Téma: Az órák

10/10
Pinokkió 2010 márc. 16. - 19:15:38 10/10
(159/239)
Komoly film. de az Oscarral kapcsolatban szerintem
Meryl Streep is megkaphatta volna ezért a filmért.
Egyébként Nicole Kidman már korábban is megkaphatta
volna az Oscart !!!
Zseniális színész !!
10/10
mildi 2010 febr. 04. - 22:23:48 10/10 Előzmény mukky
(158/239)
Jó hasonlat volt a Kísértetház - Glenn Close szerepe pont olyan, amilyennek egy alázatos katolikusnak lenni kell. Ennek ellenére mégsem volt boldog az élete, egy szerencsétlen, deformált lelkületû, elhagyatott vénkisasszony maradt.
Én hiszek Istenben, próbálkoztam már több vallással, katolikus vagyok papíron, de nem hiszek el vakon mindent, amit mondanak. Inkább szabad gondolkodó vagyok.
Tudom, ez filmes fórum, nem hit vita, tiszteletben tartom mindenki nézetét, ha valaki a szabályokkal teli katolikus hitben találja meg magát, akkor gyakorolja bátran. Vannak emberek, akiknek a merev szabályok kellenek ahhoz, hogy boldogak legyenek. Nem vagyunk egyformák. Én bediliznék az állandó bûnösség érzéstõl.
Ugyan nem értek egyet Lissy-vel, de tiszteletben tartom a véleményét - õ szó szerint vette a Biblia tanítását - bár szerintem a Biblia is a szeretetre tanít, csak sokan eléggé kiforgatják.

Én úgy gondolom, az igazi szeretet az, hogy elfogadjuk az embertársainkat, a másságukkal együtt.
Nekem semmi bajom a melegekkel. Nem tehetnek róla, lehet genetikai vagy hormonális eredetû. A szex meg hozzá tartozik az egészséges ember életéhez, nagyon szép az az elmélet, hogy Isten elég a boldogsághoz - de szerintem ez hosszú távon lehetetlen.
Sajnos a melegekrõl sok az elõítélet, hogy polgárpukkasztóak, deviánsak, züllöttek - mondjuk azokról, akik agresszívan lobogtatják, arról én sem vagyok jó véleménnyel - a "divat-leszbik" - meg kimondottan irritálnak.
De ebben a filmben nem az ilyenfajta nõkrõl van szó - mindegyik próbálna erkölcsös, normális, és jó családanya, feleség lenni, de nem sikerül nekik.
Emellett súlyos depressziós az írónõ is, és a gyerekét otthagyó anyuka is.

Lissy, érdemes pár év múlva újra nézni, lehet, pár év múlva értékelni fogod a filmet!
arkjulie 2010 febr. 04. - 18:31:46
(157/239)
"szerintem, aki ezt mondja, csak meg akar felelni annak a 'trendnek', amit mindenki ûz: nevezetesen, h harcoljunk az állatokért, a melegekért stb.... még ha mi nem is vagyunk melegek... " szóval ne harcoljunk az állatokért ha nem vagyunk állatok. ehhe,amúgy félelmetes a gondolkodásod.és annyira utálom ha "legázozzák" az embert.világbéke.a filmet meg imádom :)
mukky 2010 jan. 31. - 16:10:22
(156/239)
Amúgy meg hiszem, hogy nem lehet õket kigyógyítani!
Azzal, hogy Istent keresik sem lesz megoldva semmi, csak max. úgy járnak, mint Glenn Close a Kísértetház c. filmben.
Elhiszik, hogy õk a rosszak, zárdába vonulnak, vagy csak örök hûséget fogadnak Istennek és mindennap meggyónják bûnüket, (hogy mások) amirõl mellesleg NEM TEHETNEK!
..Ergo, nem élnek szabad életet, hanem önmagukba fordulva sóvárognak.. Mert csak azt merik hinni, hogy ez nekik jó. Mert elhitetik velük.
Pedig legbelül mindenki tuja az igazat...
mukky 2010 jan. 31. - 15:57:21
(155/239)
Lissy.. igen, nyilván mindenkinek megvan a saját véleménye, de mivel te ezt a kommentet ide beírtad, ezért nekünk is lesz arról, (és rólad) véleményünk.
Az enyém szerint pedig igen.. Nos egyértelmû, hogy ez a film és a könyv nem neked való!
Írtad, hogy szeretsz olvasni.. Nos akkor ajánlom, hogy annak érdekében hogy megértsd a film és a könyv lényegét, végy a kezedbe egy-két Virginia Woolf mûvet.. (nekem is csak úgy ment igazán! sok sikert.. ;) )
Persze csak ha nem erkölcstelenség már maga az is, hogy egy biszexuális mûvész, (aki mellesleg egy zseni, s a világirodalom egyik meghatározó alakja!!) által írt könyvet veszel a kezedbe..

És amúgy egyetértek (nem divatból mondom, vagy egyéb hülyeségek!!!) azokkal, akik nem ítélik el a homokosokat meg a leszbiket!
Vallásos szemmel azért elhiszem, hogy minden más, de hidd el ezt nem lehet arra fogni, hogy konzervatív vagy, mert én is az vagyok.:D Mégis elfogadom õket, s bevallom, hogy ez a film tette számomra õket azzá. És maga Virginia.. Akinek még az öngyilkosságával is egyetértek!
..Õ nem csak pusztán úgy volt depressziós, ahogy azt te állítottad magadról.. Mert õ rosszabb idõszakaiban, vagy az idegösszeomlásai alatt például éjjel-nappal folyamatosan beszélt, ordibált és visongott. Errõl ennyit. :S
Jah, és felteheted a kérdést, hogy egy ilyen õrült nõben akkor mit lehet becsülni? A tehetségét! /Meg az eszéért. Mert az nyilvánvaló, több volt neki mint itt mindannyiunknak együttvéve!/
(A "költõ"-t meg elnézem.. mert látom nem vagy jártas a témában. :) )
10/10
liv4 2010 jan. 27. - 19:42:09 10/10
(154/239)
Nem tehet arról senki, hogy meleg. Ne ítéld meg õket, ugyanolyan emberek, mint te vagy, csak így születtek. Épp elég baj ez nekik, nem kell õket lenézni.
Az Órák nagyon nagy film.
10/10
tarantella 2010 jan. 13. - 22:13:23 10/10
(153/239)
Poétikus, szép film. Hömpölyög, árad a Glass zene, ami azt hiszem mindenkit beszippant- kivétel aki rühelli a repetitiv zenét- és muszály végignézned az utolsó kockáig, mert nem enged. Nincs igazán történet, motívumok, ok-okozati összefüggések, inkább mondatok vannak, amik megragadnak az emberben, és arcok, amelyek szavak nélkül is beszélnek. (J.Moore! Rulez) Eleve, ebben a filmben igen kevés a szó, annál több a zene. Imádom ezt a filmet.
Éljen Daldry és Glass! És persze a három remek színésznõ. (plusz bónusz Tony Collette, aki kiváló, mint mindig!)
tekata5 2010 jan. 13. - 20:44:20
(152/239)
jaj, te...
keresztény gimibe járok. na és? tudod a kereszténység egyik alapelve elvileg, hogy elfogadod azt, hogy valaki más. (Minden ember Isten képmása. ezt te is tanultad, nem?) mert huh, bizony, van ilyen. sõt:) Olvass egy kis pszichológiát (vagy lehet, hogy azt is kitalált tudománynak tartod...?), hogy megértsd. mondok durvát: a pszichológia elismeri, hogy van leszbikus szerelem! nahát! vagy mondjam diákosan: wow? és Istenem, tényleg jobb lenne, ha a leszbikus nõ egész életében nem próbálna párkapcsolatot teremteni (merthogy neki nem megy férfival, bizony. neki csak a nénikkel megy), hanem úgy lazán egész életében boldogtalan lenne? ha meg homoszexuális férfiról van szó, akkor fordítva.
furcsa keresztény vagy te. vagy csak nem gondolkodtál eleget. vagy túl sokat. vagy túl kevés tudással. próbálom megfejteni.
De hál' Istennek úgy tûnik, te még korodhoz képest is fiatal vagy (én se vagyok vén, tizennyolcat töltöttem tavaly), ha csak annyi jött le a filmbõl, hogy "leszbikus" meg öngyilkosság.
a többiektõl bocs, de ez a hozzászólás felbosszantott kicsit.
jbaj 2010 jan. 03. - 23:44:16 Előzmény Gordon Szabolcs
(151/239)
Nagyon szép film!!!
Nagyon szeretem!!!
Mindörökké Meryl Streep!!!!!!!!!!!!
10/9
Gordon Szabolcs 2009 dec. 06. - 19:03:28
(150/239)
Mikor megnéztem a Szabadság útjait, valahogy végig volt egy olyan érzésem, hogy mennyire hasonlít a hangulata az Órákra. De valahogy az Órák nekem sokkal jobban tetszett. Talán a felépítés volt sokkal érdekesebb, mert mikor hirtelen egy másik történet folytatódott, mindig át kellett állni annak a korszaknak és helyzetnek a hangulatára. Így a film sosem hagyja lankadni a figyelmet.

A film talán egyik legerõteljesebb mondata, mikor Meryl Streep azt mondja: Azt hittem, az volt a boldogság kezdete, de nem... Az volt maga a boldogság.

Jahh és Nicole Kidman egyszerûen felismerhetetlen ebben a filmben... :) Még így is, hogy tudom, hogy õ az, hiába nézem a filmbéli képeit, csak nagy nehezen veszek észre hasonlóságot ahhoz a kisminkelt, tökéletes képhez, ami az eddigi filmjei során kialakult róla.
Kreszcencia 2009 nov. 22. - 21:16:35
(149/239)
lissy, nem ismerlek, de te még baba vagy, nagyjából nulla élettapasztalattal, ne sértõdj meg.:) ennek köze nincs a megfeleléshez...
de szerintem inkább ne offoljuk szét a fórumot meddõ ideológiai vitákkal.
10/10
tomcsa4 2009 okt. 25. - 10:56:09 10/10
(148/239)
Hát nem tudom. Elég ostobán állsz a dolgokhoz. Az azonos nemûek házassága, szerelme is normális, ez genetika. Kellõen kiegyensúlyozott ember elfogadja. Én sok mindent elfogadok, mivel tudom, hogy nem az egyéneken múlik. A film nagyon tetszett, egyáltalán nem csöpögõs. Ha nem értetted meg, akkor olvass utána. Ha meg nem akarsz, akkor fogd fel úgy hogy nem neked találták ki ezt a filmet.

Ahhoz képest, hogy szeretsz olvasni (én imádok), elég komolytalan vagy.
Egy a sokból.. 2009 okt. 17. - 19:00:37
(147/239)
Az elsõ olyan film, ami alatt egyetlen könnyet sem tudtam ejteni, de a film végén patakokban hullott... azt hiszem több magyarázat ehhez nem is kell, csak átérzés... 10pont/ nagyon sok ..
Kreszcencia 2009 okt. 06. - 22:08:45
(146/239)
én nem tudom, de például írd be a gugliba hogy 'Az órák DVD' és rögtön az elsõ helyen kidob egy boltot ahol meg tudod rendelni onlájn. vagy le is töltheted és akkor nem kell megvenned.:)
antika4 2009 okt. 06. - 19:48:08 Előzmény Kreszcencia
(145/239)
Hol lehet ezt a filmet megvenni? - Tudom, boltban. De melyikben?
Kreszcencia 2009 szept. 21. - 16:49:50
(144/239)
Szerintem túlragoztad. Nem tetszett. Van ilyen, nincs ezzel semmi gond. Talán pár év múlva majd másképp látod, talán nem. Ennyi.:)
Kreszcencia 2009 szept. 12. - 13:09:52
(143/239)
Ez egy rém konstruktív hozzászólás volt, köszönjük.
1/10
toshiba321 2009 szept. 12. - 12:41:25 1/10
(142/239)
igen láttam ezt az alkotást most hogy elolvastam a tartalmát beugrott. Emlékszem ez az a film amit sohasem kellett volna hogy megnézzek. Na de most már mindegy már rég túl vagyok rajta.
10/10
phoebe46 2009 szept. 09. - 18:08:34 10/10
(141/239)
A Virginia által írt könyv rövid tartalma:
"Egy ötvenes éveiben járó úrinõ, Clarissa Dalloway, egy konzervatív politikus felesége London belvárosában sétálgat. Estélyt készül adni, amelyre meghívott jó néhány hírességet, köztük régi barátait, akikkel együtt töltötte vidéki birtokukon az ifjúkorát. – Egy fiatal hivatalnok, Septimus Warren Smith és felesége, Rezia is a belvárosban sétál, de õk sokkal fontosabb: terápiás céllal, Septimus ugyanis idegösszeomlást kapott a harctéren átélt borzalmaktól (nem sokkal az elsõ világháború után vagyunk). – A belvárosban sétál, parkokban üldögélve eleveníti fel a régi idõket, s rágódik házaséletének mostani válságán Peter Walsh, Clarissa régi hódolója, aki nemrég tért vissza Indiából. Az õ sorsuk – és még sokaké, ismerõsöké, vadidegeneké – kapcsolódik össze ennek az érzésekbõl, érzékelésekbõl és emlékekbõl építkezõ regénynek sajátos világában, az õ egyéni, vissza-visszatérõ s finoman változó dallammotívumuk olvad szinte zenei harmóniába, mire az utolsó mondat is elhangzik. A fõtéma azonban Mrs. Dalloway – az õ alakja köré szervezõdik a mû, õ az, aki mindenkinek másképp tûnik fel: hol régi reménytelen szerelemként, hol a konvenciók üresfejû rabjaként, hol felejthetetlen, noha sznob barátnõként, hol az életnek értelmet adó, sugárzó középpontként. Hangvilla õ, Clarissa, aki minden érintésre másképp rezeg, s a teljesség vágyva vágyott képzetét kelti az emberekben. Az írónõnek ez a mûve ihlette Az órák címû nagysikerû filmet."

Ez talán segít megérteni a párhuzamot. ;)
n_katica 2009 szept. 09. - 16:06:20
(140/239)
most néztem meg a filmet.
18éves vagyok, és nem igazán értettem ezt a filmet..
vagyis igazából csak azt nem értettem, amirõl a könyv szól amit írt a nõ.. mert h meryl streep által alakított csaj abból mit él át? nem értem:S..