Téma: Az órák

mizuki 2008 okt. 19. - 14:28:48 Előzmény Ezüstliliom
(99/239)
Mutass valakit aki boldog attól, hogy az anyja elhagyja és egy másik országba menekül elõle :(
9/10
Ezüstliliom 2008 okt. 17. - 00:29:49 9/10 Előzmény mizuki
(98/239)
SPOILER

De honnan veszed, hogy rossz élete volt? Nekem nem rémlik, hogy mondott volna ilyesmit. Nem azért lett öngyilkos, mert rossz élete volt, ez biztos.
9/10
Ezüstliliom 2008 okt. 17. - 00:27:35 9/10
(97/239)
Örülök, hogy tetszett.:)

A "klimpírrõl" ugyan más a véleményem, nekem csodás volt hallgatni, de amúgy egyetértünk.:)
mizuki 2008 okt. 16. - 13:40:50
(96/239)
Nem néztem eddig vissza...

Nem tudhatjuk, hogy ha Laura ott van a fia mellett akkor milyen élete lett volna. Valószínûleg jobb mert így egész életében hurcolta magával, hogy az anyja elhagyta.

Laurának meg nem kellett volna szülni ha nem akart beilleszkedni.

Na mindegy, valószínûleg máshogy látnám a filmet ha nem lenne gyerekem. Így egyszerûen nem tudok szegény Laurával együttérezni.
10/10
severus992 2008 okt. 09. - 21:12:12 10/10
(95/239)
biztos h jó film wolt,meg akartam nézni,de kb. ugy hajnali egy körül adták le és addigra elaludtam:)
Vikke 2008 okt. 09. - 21:09:40
(94/239)
Annyira nem ragadott magával mint amennyire vártam, viszont egy nagyon érdekes történet volt. Leginkább Laura története ragadott magával.
lau94 2008 okt. 03. - 19:20:23
(93/239)
nagyon elgondolkodtató a film, az biztos.
ami tetszik benne: keretes szerkezet (Virginia öngyilkossága). aztán az, hogy sokáig nincs konkrétan kijelenve, hogy Clarissa Richadja= Laura Richie.je (lehet hogy másnak ez leesett korábban, de nekem csak akkor.
A három csók, na azt nem értettem (valahogy sehogysem fért a képbe, hogy pl Virginiának miért kellett megcsókolnia Vanessát, aki ha jól emlékszem a testvére volt)

A színészi alakítások ngayon jók voltak, és a 3 nõ közül legjobban Julianne Moore-t szeretem.
tény hogy a film, az fantasztikus, csak elég nehéz megérteni, és azt hiszem nekem nem teljesen sikerült.
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 30. - 22:46:40 9/10 Előzmény gmf
(92/239)
De ha ebbõl a képmutatásból van elege, akkor ez elõl hiába menekülne egy másik városba a családját elhagyva. Ez mindenütt így volt. Bár nem hiszem, hogy pontosan meg tudnánk mondani, mi miatt is menekült el. Csak annyi biztos, hogy ott és úgy boldogtalan volt.
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 30. - 22:40:00 9/10
(91/239)
Én nem érzem offtopiknak, amirõl írtunk.
gmf 2008 szept. 30. - 00:45:20
(90/239)
Bocs, nem mindenkinek szólt, csak annak, aki nem érti...
:)
gmf 2008 szept. 30. - 00:43:37
(89/239)
Bocs, de ti még mindig a filmrõl beszéltek, vagy már a saját életetekrõl? Ha a filmrõl, akkor hogy nem értitek, mirõl szól Laura figurája? Adott egy baromira beindult amerikai fogyasztói társadalom, ahol a férj sikeres, jól keres, a család külvárosi kertes házban lakik, szuperül berendezve mindennel, amirõl nálunk akkoriban még csak hallani se nagyon lehetett. Ebben a társadalomban a sikeres középosztálybeli családban a nõ nem dolgozik. Az egyetlen dolga, hogy csodálatos legyen, szép, ápolt, mosolygós, nevelje a gyereket és fõzze meg a tortát. Ma is vannak, akiknek ez bejön, de az akkori társadalmi elvárások ezektõl a nõktõl egyszerûen megkövetelték, hogy ezt a szerepet márpedig zokszó nélkül eljátszák, slussz-pássz. Kényszerek alakultak ki, és egyszerûen nem volt elfogadott és "morálisan" lehetséges elismerni azt, hogy sokak számára ez úgy sz*r, ahogy van. Kötelezõ volt mosolyogni. Hát nem emlékeztek a barátnõre, aki beállít Laurához? A barátnõje, azért jön, hogy elmondja, hogy iszonyúan fél, mert meg fogják mûteni, ami akkoriban nyilván kockázatosabb volt, mint ma. És végig azon erölködik, hogy nehogy elsírja magát, mert azt nem szabad, még csak azt se szabadna láttatnia, hogy mennyire fél, mert az nem illik bele abba az idilli társadalmi képbe, amit elvárnak tõle. De valakinek muszáj elmondania, részben azért, mert ugye, ha nem sikerül a mûtét, az gáz.
Most komolyan, nem érzitek a különbséget? Ilyen helyzetben ma az ember a legjobb barátjának a nyakába borul és zokog és õ fogja a kezét és kibeszélik a dolgot, stb. Akkor, abban a középosztálybeli társadalmi közegben ez egyszerûen nem volt lehetséges.
(Nem véletlen, hogy ezután jött a lázadás, a hippikorszak, mert az emberek egy része ezeket az elvárásokat és ezt a képmutatást egyszerûen nem tudta elviselni. Egy kis része meg persze ma is ugyanilyen képmutatóan él, de legalább ez már az õ saját választása.)
Tényleg nem láttátok, hogy Laura imádja a gyerekét és az egész történet nem arról szól, hogy akar-e gyereket nevelni vagy nem???
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 29. - 23:11:15 9/10
(88/239)
Ez is igaz.
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 29. - 23:03:42 9/10
(87/239)
Akár kell, akár nem, szerintem lehetetlen. Aki ilyen szinten lelki beteg, nem lesz 18 évre erõs. Akit boldoggá tesz a gyereknevelés, a család, az erõt tud belõle meríteni a nehézségek leküzdéséhez, de aki nem ilyen, annak ez még egy évig sem igen menne, nemhogy 18-ig.
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 29. - 22:46:53 9/10 Előzmény mizuki
(86/239)
SPOILER

Én nem látom, hogy sok köze lenne a fiú öngyilkosságának az anyja tettéhez. AIDS-es volt, és úgy érezte, ez így már nem élet. Attól meg, hogy elmondja a férjének, hogy nem boldog, hiába szereti, nem hiszem, hogy bármi jobb lett volna.

18 évre kapja össze magát? Te sem gondolod komolyan, hogy ez lehetséges.:)
Heathcliff 2008 szept. 29. - 22:27:42 Előzmény zol80
(85/239)
Hát igen, Meryl Streep és Ed Harris a legfontosabb szereplõk. Az övék a leginkább összefogott, kerek történet, ez marad meg leginkább az emlékezetben.
mizuki 2008 szept. 29. - 21:36:36
(84/239)
Abból ahogy a fia végezte nem az a tanulság, hogy jobb ha az anya lelép... hanem, hogy ha már szült gyereket akkor legalább 18 évre kapja össze magát! Nem bírom az önsajnálatot :(
Mi lett volna ha a fürdõszobai bõgés helyett inkább megmondja a férjének mi baja??

Bocsi, hogy erre a témára élezem ki a filmet, igazából nem errõl szólt csak válaszolok a felvetésekre.
efes 2008 szept. 29. - 21:07:51
(83/239)
Egyszer igen. De a 200-ik filmen hallani ugyanazt a trilililit már nagyon unalmas.
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 29. - 21:06:09 9/10
(82/239)
Engem elvarázsolt ez a zene. Fõleg a zongorás részek. El sem tudnám képzelni másmilyen zenével. De persze ízlések és pofonok...:)
9/10
Ezüstliliom 2008 szept. 29. - 21:03:45 9/10
(81/239)
Bocs, ha tévedek, de úgy érzem, süt a lesajnálás abból, amit írtál. Lehet szeretni vagy nem szeretni egy filmet, de tisztelni kellene a többi hozzászólót és a véleményüket. (És itt nem azokról beszélek, akik nem tudják elfogadni, ha valaki más véleményen van, mint õk.)
efes 2008 szept. 29. - 20:55:04
(80/239)
Az órák Michael Cunningham azonos címû Purlitzer-, és PEN/Faulkner-díjas regényébõl készült, melyet Virginia Woolf 1925-ös mûve, a Mrs. Dalloway inspirált...

Én speciel Philip Glasst kitiltanám a filmzeneszerzõk telefonlistájáról. Aki már egy Glass-filmzenét hallott, hallotta az összeset. Ugyanazok a végtelen trillázások, hangburjánok és bugyborékok, valami lehetetlen mód unalmasak. Ráadásul agyonvág minden filmet. Ha valaki megfigyelte, ha Glass a zeneszerzõ, majdnem végig szól a zene, sehol egy csend, sehol csak üres atmoszféra, madárcsicsergés, a szellõ puha szellentése, a semmi hangja... csak a végtelen tatatata tatatata. UNOM!

Einstein on the beach jó volt, a Koyaanisqatsi is, még a Aekhnaton is. De ez már kurva sok. Abcúg!