönvilágba süllyedt emberiséget?
efes 2007 dec. 05. - 19:56:05
(2/26)
ez a film már messze túl van bunuel szürrealista korszakán, ám nem kevésbé meghökkentõ. kulcs lehet talán megértéséhez, hogy itt is "a burzsoázia diszkrét bája" van böködve finoman, de határozottan, mint egy biztos kezû sebész a szikével. így kell maró társadalomkritikát csinálni egy diktatúrában, annak uralkodó osztályáról, úgy hogy nem kötél/golyó a vége...

bizonyság e film arra is, hogy a diktatúrák (oldal jelzés nélkül) kivétel nélkül agymosott szolgalelkûekre épít, de a szellem erejét soha ne tudja fogva tartani.
10/10
verdeleth 2007 márc. 11. - 23:58:38 10/10
(1/26)
Az Andalúziai kutya után a második Bunuel film, amit láttam.Teljesen más.Bár mindkét film elég beteg, azért ez már jóval érthetõbb. Persze csak az Andalúziaihoz mérve.Ha nem szereted az olyan filmeket, aminek a végébõl szinte nem derül ki semmi, ne nézd meg. De gondolkodásra késztet, az biztos