Téma: Az órák

mollo888 2006 dec. 30. - 15:50:57 Előzmény Lili_23
(19/239)
örülök:))
Lili_23 2006 dec. 26. - 19:42:16 Előzmény mollo888
(18/239)
Jajj köszönöm mollo 888 hogy így kiálltál a film mellett!!!
Csak emiatt regisztráltam, hogy ezt megírjam Neked!
Teljes mértékben egyet értettem a véleményeddel, életem legjobb filmje, pedig nagyon sok filmet láttam már!
Általában nem bírok sokszor megnézni egy filmet, amit már láttam, Az órákat naponta meg tudnám nézni, még az is örömöt okoz, ha csak hallgatom. Figyelmedbe ajánlom a könyvet is, ott mégtöbb információ kiderül a történetrõl.
Köszönettel:
Lili
8/10
graniti 2006 nov. 10. - 22:04:02 8/10
(17/239)
Biztos tényleg sokan unalmasnak találták, pedig nem rossz film. Nem azt mondom, hogy a legjobb drámai alkotás, amit láttam, de amíg végignéztem, lekötötte a figyelmemet. Tetszett a szereplõk játéka.
dorisz 2006 okt. 12. - 23:54:07
(16/239)
Érdekes a különféle véleményeket olvasni errõl a filmrõl, mert bennem is tökéletesen más érzést kelt minden egyes alkalommal , amikor megnézem. Valahogy sikerül mindig más és más mondatot kiragadnombelõle, ami nem tud kimenni utána jó hosszú ideig a fejembõl.
Hogy unalmas?! Kinek mi az unalmas. Szerintem ez egyszerûen egy olyan film, amire figyelni kell, mert minden mondatnak jelentõsége van. Ne unalomûzésnek nézzétek, mert annak nem jó!
3 tökéletesen tökéletlen élet, ahol mindenki ugyanazt akarja: boldognak lenni. Mi azok vagyunk?

Szerintem ne kritizáljunk valamit, amit nem értünk...
10/10
Marcellus 2006 aug. 27. - 11:08:04 10/10 Előzmény mollo888
(15/239)
Én is pont így gondolom! Én - lehet, hogy fura - el sem tudtam mozdulni a képernyõ elõl, még akkor se, amikor sokadszor néztem. Hamarosan csinálok a filmnek magyar honlapot!
mollo888 2006 aug. 14. - 14:44:50
(14/239)
Hol is kezdjem. Végigolvasva a hozzászolásokat, nagyon sok dolgot szeretnék egyszerre mondani. Elõször is, ez az abszolúte kedvenc filmem!! UNALMAS???!!! Ti biztos, hogy ezt a filmet láttátok? Le se bírtam venni a szememet a vászonról, még akkor sem, amikor már harmadszorra láttam! Ezt hívják drámának, mûvészfilmnek. Annak viszont az egyik legszebben kivitelezett képviselõje. A színészek, a zene és igen, a törénet is lenyûgözött, ahogy ugrál térben és idõben, miközben egyre jobban megismerjük a karaktereket és törénetüket. "Mi az a sok Oscar-díj jelölés?" Az, kérlek szépen, az Akadémia egyik legnagyobb baklövése, hogy azokat nem váltották díjakra. (egyet adni ennek a remekmûnek?!) Még sose láttam ennél megindítóbb(!) alkotást, ekkora hatással egy film se volt rám. Ha nem nézed végig, nem érted meg a lényegét. Sõt, akkor semmit sem értesz meg belõle. Sosem szoktam filmet a közepén otthagyni, legyen az bármilyen unalmas, hiszen a vége szinte minden filmnek az egyik legmeghatározóbb része. Lásd pl. a 21 grammot, amiben az elsõ nemtomhányóra kész összevisszaság (ha elsõre nézed), és csak a végefelé tisztázódnak ki a fejedben a történet körvonalai. Bár igaz, ha az eleje nem tetszett, akkor a többi része se fog. Mindeesetre köszönöm a film mellett kiállóknak a hozzászólásokat!:)
10/10
Marcellus 2006 aug. 11. - 13:21:53 10/10
(13/239)
Szerintem isállati jó, a zenéje különösen!
amani 2006 júl. 21. - 11:45:54 Előzmény ehoka
(12/239)
ehoka, teljesen egyet értek veled. Ez mûvészfilm, nem olyan, ami arra jó, hogy ha épp untatkozol, akkor legyen, ami szórakoztat. És én akkor is úgy gondolom, hogy vannak olyan filmek - mint például ez - amiket csak akkor lehet megérteni, ha az egészet végignézzük.
Én nagyon szeretem ezt a filmet, különösen a zenéjét!
ehoka 2006 júl. 19. - 19:19:28
(11/239)
Csatlakoznék az elõttem szólóhoz, Esztihez. Sokaknak valószinüle g azért nem igazán tetszett mert nem értették. Emberek(!) ez dráma, nem pedig vmi izgi akciófilm. Amúgy meg aki nem nézte végig, az nem értem h mit pattog itt, elõször nézdd meg és utána mondd el a véleményed, de bocs adig senki nem kiváncsi rád. Amúgy meg h unalmas lenne? Ehh, azt nem mondanám... De eleve ha egy cselekmény 3 szálon fut, az lehet egyáltalán unalmas? Amúgy meg mindenkinek nagyon ajánlom, aki szereti a jó filmeket.
amatõõr 2006 jún. 27. - 16:51:10
(10/239)
A mai filmdömpingben nem érdemes mindent végignézni. Ha egy film elsõ egy órája teljes unalom számomra, akkor nyilván nem nézek meg még egy óra unalmat, csak azért, hogy a végén 100%-os biztossággal tudjam mondani, hogy mennyire unalmas. Így voltam, ezzel a filmmel is, az aviátorral is, a Good night and good luck-al is és még egykét alkotással.
Meg szerintem nem sz*roztam le, csak annyit mondtam, hogy annyira untam, hogy nem néztem végig. És egy ilyen kritika akkor is megállja a helyét, ha nem nézem végig a filmet. Sõt, csak akkor állja meg a helyét.
Timke 2006 jún. 27. - 13:56:40
(9/239)
Szerintem stílusából adódan nem tetszett, így valószínûleg a vége sem fog, ugyanis nem "indul be" fél óra után a történet.
Bár ettõl függetlenül szerintem nagyon is jó film, én nem untam.
Newcastle United 2006 jún. 27. - 13:36:03
(8/239)
Egy filmet mindig egészben kell megnézni és utána alkotni véleményt róla.
dentaku 2006 jún. 26. - 00:46:30
(7/239)
Érdekes film, Philip Glass zenéjét külön öröm volt hallani.
F.Torres 2006 jún. 25. - 17:07:18
(6/239)
nincs... :D
amatõõr 2006 jún. 25. - 12:10:27
(5/239)
Én nem láttam végig, de meglep, hogy sokaknak tetszett. Az elsõ kb fél-egy órát láttam, de nekem az szörnyû volt, nem történt semmi, és piszokunalmas volt. A végén történik valami, vagy olyan az egész film mint az eleje? Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ha nem tetszett az eleje, akkor van-e esély arra, hogy a vége fog?
Newcastle United 2006 jún. 25. - 09:40:10
(4/239)
Én szeretem a filmdrámákat. Nem attól lesz egy film izgalmas, ha halomra lövik benne az emberek egymást. Az órák is egy lendületes, felkavaró filmdráma volt, cseppet sem unalmas. Csak az zavart, hogy szinte mindenki buzi volt benne.:)
amatõõr 2006 jún. 24. - 19:47:06
(3/239)
hát, bevallom, nem bírtam végignézni, piszok unalmas volt ez nekem.
Timke 2006 jún. 23. - 11:26:22
(2/239)
Szerintem viszont nagyon jó film. Én élveztem az egészet a moziban, s otthon dvd-n is. Tetszik ez az egymásba kapcsolt történet, s hihetetlen, ahogy a karaktereket alakítják. Érdemes lenne a könyvet is elolvasni...
F.Torres 2006 jún. 23. - 08:02:49
(1/239)
még régebben néztem, de ennél komolyan szarabb és uncsibb filmet nem nagyon láttam! nemtom h mit az a sok oscar díj jelölés, nem ér egy rakás szart se!