Téma: Az órák

pneklara 2014 máj. 21. - 22:42:36
(199/239)
Szerintem, akik születetten homok, azok nem vonulgatnak, nem dicsekednek, nem polgárpukkasztanak,igyekeznek belesimulni a társadalomba. Akik egyszer csak azzá lettek,ilyen-olyan tapasztalatok következtében, azok akarják világgá kürtölni, s ezzel valami felmentést kapni a társadalomtól.A boldogságot keresik, hajszolják, de nem hozza meg ez sem számukra. Két baloldal, vagy két jobboldal nem lesz soha egy egész, csak egy bal, meg egy jobb.Csak a szerepek sokat változtak mára, a férfi már nem igazi férfi, a nõ nem igazi nõ. Ezért kevés az igazán boldog ember.
4/10
Csemy_ 2014 máj. 21. - 17:07:57 4/10
(198/239)
Szörnyû film, az a kategória nekem, ami nagyon mondani akar vmit de nem tud.
10/10
micra 2012 dec. 17. - 12:00:47 10/10
(197/239)
A film csodálatos! Egy ritka gyöngyszem!

(Egész pontosan Meryl Streep - aki véleményem szerint jó színésznõ -volt egy kicsit gyengébb láncszem, mert az a leszbikus csók nagyon "anticsók"-nak tûnik, olyan félresiklott...

De nem találok szavakat! 10/10 Pont.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
M.Zs.F 2012 nov. 20. - 01:29:20 10/10
(196/239)
Biztosan nem egyszer kell nézni ezt a filmet, hogy minden tiszta legyen belõle. Fiatalkoromban láttam elõször, s akkor megfogott benne valami. Aztán eltelt 8-10 év, s jelenleg 29 éves felnõtt, meleg férfi vagyok egy olyan anyával, és élethelyzettel, ami egészen sok párhuzamot von a filmben látottakkal.

Egészen különleges élményt jelentett megnézni most, és egészen lenyûgözött. A zene. A nyugalom, és mellette a hidegség. A fojtogató magány. A szeretetlenség. A lemondások az életben. A küzdelem. A saját világunk védelme.
Azt hiszem értem, és közben mégsem. Néha az életemmel is ez az érzésem. Vajon jól élem? Vajon ha többet adok magamból többet is kapok? Vajon az emberek körülöttem azt szeretik aki vagyok, vagy azt amivé általam válnak?

Rengeteg kérdést felvetett bennem, és rengeteg ideig fog ez érzõdni bennem ez a film. Megérintett.

Nicole Kidman és Julianne Moore egészen egyszerûen csodálatosak.

10/10
Csa-csi 2012 szept. 11. - 13:43:40
(195/239)
Ja, és hozzá kell tennem. Nicole Kidmant még életemben nem láttam ilyen rondának. Meg kell hagyni, nem csak a szépet tudja játszani, hanem ezt is. Szerintem teljesen azonosult vele.
Csa-csi 2012 szept. 11. - 13:40:23
(194/239)
Ezt a filmet háromszor kellett megnéznem... Annak ellenére, hogy rágós, érdekes feldolgozása 3 életnek, ami összefügg.
pneklara 2012 aug. 13. - 07:30:20
(193/239)
És akkor eljutottunk a kérdéshez ismét: a másság, az azonos nemûekhez vonzódás születéstõl determinált, vagy érzelmi hiányérzet következménye?
A kisfiúk kisfiúkkal játszanak,barátkoznak sokáig, a kislányok kislányokkal pusmognak, s egyszer csak jön az idõ - nyilván a fajfenntartás érdekében- , mikor férfi a nõbe kapaszkodik és viszont. És az ilyen vegyes páros sok-sok kielégítetlen érzelmet tartogat. A házasságban a nõ nem kapja meg a férfitõl azt az érzelmi finomságot, amire vágyik,nem elégszik meg azzal a státusszal, hogy ezután õ már csak édesanya és feleség legyen, s a férfi sem tud tartósan kielégülni a tûzhely-pelenka-kislabda körüli körforgásban. Így mindegyik fél egyedül marad, hiányérzettel küzd - s keresi máshol az érzelmi vagy intellektuális kielégítést.
Egy tartós házasságban, egymással megöregedve szinte mindig megtaláljuk, hogy a felek értelmileg-érzelmileg-egzisztenciálisan egyenlõ, szuverén partnerei egymásnak.
Biztos ezek a kérdések is benne rejlenek a mûben.
Seedorf22 2012 aug. 13. - 02:32:06
(192/239)
Fura, hogy eddig a hozzászólók nem vontak párhuzamot az író, és a film érzelmi, lelkivilága között..

***SPOILER***
Aki esetleg nem tette, és látta a filmet, az gondolja át úgy az egész filmet, történetet, hogy bizony a megálmodó önmaga is meleg.. Így hiába a tökéletes világ, ha belül, elzárva egy másik én próbálkozik kitörni az összes megformált szereplõbõl. És nem csoda, ha a nõk kedvelik, és értik meg jobban eme alkotást, a férfiak érzelmi vonalon tudják csak követni (legalábbis én). Azonosulni is könnyebb bármelyik szereplõvel azoknak, akik mélyen 'másnak' érzik magukat, máshogy képzelik el az életüket, mint amit a jelenben élnek. A 'másnak' nem feltétlenül másik nemhez való vonzódást jelent, de a boldogság sem a tökéletesség szinonimája.
***SPOILER***

Szerintem.
:)
Dros 2012 aug. 09. - 18:12:24 Előzmény Sophiae
(191/239)
Michael Cunningham írta Az Órákat.
pneklara 2012 júl. 31. - 14:42:21 Előzmény olang
(190/239)
Köszönöm:)
Sophiae 2012 júl. 28. - 21:37:41
(189/239)
Egyszerûen imádom ezt a filmet! Igaz, hogy sokszor meg kellett nézzem ahhoz, hogy igazán és teljesen megértsem, de ebben az esetben is az érzés a fontosabb az észnél. Bár Virginia Wolf regényeit személy szerint olvashatatlannak tartom, mégis úgy gondolom, hogy ez a film egy kicsit mégis megszerettette velem az írónõ világát.

Ezt az Órák c.regényt pedig szívesen elolvasnám, bár Agatha Christie-t nem szeretem szintén :D

A kedvenc szálam az írónõé, illetve a kisfiúé, aki író férfiként lesz öngyilkos.

És a zenéje... lenyûgöz. Abszolút 10-bõl 10-es nálam, függetlenül attól, hogy melankólikus, depresszív, érzékeny-szenzitív, nyomasztó a film által közvetített érzés, hatás.
10/10
olang 2012 júl. 28. - 16:38:36 10/10 Előzmény pneklara
(188/239)
Remek hozzászólás egy remek filmhez.
pneklara 2012 júl. 23. - 14:56:59
(187/239)
Bár szóltak, hogy ennek a filmnek minden percét figyelemmel kell nézni,nem mondhatnám, hogy tökéletesen megértettem a mondanivalóját. S azt sem mondhatom, ha ismét megnézném, többet értenék meg belõle. Hisz nem a cselekményben, a történésben, a kimondott mondatokban van a lényeg, hanem a bennünk zajló gondolatokban, folyamatokban. Mit vált ki belõlünk a film nézése, milyen az érzelemvilágunk, foglalkoztunk-e korábban is az emberi élet értelmével, a sors kérdéseivel.
Egy szuggesztív irodalmi alkotás például hogyan képes befolyásolni, akár rossz irányba fordítani egy labilis idegzetû olvasó gondolatait, életérzését.Ilyen szempontból talán "áldásos" is, hogy nem olvasunk minden nap "nehéz" gondolatokkal teli regényeket, nem rezonálunk intenzíven az írói gondolatokra, nem hagyjuk befolyásolni, megzavarni súlyos gondolatokkal rutinszerûen folydogáló életünket.
A külvilág számára idillinek tetszõ, gondtalannak tûnõ családban mégis hogy szenvedhetnek a családtagok.
Abban a korban, mikor az asszony, a nõ feladata csak a család összetartása, a férj számára a nyugalom megteremtése, a születésnapok megünneplése volt, ez a látszólagos "nyugalom" egyenlõ lehetett a hiábavalóságunk, értéktelenségünk érzésével.
Egy gyermek felnõttkori életét hogyan pecsételheti meg, ha nem érti még ugyan, de érzékeli kis csápjaival, hogy szenved az anyja, keserû, és tragikus gondolatok foglalkoztatják, pláne, ha el is taszítja õt magától.
Talán a leginkább modern, dolgozó,önálló egyéniség tud túllépni keserû gondolatain: gyermeke van, vállalja leszbikus kapcsolatát, nem sodortatja magát mások által, a legteljesebb életet õ éli.
Jó film. Fõleg azoknak, akikben gondolatok, kérdések fogalmazódnak meg a film után, s ezekre a kérdésekre választ, megoldást is tudnak találni.
Itt az idõ, hogy keressek egy Virginia Wolf regényt, s elolvassam.Állítólag féltestvérei molesztálták õt szexuálisan, és akkor itt is igazolódni látszik, hogy a gyermekkorban megélt érzelmi élményektõl függ a felnõtt életünk milyensége.S rájön az ember a maga 70-80 életéve során, hogy a világ nem elõrefelé fejlõdik, hanem körbe jár, mint az óra, ismétli önmagát. Az emberi sorsok,érzelmek minden korban, mindig azonosak, ha a technika, a gazdaság változik is.
10/10
olang 2012 júl. 23. - 07:28:55 10/10
(186/239)
Remekmû.
Mind témájában, tartalmában, mind kivitelezésében.

Nem elég egyszer megnézni. És...hát... nem vidám.
5/10
szingh 2012 júl. 23. - 00:00:38 5/10
(185/239)
Már kétszer nekikezdtem, mindig bealudtam.
Most megnézem, ha beledöglök is!
Majdnem beledöglöttem.
Az erõlködéstõl megpattant egy ér az orromban. Patak vér.
Ez a film egészséges fejlõdésû, normál szocializációjú heteroszexuális férfinak nem való!
Röviden összefoglalom mirõl szól a film: ja tényleg, ez a film nem szól semmirõl. Ez egy gigantikus leszbikus rinyálás. Hogy az égbe lehet ennyi lelkizést belesûríteni egyetlen filmbe? De ha már benne van, hogy lehet az, hogy ez tetszik valakinek? Ja, hogy a nõi lélek! Az Eszmeralda Puniella filmeknek is fogyhatatlan a rajongótábora.
A legbosszantóbb az, hogy a film által feltett kérdések az én kérdéseim is, ezek a gondolatok az én gondolataim is. Pedig énhozzám nem akar szólni ez a film. Ezt nem nekem csinálták.
Elállt az orrom vére, most megyek aludni.
8/10
szinhazimado 2012 jún. 18. - 17:09:41 8/10
(184/239)
Jó film, sokrétü, elgondolkodtató, végig leköti az ember figyelmét. Ajánlom! 10/10
franszoá81 2012 jún. 18. - 17:05:52
(183/239)
huh, nem egy egyszerû film. a 21 gramm mellett talán a másik legnyomasztóbb film amit életemben láttam. kell hozzá egy lelkiállapot, hogy az ember végig nézze, nem az a "szombat esti" kikapcsolódós téma. sztem aki soha nem élt át tartósan olyan lelkiállapotokat és gyötrelemket mint ami a filmben van, az nem is igazán tudja értékelni, vagy felfogni h mirõl is van szó benne. a lányok mellett ed harris is óriásit játszott. csodálatos film.
gyöngykuckó 2012 jún. 05. - 19:04:58 Előzmény lucikam
(182/239)
Azért néznek ilyen drámákat az emberek, mert ez maga az élet. Ha nem érint meg a három különbözõ nõ sorsa, boldogságkeresése, vágya, tragédiája, akkor vajon te hogy élet az életed? Érzelmek és problémák nélkül?
1/10
lucikam 2012 ápr. 09. - 03:50:01 1/10
(181/239)
Nekem sem tetszett. Nem is értem az emberek miért is néznek ilyen drámákat. Hogy öngyilkos legyen mindenki? Minél szarabb legyen a lét? Nyomasztó gondolataink legyenek?

Csak a nagy színészek miatt néztem meg, de kár volt.
3/10
punkfy 2012 jan. 22. - 21:46:42 3/10
(180/239)
vontatott és borzalmas, vannak jó mûvész filmek, de ez tipikus hülyeség