Téma: Az órák

10/10
Marcellus 2009 szept. 01. - 23:53:03 10/10
(139/239)
Beleolvastam néhányba a legutóbbi hozzászólások közül, és úgy tûnt, sokan nem vették észre, vagy elfelejtették, hogy Virginiának két idõsíkja is volt a filmben: amikor a könyvet írja az 1920-as években, Richmondban, és amikor öngyilkos lesz Sussexben, az 1940-es évek elején. Ezek az események távol vannak egymástól az idõben, ezért nem hiszem, hogy például Virginia azért csókolta meg Vanessát, mert el akart búcsúzni (de nem olvastam a könyvet, mindezt a film alapján mondom, javítsatok ki, ha tévedek). A filmet egyébként kiemelkedõ alkotásnak tartom, elsõre én sem bírtam végignézni, de másodjára már rájöttem, hogy zseniális. Rajongok érte és a zenéjéért is. Mindhárom fõszereplõ, de még mellékszereplõk is nagyot alakítanak.
10/10
phoebe46 2009 aug. 26. - 22:21:48 10/10
(138/239)
Érdekes :) Én a virágos párhuzamot kicsit erõltetettnek éreztem. Értem a funkcióját, de valahogy túl direkt.
Az én kedvenc gondolatom a filmbõl:
"Egy nõ egész élete egyetlen napban. Csak egy napban. És ez a nap az egész élete." Nagyon kifejezõ.
adeline.v.s. 2009 aug. 26. - 22:00:54
(137/239)
"..a depis költõ,.."
Kikérem magamnak, Virginia Woolf író!! xD

Jajj és, igen..
Az, hogy ahogy mondtad, "20 percig azt mondják, hogy -Magam veszem meg a virágokat.-" Nos igen, szerintem ez elgondolkodtató mert hisz' ez az élet! :)
Nem mindíg party-party-party.. :D
Hanem általában ülünk, sátálunk, mozgunk, teszünk-veszünk, közben gondolkozunk, és szerintem ilyen "jelentéktelen" dolgokon.
Mert a nagy dolgok, sok kicsibõl tevõdnek össze, és itt a virágok, épp egy nagy dolog részei voltak.

=)
Kreszcencia 2009 aug. 26. - 12:40:53
(136/239)
Csak ismételni tudom önmagam.:) Hogy a film érzelmi összefüggései kicsit érthetõbbek legyen, el kell érni egy bizonyos érzelmi/értelmi érettséget, ahhoz viszont még tapasztalnod kell néhány dolgot. Ha van kedved olvasd el Az órákat Cunningham-tõl, amibõl a forgatókönyv készült; sok minden világosabb lesz. V.Woolf-fal én még várnék a helyedben, elég nehéz olvasmány.

--spoiler--
"virginia esetében még kevésbé, elvégre neki férje is volt, akit, mint mondta szeretett is, de még ha utálta volna ,sincs rendben."
-- Akkor te hogy értelmezed azt a csókot? :) Hogy Virginia megcsalta a férjét a saját testvérével? :P
"egyébként minek lett öngyilkos pont mikor már nemsokára visszamentek volna londonba?"
-- Virginia mentális betegségben szenvedett. A depressziós emberek másként gondolkoznak, másként látják az életet, mint mondjuk te vagy én. Ami szerinted logikus, az neki nem biztos, hogy az volt.
"clarissa most akkor richardot szerette? mert úgy viselkedett vele. de akkor hogy volt leszbikus?"
-- Clarissa nagyon szerette Richardot; ha figyeltél, kiderült a filmbõl is, hogy évekkel ezelõtt együtt töltöttek egy nyarat, ami mindkettõjük életében fordulópontot jelentett. Clarissa szerelmes volt akkor Richardba, és azóta is közel állnak egymáshoz, bár már kicsit másként. Már jóideje a barátnõjével él együtt, akibe szerelmes.
Ez bonyolultabb annál, mint, hogy egyszerûen leszbikus.:) Nem tisztán biológiai fogalom, legalábbis sokaknál. Arról van szó, hogy azt, hogy kiben találja meg a társát, nem attól teszi függõvé, hogy milyen nemû, hanem sokkal fontosabb az, hogy milyen ember.
adeline.v.s. 2009 aug. 21. - 00:51:22
(135/239)
Oh Dean.. Örülök hogy írtál! :D
Nos igen, bár mi tudjuk nekünk "Nikóóóól" egy kultusz személy, legalább mint Koncz Zsuzsa, és tudjuk, hogy tényleg õ volt a legjobb, de azért ott van Miranda is.
Nekem nem szabad megfeletkeznem róla sem! :D

Jajj most eszembe jutott errõl egy film ami hatalmas vizuális élményt nyújtott..
..Szóval írj a Tideland-hez is! xD

De viszatérve Az Órákhoz, mert ugyebár itt most errõl van szó.. Nem is tudom, kizökkentettél! xD
Azért jó volt olvasni a kommented, majd írj még, ha akarsz. :D
Kreszcencia 2009 aug. 20. - 05:24:02
(134/239)
Szerintem is fiatal vagy még hozzá.:)
Amúgy teljesen egyetértek phoebe-vel.
Ami a csókokat illeti, igen, egy csók nem feltétlen kötõdik a szexuális vágyhoz, sõt, ebben a filmben szerintem konkrétan egyiknél sem szexuális indíttatásból történik.

--spoiler--
Clarissa, mint tudjuk tényleg leszbikus, de abban a jelenetben a csók sokkal inkább szól Az Embernek, aki mellette van, akire támaszkodhat, aki a biztos pont, akkor is ha gond van, ha kétségbeesett stb.
Virginia-nál egyértelmû, hiszen a testvérérõl van szó, akivel közel állnak egymáshoz; és nyilván tudta akkor már, hogy többet már nem fognak találkozni az öngyilkosságáig, ez egyfajta búcsú volt.
Laura meg, ahogy elõttem már valaki megfogalmazta, kicsit talán felnézett Kitty-re, amiért õ tud és akar olyan lenni, amilyen õ nem tud, pedig szeretne; ugyanakkor sajnálta amiatt, amin keresztül megy, együttérzett vele, talán felébredt benne egy kis anyai szeretet is iránta abban a pillanatban, Kitty kiszolgáltatottsága miatt, ennek szólt a csók. Nem volt leszbikus.:D
--spoiler vége--
10/10
phoebe46 2009 aug. 20. - 01:10:13 10/10
(133/239)
Talán tényleg kicsit még fiatal vagy ehhez a filmhez, pár év múlva valószínûleg jobban átlátod, átérzed majd. Annak hogy kész válaszokat adjunk a szádba, nem igazán van értelme, minden vélemény szubjektív. :)
De hogy válaszoljak is.
Az öngyilkossággal kapcsolatos kérdésedre:
Kiutat jelentett egy olyan életbõl amelybe belekényszerültek, illetve amelyet, kényszer hatására maguk választottak. Laura esetében elvárás volt, hogy férjhez kell menni, a férj dolgozik, a feleség ellátja a háztartással kapcsolatos teendõket, szül X gyereket, jópofizik az ismerõsökkel és ennyi. Laura-t ez nem tette boldoggá, és végül öngyilkosság helyett, elhagyta a családját.
Virginia esetében..egyrészt mentális problémái voltak, ami miatt vidékre költöztek az õ érdekében, de elég nyilvánvaló volt, hogy ez kényszer számára, és nehezen tûri ezt az életformát. A könyvet nem olvastam, ott elképzelhetõ, hogy még jobban árnyalták az õ helyzetét.
A csókok kérdése, elsõre én sem értettem, és lehet most is tévesen értelmezem...
A csók lehet, a vonzalom megnyilvánulása, lehet a hagyományos felfogás, illetve az elvárások elleni lázadás, vagy a kétségbeesett kapaszkodás valakibe, aki egy kis reményt ad az életben, és kiutat jelent.
Dean88 2009 aug. 19. - 15:03:52 Előzmény adeline.v.s.
(132/239)
Nicool :-)
Ebben a filmben õ volt a legkirályabb, fõleg amikor rá kattant a halott madárra, meg amikor elment úszni kövekkel a zsebében.
adeline.v.s. 2009 aug. 01. - 16:41:39
(131/239)
Am. nem tudom..
Olvasgattam a kommenteket, és szinte mindenki ellenkezik Laura viselkedésével, mert hogy egy szeretõ anya nem tenne ilyet a gyerekekkel stb. stb...
Én (bár annak ellenére, hogy nem szimptaikus a karakter,) megértem a nõt.
Persze, meg én sem dícsérném azért mert elhagyta a családját, de csak gondoljatok bele..

..Van egy olyan életetek, amit r*hadtul nem szerettek, unalmasnak tartotok, és nem vagytok boldogok..
Laura is megunta hogy másoknak (család) kell megfelelnie, nekik kell áldoznia az egész életét, a szabdságát..
Nos ebbõl két féle képpen lehet ugye menekülni, az egyik az öngyilkosság, amit Õ is próbált, a másik pedig, az ha felhagy az addigi utált élettel, és elhagyja a családot..
S ha ezt nézzük, akkor igenis bátor tett volt tõle, mert szembe mert nézni a legrosszabbal!

..Virginia is ugyan ezt tette,(Mondjuk azért róla nem árt többet tudni, mert nem csak azért ölte meg magát, mert "Jajj de beteg vagyok.." hanem pl. ott volt a háború is, meg egyéb dolgok...) és Richard is!
Rajtuk, az õ cselekedetükön miért nincsen senki fölakadva? :O :)
mizuki 2009 júl. 27. - 10:52:08
(130/239)
+ ezüstliliomnak írom a választ ha még visszaolvas.

Most láttam A szabadság útjait, DiCaprióval és Kate Winslettel és kissé másként látom már Laura dolgát... de azért ... ;)
9/10
tündemamusz 2009 júl. 09. - 09:19:59 9/10
(129/239)
SPOILER!!!

Julianne Moore a filmben súlyos depressziós, és sejteni lehet (Virgina Woolf-ból kiindulva), hogy leszbikus.
Egyébként pedig öngyilkosságra készül.

Remélem választ adtam a kérdéseidre!
10/10
szine 2009 júl. 09. - 03:32:31 10/10
(128/239)
Nicole több filmért is Oscart érdemelt volna, de ebben a filmben fantasztikusat nyújt, a film nálam 10/10.
Meglepõ hogy csak egy Oscart nyert a film, én többel dijaztam volna. Meryll alakítása is bámulatos.
Julian Moore is nagyot alakít, igaz számomra teljesen unszimpatikus, és érthetetlen a viselkedése.
Megcsókol egy nõt, és minden megváltozik, elhatározza, hogy inkább elhagyja a családát, és a végén amiket mond, na ilyen nem létezik, szóval egy szónak is száz a vége, nagyon szívtelen ember akit alakít, de kitünöen. Viszont egyet kell értenem az elõttem szólóval, nekem sem tetszik a szinkronhangja, néha olyan pocsék szinkronhangokat tudnak berakni egy filmbe, és ez is ilyen volt sajnos.
Még szeretném megemliteni a kitünõ mellékszereplõket, ott van pl. Ed Harris, vagy Toni Collette, vagy Clair Danes.
Ez a film egy igazi klasszikus minden értelemben.
adeline.v.s. 2009 júl. 02. - 23:01:29
(127/239)
A kedvenc filmem, rengetegszer láttam. (Lehet, hogy nem kellett volna, mert így már nem olyan élvezhetõ..:S:D)
De emlékszem, a legelsõ alkalommal anyukámmal néztük, és utána még vagy 2 napig a történet lényegén járt az agyunk.. xD
Igen, nem nagyon értettük..!
De aztán megnéztem még párszor, és mostmár minden világos. :)
N. Kidman egyszerûen tökéletes, M. Streep szokásosan hozza a színvonalat, de J. Moor nekem személy szerint nem tetszett..(<-- Szerintem a szinkronhangja is sokat ront "rajta"..)
Nem értek azokkal egyet, akiknek nem szimptaikus Virginia Woolf, mert én például ebben a filmben hallottam róla elõször, kíváncsi voltam rá, hogy valyon tényleg ilyen-e a könyveinek hangulata.. Azóta nagy olvasója vagyok, nagyon megszerettem!
A legjobb írónõ! :)
Jah, igen, és akkor még ott van a filmben Miranda Richardson is, aki Vanessa (Nessa) Bell-t játssza. :)
...Szóval, nagyon jó film!
9/10
Zsofi.i 2009 jún. 21. - 23:51:33 9/10
(126/239)
Azt hiszem, koromból adódóan én nem értettem meg annyira a filmet, legalábbis nem jött át teljes egészében, de még így is teljesen magával ragadott. Persze elolvastam pár elemzést, és így már tisztábbnak tûntek a dolgok, de van pár homályos dolog még a képen. Minden esetre még szerintem megnézem párszor, hogy tényleg megértsem, mert úgy érzem, megéri és mert a film is ezt követeli tõlem. A zenéje fantasztikus, engem teljesen lenyûgözött. A kottája már megvan, a harmadik darabot tanulom zongorán, és nem tudom abbahagyni.
9/10
tündemamusz 2009 jún. 08. - 10:47:55 9/10
(125/239)
Julianne Moore játéka számomra lenyûgözõ volt, és a Virginia Woolf könyvek atmoszférája teljesen átjön!
Sokat jelent nekem ez a film...
10/10
Napicram 2009 márc. 04. - 16:38:50 10/10
(124/239)
Javítva:

"Always the years beetwen us
always the years
always the love
always the hours..."
10/10
Napicram 2009 márc. 04. - 16:37:34 10/10
(123/239)
Nem egyszerû film.
Mikor elõször láttam, csak ültem ott, néztem a stáblistát, szólt a zene... és ennyi. Többször meg kell nézni, hogy az ember megértse egyáltalán az összefüggéseket, felfogja hogyan is ugrál a film a különbözõ idõkben és az egész még csak ezek után jön.

Nekem nagyon tetszett, egyik kedvenc filmem lett. Mindegyik színésznõ remekül játszott, Nicole Kidman egyik vagy talán legnagyobb alakítása.

És szigorúan csak EREDTI HANGGAL, FELIRATTAL szabad megnézni.
Ahogy a végén lefordították a szöveget... eredetiben az igazi.
Meg a kedvencem még: a "bug" -> "borsókám" lett, most hogy a "bogárkám" mér nem lett volna jó... mindegy.
(A kis Richardnak mondja az anyja a reggelinél)

"Always the years beetwen us
always the years
always the love
always hours..."
Anna16 2009 márc. 01. - 17:38:50 Előzmény csilisbab16
(122/239)
hát igen ezt tényleg csak írhatta aki nem érti a filmet.meryl streep szokás szerint tökéletes volt de az én kedvencem Julianne Moore volt. a zenéjét pedig imádom, tökéletesen illik a film hangulatához.
9/10
Les 2009 jan. 31. - 20:51:05 9/10
(121/239)
teljesen igazad van. :)
10/10
phoebe46 2009 jan. 31. - 20:38:46 10/10
(120/239)
természetesen Meryl